Věkový rozdíl mezi dětmi. Chtěli jste spíš větší nebo menší?

positivemind
31. pro 2021

Ahoj, jaký mate věkový rozdíl mezi dětmi? Chtěli jste spis větší nebo menší? Jaké to mělo komplikace? Jste tak spokojené nebo si říkáte s odstupem, že to mělo být dřív/později?

A všechno krásné do dalšího roku 💖✨

trpaslicek19
1. led 2022

@positivemind Domčovi je 11let, Davídkovi jsou 2 roky.
+ vidím v tom že mi Domča dost pomůže dokáže se o bráchu postarat. Dát mu plenku, baštu, udělat pití, obléknout... Třeba když vařím a nemůžu odejít od plotny, nebo jsem na WC nemusím se bát protože vím že na něj dá pozor. Poslední dobou si spolu konečně začali hrát ikdyž tedy jen na honěnou.
- nehrají si spolu tak jako kdyby mezi nimi byl rozdíl třeba jen 2 let.

marimanta
1. led 2022

Jednička a dvojka 19 měsíců.
Dvojka a trojka 5 let a 3 měsíce
Trojka a čtverka 2 roky a 7 měsíců.
Čtverka a pětka 2 roky a 5 měsíců.
A mezi jedničkou a pětkou je bez měsíce 12 let.
Podtrženo sečteno - všechno má svoje, neměnila bych.

veroniquecz
1. led 2022

Mám rozdíl necelých 6 let, chtěla jsem méně, ideálně 5, ale to prostě nenaplanujes, druhatko na sebe nechalo čekat ❤️. Ale i tak je to super. Starsi je v první třídě, takže dopo jsem s mladší, odpo spolu se starší, zvladame v klidku i školu, nedejboze kdyby byla distancka tak nemusím řešit práci. Navíc starší malou porad chová, teď už si spolu trochu i hrají, porad říká jak je rada ze ji má a ze ji miluje. Uvidíme za par let v pubertě 😎

jaja01k
1. led 2022

@positivemind Chtěli jsme mezi dětmi malý věkový rozdíl, po narození prvního jsme se rozhodli s druhým nečekat. Výsledek je rozdíl 13 měsíců a za mě je to super. Začátky byly někdy náročné, a někdy je to náročné pořád, ale když vidím, jací jsou úžasní parťáci, skoro jako dvojčata, neměnila bych. Nikdy jsem nelitovala, že jsme šli do druhého tak brzy a větší věkový rozdíl bych nechtěla.

properjoey
1. led 2022

14 měsíců, omylem 🤣chtěla jsem dva roky. Začátek je fakt náročný, ale od dvou let mladšího se všecko jen lepší, nemůžu si to vynachválit, mladší se učí od starší, ve všem jsou nastejno, nemusím dělat žádné rozdíly mezi dětma, spolu si hodně vyhrají, nešla bych do většího rozdílu, než ty dva roky, co jsem měla spolužáky s větším rozdílem, tak si už nerozuměli, byli to dva jedináčci 🤷

vikinkav
1. led 2022

Rozdil 17 mesicu a 27 mesicu - pro me idealni. Ted je jim 4 roky, 2 roky a 3 mesice. Aspon netvrdnu doma prilis dlouho 😄 A k tomu, ze neni na ty mladsi cas a ze by byli nejak opozdeni - oni jsou mnohem rychlejsi nez prvorozeny, nebot se uci od sourozencu, coz je tahne mnohem vic, nez dospeli 👍

madbetka
1. led 2022

Rozdíly 13m a 18m. Občas je to náročné (ale to prostě proto, že jsou tři, což je občas jednoduše hodně 😀), to tak je a nebudu tvrdit, že ne - unavení jsme. Ale jinak vnímáme spíš pozitiva - děti mají (zatím - a snad i do budoucna budou mít) hezký vztah, jsou to parťáci. Mají dost podobné zájmy, takže vymyslet výlet, který bude bavit všechny tři, není problém, to stejné s hračkami - nemusím mít pokoj jak hračkárnu pro různé věkové kategorie. Oblečení dědí "ze skříně do skříně", sotva vyroste jedna, doroste do toho druhá a neřeším nějaké uskladnění. Já nebudu doma zbytečně dlouho, dohromady necelých 7 let, až se vrátím do práce, už ji nebudu zase přerušovat.
Vývoj nemají zpomalený, spíš naopak - táhnou se navzájem dopředu a poznávají hodně věcí společně. Času na ně mám tolik, kolik si ho udělám, takže dost,jen to chce dobrý time management 😀
Jsme spokojení 🙂

sosinka1986
2. led 2022

@positivemind holky máme od sebe 17 m ( starší jsou 3 a mladší 19 m) za mě je to fajn chtěli jsme malý rozdíl a nemohu si stěžovat.Ani bych neřekla,že to byl nějaký masakr prostě se vše dělalo 2 x .Nyní v březnu čekáme třetí.Tak jsem ráda že i se starší budou blízko sebe.Osobně bych velký rozdíl nechtěla,ale je to každého věc.Ty 2-2,5 roku se mi zdá ideálni

katykubinova
2. led 2022

Mám věkový rozdíl mezi nejstarším a prostředním 3roky. Pak jsem šla raději do práce, doteď jsou jak kočka s myší, na zabití oba. A třetí máme po 10ti letech od nejstaršího a 7 let od prostředního a konečně mám klid 🙂 když se ti dva do sebe pustí, mrnous začne řvát a přestanou, mají ho moc rádi, pomáhají mi a s klidem je můžu nechat, aby ho chvilku pohlídali. Asi je věkový rozdíl úplně jedno, záleží, jestli si ti dva človičkové sednou nebo ne. A když si nesednou s jedním, tak s druhým ano a je klid 🙂 já bych neměnila a teprve teď jsme rodina...

jane46
2. led 2022

18 mesicu... Chteli jsme blizko u sebe. Za nas - nase deti nas zneuzily jen jako vstupenku do sveta, aby mohly byt zase spolu. Jsou to proste partaci, co uz ted, 5,5 a 4, zmizi do pokojiku a nezajem. Starsiho jsme naucili co slo, nez se mladsi narodila. Ale stejne byl prvni rok narocny, ne ze ne. Ale jsou jako dvojcata.
My to tak mame i u svych sourozencu a proto jsme to tak chteli.

iva_kucerova
2. led 2022

@positivemind 7 let a neměnila bych.

lotosek
2. led 2022

Budeme mít rozdíl skoro 4,5 roku, až se druhé narodí. Chtěla jsem menší rozdíl, ale přes dva roky se nedařilo, s čímž jsem vůbec nepočítala, když první se zadařilo napoprvé. Některé věci nejdou plánovat přesně na den.

eviicka
2. led 2022

Všechno má svoje, kdybych si měla vybrat, tak klidně 6-7 let (mám to tak z dětství a super vztah). Nakonec máme necelé 4 roky a taky zatím dobrý.

petuliiik01
2. led 2022

@positivemind Máme mezi dětmi rozdíl 2 roky a zatím si nemůžu stěžovat. Je fakt že dcerka je šikovná a už ve dvou letech toho uměla hodně, je snaživá a sama má ten hnací motorek v sobě. Teď je dceři 2 roky a 9 měs a synovi 9 měsíců. Dcerku dávám 2 dny v týdnu na dopoledne do soukr. školičky (ne, že bych potřebovala, ale protože je těžký extrovert a má ráda, když se stále něco děje). Podle mě děti na mé pozornosti nestrádají. Syn se hodně přizpůsobil programu, který jsme měli zažitý a bylo mu jedno, kde spí - zda v postýlce, nebo v kočárku na výletě. Už teď vidím tu vzájemnou lásku mezi nimi, začínají si spolu hrát a vím, že v tomto ohledu to bude jen lepší 🙂

A moc se těším až s nimi společně vyjedeme na první cyklovýlet, až je vezmeme do aquaparku, až je naučíme na bruslích a na lyžích. Budeme si spolu celá rodina užívat aktivní dovolené a děti budou na podobné vlně. Nebude takový problém sladit jim program 😉 Já osobně bych se asi těžce vracela třeba po sedmi letech opět k plenkám. Máme v okolí pár rodin, co mají děti s větším věkovým rozdílem, a často se i rodiče k dětem rozdělí. Každý z rodičů jede s jedním dítětem dělat nějakou aktivitu, která je pro mladší/starší dítě nevhodná. To by mě asi mrzelo.

Další aspekt je, že nevím, jestli bych se po návratu do práce (na 100% úvazku) hnala třeba za rok, dva, tři zase na mateřskou (když bychom měli jen jedno dítě).

Nicméně v tomto je každý nastavený jinak a tím pádem má i jiné preference pro věkový rozdíl dětí.

Tak ať se dobře rozhodnete a klapne vám to podle představ 😉❤️

sorboni30
2. led 2022

@positivemind mám doma 7 lete kluky dvojčata a nyni cekam - vypada to na holcicku... 🙂 Vse nej do Nového roku

orchidis
2. led 2022

Chtěli jsme co nejmenší rozdíly kvůli dětem samotným. Akorát když jedeš na doraz hodně dlouho, tak tě to zase sejme zdravotně. Takže mezi dvěma, max třemi dětmi co nejmenší rozestupy. Pokud chcete dětí víc, tak bych radila spíš dva dvojvrhy 🙂.

re_barbora
2. led 2022

Mame 22 mesicu a kdybych vedela, jaky to bude sla bych do druhyho driv. Nejnarocnejsi je to asi ted (3 a 16 mes.), protoze mladsi bere starsi hracky a boura ji co muze, ale kolikrat si spolu uz i pohraji a zboznujou se.

kazzyy
2. led 2022

@positivemind my máme dcerky 5,5 roku, 4 roky a téměř 2 roky a jsme spokojení

babetak
2. led 2022

@positivemind moje zkušenost... Mám 5 dětí. Starší holky jsou od sebe 15m, pak jsme si dali cca 6 let pauzu a následně jsem během 4let porodila další 3 děti. Děti blízko u sebe si spolu vyhrají, je to super. Teď maji mladší 2;4;5,5let, nejstarším holkám 13 a 14let, mladší trojku pohlídaji, když je potřeba. Takže za mě doporučuji vždy aspoň dvě děti věkove u sebe. Kdo chce více dětí, doporučuji pauzu a za pár let zase 2 a více😂 u nás se toto osvědčilo 🙏😉 Člověk si dopřál velkou rodinu a nezbláznil se. I když někdy jsem zralá na Chocholouška 😂, neměnila bych 😍❤️☘️

babetak
2. led 2022

@orchidis mám to stejne😂 13,12 a 5,5;4;2 😍

domka001
3. led 2022

@positivemind Pro mě je ideal 4 až 5 let.. a vyšlo nam to,jsem na začátku těhotenství a až porodim druha dcera bude mit 4 roky,což je si myslim fajn. 🙂 kamarádky maji druhe dite třeba hned po prvním,a jen vidím jak se v tom plácají a nezvládají oba dva.

urtica
3. led 2022

@lentilkah Mám to stejně. Teoreticky by bývalo bylo fajn, kdyby byl ten rozdíl menší, ale nedala bych to fyzicky - ani psychicky (původně jsem zvažovali, zda nezůstaneme u jednoho).

lentilkah
3. led 2022

@urtica Taky jsem se na druhe musela dost hecnout 😀