1. trimestr - pocity a problémy. Mohou se nevolnosti ještě zhoršit a přejít do zvracení?

nechcizverejnit
4. led 2024

Ahoj holky,

mám dotaz.. 🙂 už týden mě trápí nevolnosti (bez zvracení), nechutenství k jídlu, zároveň ale šílenej hlad. Pár dní zpátky se k tomu objevil ještě neustálý pláč. Jen se podívám na svého psa a brečim jak nějakej blázen. Momentálně jsem v 8tt.
Je možné, že se nevolnosti můžou ještě zhoršit a přejít až do zvracení nebo se to bude už uklidňovat?
V létě jsme o mimi přišli v prvním trimestru, tak jsem z toho trochu ve stresu. 🙂
Děkuju všem za odpovědi!

luciejonsztova
5. led 2024

Já měla nevolnosti, ale nezvracela ani jednou. Vždycky mě nevolnost přešla když jsem se najedla, zjistila jsem, že nesmím mít prázdný žaludek. Jedla jsem často menší porce a opravdu to fungovalo. Jinak po dvou nevydařených pokusech, jsem vlastně byla ráda, za takovéhle přiznaky, protože jsem se ukliďnovala, že hcg stoupá a nejspíš bude vše v pořádku. 🙈 Jinak vás moc nepotěším, ještě klidně můžou nevolnosti přejít ve zvracení. Přeju valm, ať to zvladnete, co nejlíp.

nechcizverejnit
autor
5. led 2024

@luciejonsztova A jak dlouho vám ty nevolnosti trvali? 🙈 Vím, že to je individuální, jen mě to zajímá. 😊 Nějaké jídlo je peklo do sebe dostat. Takže jsem na rohlících, chlebu, jablkách a banánech. 😅🤦🏻‍♀️

luciejonsztova
5. led 2024

@nechcizverejnit Přesně první trimestr, jak začal druhý bylo po. ☺️ Já vyloženě nechutenství neměla, takže jsem mohla cokoliv, akorát nemít prázdný žaludek no. 🙈 Jo, ale snědla jsem toho opravdu málo, během těch 1. třech měsíců jsem nenabrala ani deko. Teď budu končit druhý a už jsem to dohnala. 😂

nechcizverejnit
autor
5. led 2024

Ale ten hlad je úplný psycho. Najim se a za 10 min ani ne mám zase hlad. 😅 Jen prostě na nic nemám chuť. Tak budu doufat, že mě to do měsíce taky přejde, protože to ráno a dopoledne je fakt peklo. 🤦🏻‍♀️

brigitasturcova
30. led 2024

@nechcizverejnit ahoj, já jsem měla nevolnosti první dva měsíce, nesměla jsem mít hlad, takže malé porce, ale skoro pořád. Pak se to zlomilo a začala jsem zvracet, skoro pořád a po všem, vydrželo mi to do šestého měsíce. Jedla jsem převážně chleba s máslem a obecně sucha jídla. Všechno kašovité šlo hned ven. Za těhotenství jsem přibrala jen tři kila (teda tři vyzvracela a šest pak nabrala) a vše v pořádku 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru