Dovolená u moře v 6tt letecky, mám zůstat raději doma?

martinakony
7. črc 2015

Ahoj maminy-budoucí maminy 🙂 chci se zeptat příští týden máme odletět na dovolenou k moři do Bulharska. Doktorka mi řekla, že můžu, že nejsem nemocná, ale jen těhotná, tak nevím zda zůstat raději doma nebo letět. Děkuji za všechny odpovědi. 😕 🙂

ma_ia
7. črc 2015

@martinakony Leť, neplaš a užij si to! 🙂

syll.
7. črc 2015

Pokud není problém a Mudr. dala požehnání letěla bych, je to kousek, let je krátký.

princina
7. črc 2015

B-) byla jsem na úplném začátku těhotenství v Egyptě, věděla jsem o tom, takže jsem to akorát nepřehanela se sluníčkem a v pohodě... Bér to tak, že je to s největší pravděpodobností poslední dovolena jen s tvým partnerem ...

martinakony
autor
7. črc 2015

Zatím mě nic netrápí i ty vedra zvládám. 😅 Navíc dovolenou jsme vyhráli a byla by škoda to zrušit, ale zase si říkám co ˇkdybyˇ se něco stalo, kde tam budu hledat pomoc. Mudr. řekla, že nevidí problém, ale že se mám rozhodnout sama, tak jsem pořád na vážkách. 😕

zanek
7. črc 2015

určitě jeď..Byla jsem vždy v těhotenství u moře,jednou v pátém a jednou v šestém měsíci.Jen pozor na to,jak tě pojistím zdravotní pojišťovna-mne nepojistili na předčasný porod,ale je to už 15.let,tak je to asi úplně jinak

barinkas
7. črc 2015

doktorka řekla, že máš jet, ne? 🙂 Takže jeď 😀 Kde tam hledat pomoc? Tak Bulharsko není nevím Afrika, mají nemocnice, doktory. Budete asi bydlet v hotelu, takže by pomohli.
Já byla v 8. měsíci v Chorvatsku. A paráda....

alyssa18
7. črc 2015

Já jsem byla v 6. týdnu v Chorvatsku autem a úplně v pohodě. 🙂 Jen leť a hezky si to užijte. 🙂

ckei
7. črc 2015

@martinakony já letěla v roce 2011, byla jsem 7tt a na dovolené v Řecku jsem 2. den po příletu potratila......to si nevyberete, pokud se to má stát, tak se to stane a je jedno, zda tu v ČR nebo v cizině...takže já bych letěla 😉

martinakony
autor
7. črc 2015

Stále nevím..byla jsem u Mudr. co měla záskok. V úterý další týden jdu ke své Mudr. tak to ještě asi pořeším s ní. Navíc trpím na cysty a záněty, tak proto jsem z toho tak nervozní a stále nevím... 😖

evcann
7. črc 2015

@martinakony v pohode, v tomhle obdobi je takove jeste bud a nebo a ovlivnit se to neda, tehotenstvi se neda vylezet, ja bych naopak jela a uzila si to, alespon budou jine myslenky a to je jen a jen dobre 🙂

martinakony
autor
7. črc 2015

Musím si to pořádně promyslet. Každopádně všem moc děkuji za odpovědi. 🙂

mayyas
7. črc 2015

Já jen přidám svou zkušenost, mě v 6.tt doktorka let nedoporučila (měla jsem odlétat za 3 dny!! na vysněnou, dlouho plánovanou drahou dovolenou ke kulatým narozeninám 🙂 ), kvůli tlakům v kabině - takže jsem to radši zrušila. Ale já už dřív měla problémy a prostě nechtěla cokoliv riskovat....

martinakony
autor
7. črc 2015

@mayyas I Vám děkuji za odpověď..největší strach mám pravě z letadla. A můžu se zeptat kde jste měla letět? Do toho Bulharska je to kousek no, ale i tak nevím. 😒

mayyas
7. črc 2015

@martinakony Já měla letět asi 10 hodin, ale to doktorka ani nevěděla - jen řekla (a i mi to napsala do zprávy pro pojišťovnu - která mi to pak stejně neuznala, ale to je už jedno), že let letadlem nedoporučuje. Jinak to bylo do západní civilizované země, takže čistě kvůli lékařské péči bych se nebála.

martinakony
autor
7. črc 2015

@mayyas Děkuji za odpověď...musím se rozmyslet rychle no.. 😠

mayyas
7. črc 2015

@martinakony Ať už se rozhodnete jakkoliv, držím palce a přeji zdravé miminko 🙂

martinakony
autor
7. črc 2015

@mayyas Moc Vám děkuji zdraví miminka je pro mě nejdůležitější. 🙂

nonnni
7. črc 2015

@martinakony letela jsem v 5.tt 18 hodin tam a 18 zpet v 9.tt...pak jsem letela 18 hodin ve 20.tt a zpet ve 23.tt....nidky se nidko, ani na jednom kontinentu nevyjadril, ze by mel nastat nejaky problem, akorat mi bylo doporuceno, at se jdu co kazde 2 hodiny projit po letadle. Obe tehotenstvi byla zdrava a prosperujici. K tomu jsem 2 x potratila v 7.tt a 9.tt, kdyz jsem byla doma a vubec necestovala, nic...tak si vyber...pokud jde o properujici tehotenstvi, tak se mu nic nestane, pokud neni prosperujici, tak te ani klidovy rezim nezachrani. Bohuzel jsi v takove sede zone, kdy to muze dopadnou jakkoliv, bez ohledu na to, co prave delas.

kocour1
7. črc 2015

Určitě letět...já jsem byla v obou těhotenství u moře a snášela jsem vše úplně normálně...jste ještě těhotná velmi málo a svým chováním případné neštěstí stejně neovlivníte...je lepší na nic špatného nemyslet a užít si, dokud jste ještě jen dva🙂)

lucyp13
7. črc 2015

já byla loni na dovolené - 14 dní takový okruh Itálie, Francie, Švýcarsko, spali jsme pod stanem, jezdili na kolech, byla jsem v 6tt, dr. řekla, že můžu jen se mám šetřit s tím kolem, těhotenství není nemoc...Když jsme vyráželi nic mi nebylo, v Itálii jsem začala najednou krvácet ale nic velkého..tak mě to vyplašilo, jeli jsme do nemocnice, tam mě vzali na UTZ, poprvé jsem tam viděla jak bije srdíčko a vše bylo, domluvila jsem s nima normálně anglicky, vše bylo ok, špinila jsem pak zbytek dovolené...a pak i celý první trimestr...a ted mám krásnou holčičku..jestli se to těhotenství má naplnit tak se naplní..pokud ne, nepomůžu vám ani nohy nahoře....Já bych letěla, letu bych se nebála,pokud je těhotenství v pořádku..

verunatom
7. črc 2015

možna t je nahoda ale v 8 tt letela kamoska a do týdne potratila ja bych to neriskla je to zahul ten tlak a kdyby něco tak bych se tam tech dr bala. nevim sam jsme tehu a dovču jedu v cz autem italii jen 650km

ninusch
7. črc 2015

Byla jsem letecky v Bulharsku na počátku čtvrtého měsíce, jen najednou nervy trošku zapracovali v letadle. Vždy jsem létala bez problémů, najednou strach, že spadneme, ale to prý člověk prostě cítí už větší zodpovědnost, tak to s ním trošku zacvičí. Jinak dovču jsme si úžasně užili, nic se nestalo a teď mám doma úžasné miminko a letěla bych určitě zase 🙂

daasenka85
7. črc 2015

Nedokážu posoudit, jestli bych letěla, ale v prvním těhotenství určitě ne, protože jsem byla po dvou nezdarech už a na začátku hodně krvácela.. Teď jsem byla autem v Chorvatsku od 9+0 do 10+0. Dovču jsem si báječně užila a ač jsem ještě týden před odjezdem špinila a dva týdny po návratu (naštěstí už jednorázově) taky, tam jsem neměla sebemenší problém. Ale! Myslím si, že kdybych měla (nebo dokonce těhotenství opravdu nedopadlo), moc bych si to vyčítala a jela jsem hlavně kvůli dcerce, že celý loňský rok hodně prostonala a začal se jí objevovat ekzém. Jako bylo to super, ale jako poprvé těhotná bych asi nejela a ten 6.-7.tt mi přijde zas ještě o něco křehčí než u mě ten 9.-10.tt. Záleží, jak to cítíš.. Tady je jasně vidět, že jsme každá jiná a tím i naše rady a názory 😉

angelyn
8. črc 2015

jen jeď a užij si to 🙂 my jsme loni jeli s přítelem a dvěma našima přáteli, ze kterých na letišti vypadlo, že je Monča těhotná 🙂 bylo mně to hned jasné, když si s nama nechtěla dat jagermaistera :D :D :D takže jsme se zbylá trojka na letišti "zežrali" a byli jsme rádi, že nás pak vpustili do letadla...byli jsme v Řecku, všichni jsme si to užili, akorát kámoška na sebe byla opatrnější, že třeba nejeli s námi na motorky, na skutr apod. ale myslím, že žádný dopad na Ondráška to nemělo 🙂 jde o to, aby ses ty cítila v pohodě a dokázala si to, i přes ten jiný stav, pořádně užít 🙂

luciebx
8. črc 2015

ja letela a to sem ani nevedela ze sem tehotna.. pokud nemas komplikace.. uzij si to...

kaccistar
8. črc 2015

lietat mozes pokial sa dobre citis az snad do 26.tt, potom uz je problem s poistovnou, ale letecke spolocnosti Ti dovolia lietat este dlhsie.. A v 6.tt teda fakt nie je dovod na obavy. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru