Kondylomata, volí se porod císařským řezem?

dada2017
27. říj 2016

Ahoj holky, přečetla jsem si ze při kondylomatech v těhotenství se volí porod cisarskym řezem, když tedy kondylomata nezmizí, je to pravda? A když bych si je chtěla nechat odstranit v celkové anestezii vyhoví mi? Mám je vevnitř a pořád se tvoří nové a nové. Prosím poraďte mi, mam z toho docela obavy... ☹

evca1994
27. říj 2016

@dada2017 Ahoj měla jsem ten samý problém a rodila jsem císařem. Jinak může se rodit i normálně ale jsou tu rizika. Nevím jestli si o nich četla. A odstraňují se těsně před porodem,ale mě doktor nedoporučil odstraňovat,protože těsně pred porodem už je vše hodně citlivé. Samozřejmě ti to v některých nemocnicich udělají,ale musíš pocitat s tim že se můžou vratit a stejnak nezbyde nic jineho než rodit císařem a nebo risknout normální porod i s nima.

dada2017
autor
27. říj 2016

Díky za odpověď. Takhle daleko jsem se ještě nedostala, ale určitě si o tom něco přečtu. Na tohle jsem narazila úplně náhodou, moje nová gynekolozka mě o tom vůbec neinformovala a když jsem s tím byla na vypalování na dermatologii tak mi taky nic neřekla, nevím proč doktoři jsou dnes tak laxní k mnoha věcem. ...kdyby se člověk o sebe sám nezajímal a nehledal ještě jinou alternativu tak snad umře. Toto mi zavinila moje bývalá gynekolozka která řekla ze to nic není, to zmizí a pak se mi z toho začaly rozsevat další.

janyshka
27. říj 2016

@dada2017 Kondylomata jsou indikací k císařskému řezu. Jedná se o virovou infekci a je velké riziko přenosu na plod při spontánním porodu....Jinak s tim chirurgickým odstraňováním je to trošku boj s větrnými mlýny ☹ Je tam velmi častá recidiva. ...tzn. Kondylomata odříznete a za čas narostou další....a tak to jde dokola. Navíc když je jich opravdu hodně, tak mi to přijde úplně strašné rozřezat půlku rodidel (promiňte, že to píšu tak otevřeně ) navíc celková anestezie a potom bolest v intimních partiích, hojení, jizvičky. ...v současné době je snaha ustupovat od chirurgického řešení....na trhu jsou kožní preparáty k neinvazivní léčbě např. Aldara nebo Veregen. ...

iveee
27. říj 2016

Ja rodila prirozene. Pokud nejsou v porodnich cestach,je to mozne..ale asi zalezi na doktorech.

dada2017
autor
27. říj 2016

Mám je vevnitř i z venku a opravdu nevím čemu se přiklonit protoze ani jeden z doktorů mi žádnou masticku ani nic jiného nedoporučil. Akorát jsem od doktorky slyšela ze po porodu to bude dobré, a tomu mám věřit? Já si myslím že ne a jak mám vést normální sexuální život když me to kvůli tomu bolí? A ani mi to není příjemné. ... zkoušela jsem u alternativní medicínu, ale zatím nic nepomohlo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru