Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Nebojte, zítra písnu co a jak. To víte, mám strach, ale zvládnout to musím 🙂 Jen je mi líto, že na to budu sama, jelikož manžel je na služební cestě, ale každý den si voláme a uvidíme se přes skype...
Ach jo, je tak složitý. Proč se všechno nemůže povést hned na poprvé...
Abig, tak to držím palečky, aby jsi již brzo začala stimulovat a konečně se mimi narodilo...
Suzi, snad druhou stimulku potřebovat nebudeš... Ještě není nic ztraceno. A když jo, tak zvládneš i druhou... Taky bych do ní šla znova, kdyby se to teď nepovedlo... Ale rozumím ti, že jsi na dně... Znám to, kolikrát jsem vše obrečela, byla jsem lítostivá, naštvaná na spravedlnost atd... Taky se teď budu bát, jestli se vše podaří... 😔

abig
6. říj 2009

Základní pravidlo .... nebát se před začátkem .... je to težké, ale stejně si tím musíme projít a nijak to neobejdeme .... čekat musíme každá ....

roby
6. říj 2009

Ahoj holky, chtěla bych se k vám taky přidat. Před 14 dny mi zjistili endometriozu (u močových cest), některá ložiska nemohli odstranit, byla prý blízko orgánů. Jinak průchodnost i děloha O.K., spermiogram na jedničku. Ale kvůli té endometrioze nás čeká IVF. 3.11. jedeme na první konzultaci do CARU.

Misanda ty máš taky endometriozu? Jak u tebe probíhala léčba,IUI a příprava na IVF?

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Ataka, gratuluju k těhu... 🙂

abig
6. říj 2009

Ahoj Roby, jen vítej ..

suzanna
6. říj 2009

holky no tak doufam,ze uz si za par mesicu budeme sdelovat jen same prijemne zpravy a diky vsem za povzbuzeni 🙂

abig
6. říj 2009

Tak to si piš Suz, budeme všechny hezky pupíčkovat a hladit si ty svoje bříška a stěžovat si tak maximálně na "ranní" nevolnosti.

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Za chvilku tu bude samá těhulka. Musíme věřit. 😉

mirabela
6. říj 2009

Ahoj kočky.
Dneska jsem se krásně rozptýlila. Žádné chmury nebyly. 😎 Přijela za mnou kámoška s ročním synkem. Hrozně akční mamča, spoustu toho stíhá a ještě pár dnů před porodem vylezla na Kleť (hora v okolí 🙂 Když jsem slyšela, co všechno s dítkem stíhá - od aerobiku, přes plavání a další kroužky s mimčem, práci jeden den v týdnu pro svého zaměstnavatele a ještě vede účetnictví 8 dalším lidem - tak jsem se úplně zastyděla. Já doma sedím na zadku a cítím se pod psa, jako by dítě bylo to jediné dobré, co mě v životě může potkat. Asi se taky do něčeho pustím, to sebelitování mě přestává bavit. 😵

mirabela
6. říj 2009

Roby, vítej. Já mám taky endometriózu v celé malé pánvi, k tomu neprůchodné vejcovody a srůsty. Můj gyndr mi teď endometriózu chce půl roku léčit hormony, ale já se nedám 😉 Chci do CARu na IVF. Snad ho za pár dnů ukecám.
Roby, odkuď jsi? A do kterého CARu půjdete?

larri
6. říj 2009

Ahojky,
Suzi,ja po 14 dnech od ET normalne krvacela,tak jsem to brala za ukoncene.Jenomze jsem tak brzy zvracela,tak jsem si udelala test a byl pozitivni a dalsi tri.Jenomze pak jsem mela nizke hcg az se potvrdilo mimodlozni.
Nic nemas ztraceno a hlavne ver.

Ja si byla dneska pro leky na dalsi stimulaci,ale nevim,kdy zacnu.Bud v rijnu nebo v listopadu.Ted nejsem zrovna v pohode,tak to asi posunu o mesic.

mirabela
6. říj 2009

Suzi, teď jsem dočetla nazpátek. Drž se a zkus si zabavit ruce a hlavu, musí to být k nevydržení. Přesto věřím, že to dobře dopadne. Kdyby jen ten čas víc utíkal a člověk na to pořád nemusel myslet, viď?

roby
6. říj 2009

Aktaka gratuluju k těhu.

Suzanna drž se.

Larri, uvidíš, že příště už to vyjde a bude to vpořádku.

Mirabela, moje gyndr. o léčbě hormony ani neuvažoval, říkala, že je to na dlouho a hlavně, že se to stejně pa v brzké době vrací, a že nejlepší léčbou je těhotenství, které přirozenou cestou asi nebude možné, že nemá cenu čekat, když se o mimnko snažíme už rok a chceme dop toho jít naplno, tak že by pro nás bylo nejlepší IVF, nejlépe co nejdřív. Takže jsem se hned objednala.
Jsem z jihozápadních Čech, bývalý okres Klatovy, půjdeme do Natalartu v Plzni.

mirabela
6. říj 2009

Roby, okolo Klatov to mám ráda, jezdíme tam s manžou na výlety. My jsme z jižních Čech, takže České Budějovice a Sanatorium Art. Držím pěsti, aby se Vám zadařilo. Zkusím Tvé zdůvodnění použít u mého doktora jako argumenty. Myslím si to samé. Můj doktor si to zatím po dvou letech nemyslí, prý máme ještě počkat 😠 😠 😠

Larri, držím pěstičky a přeji brzo //. Třeba budeš mít hezký vánoční dáreček!

abig
6. říj 2009

Holky, můžu menší anketku ?
Jak dlouho se snažíte o miminko ?

My právě končíme 36 měsíc snažení ...

roby
6. říj 2009

Mirabela, omlouvám se za ty předchozí překlepy.
Taky jsme se rozhodovali, zda Plzeň či Budějovice, ale přeci jenom do Plzně je to pro nás schůdnější. Máme to blíž. Je jedno kam, hlavně když nám tam pomůžou 🙂

Abig, my jsme ukončili roční snažení přirozenou cestou.

mirabela
6. říj 2009

Abig, my máme za sebou necelé dva roky. Přijde mi to ale jako celý život ☹

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Abig, v únoru to bude 2 roky... Dobrou

pet.s
6. říj 2009

l.u.c.i.e přesně ...je jich málo a berostou. Na pokoji po OPu se mnou ležely 4 snžailky..počet vajíček 22, 18, 6 a já umrněné 2 a ještě blbou kvalitu.. ☹ Proto mě zajímalo to dávkování...Já měla 300 Puregonu a ještě si tajně připichovala..po těhlech dávkách jsem měla 6 vajíček 1 krásné a 5 umrněných ☹

misanda
autor
7. říj 2009

ahoj holky,

tak co novýho!?

včera to tu vůbec nefungovalo ☹

misanda
autor
7. říj 2009

jéé, no teď čumim, že jste kecaly večer 🙂)))) tak já to jdu dočíst 😀

misanda
autor
7. říj 2009

roby : jj, já mám také endošku, mám nasazenou na cca měsíc a něco málo antiko, aby se tělo nabudilo a bylo pak hooodně úrodný a aby se to i trošku zatáhlo ty ložiska...no, ale příští čtvrtek jdu k mojí dr a začínáme asi dlouhý protokol na IVF 🙂 moje dr je názoru, že na endošku je nejlepší co nejrychleji otěhotnět, protože ty ložiska se ti ve většině případech neztratí ani po těch hormonech. no a pak mě čeká celý život s HA, aby se to nešířilo a spíš stahovalo. takže tak...

Suz, drž se holka, musí to být náročný na psychiku jak prase...tomu věřim. každopádně jak píšou holky, dokud nedostaneš MS, tak šance je!!! pocity na MS přece mít můžeš, když dochází k nidaci , ne? 😉 takže zatim klííííd 🙂

Abig : my se snažíme o miminko od března 2008 😉

larri
7. říj 2009

My se nazili od cervna 2006,pak pritel onemocnel a nemohli jsme skoro rok.V roce 2007 jsme znova zacali nekdy o prazdninach,po roce se nedarilo,tak odbery krve kvuli ovulky a nasledna laparoskopie v prosinci 2008.
Od te doby dve IVF,chystame se na treti.

Vim,ze to melo byt ve zkratce,ale ja to neumim. 😉

jenny73
7. říj 2009

Pardon, že vám sem lezu, larri, psala jsem ti do IP, četla jsi to? 😕

suzanna
7. říj 2009

ahoj holky,moc diky za vasi podporu a utesujici slova.Dnes v noci opet priznaky ms ,no ale uvidime.Je mozne,ze kdybych nebrala ten Utros tak uz ms dorazila,no ale pockame do vikendu co se z toho vyvine.
abig my se snazime od brezna 2007.
misanda taky jsem myslela na nidaci,ale to vis ja se spis priklanim k te negativni strance,protoze me k tomu pobolivaji zada a to si myslim,ze neni dobre i kdyz pri druhem tehu me taky zada boleli desne.Je to vazne na mrtvici to cekani,kdyby teda clovek hned vedel nevyslo to nebo vyslo ,ale takhle se porad jen nervujes.

roby
7. říj 2009

Suzanna neházej flintu do žita, musíš myslet pozitivně 🙂 Třeba jde opravdu o tu nidaci.

Misanda díky za zkušenosti, já jdu 3.11 do CARU, tak uvidím na čem se tam domluvíme. Endometrioza mi nikdy nepůsobila žádné bolesti ani při menstruaci, i když tu vlastně mívám jen po Agolutinu, ale ani tak ne. Včera to bylo 14 dní, co jsem po laparoskopii a hysteroskopii a dneska mi teda není nic moc.Takové divné pálení dole v břiše, jakoby u močového měchýře (protože ani při čurání to není nic moc), tak nevím jestli se ozývá endoška, protože ty ložiska byly a jsou u močových cest.

Larri snad už to do třetice vyjde.

misanda
autor
7. říj 2009

suz, je mi líto, že nervy pracujou ☹ ale to je asi normální a pochopitelný...včera jsem to četla i od odborníků na www.stopneplodnosti.cz že ta psychika prostě s tim IVF dostává na frak ☹ kdyže to testuješ??? už tenhle týden??? nebo další???

roby : já taky neměla díky endošce žádné problémy...ani při MS - prostě to byly takový ty klasický bolesti co máme každá z nás, nic extra. a tobě nenasadili antiko???

roby
7. říj 2009

misanda, mně antiko nenasasadili, říkali, že by bylo nejlepší co nejrychleji otěhotnět, takže by bylo nejlepší se domluvit někde v CARU a že oni si tam se mnou poradí. Takže jsme se hned objednali do CARU na první schůzku.
Misando a co ti řekli po laparce, kdy můžete začít sexíkovat? Mně totiž v nemocnici řekli, že co nejdříve, jak se na to budu cítit, co kdyby se to náhodou povedlo 🙂 a moje gyndr. mi řekla, že by bylo lepší dodržet šestinedělí, tak jsem z toho celá paf.

misanda
autor
7. říj 2009

roby : jj, nejlepší je rychle otěhotnět, ale přece jenom tělo je nejvíce úrodný právě po HA...a líp se s tim cyklem "nakládá" a ještě ti to lehce ty ložiska stahuje..takže proto já jedu chvíli na antiko.

roby, my po laparce nesexovali měsíc..já jsem byla nějaká rozbolavěná právě a neměla jsem na to náladu, takže byla pauza 🙄 ...a popravdě..já už ani nedoufám a po laparce jsem ani nedoufala v to, že by se to povedlo normálně...navíc jsem stejně baštila tu antiko...

suzanna
7. říj 2009

misanda testovat mam podle centra mam az 17.10. ,ale to do ty doby prijde bud ms a nebo uz budu vedet,ze jsem tehu 🙂