Je vhodná Vojtova metoda pro těhotné?

renmi
29. črc 2018

Holky, mám z minulosti moc dobre zkušenosti s cvičením Vojtovy metody, rekonvalescence po operaci kolene, atd. Nyní jsem ve 23tt a trápí mě velké bolesti v pravé půlce zadku a stříli do nohy, nejsem schopna se rovno zvednout z gauče a z podlahy už vůbec ne. Máte někdo odzkoušenou Vojtovku v těhotenství? 🙂

elishka562
29. črc 2018

@renmi Vojtova metoda by se v tehotenstvi provadet nemela. Mimo svalove reakce spousti taky radu dalsich fyziologickych reakci, u kterych nelze predpovidat jaky budou mit vliv na plod. Tot oficialno stanovisko. Mozna budou terapeuti, kteri si to troufnou, tak nejlepsi je resit primo s nimi, to bych si ja osobne ale netroufla. Jsou ale metody, ktere fazove pripominaji vyseky z Vojtovy reflexni lokomoce, to by byla cesta...plus dalsi techniky na uvolneni, mobilizace, tejpy, reseni dysbalanci v postaveni celeho tela atd...

renmi
autor
29. črc 2018

@elishka562 Děkuji 🙂

petula720
29. črc 2018

Podle popisu problému by stačilo zajít za fyzioterapeutem v místě bydliště na mobilizaci a nechat si ukázat cviky na doma + poctivě cvičit. 😉

jajkaz
29. črc 2018

Určitě raději Mojžíšovku. Ta pomáhá při snaze otěhotnět, ale i udržet těhotenství a na konci pak uvolňovat panevni dno pro snadnější porod. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru