Jaké jméno vybrat Roman, Vladimír, Vítězslav?

levandy
24. črc 2019

Jaké jméno se vám líbí nejvíc? Roman,Vladimír,Vítězslav k příjmení jdou všechny. Děkujeme za rady.

beatty
24. črc 2019

Vitek by byl za me taky jedna z voleb, ale partner nesdili moje nadseni. Takze ja urcite aspon tady hlasuju pro Vitezslava. :D

sahrazad1
25. črc 2019

Vladimir ne. Používá se dost v Rusku. Roman pěkné.

letalnica
25. črc 2019

@sahrazad1 No i Roman se dává v Rusku 🙂

kexina
25. črc 2019

Vladimír, jednoznačně. 🙂
Roman mi přijde trochu tvrdé a Vítězslav zase složité na výslovnost.

kexina
25. črc 2019

@sahrazad1 Můžu se zeptat, proč by mělo vadit, že se jméno používá v nějaké (jakékoli) zemi? Nechci rýpat, jen mě tenhle argument docela překvapil.

muhehehe
25. črc 2019

Všechny dobrý... nechceš prozradit příjmení? 🙂

sasui1
25. črc 2019

Roman je muj otec. Vladimir byl nedavno zesnuly deda. Takze k obema mam citovy vztah a mit tretiho syna tak je to Vladimir po dedovi... Ale... Kdyz jsem si to precetla a jeste komentare typu "Vlada to je pekne" tak jsem si hned vzpomnela na Snezenky a machry "vlaaaaado... Moje hulka" 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 miluju ten film... Ty hlasky... 🤣

cumaceka
26. črc 2019

@levandy jako Vladimira musim rict, ze neco takoveho bych svemu diteti urcite neudelala 😆 je to hrozne neprakticke, dlouhe, krome slovanskych zemi nevyslovitelne... z uvedenych jmen Roman

bayt
26. črc 2019

Mně třeba Roman přijde jako komoušké jméno, nechci se nikoho dotknout. Roman, Zdeněk nebo tak :D

ajuse21
26. črc 2019

Roman

gruyerre
26. črc 2019

@cumaceka tak to ja mam známého Vladimíra, který žije v USA a se jménem nemá absolutně žádný problém a oslovují ho tam normálně Vladimir.

veruuu_kubesovic
26. črc 2019

z těchto jmen bych dala Roman 🙂

fouskovi
26. črc 2019

@dzejn002 prostě Vladimír je Vláďa a Ladislav je za Ladik to je jako míchat jabka a hrušky dohromady

veruuu_kubesovic
26. črc 2019

@fouskovi přesně tak 😉 mám známou která se jmenuje Miroslava a říkají jí Mio...kde na to přišli absolutně netuším🙄

kami1984
26. črc 2019

Roman, obecně se mi nelíbí jména s "míry a slávy" 🙂

sahrazad1
26. črc 2019

@letalnica no vidíš, to jsem nevěděla. Ale Roman je pěkné jméno.

sahrazad1
26. črc 2019

@kexina ale tak jasně, proti gustu. .vždycky si vzpomenu na Putina, nejenom :/ Vladimir, Vláďa, Ladicek....a taky si představím sedláka , v negativním slova smyslu . Pro mě hrozné jméno. A chudák jeho nositel.

kexina
26. črc 2019

@sahrazad1 Samozřejmě, on má každý jiný vkus. Jen mě to zaujalo, že nikdo zatím nikdy nereagoval používáním nějakého jména v nějaké zemi. 🙂 Já vždycky lituji děti s těmi "moderními" jmény. Protože jména typu Samuel, Damián, Oliver mi přijdou jako pro psa, Matyáš je strašně tvrdé jméno (navíc si představím tlustého středověkého chlapa se špinavýma vousama a dnou 😀.) A když jsou ještě rodiče "kreativní" a dítě pojmenují Matthias apod., tak to už si vyloženě v duchu klepu na čelo (protože moc dobře vím, co je to celý život vysvětlovat, jak se píše vaše jméno.). 😀 Ale každopádně díky za odpověď.

lvl16
26. črc 2019

Vítek 🙂. Ale hezká jména to jsou všechny.

andrisek123
26. črc 2019

Vladimír je fajn 🙂

lvl16
26. črc 2019

@fouskovi Ale no tak 🙂. Taky mám stejdu Láďu/Ládika (Vladimíra). A dokonce mám kamarádku, která se jmenuje Zdislava a říká se jí Inka 🙂.

kok123
26. črc 2019

Měla jsem přítele Vladimíra, říkalo se mi Vláďo, Ládíku apod. Upřímně mě se to jméno nelíbilo. Vítězslav..oslovení Víťo, Vítku mi přijde fajn, ale svému dítěti bych to teda nedala. A jméno Roman ? To se mi vůbec nelíbí, to jméno já nevím jak bych to vysvětlila, ale prostě mám k němu nějaký odpor. Každopádně výběr je na vás, ať ho pojmenujete jakkoliv stejně s tím nejspíše nebude spokojene.
A k tomu jak se tu řeší zda Vladimírovi se nerika

kok123
26. črc 2019

@kok123 se neříká Láďo apod. Myslím že je to úplně jedno. Mnoho mých kamarádů má přezdívky a nikdo jim jinak neřekne. Mám kamarádku Janu ta své jméno nemá ráda a nikdo ji neřekne jinak než Eimy. Máme kamaráda Jiřího Zajíce a nikdo mu neřekne jinak než Zagy. A mnoho dalšího.

letalnica
26. črc 2019

@sahrazad1 Jo, třeba Roman Abramovič, majitel fotbalové Chelsea 🙂

pratensis
26. črc 2019

Jednoznačně Vítězslav. Uvažovala jsem o něm, kdybychom měli třetího syna. 🙂 Na druhou stranu, Roman se mi vyloženě nelíbí. Vladimír neutrální. Ale je to úplně jedno, hlavně když se jméno líbí rodičům. 😉

cumaceka
26. črc 2019

@fouskovi mame v rodine Vladimira a rika se mu Mirek 🙂

monikavitezslav
6. srp 2020

Já mám doma Vítězslava po dědečkovi a pradedeckovi a paráda občas říkáme Vito občas vitku a když zlobí tak je to vitan

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru