Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

broukb
19. led 2010

Ahoj Koťata, tak já se hlásím, že mrcha pořád nedorazila 😠 ty jo to snad neni možný posledních 5 měsíců odchylka max 1 den a ted když na to čekám jka na smilování tak nic 😖 ach jooooo!!! A přitom příznaky pořád jsou a připadá mi, že by to mělo přijít každou chvilku a nic.
Jinak gratuluju všem co jste dopadli dobře a folíci krááásně rostou 😉 to jsou dobré zprávičky. Jen tak dál a za chvilku tu bude plno miminek 😵

pajka00
19. led 2010

brouk...já jsem to tak měla před 3 měsíci, kdy jsem čekala na mrchu kvůli IUI...nakonec mi v caru museli píchnout agolutin a dr.říkal, že i kdybych byla těhu-tak to tomu jen prospěje..bohužel jsem nebyla, mrcha přišla a mohla jsem začít stimulovat. Vím, jaké to je otravné, když se pořád pozoruješ, kdy už to přijde.Tak snad dostane "rozum" a přijde brzy, ať to máš za sebou🙂

evik73
19. led 2010

Hezké dopolko všem 🙂
doufám,že dnešní zprávy už budou lepší než ty včerejší...
dada:díky za povzbuzení,snad máte všechny pravdu a zítra už se konečně rozhodne,kdy bude OPU..
abig:držím pěsti,ať to dneska dobře dopadne..
mišo:co ty a bacil?koukej s ním pořádně zatočit,at jsi fit..
brouku:to je teda fakt pech,něco bych poradila,ale stejně to přijde tak jako tak,takže snad se mrška umoudří a co nejdřív dorazí,už jsi natěšená viď?
lumpajda:super,že vajucha pěkně rostou,jen tak dál...
petro:to je dobrá zpráva,že už se to blíží a brzy začneš,pak už to pofrčí....

snad jsem na nikoho nezapomněla....a jestli ano,tak se předem omlouvám...jasně,ještě tuli,kdepak ji máme,ta ještě funí a zpracovává víkendové mňamky od maminky že?

evik73
19. led 2010

jistě že jsem zapomněla!!!
tak ještě salop a pajka,holky samozřejmě i vás zdravím,sakra už nás je tu tolik,že mi to hlava nebere!!!

tulanek
19. led 2010

Krasne rano preji vsem...
Petronelo,tak uz se ti to koukam taky hodne rychle blizi,tak at vse vychazi podle naplanovani!! 🙂

BROUKU:neboj mrcha dorazi,jen te chce na posledni chvili jeste potrapit,kdyztak pri nejhorsim dostanes vcelicku a ma mrcha po srande, nema sanci zustat schovana 🙂

ABIG,drzim palecky,at si domu nesete jen dobre zpravy a s vysledkem at jste spokojeni!! 🙂

MISI:ty se tedy pekne vylez,at mas dost sily do dalsich dnu,budes je potrebovat!Zkousela si ten zazvorovej caj,opravdu pomaha...Ale uz jsem asi trapna,jsem jak babka korenarka,ja jen kdyby poceni nezabiralo,to je mamky osvedcenej recept,mno... 🙂

tulanek
19. led 2010

Eviiiiku,ahoooj 🙂 ty umis krasne po ranu rozesmat 🙂 🙂 ja jsem pecival,jak jsem ted doma,spim kazdy den do 10h,pac v sest je injekce a v pul devate vstavam na prasky,tak vzdycky dospavam ten mezicas 😀 a copak mas dnes dobreho na obed,kdyz uz jsme trosku u toho papani? 🙂

tulanek
19. led 2010

ABIG:a prcicek je nadhernej,takovej roztomile vykulenej,fakt na umazleni!!! 🙂

evik73
19. led 2010

babko kořenářko,jen se neomlouvej a házej sem dobrý rady,těch není nikdy dost!!!já jsem ten záz.čaj ještě nezkoušela,ale slyšela jsem samou chválu....takže až na mně hupne nějaký moribundus,tak ho rozhodně zkusím,pokud se může v těhulení 😀 😀

dneska nemusím vařit huráááá,máme segedínek od včera,jen jsem upekla buchtičku pže mi dneska přijede maminka na návštěvu,tak si dáme ke kafíčku...mňam

evik73
19. led 2010

tuloušku,to ti opravdu závidím,že můžeš takhle spát...já si vždycky naplánuju,jak dlouho se budu válet a velký PRD!!!prostě úderem šesté jsem vzhůru a dostatečně vyspalá a přehazovat se v posteli to neeee,tak vylezu....psycho...nebo že by to bylo stáří 😀 😀 😀

evik73
19. led 2010

abig taky jsem nakoukla a nádherný prcínek,ten váš klučík,to jsi ho muchlovala viď?uplně si to dovedu představit,taky bych si nějaký mimčo poňuchala,ale žádný okolo nemám,tak si musím počkat na to svoje...

tulanek
19. led 2010

Eviku,jsi hodna,dekuju! 🙂 zazvor je v tehuleni prave moooc dobrej na nevolnosti a na traveni,aj zazvorovy lizatka se prodavaji 🙂 jejej,tak segedinek bych si tuuuze moc rada dala,tak aspon trosku poslintam klavesnici,kdyz uz nic jineho 😀 ja budu dnes delat kuratko s bramborovou kasi,tak uz me taky honi mlsna zase 😀 a zavidim ti,ze za tebou mamca muze prijit,to jsou nejlepsi navstevy vid,pokecat s maminou...Ja to teda mam s mamkou tak a uz teda od mala,ze jsem mela hodne kamaradek,ale ta nejvetsi byla a je vzdycky ona,muzu ji rict fakt vsechno a vzdycky nejlip poradi a vyslechne,at jde o cokoliv 🙂 porad si delame srandu,ze nam tu pupecni snuru v porodnici poradne neprestrihli 😀
Tak ja uz vim,za koho dospinkavam,za Evika 😀 😀 a to te to ani behem dne potom nebere,ze by sis schrupla?Kdyz to uz se potom provadi tezko,vid? 🙂

pajka00
19. led 2010

Evik a ty jdeš kdy na kontrolu s vajuchama?Jak dlouho už picháš?

evik73
19. led 2010

tuli,tak to jste na tom s mamčou uplně stejně jako my dvě,taky jsme spíš jako kamarádky,než matka s dcerou a stejný vztah mám i já se svojí dcerou....prostě můžem kecat o všem a kdykoliv,což je super!!!
občas mě to přepadne a přes den si hodím ucho,ale spíš když třeba jezdím k Dr.,to vstávám v 5.00,takže někdy to zalomim na gaučík,pak zase nemůžu večer usnout ach jooo,to jsou starosti...

pajka,já dneska píchám 9 injekci a na UTZ jdu zítra,tak pevně věřím,že to bude OK...tobě rostou pěkně že?to je moc dobře,aspoň se nenervuješ jako já psychouš!!

evik73
19. led 2010

Tuli,jak máš starou mamču?Určo ještě mladou,když ty jsi taky ještě takový kůzle 😀 😀
kuřátko já taky rááád,ale radši rýži než kaši a hlavně pejskové se těší na kostičky a jak mají rádi kosti z křídel z KFC...jestli je taky po nich pálí řiťka jako mně,tak chudáčci,ale je to dobrota,tak jednou za čas hřešíme a dáme si...

misanda
autor
19. led 2010

bafff

tuli, zázvor jsem nesehnala ☹ takže prd ☹ ...ale jenom frkám a pčíkám, takže to jde...teplota asi není... 😕

jinak abig, máš recht...dočetla jsem Zelenou míli, pobrečela jsem si jak malá a teď se půjdu natáhnout k telce 🙂
a prdola je super...ale teda...toto letí 🤐

misanda
autor
19. led 2010

evi : já se nemůžu vykakat po twisteru 😀 ale totálka ho miluju 🙂

evik73
19. led 2010

misi,já to taky miluju,koupíme si vždycky kyblík křidýlek a žereme a žereme,ale pak na wecku zkouším,ale stojí to za to,fakt jo...tak se holka pěkně kurýruj,ať jsi zdravá jako řípa,ale je to vopruz tyhle virozy,bo co to je,taky jsem z toho vždycky otrávená...mně to skolí tak dvakrát do roka,ale řádně...naštěstí ne chřipky,ale právě virozy,začne pálení v rypáku,pak v krku a nakonec to hupne na průdušky...no konec a netrpím na teploty,tak si dělám mlíko s rumem a medem,abych se vypotila,mňam to je dobrota 😀

handikpindik
19. led 2010

Ahojky holky,
už jsem na některých diskuzích byla, ale tahle je pro mě aktuálně aktuální. Doufám, že mě vezmete mezi sebe 🙂
Ve čtvrtek se jdeme s manželem dohodnout na IVF-ICSI. Chodíme do Gennetu v Praze a zatím jsem s nimi hrozně spokojená.
Jenže ve mě hlodá jedna věc, nebyla jsem na žádném UTZ ani jiné prohlídce v CARU. UTZ jsem si přinesla od svého gynekologa, ale je to už půl roku co mi ten UTZ dělal. Jediné co nám zatím dělaly byly odběry krve na můj HP, pohlavní choroby, moč na chlamidie, manžel spermiogram a naposledy v listopadu odběr krve kvůli genetice, protože máme líný spermoníky a chtěli vyloučit CF a jestli souhlasí chromozomy. Všechny výsledky OK, ale vyplašila mě známá, že mi měli udělat testy na endometriozu a že mě určitě ještě čeká spousta vyšetření.
Chci se jen zeptat jaké vyšetření jste měly vy a jestli je pravda co říká má známá? Udivuje mě totiž, že doktorka mě řekla, že když bude genetika OK tak už to jde potom ráz na ráz.
Děkuju

salopa
19. led 2010

Ahojky holky, tak jsem právě dorazila od pana doktora. Vybrala jsem si injekce a začínáme 🙂 Tak jsem zvědavá.

1)Abig: 28let - čekání na 2 IVF .....
2)Nana: 32let - čekání na 2 IVF začátek března
3)Pavcahola: 25let - čekání na 1 IVF konec ledna
4)Antoaneta: 30 let - ET 7. ledna
5)Mirabela: 28 let - čekání na 1 IVF květen
6)Maryah: 27 let - čekání na 1 IVF leden/únor
7)Ifet: 27 let - čekání na 1 IVF únor
8)lumpajda: 29 let - 1.IVF zacatek unara
9)vevericka80: 29 let - čekání na 2.IVF únor
10)ketyz: 31let 1IVF brezen
11)Tulanek: 22 let - čekání na 1. IVF začátek února
12)pajka: 39let - čekání na 1.IVF polovina ledna
13)misanda: 26let, 2xIUI, 11.1. 3.Zoladex, 25.1. začátek stimulace - Gonal
14)cabal: 35 let - 2xIUI, 23. 12. Zoladex. 11.1. zacatek stimulace
15)aladin: 30 let - čekání na 1. IVF v půlce února
16)pampeliska: 32 let - čekání na 1. IVF, předběžně někdy únor, březen
17)evik73: 36 let - 3 IVF leden,11.1.začátek stimulky,vajka rostou pomalu,snad je dovysedím!!!
18)broukb: 24 let - 1. IVF, předpokládaný začátek stimulace 19.1 - Gonal
19)marrad: 38 rokov - 1. IVF druha polovica januara
20) salopa: 27 let - čekání na 1. IVF, začátek stimulace zřejmě od 19.1.

Stimulující čekatelky :
1) evik73
2) lumpajda
3)pajka
4)pajass
5) salopa

Čekatelky na // :
1) Antonaneta - 19. ledna - test těhu - odběr hCG

Čekáme miminko :
1) Dada
2) Suzanna

pajka00
19. led 2010

Tak ten zázvor plně podporuju...neměli ho?BBylas v zelenině? V tesku a tady v těch větších ho mají pořád...Já jsem ho teď týden pila.....Kašlu jak o život..při normálním nachlazení závor zabírá perfektně, ale nevím, kde jsem to chytla...Už jsem byla dnes i u mého obvoďáka...tak mi vzal krev-na antibiotika to není, tak jsem dostala jen jakési prášky. Říkala jsem mu, že právě píchám hormony...a on mi "nadal", že jsem tam 10 let nebyla a že bych měla mít preventivní vyšetření....takže vpátek na 7-než pojedu do caru-valím na krev moč atd...A prý-třeba mám štítnou žlázu, proto mi nejde otěhu....atd🙂
Tak dnes už 9?DC..toto letí Evik.A pícháš co přesně? Já puregon a od zítra začínám ještě ..něco na O...a to do stehna....Chci vidět,jak se píchám ze spodu nahoru pod úhlem 45°...no už se na to fákt těším.
Handipiknik-nám dělali tady ty vyšetření co píšeš ty, ale endiometriozu taky ne....tak nevím, jestli je to OK nebo ne.

salopa
19. led 2010

Jojo..zázvor je fakt zázračnej na tyhle neduhy. Doporučuju. 😉 A co jsem se dozvěděla, pokud sladit, tak medem. Med totiž nesníží tak účinky jako cukr. Tak všechny co máte nějakého bacila a trápí vás, tak ať se vás co nejdřív pustí. Já jsem ráda, že už je za mnou.

dada074
19. led 2010

Pajka nemyslíš Orgalutran?Jestli ano ten můžeš normálně do břicha líp se to aplikuje.

handikpindik
19. led 2010

pajkaOO - no tak aspoň, že nejsem ekzot, kterýmu nedělali testy na endometriozu. Uffff... semi ulevilo.

Postřehla jsem vaší debatu o zázvoru, tak tady máte tipik na super čajík ideální do tohohle počasí. Možná ho znáte, ale i přes to posílám 😉
700ml brusinkového džusu
6-8cm zázvoru
3-4 lžíce cukru
2 lžíce sypaného černého čaje, odpovídá 2 sáčkům
2 pomeranče
Brusinkový džus přivedete k varu, dáte tam vyluhovat zázvor (oloupaný a nakrájený na plátky) - můžete ho dát do sítka na koření - nemusí se pak cedit, cca 5 min. luhujeme.
Pak přidáte černý čaj a cukr a necháme znovu 5 minut.
Nakonec do čajíku vymačkáme šťávu z pomerančů.

pajka00
19. led 2010

Joo Orgalutran🙂 Fakt do břicha? já píchám do břicha puregon....a do nohy mi řekli ten Orgalutran...A četlas jsem v návodu, že se to nemá píchat do stejné části těla...no to víš, že bych 100x radši do břicha....už jsem na to zvyklá a zdá se mi, že to ani nebolí...z toho stehna mám strach...Ty sis píchala obojí taky najednou?

evik73
19. led 2010

pajka já píchám jen Gonal,toť vše...amám tady pregnyl před OPU píchnout!!

handikpindik,vítej mezi námi...tady ti to tak uteče,že ani nepostřehneš,jak čas letí a budeš čekat,až na testu objevíš //
jinak naše vyšetření:HP,manžel SPG,chlamidie ze stěrů(já i manžel samo byly pozitivní,takže nasazena léčba),imunologie a to je vše!Záleží to individuálně,já nemám vejcovody,to je náš problém,jinak jsme snad OK...

evik73
19. led 2010

jak se nám ten seznámek stimulujících čekatelek pěkně rozrůstá...to je dobře,ať je nás co nejvíc,budeme se nervovat a zároveň utěšovat společně 😀 😀
pajka už si vyřizuješ předoperační asi viď?já jsem si k obvodní zašla pro jistotu na podzim,abych měla jistotu,že jsem ready a stejně mě teď při předoperačním proklepla znova...jeden problém mám a sice křečovky a ty se ještě při těhu zhorší,tak se fakt moc těším.. 😝 musím nosit kompresivní punčošky 😝

dada074
19. led 2010

Pajka píchni na jednu stranu Puregoa a na druhou ten Orgalutran,já k tomu měla ještě Clexan na ředění krve a že by to muselo být každé do jiného místa to mi neříkali.

abig
19. led 2010

Ahoj holky, tak jsem doma, do práce jsem ani nedorazila, jsme zmrzlá jak hovno, pardon. Tak jakpak jsme dopadli. Napíšu romám, ať se nenudíte 😀

Těsně před devátou jsem volala do ordinace z auta, že se omlouváme, ale že jsme se zasekali na dálnice a nevím, kdy dorazíme. Ostrava - Praha byla uzavřena, kvůli nehodě kamionu, takže to tahali z obou stran po staré cestě, takže ikdyž jsme vyjeli o 3/4 hodiny dřív než by bylo nutné, tak jsme přesto přijeli o 20 min později.
Tudíž, jsme šli později i k dr.

Chodím na gyne od svých 18let a to 2x ročně kvůli rakovině děl.čípku, kterou máme v rodině, takže preventivně. Celý loňský rok jsem lítala po dr. a vyšetřeních v Caru ..... a dneska zjistím, že mám PCO (polycystické vaječníky) ....

Ale na tom stejně nezáleží, ikdyž vlastně záleží, ale k tomu hlavnímu. Spermiogram nám sice ukázal 9mil spermií ( z původního 1 mil), jenže ty pršky prostě spí a hodně spí .... takže jediná šance jak mít miminko je vážně jen a jen IVF s ICSI.
Vzhledem k tomu, jak to vypadá u mě v břiše, tak dr. počítá s dalším OHSS ( jak to řekl, tak se mi zvedl žaludek, jen při té vzpomínce), takže nevím sice jaký budu mít protokol, ale budu začínát od 2DC, takže nejspíše krátký. Píchat opět Puregon a ještě se zmiňoval o Oralgutanu (nevím, jestli jsem to napsala správně, ale kdo ho měl, tak ví 😀 ) Vyfasovala jsem recept na Norethisteron, protože nemám pravidelný cyklus, jakmile se rozhodneme pro IVF, tak se spojíme a on řekne, kdy začít brát Norethisteron a jakmile dorazí ms, tak druhý den začne stimuloce.
Příístí týden se podává žádost na pojišťovnu a máme se ozvat, kdy se do toho pustíme s tím, že nejpozději do května kvůli pojišťovně.

Já jsem rozhodnuta přečkat ještě únor, ale s manželem jsme se domluvili na březnu, uvidím, jak to sladím s prací, protože teď máme toho nejvíce a nemá mě kdo zastoupit.
Při prvním IVF jsem pracovala až dva dny před OPU, ale nevím, jak to bude teď, kvůli OHSS ...

Takže dámy, budu asi poslední z vás, kdo půjde do stimulky ( s těch prvně příchozích na toto téma 😀 )
Asi bych měla mít radost, že je to tak, jak jsme si mysleli, byť nezačneme hned další cyklus, jenže já jsem teď vystrašená z toho OHSS .... jsem posraná za ušima jen si na to vzpomenu ... už abychom si udělali zásoby pilulí proti bolesti a hlavně zásoby PET láhví s vodou ..

Takže nové akční zprávy ode mne až v březnu !!!

Děkuji, kdo to dočetl do konce .... jinak vítám nově příchozí ....

evik73
19. led 2010

abig děkujeme za čerstvé info a co k tomu dodat...není to zase tak dlouhá dobam únor je krátký,to není tak hrozné,jako ten strach z OHSS...ale určitě tě více ohlídají,budeš jezdit častěji na UTZ,aby to nedopadlo tak jako předtím...a hlavně jsme tu my všechny a budeme držet palce,ať se ti ten sviňák vyhne obloukem!!!Kůň s tebou statečná ženo!!!!

abig
19. led 2010

😀 Kůň s tebou Evi !!!

To se Aladin fakt povedlo, vždycky se začnu řehta !!!

To víš, že vydržím, počitala jsem s tím, už jak začal mluvit o té možnosti, že by to mohlo jít přirozeně. A také jsem věděla, že to chce čas na potvrzení od pojišťovny.

Ale byli jsme se po cestě zpět podívat na pozemek, a vypadá to (ikdyž houbelec bylo vidět, když je vše pod sněhem), že do toho jdeme !!!!