Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

nugetka20
26. čer 2017

@svobodka86 Řekla bych, že to bude asi stejné - jen tabletka se vkládá dovnitř, k čípku. Já se vůbec na porod jakože nechystala, otevřená minimálně. Jenže oni jsou doktorři hrozně nervozní, když už je to 42. týden a furt nic - a já nesnáším nemocnice 🙂)

luj89
26. čer 2017

@svobodka86 tak ono to ted muze byt i tim pocasim trosku horsi s tlakem... Ja mela cele tehotenstvi spis nizsi a na posledni kontrole jak byly ty vedra, tak snad kazda tehule tam mela kolem 130/85. Budes jeste cvicit?

mika251
26. čer 2017

@nugetka20
@svobodka86

ono to nie je to samé. V čípku sú prostaglandiny, nie oxytocín - tie spôsobujú mäknutie čípku a jeho otváranie. Oxytocín spôsobuje kontrakcie.
Úprimne a neviem, či tu o môj názor niekto stojí, si nemyslím, že vyvolávať pôrod pichaním vody je to pravé orechové - jednak tým dieťaťu "vypustíš bazénik" a už to môže spôsobiť, že sa zhoršia ozy a lup valíš na sál. Keď pustíš vodu, tak musí byť relatívne rýchlo porodené, pretože sa zvyšuje riziko infekcie - v pôrodnici väčšinou tlačia na to, že do 12 hodín musí byť dieťa von. Keď sa indukuje pôrod čípkami, tak sa môže kľudne rodiť tri dni. A za tretie - oxytocín môže spôsobiť silné kontrakcie, ale to neznamená, že sa začne žena otvárať. Proste sa môže stať, že budeš mať kontrakcie silné jak prase a budeš stále zavretá.
Naopak indukcia čípkami je omnoho šetrnejšia, pretože pôsobí práve na otváranie čípku a kontakcie nastúpia prirodzene.
Samozrejme je na žene, aby sa rozhodla, len si myslím, že tieto informácie v pôrodnici väčšinou len tak nedostaneš... Čo je škoda, pretože nie je indukcia, ako indukcia.

nugetka20
27. čer 2017

@mika251 Když Míšo ono je to těžké - doktoři mají občas šílený strach, když ženská přenáší. Ten 42. týden je pro ně snad uhranutej. A pokud se dítěti nechce ven, tak co jinak dělat? Strašili mě vším možným, já 14 dní zkoušela všechno, jen abych porodila.... a ono furt nic (no jasně, kluk byl omotaný, tak věděl, proč se mu an svět nechtělo). Jak už jsme psala, je to vše o domluvě s doktory a hlavně přístup. Já měla třeba absolutní důvěru, primář byl úžasný člověk, vše mi vysvětlil, řekl co a jak a hlavně PROČ.... dodnes jsem mu vděčná. Protože raději rodit kontrolovaně, ale v klidu a poměrně rychle, než pak nuceně, protože dítě nemá kyslík, to pak vznikají mnohem větší průsery, když jsou všichni ve stresu. Vše závisí případ od případu.

luj89
27. čer 2017

@nugetka20 ono je to i pochopitelny, ze z toho maji strach. Nejenom ze zdravotnich duvodu miminka a maminky, ale v dnesni dobe muzou mit i strachy aby je nekdo nezazaloval v pripade, kdy by vyckavali a neco by se stalo... Nedivim se jim, na tohle je to tezka doba.

nugetka20
27. čer 2017

@luj89 Já vím. Proto píšu, že je to případ od případu. Věřím, že já mám fakt dobrou zkušenost (ale Brodská porodnice je fakt vyhlášená skvělým personálem), a 100 jinejch bude z vyvolávání porodu mít spíš nepříjemné zkušenosti.

svobodka86
27. čer 2017

holky včera jsem byla na monitoru a vyšetření, od té doby jsem skoro celý den špinila a dost o bylo nepříjemné, ale pobolívá mně aspoň trochu břicho jak při MS...když se ale neumoudří sám, tak sem na čt objednaná na vyvolání...a dneska asi odešla zátka (nevím jestli celá, ale bylo toho dost)....na druhou stranu samozřejmě nevím jestli to byla ona, nikdy sem to nezažila....ale nevím jestli teda cvičit, když sem včera špinila....naposledy sem cvičila v neděli a to sem to ani na 31 nedotáhla, 30,5 cm jsem měla.....ale něco už mně tam jakoby tlačilo, ta to prost nějak víc nešlo....tak nevím jestli to dneska zkoušet, protože mi příde že každý den co necvičím tak se vše zas stahuje....

luj89
27. čer 2017

@svobodka86 ahoj, taky porad zvazuju, jestli cvicit, nebo ne... Zátka mi odchazi uz od nedele, ale navic mam pozitivniho streptokoka. V nedeli jsem jeste cvicila, ale vcera uz ne. Jsem tam dole cela bolava (boli me svaly, upony, kosti, klouby, cipek... No snad vsechno 😀) a taky me boli bricho jako pred MS, to vzdy dopoledne uz 2.den a dneska i s poslicky. Nacvicila jsem 29,6 coz je muj rekord, dala bych i vic, ale uz to asi necham byt. Spoleham na hormony u porodu, ze to tam trosku uvolnej 😀.
Jinak k tvemu prispevku - i po odchodu zatky se cvicit muze, mimi je porad chranene vakem blan. Ale jestli spinis po vysetreni, tak bych ten den vynechala (aspon ja to tak udelala), at si ten cipek trosku odpocine.

svobodka86
27. čer 2017

@luj89 tak to dneska zkusím ale jestli to bude nepříjemné tak na to kašlu...jde mi o to že jestlu to budou vyvolávat tak kdyby šel ven rychle abych nebyla potrhaná jako to je většinou u rychlých porodů.

svobodka86
27. čer 2017

@luj89 tak sem ro nevydrzela a cvicila...mam z.toho vyvolaneho strach...a dneska.32cm!!!! takze zitra bych to chtela potvrdit a budu moc spokojena kdyz se mi to zas povede pred ctvrtecnim nastupem

luj89
27. čer 2017

@svobodka86 sikulka! Asi jsi me navnadila a taky si zacvicim, ale ja budu rada za 30 😀. Treba se ti mimi narodi dnes/zitra. Hlasi nejaky bourky, kdy se pry rodi vic 🙂

svobodka86
27. čer 2017

@luj89 kdyz ja.mam bourky rada.tak to na.me.nema.moc.vliv a.kdyz nemuzu spat,beru.spunty do usi,kdyz.pritel.chrape a.pak.o bource nevim😉):

agamonitsa
28. čer 2017

Ahoj, maminky. Predem se omlouvam za cestinu. Jsem cizinka.
Dlouho uz ctu ve forumu jakou maji zkusenost s aniballem ruzne maminky. Skoro nikdo ale nemluvi o polohu a nebo o spusob vytlaceni, coz me zajima nejvic. (Priznavam si, ze jsem vsechno tady jeste neprecetla).

Chci se zeptat jestli nekdo uz zazil porod, ve kterym vytlacil miminko jenom s pomoci spravniho dychani. Ja vim, ze asi "spravne" veci nejsou neco univerzalne, ale cetla jsem, ze se nesmi tlacit, a ze usta a oblicej maji byt cim nejvic volne. Kdyz se tlaci jako kdyz jsme na zachod, ale, obvykle ten oblicej nemame volny a zuby mame stisknute.

Ja cvicim s aniballem uz asi 2 tydny. Jsem v 39+1. Prvni tyden bez krve, zatim po kazde trochu krve. Zatim se mi podarilo vytlacovat balonek do 27-28cm jen dychanim. Ale zacina to byt tezke. Nechce se mi moc tlacit, jako kdyz jsem na zachode, ne jenom kvuli hemoroidi, ktere uz mam, ale i kvuli tomu, ze se rika, ze to neni dobry. Tak jenom jsem zvedava jestli nekdo uz zazil porod, kde opravdu vytlacil sve miminko pomoci kontrakcemi a dychanim bez hodne tlaceni.

A jeste jake mate polohy, kdyz tlacite? Me se nepodarilo vytlacit balonek vetsi nez asi 23-24cm v polosede. Ted, kdyz mam ty vetsi obemy se mi to dari jenom v klece. Ale vim, ze mozna me nedovoli vybrat si tu polohu pri porodem. Ja jsem si o tom pozadala v planu, ale doktorka me primo rikala, ze pokud doktor, napriklad, ma bolest v zadech, on se pro me nesehne. Tak ze to zalezi na doktora.

Vcera jsem cvicila, a zdalo se mi, ze mam min krve nez pred tim, presto ze jsem mela nejvetsi objem dosud. Ale pak na konce bylo neco jako voda. Jenom trochu ale hodne jsem se bala. Myslela jsem, ze me vytika plodova voda. Zazil to nekdo? Cetla jsem v jinym forumu, ze to nemuze byt voda, protoze kdyz voda potece neprestane, a to bylo jenom trochu. Potom nic. Co na to myslite?

Omlouvam se za dlouhu zpravu a za chyby ale zatim jsem jenom drzela te otazky v sobe. Poprve o tom pisu. Snad jste vsechno rozumeli.

Hodne stesti vsem.
Antonia

agamonitsa
28. čer 2017

@lucindabedna Gratuluju za snadny porod. Jakou prosim si mela tecnniku vytlaceni? Muzes ji nejak popsat? Diky.

kristynatita
28. čer 2017

@agamonitsa No tolik a tak casto by Vam krev rozhodne tect nemela. Byt Vami zvolnim, i uberu na velikosti balonku, a den cviceni vynecham. Asi jste na to sla moc rychle, nebo potrebujete vice casu. Nezapominejte, ze kde hlavne o posilovani svalu a nacvik vytlacovani, nikoli o to nahnat co nejvice centimetru, jeste s krvi :(

agamonitsa
28. čer 2017

@kristynatita Mate pravdu. Vzdycky jsem chtela dostat se dal. Mozna, ze je dobry napad vratit se zpatky. Nevim, Myslim si, ze uz i mensi balonek nevytlacim bez krve. Ginekolozka ale me rekla, ze zadne poraneni nemam, a ze vsechno vypada v poradku. Dneska si stejne odpocinu a pak asi zitra zkusim nejaky mensi objem.

oktavie
28. čer 2017

@agamonitsa Ahoj, já jsem rodila minulý čtvrtek a s aniballem jsem měla nacvičeno 31cm v polosedě, na čtyřech a na boku. Dcera měla obvod hlavičky 34cm. Polohu jsem měla zhruba v tom polosedě, asi jako doma. Jsem ráda, že jsem trénovala, protože jsem neměla jediný nástřih ani žádný poranění, ale vypuzení miminka z těla a vypuzení balonku já osobně nemůžu vůbec srovnat. Bylo to prostě něco jinýho. A bohužel jsem tlačit musela a dost, a nějak si ani neumím představit, že by to šlo jen prodýchat... 🙂 Při cvičení s balonkem mi i sám vyjížděl, musela jsem ho kolikrát přidržet, abych ho "vypudila" pomalu, ale mimi je prostě něco jinýho 🙂 Přeju ti, aby jsi měla porod podle svých přání a miminko bylo zdravé a silné ❤

agamonitsa
28. čer 2017

@oktavie Dekuji moc za prani.

Moje sestra take nedavno porodila. Ona mi rekla o techniku dychani (poslala me knizku na to, jestli se nekdo zajima, klidne ji poslu dal) a kdyz jsem se zeptala jestli delala to podle knizky, ona me rikala, ze asi ne. Ze proste citila, ze ma tlacit a ze ani nemohla to kontrolovat. Ona netrenovala s balonkem, ani nevedela jak se vubec ma tlacit. Ale to zvladla. Nastrih neudelali, ona se sama poranila, ale za tyden a pul asi uz bolesti nemela.

Tak snad si nejak pomuzu s tim Aniballem, a potom udelam to co mi telo rekne. Jestli nezapomenu, zkusim i tu nacvicenou techniku (co se mi zatim dari, ale velmi pomalu - asi "tlacim" kolem 20 min nez to vytlacim, delam si prestavky, potom zkusim zpet ale cim vesti objem, tim pomalejsi to jde... a se potim... zhubnu jeste pred porodem...) i pri porodu ale pokud to nejde, tak asi budu tlacit jako "na zachode" a ty hemoroidi nejak potom vyresim... :P

kristynatita
28. čer 2017

@agamonitsa tlacite 20minut??? sakra to je dlouho, ja do 2minut :O
ja mam za sebou porod se rizenym tlacenim (tlaceni na pokyny porodnika) a myslim, ze i to prispelo mymu neporaneni tam dole...

kaculliv
28. čer 2017

@agamonitsa
@kristynatita jsem zatím na 26,7 cm a vytlacim na jeden nadech a pridrzim chvíli na hrazi. Cvicim co druhy den, od ukonceneho 38tt chci cvicit kazdy den, ale v tech vedrech se nemohu nejak donutit :(

marky027
28. čer 2017

Za mě můžu aniball doporučit.Rodila jsem před 3tydny.Nacvičenou jsem měla 29cm.Maly šel s ručičkou u hlavy omotaný pupecnikem.Mel přesně 4kila a hlavičku 34cm.Porodila jsem na tři zatlačení, bez nastrihu pouze s 3 kosmetickými stehy kvůli tomu, že měl ručičku u hlavy.😉

agamonitsa
28. čer 2017

@kristynatita No, tak asi to delam spatne... U vsech je/bylo vytlaceni tak rychle? Ja jsem to take mela rychle, ale kdyz ten balonek byl mensi.

Zitra asi zkusim jak mi to pujde s opravdovim tlacenim.

Ale cetla jsem na strance Aniballu, ze oni take doporucuji cvicit dychanim. Uz jsem uplne z toho zmatena. A ten prvni tyden me tak vyborne vsechno slo. Ale uz jsem docela demotivovana. Stejne, to nechci vzdavat.

kristynatita
28. čer 2017

@agamonitsa
tak pomalu, hlavne... at si neublizite. a vazne netrhejte rekordy s centimetry. Ja nacvicila pouze 29cm myslim, syn mel hlavicku 36! A bez sebemensiho poraneni.... ja tedy aktivne sportuju, coz na to ma asi taky vliv, taktez dispozice, elasticita, vek, strava, to vse nejak hrajr dohromady, kazdopadne se niceho nebojte ;)

svobodka86
29. čer 2017

Tak hlasim ze dnes ve 20,35 h se nam narodil Matysek...3500g,je naprosto v poradku a ja taky!bez siti...za me tedy aniball vitezi!!mela sem porad krizove bolesti....nic na ne nepomaha jen epidural,ten sme tesne nestihli...a jsou k nicemu takze ty byly prima ale nakonec se vse rozjelo...dlouho sem byla na 2prstech a pak 3-4cm ale diky klistyru a sprse se to rozjelo takze mim.odhadem za dve hodky z 6cm na 10cm....a mohu jen a jen doporucit porodnici v CB...naprosto dokonaly a profesionalni personal.Samy usmev nikdy sem nebyla sama...takze po dvou hodinach naseho soukromy ve trech sem si dosla sama do sprchy a vycurala se..heureka!!takze holky nebojte se,jednou se dockate a jakmile to zacne na konci je maly darecek,takze date to vsechny 😉)drzim pesti.

mika251
29. čer 2017

@svobodka86
krása krása krása!!! obrovská gratulácia, tak to má byť 🙂
Užívajte si tie najkrajšie dni.

nugetka20
29. čer 2017

@svobodka86 Taky moc gratuluji k narození holčičky. A´t jste obě zdravé a malá ať dobře roste.

luj89
2. črc 2017

Ahoj, tak hlasim, ze uz mame taky doma holcicku - Julinku 🙂. Bohuzel jsem se nevyhnula nastrihu, ale myslim, ze to nebylo aniballem, ale lekarkou, ktera byla u porodu... Porod byl krasny, rychly, nebolel, ale s chovanim personalu az na jednu PA spokojena nejsem... Musim to v sobe trosku zpracovat a uz vymyslim plany na pristi porod, jak ho mit jeste krasnejsi a i bez zasahu 🙂.zase je pozitivni to, ze nastrih byl jediny zasah do porodu, zadna kapacka, zadny klistyr apod (vse ale spis z casovych duvodu).

mika251
2. črc 2017

@luj89

gratulujem k Julinke! Pokiaľ lekárka strihala bez Vášho súhlasu, podajte sťažnosť, je to fakt nehoráznosť! :( Je treba podávať spätné väzby, že my ženy už si takéto chovanie nechceme nechat líbit.

beduna1
2. črc 2017

@luj89 moc gratuluji ❤ 👶

martyina
2. črc 2017

Ja původně chtela, pak sem se rozhodla pro masáž hráze a ani to sem nestihla. Protože sem měla vyvolávaný porod 37+2 a dva týdny ležela v nemocnici. A měla sem sice trochu nástřih. Ale porodní asistentka mi říkala že se to nemuselo že by se to zvládlo ale pak doktor chtěl tak bylo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru