Tehotenske cviceni doma

laka_lacenda
19. čer 2019

Ahoj holky, moc by mi pomohlo, kdybyste mi zde hodily nejaky odkazy na cviky v tehotenstvi: pilates, jogu, fyzio...Odkazy na webovky ci youtube. Neco, co muzu cvicit doma, co se tak cviciva na ruznych cvicenich pro tehotny. :D Ja teda provozuju nordic walking a plavu, ale zacinaj me bolet zada a proste bych uvitala i jinej typ sportu. Snazila jsem se najit neco tady v okoli, ale je to jen dost daleko a jeste dost drahy a to se mi zas nechce. Zkusim samozrejme googlit i sama, ale uvitam i tipy od zkusenych. Dekuji!

malinkaelinka
19. čer 2019

Koukni na youtube na videa od Still on the way, má i jogu přímo pro těhotné. Já ji necvičím, chodím na cvičení, ale cvičila jsem podle jiných jejích videí (ranní joga apod.) a za mě super 🙂 Jinak na záda je taky fajn těhotenská masáž, mě tedy záda nebolí, chodím tam spíš pro relaxaci, ale je to strašně uvolňující a paní se zaměřuje hlavně na ta nejvíce exponovaná místa v těhotenství. A cvičení pro těhotné moc doporučuju, chodím jednou týdně a je to k nezaplacení, uvolňujeme pánev, učíme se otevřít třísla (prevence otoků nohou i křečových žil), protahujeme záda. Je to spíš taková relaxace než vyloženě cvičení, ale je to moc fajn a dostaneme vždycky spoustu užitečných tipů (jak předcházet diastáze, jak co nejlépe vstávat z postele, co dělat při různých bolístkách) a kdo má fakt potíže, tak cvičitelka má i individuální hodiny, takže dokáže pomoct i s vyloženě neduhy. Takže jestli tě trápí záda, zkus se po něčem podívat, není důvod zbytek těhotenství protrpět. Co se týče vyloženě sportu, tak já jsem před otěhotněním tvrdě makala ve fitku, hodně turistovala, kolo... ted (aktuálně 31 tt) hoooodně chodím (snažím se 10-15 km denně, když jsme na výletě, tak 25 km ještě zvládám dobře) a dělá mi to nesmírně dobře - na trávení, držení těla, nemám díky tomu bříško tak nahoře, takže dýchání není problém...

laka_lacenda
autor
19. čer 2019

@malinkaelinka Děkuji za tip, určitě na to mrknu. Já vím, že ty cvičení jsou super. 🙂 Ale já bych musela dojíždět tak 30-40min autem (což stojí benzin) a navíc, co jsem zatím tak našla, je jedna lekce kolem 20-30 Eur (ty levnější) a to je fakt drahý. A navíc bych stejně moc nerozuměla, takže pro mě je fakt lepší, cvičit něco doma podle netu. 🙂

Já jsem taky aktivní sportovec. 🙂 Před tehu jsem běhala (kolem 1500km ročně), ale to mi v těhotenství nějak nesedlo(asi spíš psychicky). Takže to nemá cenu lámat přes koleno a taky chodim: hlavně s těma hulkama, to je super. To fakt nasadim ostry tempo a jedu. 😀 A od 2.trimestru chodím jednou týdně plavat - za hodku dám 1750m a cítím se u toho skvěle. 🙂 Koncem srpna jedem na dovcu do hor, to budu 28-29tt tak snad to budu zvládat jako ty. 🙂 Zatím žádný problémy nemám, tak snad to vydrží.

malinkaelinka
19. čer 2019

Joo ty žiješ v cizine? 🙂 tak to je něco jiného 🙂 tak jukni na ta videa snad pomůže 🙂 A držím pěsti, at fyzička vydrží, to je to nejlepší, jak se můžeme chystat na porod - být fyzicky aktivní - však porod je pořádný záhul a výkon 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru