Investovat do těhotenského focení?

malinkaelinka
6. únor 2019

Ahoj holky,
taková diskuze spíš odlehčená, ale mám dneska odpočinkový den, tak přemýšlím nad blbostma. Jsem poprvé těhotná, aktuálně dvanáctý týden. Při brouzdání po netu jsem narazila na těhotenské focení. Docela by se mi líbilo mít pěknou fotku s bříškem, žádný kýč s botičkama, dudlíčkama atd., spíš něco černobílého, klidně akt nebo tak. Ale nevím, jestli za to ty peníze dát - nikdy jsem u profesionálního fotografa nebyla (krom focení na občanku), ani na svatbu jsme fotografa nezvali. Vůbec nevím, co od toho čekat, aby vzniklo něco, co se mi bude líbit?? Prošla jsem stránky fotografů tady v okolí, našla jsem tam pár snímků, které by se mi líbily, ale co když já se nedokážu takhle tvářit, nastylizovat atd? Obecně na fotkách nevypadám moc inteligentně, většinou vynikne něco, co nepotřebuju aby vyniklo :D :D Myslíte, že ty dva tisíce (cca) za to stojí, nebo se mám na to vyprdnout? A když nad tím tak přemýšlím, nevím, na co bych ty fotky pak použila... Doma máme vystavených jen pár momentek z dovolené (ale tam jsou hlavně hory, ne lidi). Tak díky, pokud mi pomůžete se rozhodnout.

kkkt
6. únor 2019

@malinkaelinka Tak nějaké věci si vezmu, rifle, vtipné těhu tričko co jsem si dělala na halloween, apod. Věci se kterýma se většinou"normálně" fotí nemáme. Počítám s tím, že hračky, tulínky dostaneme a nechci toho mít kupu. A botičky jsou za mě naprostá blbost. Takže budu vařit z toho co máme. A hlavně vím, že bych přítele jinak k fotkám nedokopala :D

bayt
6. únor 2019

@malinkaelinka Tak mně spíš přijde, že nemáš co ztratit, ne? Jednak dobrá vizážistka a fotografka tě udělají krásnou, to mi věř. Jednak kdyby se to hodně nepovedlo, zavřeš je do šuplíku :D
Určitě bych nešla do žádných stylizovaných fotek typu ateliér, fotka s dýní, fotka s dudlíkem a tak. A nebo takový to těhotná zabalená do záclony s věnečkem na hlavě. To je vůbec u těhotný dost vtipný, když si to tak vezmeš :D

malinkaelinka
autor
6. únor 2019

@bayt stylizace do nevinný víly ve chvíli, kdy mám buben a je jasný, že nevinná nejsem ani náhodou? :D :D jo to vtipný je. No mě by se líbilo něco čistého, jednoduché fotky, černobílé, klidně fakt ty čisté akty...

biciklissie
6. únor 2019

@mamalinkaelinka Jasne, tak urcite si to zkuste obvolat. Ja mela vyhodnou cenu na svatbu i tehu foceni, kdyz jsem nechtela nejake spumprnakle. Ono fotografu je hafo, nekdo by na to mohl slyset.

irena1111
6. únor 2019

Mě osobně se těhu fotky nijak extra nelíbí a přijde mi to jako zbytečné vyhazování peněz. Osobně jsem si ani jednu těhu fotku nedělala ale když už bych nějakou chtěla mít tak si jí udělám sama doma.

harleta
6. únor 2019

Ja jsem to brala, ze jsem tehotna poprve a asi naposled. Tak jsme si nechali udelat s mojim fotky, kdyz je to jednou za zivot. Do hodky bylo hotovo...a 2300,-

cosedeje
8. únor 2019

Jak jste se rozhodla?😉Jen moje zkušenost. nesnáším focení sama sebe a nerada se na sebe divam, ale jsem ted stastna, ze jsem se překonala a ze tehu fotky mam😉normálne bych to zapomněla jaky jsem mela pupik😃takže tak..jestli mužů doporučit, tak jít!

dora13
8. únor 2019

Ja mam fotky z obou tehotenstvi a jsem za to rada. Fotili jsme venku, s prvnim v lese, s druhym pak ve meste a mam ty fotky moc rada. Takove ty atelierovky se mi nelibi, 99 procent se mi nelibi, vyjimku tvori treba ty fotky, co sem dala pani nade mnou, ty jsou moc pekny, ale takovy ty cernobily se srdickem na brise fakt nee.
Jinak se proste musis rozhodnout ty sama, nikdo to za tebe nerozlouskne, sama vis nejlip, jestli se fotis rada nebo ne, jestli ty fotky vyuzijes a tak. Za me je to pekna vzpominka a byt potreti tehotna, pujdu do toho zase 🙂 Clovek utrati penize za mnohem vetsi blbosti.

darinka84
8. únor 2019

@malinkaelinka za mě super investice a zase tolik to nestojí. A souhlasím, člověk utratí peníze za větší blbosti. My máme fotky v přírodě s našima psama, pár jen s manželem a pár jen sama. Bylo to na konci léta, krásně zapadá slunce. Miluji ty fotky, je to možná jednou za život a určitě to bude zajímat i naši dceru, jak jsem vypadala když byla v bříšku. Ale já se Teda fotila každý týden i sama. Jen pupík jak roste. Je to požehnany stav a já si to užívala. V době kdy lidi fotí co obedvaji a životní okamžik nezachytit?

nikolavod
8. únor 2019

Mám z prvního těhu fotky a chceme i teď. Je to památka, doma se tak nevyfotíme. A to mám zrcadlovku, ale chce to i to světlo a tak, nevím no, za mě určitě jít do toho😎

malinkaelinka
autor
8. únor 2019

@darinka84
@dora13
@cosedeje Tak já zachycena na fotkách budu, jedeme v květnu na dovcu, takže fotek s famoznim pozadím (Tatry) budu mít dosti. rozhodla jsem se obepsat fotografy v okolí s poptávkou tehotenskeho aktu, když nikoho nesezenu, prdim na to. Nějaké pozovani na louce s manželem určitě nechci, to mi nic neříká.

nikjean
4. srp 2021

@malinkaelinka Obnovím diskuzi, jak jste se nakonec rozhodla? Každý je jiný, každému se líbí něco jiného, někdo těhotenské focení vyžaduje, někdo jej nepotřebuje, ačkoliv si myslím, že mít vzpomínku na těhotenství je fajn.
K čemu se ale hlavně musím vyjádřit je Váš postoj k samotnému focení, potažmo k fotografovi. Úplně to ve mě evokuje, že nejste schopna ocenit a pochopit, kolik práce stojí za focením. Focení fakt nejde "sfouknout rychleji a levněji" - dle Vašich slov, hlavně pokud nejste fotogenický typ, takže fotograf bude mít s vámi dost práce, abyste na fotce vypadala dobře. Nemluvě o přichystání prostoru - světla atd., pak samotné focení a hlavně postprodukce - tzn. úprava fotek, která žere také spoustu času.
Instalatérovi byste také přece neřekla "sfoukněte to rychle a levněji", totéž platí o řemeslu fotografa, pakliže chcete využít jeho služby, tak se vším všudy.

daasqua
4. srp 2021

@nikjean Souhlasím. Je tosice stará diskuze, ale ze zakladatelky mám pocit, že se fotografů akorát tak štítí a považuje je za předraženou verbež, která neumí vyfotit lidi tak, aby se to líbilo. Oni to fotografové fakt musejí umět - vybrat správný objektiv, foťák, naučit se pracovat se světlem (přirozené, asi miliarda druhů různých přídavných a blesků), naučit se lidi naštelovat a umět s nimi jednat, umět potom fotky (RAW) správně vyvolat a upravit na počítači. To opravdu není jednoduché a Manča ze sousední chalupy to opravdu neumí. To opravdu nebude jedna fotka stát pade a fotograf nebude trávit svůj čas kvůli vyfocení tří fotek během pěti minut. Navíc ty fotky umělecké, jak ukazovala, umí jen ti drazí fotografové.
Já do fotografů vždy investovala hodně a jsem vždy spokojená (mám i ty umělecké černobílé polonahé). Já sama trochu fotím a můj otec fotí hodně, takže vím, co to obnáší. Stačí jednu věc mít nevyváženou (třeba to světlo, s tím je vždy problém) a je to znát. Z těhu jsem měla možná tak 300 fotek, z toho asi 60 ateliérových (takže ty potom vyšly i docela levně). Stejně tak newborn a fotky dětí potom.
No nějak jsem musela na to zareagovat, tak snad mě nikdo neukamenuje...

nikjean
4. srp 2021

@daasqua Pod Váš příspěvek se podepíšu, přesně tak. Nicméně, myslím, že za to může dnešní doba, kdy má každý chytrý telefon, který udělá pěknou fotku bez jakýchkoliv zkušeností, spousta aplikací na úpravu fotek a to pak ze sebe každý druhý dělá fotografa. Takže má dost lidí o této práci pak zkreslené představy, realita je ovšem absolutně jinde.

malinkaelinka
autor
4. srp 2021

@nikjean už jsem mezitim stihla být těhotná podruhé a do žádného focení jsem nesla 😁

baracho
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru