Může mít na miminko velký vliv stres a nervozita?

dadanana
16. únor 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, může mít stres, nervozita a podobné věci, hodně velký vliv na miminko?

simdan
16. únor 2015

Určitě má vliv...celkový psychický stav člověka se odráží na jeho zdraví a všude se doporučuje užívat si těhotenství a být hlavně v klidu...Sama vím,že to někdy nejde,řešíme stále např.finance,rodinné poměry a podobně,ale občas úplně vypnu,směju se každé blbině,pustím si komedii nebo se odreaguji tady na koníku,něco doma vyrábím,ať se zabavím 😀 prostě cokoliv...někdy mám den blbec,nic se mi nechce,sedím a hledím,ale to bude i hormony 😝

naomi6
16. únor 2015

Myslím si, že hodně velký vliv na mimi stres nemá. Samozřejmě, že je ideální být v klidu a užívat si těhotenství, ale ono asi nejde celých 9 měsíců se vyvarovat stresu. Pokud je to běžný stres a člověk nepotřebuje léky na nervy, tak bych se nijak o mimi nebála. Držím palce 😉

marecekavendulka
16. únor 2015

záleží,jaký je to stres,ten klasický,běžný nevadí,ale.např.při prožitém týrání nebo při autonehodě může dojít až k předčasnému porodu.muže to i zanechat na dítěti vliv,např. je plačtivé,nepřisaje se k prsu a pod..

mandala
16. únor 2015

Podle mne nemá, řešila jsem s doktorem a ten mi říkal, že pokud je mimi v pořádku, tak se mu nic nemůže stát. Spíš mu ublíží např. to, že ty z toho stresu nebudeš jíst, nebo si dáš panáka apd. Já měla taky strach, abych třeba neporodila předčasně, ale to úplně vyloučil, takže se neboj, ve stresu je dnes občas skoro každý, i těhotné. 🙂

jamia
16. únor 2015

Já jsem tedy zažívala velké stresy - smrt blízkého člověka, v práci toho bylo hodně... a porodila jsem naprosto zdravé pohodové miminko. Stres vliv mít může stejně jako špatné ovzduší - tedy u malého procenta se můžou nějaké potíže vyskytnout, ale přímou příčinu stejně neodhalíš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru