Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

cabalkova
7. led 2010

mary... tak prima, tak se muzete vrhnout do boje! 🙂

Pavca... asi jak v kterem, u nas jsou v so dopol a v nedeli nejsou... ale vzdycky to nejak naplanuji, aby se procedury neprosvihly, tak se neboj nic. 😉

abig
7. led 2010

Pajas ... ahoj, tak tobě se to taky krátí .... kdy začíná brát ty léky ?

abig
7. led 2010

Pavco, jak v kterém Caru .... zkus tam volat .... jinak většinou tam jsou, protože nikdy se přesně nestrefí přímo do pracovního týdne s OPU a ET .... mě ET dělali v neděli a bylo tam dosti plno ...

pavcahola
7. led 2010

já se ptám protože kdybych to náhodou dostala o víkendu,tak druhý nebo třetí den tam musím jed pro injekci.

pampeliska36
7. led 2010

abig: muj manza taky bere profertil a jeste doplnuje i nejake dalsi vitaminky... tak nejak to strida

pampeliska36
7. led 2010

cely proces tvorby spermii trva neco pres 70 dni 😎

abig
7. led 2010

Pampeli ... o profertilu jsem prvně četla až na koníkovi 🙂 .... takže papká jen to co mi řekl můj gynekolog.

pampeliska36
7. led 2010

abig... jeste je i pry nejaky jiny slozenim VELMI podobny lek profertilu a neni rozhodne tak drahy jak profertil. taky to na konikovi nekdo psal... prej to doporucila pani lekarnice v lekarne 🙂
taky se snazime vsim moznym, aby se spermijky zlepsili

pavcahola
7. led 2010

kromě profertilu berou iněco jiného?nás koncem ledna čeká ICSI a manžel má špatný spermiogram tak si říkám že bych ho aspon něčím dopovala,ale nemuže se třeba i zhoršit po těch vitamínech?

abig
7. led 2010

Nevím, co ještě víc bychom mohli udělat. Manžel byl celý život sportovec, nekouří, nepije, nikdy nefetoval .... tak snad se spermie umoudří, potřebuji aby byli víc aktivnější .... nevím, v jaké stavu byli při OPU krom počtu, ale oplodnily se všechny vajíčka, tak to mě hřeje na srdci ...

pampeliska36
7. led 2010

pavcahola... vitaminky to maji vsechno zlepsit... ale taky nemusi.
http://www.gimabo.cz/a/jak-zlepsit-spermiogram

abig
7. led 2010

Pavca, určitě nezhorší ... nemusí pomoci, ale určitě nedojde ke zhoršení ...

pavcahola
7. led 2010

pampeliška děkuji za tip,budeme doufat že až na to pujdem tak tam nějakou najdou a pujde oplodnit vajíčko.

a jak se jinak máte?

abig
7. led 2010

Pampeli ... tak jsem si to taky přečetla, bereme krom karnitinu snad vše .... jinak se vždy pozastavuji nad tím vitamínem E, kde všude uvedeno, že min.množství na den je 400 a když jdeš do lekárny, tak se prodává jen 200 a k tomu je tam napsáno, že se má užívat co dva dny .... a já mám strach manžela cpát větším počtem, než je doporučení v příbalovém letáku ...

maryah
7. led 2010

abig, mame asi len moznost otehotniet pomocou ICSI... na to potrebujeme na jedno vajicko jednu spermiu takze mame velku sancu tak dufam, ze sa to podari...

abig
7. led 2010

Mary, pokud budou spermie ok, tak není důvod proč by se nemělo oplodnit, stačí když bude spermie pohyblivá a v pořádku .... to nejtěžší udělá embrolog a pak se prostě děje něcí vůle .... taky jsem se strachovala a nakonec se oplodnilo fakt všechno, byť něco se přestalo oplodňovat a prý některé měly nějaké cysty, ale to mi nikdy nevysvětlili, takže nevím, prostě to jednoduše vyhodili ... ☹ ☹ ☹

maryah
7. led 2010

zdaju sa byt ok, presne este budeme vediet po tom hlbkovom SPG... a vy mate teraz ake plany? co vas caka?

pavcahola
7. led 2010

Ahoj maryah vy máte kolik spermiogramu už za sebou?a zlepšuje se to postupně?

tulanek
7. led 2010

Holky,ocasci budou v poradku a na vajicka budou v pohode stacit,urcite jo!!!!Ony se potvurky umoudri 😀

abig
7. led 2010

Tuli ... ty jsi taková naše úžasná optimistka .... jsi hodná.

abig
7. led 2010

Mary, tak v pondělí konzultace v nové Caru. A pak se uvidí. Nejspíš začneme s další ms, jestli bude stimulka podobná té, co jsem měla. Taky ten Car dělá minimální stimulaci, už jsem tady o tom psala, na tu není potřeba povolení od pojišťovny, protože si to hradíš sama. Takže tu zvažuji .... jde o to, že máš minimální stimulaci při které chtějí jen vyprodukovat 2-6 vajíček .... a nezatěžuje to tělo a nevzniká u toho hyperstimulák ... a protože jsem reagovala až moc na stimulaci, tak si myslím, že bych se na tu hranici 6 vajíček při minimálce mohla dosta ... ale to jsou jenom mé plány ...

maryah
7. led 2010

pavca, mame za sebou 2 SPG u urologa, ten prvy bol horsi a ten druhy lepsi, ale to nebol az taky dokladny, no a este sme mali jeden v centre, ten bol presnejsi a teraz bude este jeden, tamsa urci presna kvalita "ocaskov" 🙂 (paci sa mi to slovo)... no a posledny bude uz na oplodnenie vajka...
baby, mam na vas otzaku, na tie co uz IVF absolvovali, mohol byt aj partner pri transfere?

pavcahola
7. led 2010

abig a do jakého Caru pujdete?

abig
7. led 2010

Mary .... bývalý Car partnery nepouštěl k ET, ale ten nový ano, takže záleží na Caru.

abig
7. led 2010

Pavca .... Reprofit Brno/Olomouc

pavcahola
7. led 2010

A chtěly byste partnera při transferu?

maryah
7. led 2010

musim to nejako zistis, velmi rada by som ho mala pri sebe 🙂

abig
7. led 2010

Určitě bych chtěla, taky jeden z důvodu, proč jsem si vybrala tento Car, představ si, že ti u toho pustí i hudbu a vidíš na plazmovce, jak ti vládají bobísky ...

maryah
7. led 2010

waaaw, no tak to by bolo este lepsie... no tak to je dalsia vec ktoru si musim poznacit aby som sa na to spytala, snad nie som az taka narocna 😅

abig
7. led 2010

Mary a to jsem to zjistila jen náhodou, některá z holek si to chválila ... prostě mají úžasný přístup, lidský a nejen, že vydělavají na lidském neštěstí ... proto jsem taky ochotna tam dojíždět (2hodiny jízdy autem)