Jezdíte na kole v těhotenství?

thesun
3. črc 2015

ahoj holky, ráda bych se zeptala, zda některá z vás jezdí na kole? MUDr mi všecko zakázal - preventivně - jediné co smím je chodit a když jsem mu řekla, že dám denně 10-12km tak ho málem jeblo..... Doktora budu měnit - doufám, mám k tomu své důvody, ale zajímalo by mne jak to je s tím kolem? Mám nutkání se víc hýbat a bojím se......

misulinka44
3. črc 2015

Záleží, jestli máš v těhotenství nejaké potíže? Pokud máš naprosto bezproblémové těhotenství od začátku, chovala bych se normálně jako netěhotná 🙂 Samozřejmě s ohledem na bříško 🙂

editah222
3. črc 2015

Byla jsem těhotná ne nemohoucí takže jsem jezdila i na kole 🙂 Jasně je tu riziko pádu, ale spadnout můžu i ze schodů. Jediné co jsem fakt nedělala bylo sjezdové lyžování, ale jinak vše co umím a baví mě a to nejsem žádný extra sportovec.

jjustyna
3. črc 2015

nedávno jsem tu psala v jiné diskuzi....ve středu jsem jezdila na kole, v neděli rodila. Nejezdila jsem moc, 2 -3 km, ke konci už jen přesun se synem na hřiště. Aktivní jsem byla celé těhotenství. V rozumné míře za sebe doporučuju. I porod byl moc fajn a rychlý.Což právě připisuju tomu, že jsem se udržela fit.

konidana
3. črc 2015

@thesun Sama musíš poznat, co ti vyhovuje. Pokud nemáš žádné komplikace, tak choď kolik km chceš a kolik ti nedělá problémy (klidně 15 :D) . Já šla měsíc před termínem na výlet na Říp - taky asi 10 -15 km a ten kopec 😝 😀 Na kole jsem nejezdila, protože jsem měla blbý pocit, že mi tam i to moje mini bříško překáží a bála jsem se, že bych se do něj mohla uhodit. Zeptej se @keckemet, jak se jezdí na kole 😉

thesun
autor
3. črc 2015

holky děkuju, on mi to zakázal, že to prý moc prokrvuje pánev... z kola nepadám.... a na koně (i když mi 3 chodí po pozemku) nelezu, tam to riziko opravdu je.....

keckemet
3. črc 2015

pekny clanek o mem jezdeni je na facebook stranka Damy na kole 🙂

thesun
autor
3. črc 2015

@keckemet mrknu :D

keckemet
3. črc 2015

@thesun ja z kola padam 🙂))takze tedko jezdim na jistotu no...bez padu...pry kdo nepada,jezdi pod sve moznosti 😀

konidana
3. črc 2015

@keckemet můžeš mi prosím poslat přímo odkaz? IP? Jsem bez ksichtu, tak to nevyhledám. Díky.

karlajasmine
3. črc 2015

@thesun Tak ja pred tehotenstvim hodne jezdila na kole, ale bojim se padu.. (sice jsem z kola nespadla 10 let ale tak clovek nikdy nevi), tak jezdim na rotopedu, ale to dam klidne 15km.. a chodim do bazenu, ujdu taky 5km jako nic a kdyz chci byt vic unavena tak aspon 8... Ty sama vycitis jak ti je a co muzes a nemuzes.
Jako u toho kola tam to riziko padu je, stejne jako u koleckovych brusli atd.. tohle bych si proste nelajzla. Ale sport jako takovy je zdravej a prinosnej a rozhodne neni potreba ho nejak vic omezovat pokud nemas rizikove tehotenstvi.

jaja01k
3. črc 2015

Na kole jsem jezdila. Doktorka mi říkala, že můžu, jen samozřejmě opatrně, abych nespadla.

karlajasmine
3. črc 2015

Tady je vynatek z clanku :

Při sportování v těhotenství dodržujte několik pravidel:
Nikdy nesportujte na doraz.
Při pocitech slabosti či mdlobách ihned přestaňte s pohybem, odpočiňte si a hodně pijte, kontrolujte také svoji tělesnou teplotu.
Pozor na sporty, které zvyšují nitrobřišní tlak, s posilováním raději přestaňte!
Pozor na sportování při špatném počasí.
Omezte riziko pádů a nárazů.
Intenzitu cvičení volte podle své kondice.

Doporučené sporty, které se hodí po celé těhotenství:
Chůze
Plavání (Kvůli hrozbě infekce se raději vyhýbejte přírodním nádržím a bazény vybírejte podle typu ošetřování vody. )
Tanec
Cvičení na míči
Jízda na rotopedu

Sporty, při kterých záleží na stavu maminky a na stavu terénu:
Jízda na kole
Běžky

Sporty, které se vůbec nehodí!
horolezectví ve výšce nad 2 500 metrů
potápění
bojové sporty, kde hrozí nárazy
posilování, při němž dochází k zadržování dechu a silně se napíná břišní svalstvo
extrémní zátěže – silové sporty, sporty provozované v horku, lyžování.

boblik
3. črc 2015

Ja zacínam 31 týden na kole jezdím akorát panské jsem vymenila za damské kvůli bříška, a pořád lehce popoíhám 🙂 doktor řikal že pokud se citim dobre tak muzu. Samozřejmě se nepřepinám 😉

nellilie
3. črc 2015

Teď o víkendu jsem si vykračovala na Lysou, jediný co tož mi trošku napuchaly prsty u rukou, ale to se mi stávalo i dřív🙂 Jo a lidi na nás koukali divně, neb jsme si to mašírovali v sandálích:D Břicho nemám moc veliký, sice trochu víc funím, ale to je i tím že teď nejsem trénovaná (po zahradě toho moc nenatrénuju 🙂 ) - dřív jsem se trošku více hýbala 🙂 Doktor to asi moc bere🙂

dubnacek
3. črc 2015

@thesun Ahoj tak jen moje poznatky z kola jsou asi takove.Prvni jsem precetla hromadu diskizi o tom zda kolo ano nebo no na kolo jsem sedla asi v 5 tt za tyden jsem sla na kontrolu a dr.zamlkle tehu,po roce jsem otehotnela znovu v lete,sedla jsem na kolo a blbec jsem nedavala pozor,najela jsem na obrubnik a z kola spadla,okamzite do nemocnice a na rentgen,vsude me ujistovali,ze to miminku neublizi to bylo v 6tt,pak jsem sla k dr,na kontrolu a opet zamlkle tehu.Mozna nahoda mazna si za to muzu sama,ze jsem jezdila na kole a miminku to nedelalo dobre.Ted jsem opet tehu uz zacatek 13tt a na kolo jsem jiz nesedla ac me to lakalo,ale uz ne.Radeji chod pesky a davej pozor kam slapes😉).ja jen chodim a plavu a doufam,ze je vse v poradku.

keckemet
4. črc 2015

@dubnacek mrzi mne to,ale myslim,ze kolo za Tve potize nemuze,stejne jako rtg zareni...ja jezdim ted treti tehot.Prvni tehot.jsem do 5mesice delala na sale pod rtg kardiostimulatory,samozr.s vestou a dite zdrave.Je to jen nahoda a pravdepodobne by Tve predchozi teh.zanikly v rannem stadiu tak jak tak...kazdop.at je ted vse ok!! preju

keckemet
4. črc 2015

@konidana je to stranka Damy na kole...snazim se dat odkaz ale je tu v tom BLG pomaly internet jak cosi :-/

boblik
5. črc 2015

Souhlasím s keckmet - pokud si o to přišla rozhodne ne kvůli kola a tak v raném stádiu, byl to prostě přirozený výběr přírody. Pokud je žena i plod v pořádku jsem zastáncem aktivního těhotenství, jelikož těhotenství není nemoc ;). Drž se ať vám to do třetice vyjde 🙂

ssandy
14. črc 2015

Jsem 24.tt a jezdila jsem teď v Jizerkách a Krkonoších, každý den tak 25 km. Sundala jsem z kola klipsny, zvedla si řídítka a trochu posunula sedačku dopředu, abych byla víc narovnaná a netlačila na břicho. Z kopce jsem nejela víc než 30, do kopců pomalu, aby mi nevyletěla tepovka, když byla špatná cesta, tak jsem kolo vedla. Bylo mi dobře, každým dnem se mi jezdilo líp a teď je pro mě utrpení sedět na židli v kanclu...
Pokud se cítíš dobře a nemáš žádné problémy v těhotenství, tak bych se neomezovala. Ale samozřejmě se nepřepínat a nepadat.🙂

bledulka84
14. črc 2015

záleží na terénu, v mírném bych se nebála. Ale já si dala loni zhruba ve 20 tt rychlebské stezky a bylo to naposled, co jse v těhu na kolo sedla. V jedné klopence (zatáčce) mi přední kolo ujelo na mokrém kameni a při pádu jsem si vrazila řidítko do břicha, naštěstí výš, než dosahovala děloha. Miminku se nic nestalo, ale pro mě to byla celkem lekce.

alkuska
27. črc 2015

Já na kolo těhotná nevsednu, představa že bych měla jet na kole mi přijde hrozná, ani nevím proč... Tak nějak mám dole všechno citlivé, mám pocit že by to hoooodně bolelo. 🙂

A taky bych se v pozdějších měsících bála kvůli pánevnímu dnu a porodu. Mamka měla se mou strašně těžký porod a podle doktorů prý proto, že měla extrémně pevné pánevní dno. V nemocnici se jí pak ptali jestli náhodou není profesionální cyklistka. Takže já bych se bála ho dál posilovat, beztak jsem stavbou těla celá po ní, budu mít asi stejný problém.

boblik
28. črc 2015

No nevím doktoři občas toho napovídají, jednou je zdravé to podruhé ono. Jen poznámka jsem nejmenší z naší 4 členné rodiny a moji mamce tvrdily ze jsem nevyrostla kvůli toho ze jsem začala moc brzo sportovat - podotýkám ze jsem od 12 chodila na kroužek atletiky 2x týdne, tak nevím jestli jsem to s tím sportem prehanela od mládí ;), spis byl problém asi někde jinde obě babičky měli kolem 155 cm tak ze by dědičnost? Doktoři se mají poslouchat ale názory, informace se mění a stále vyvíjejí. Určitě by se někdo nemel přepínat( však se tady nebavime o tour de France, ale o projížďce na kole pro radost a pohybu vseobecne). Nesportovne založena mamina by nemalá začít sportovat 5x tydne, ale ta sportovne založena proč by si měla něco upírat, když je zvyklá pokud je samozřejmě vše v naprostém PORADKU ;)

gabcagabka
28. črc 2015

Já jsem v 10tt. a na kole jezdím denně do práce 5km tam a 5 km zpět a úplná pohodička. A ani mě nenapadlo že by jsem to změnila. Dokud bříško dovolí, budu tak jezdit až do nástupu na mateřskou.

karlajasmine
28. črc 2015

@ssandy s tim souhlasim, taky je mi lip venku u sportu nez v kancelari na zidli. Nevim, proc ma tolik zenskych pocit, ze tehotenstvi je nemoc 🙂
Ja sice na kole nejezdim protoze se bojim padu, ale na rotopedu dam klidne 25km, do bazenu chodim porad, na dlouhe prochazky... za 14 dni jedeme na turu do hor (v Cechach) a pred tydnem jsem byla v Londyne a chodila tam cely dny po meste.. pro me je nejhorsi utrpeni dlouhy sezeni, v kancelari me vzdycky ke konci dne zacne tvrdnout bricho a musim vstat a zacit se prochazet. I tak jsem pribrala 7kg a pripadam si jako koule... bez toho sportu bych se asi zblaznila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru