5. měsíc těhotenství a přítel odešel. Jak to zvládnout?

lenninna
7. lis 2022

Ahoj, nějaké rady ohledně zvládnutí prvorodičky která zůstala s pupíkem sama ? Byla bych moc ráda za rady a tipy od zkušenějších. Děkuji.

nazka
7. lis 2022

@lenninna kámošku opustil přítel po narození syna, narodil se o dva měsíce dřív a on je opustil asi v půl roce. Ale možná to měl udělat dříve, protože do té doby dělal hrozné dusno a kámoška místo dítěte měla tou dobou dvě děti plus hrozné nervy z přítele. Bydlela tou dobou v Praze, rodiče 100km daleko. Ale měla v nich finanční podporu. První 3 roky zůstala v Praze a vše bylo jen na ni. Po 3 letech se odstěhovala do města k rodičům, kde měla pomoci víc. Co bys ráda věděla? Teď je to už 9 let a konečně se otec dítěte začal chovat normálně.

levandule_k
7. lis 2022

Schovávej si účtenky za výbavičku, půlku ti proplatí, máš nárok na alimenty pro sebe i pro dítě.

Podporu k porodu si můžeš zaplatit dulu (psychická podpora, není zdravotní personál), vlastní porodní asistentku (zdravotní personál), ale nevím, jak na tom jsi finančně.

Máš podporu v rodičích?

barulina
7. lis 2022

@lenninna já zůstala sama bez rodiny s 8letou dcerou a cerstve nar. synem. co přesně má delat neporadim. Má výhodu, že má podporu v rodině, ale co vím, je to, že to zvladne. Je to mamka, a ty zvládnou snad nemozne. není to lehké, ale přejde to a zas bude krasne. Mě po všem to hnusném(nebudu rozepisovat) je teď konečně zas krásné, vlastně tak krásně jak mi nikdy nebylo

rotkapchen
9. lis 2022

To mě mrzí. Stihli jste na matrice přiznat otcovství?

zuzanka_13
9. lis 2022

@lenninna já zůstala sama s 1,5letou dcerou a bříškem v 6 měsíci... Pokud chce, tak napiš SZ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru