První nevolnosti v těhotenství. Kdy se u vás objevily?

nikjean
1. lis 2021

Holky, kdy se u vás objevily první nevolnosti v těhotenství? Myslím zvracení. Začínám 8tt. a stále se držím. Vyloženě nevolno mi není, tak jestli se mohu radovat, že jsem jedna z těch, co prostě zvracet nebude nebo to všechno ještě může přijít? 😅

Jediný problém, který mě lehce trápí je nechutenství - hlad mám, ale jakmile cítím ten "smrad" z jídla, hned mě hlad přejde a prostě mi teď jídlo nějak nechutná, žádné.

srnii
1. lis 2021

Od 8tt jsem kvůli zvracení na neschopence, začalo mi to právě ten 8tt. Myslím, že to klidně ještě může přijít ale nechci strašit.

adula000
1. lis 2021

samozřejmě se nemusí nic objevit a můžeš být ráda.
Já u prvního syna neměla žádnou nevolnost, nic mi nebylo. Teď u druhého těhotenství, jsem tedy nezvracela ale do 13tt mi bylo špatně, nemohla jsem skoro nic jíst, apod.

lalolita
1. lis 2021

@nikjean já jsem teď potřetí těhotná a musím zaklepat,fakt zle mi bylo 3x a zvracela jsem jej 2x. Cítím se zatím nejlíp. Mám spíš odpor k jídlu,jen z donucení a že musím.😉

livianapuntik
1. lis 2021

@nikjean raduj se,ja pri prvním ani druhem těhotenství jedinkrat nezvracela,i když mi bylo blbě od zaludku,ale vzdy jsem to nejak rozdychala😁davala jsem si opatrně menší porce a šlo to. Někdy ve 14 tt už mi bylo dobře

sigyn
1. lis 2021

14 dní po početí. 😒 U prvního to bylo až ve 2. trimestru

cilkat
1. lis 2021

V 8 TT to u mě začínalo (únava, "vybíravost" v jídle)... Cca mezi 10 a 15 TT jsem byla úplně nepoužitelná (především strašná únava, trvalá nevolnost, ale zvracela jsem vlastně z únavy, nikoliv ráno)... Kolem 16 tt se to zas zklidnilo.

hanicka_k
1. lis 2021

Nezvracela jsem, ani špatně mi nebylo. Takže se objevit vůbec nemusí 🤷🏻‍♀️😉

krisstina93
1. lis 2021

Me to začalo tak přelom 8 a 9tt. Pak to bylo peklo, u prvního sem musela na neschopenku, nedokázala jsem se ani podívat na jídlo.

mdch91
1. lis 2021

U obou mi asi 7-10tt nebylo uplne dobre od zaludku, nechutenstvi a hlad v jednom, pit jsem mohla jen perlivy piti, nemohla jsem citit kavu, ale nezvracela jsem. Pak nastaly tydny, kdy jsem ani nevedela, ze jsem tehotna. Rozhodne mnohem vic nez nejake nevolnosti se u me tehotenstvi projevuje velkou unavou.

littlebee124
1. lis 2021

@nikjean Nekdy od 8 týdne mi začalo být hodně špatně, naštěstí sem nezvracela, ale vzdy sem k tomu neměla daleko. 🙂 Ale od začátku sem si říkala, ze určitě budu mít začátek v pohodě, protože sem si prave nechtěla říkat, ze mi určitě bude zle a ono by mi fakt bylo. Takže necekat až to přijde a říkat si, ze už by to mělo prijit. Užívej si, ze ti je dobre. 🙂

kevi1
1. lis 2021

S prvym sa mi objavili nevolnosti v 7tt myslim, od nejakeho 8-9tt som obcas zvracala, od 12tt som nevedela, ze som tehotna. S druhym sa mi nevolnosti objavili 4+0tt a teraz som 39tt a grcam nonstop stale 🤣

mdch91
1. lis 2021

@kevi1 promin za blbej dotaz, ale jak se to da prezit? Je ti blbe cely den? Nebo se ti po zvraceni ulevi?

nikjean
autor
1. lis 2021

Uf, holky díky za odpovědi. Já nesnáším zvracení, takže fakt doufám, že mě tohle zvracení mine. Taky potřebuju v práci plnohodnotně fungovat, takže si nedovedu představit, že bych neustále odbíhala pryč z kanceláře. 😅

sanyy22
1. lis 2021

@nikjean já za celé těhotenství nezvracela ani 1x, a hlavně jsem ani nevěděla že jsem těhotná 😁 protože mi nic nebylo 😁 až pak mi bylo divné že jsem nedostala menstruaci 🤭🤭

kevi1
1. lis 2021

@mdch91 ja mi blbo nonstop. Od 4+0tt mi nebolo ani pol sekundy dobre 🤷🏻‍♀️ Zvracanie tomu bohuzial nijak neulavuje 🥲 ako prezit sa to da, uz som 38+1tt a stale zijem, ale nejdem kecat, ze to nie je narocne na psychiku 🤷🏻‍♀️ Lenze co ine cloveku zostava, len to zvladnut.. uz sa neda ist spat raz, ked je clovek tehotny.. a ono si na to clovek zvykne casom, ze mu je zle, ja som zacala psychicky upadat zase az teraz ku koncu, inak som sa celkom drzala jednu dobu 🤣 ale teda vraj patrim k nejakemu 1% zien maju nevolnosti cele tehotenstvo 🙂

kevi1
1. lis 2021

@nikjean to by si si zvykla ty aj v praci 🤣 ja odbieham grcat furt 🤣🤣

nikjean
autor
1. lis 2021

@kevi1
To je šílené. Obdivuju tě, že to bereš ještě s humorem, ale člověku asi stejně nic jiného nezbyde. 😀
Mě je teda zatím blbě jen z hladu, protože prostě nejsem schopna pozřít žádné jídlo, nic mi nevoní. 😔

kevi1
1. lis 2021

@nikjean my sme mali raz meeting s regionalnami riaditelmi z inych krajin a ja som tam prezentovala nieco zo zeme lebo som mala taky nizky tlak, ze som si musela lahnut 🤣 a potom som isla v polke blit, ze uz to fakt nedam 🤷🏻‍♀️ Ale neboj to vyzeram jak hrdinka inak sa uz 9 mesiacov lutujem. Ja si myslim, ze nic tak dramaticke ta urcite necaka a tie pocity nevolnosti z hladu mi minule odisli v 12tt a vela ludi to tak ma 🙂 jak sa vyrovna hladina hormonov, je to 100x lepsie 🙂

petronilkaa
1. lis 2021

Já poznala u obou těhotenství, že jsem těhotná právě zvracením ještě před vynecháním MS.. A od té chvíle jsem zvracela nonstop do 12 tt.. Pak permanentní nevolnost.. Obdivuju těhotenství jen s nevolností.. 🙂 Držím palce, ať už to nepřijde..

klokanka31
1. lis 2021

@nikjean Já jsem celé těhotenství neblinkala,až v den porodu🙂

konidana
1. lis 2021

@nikjean nic mi nebylo ani u jednoho těhotenství ze dvou, tak to samé přeji i tobě.

jjasmina
1. lis 2021

@nikjean od 10tt doslova peklo až do porodu

rejalin
1. lis 2021

Já jsem vyloženě těhotenské nevolnosti neměla, zvracela jsem jen párkrát večer po kombinaci mamavit a šopák 😂, ale to bylo až někde v druhém trimestru. Jinak v prvním mi akorát bývalo špatně, když jsem měla hlad (takže každou hodinku musila být alespoň malá sváča 😂)

martulka88
1. lis 2021

@nikjean První těhotenství hned okolo 8tt a pomohl mi antymetil. Ve druhém mi bylo dobře do cca 15týdne, kdy jsem začala zvracet 🙂

nikjean
autor
1. lis 2021

Hm, vidím, že ten rozptyl je fakt obrovský, u každé jiný a nevolnost tedy může přijít kdykoliv během těhotenství. 😅 Tak uvidíme. 😎

kecupka66
1. lis 2021

Mě začaly celodenní kocoviny (bez zvracení, ale i tak děs!😀)někdy na přelomu 6.a 7.tydne..a trvaly až zhruba do 15.týdne..

maxulekapcule
1. lis 2021

@nikjean U prvniho uderem prvniho dne tretiho mesice, a posledni tehoz mesice skoncily. U druheho vubec, ten si to ted vybira jinak :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru