Jaké neobvyklí chování nebo pocity jsou pro vás typické pouze v těhotenství?

isabelafuentes
3. črc 2019

Taky jste si v tehotenstvi(ch) vsimly neceho, co v beznem stavu nedelate, nebo co jindy nepocitujete, nebo aspon ne tak intenzivne? Je pro vas tehotenstvi jiny stav i co se tyce vasi psychiky, myslenek, emoci? Podelte se, ulevi se vam! 😊
Zacnu na svem priklade:
Ja v tehotenstvi vzdy tezko snasim nepritomnost sveho partnera a dela mi dobre jeho spolecnost (vic, nez jindy). Vzdy jsem precitlivela na neomalenekecy ostatnich lidi vcetne blizke rodiny. Vzdy se soustredim hodne do sebe a obcas jsem trochu zpomalena v reakcich. Na zacatku tehotenstvi jsem priserne roztrzita a obcas jak po lobotomii. Jsem citliva na svou tchyni a moc nevyhledavam jeji pritomnost. Mam znicehonic obavy z budoucnosti. Celkove jsem jako kindervajicko dost uzkostliva, az si lezu na nervy😃

No, nekdy si rikam, ze je fajn, ze tehotenstvi netrva jeste dele. A tesim se zase na svuj netehotensky a nekojici mozek😁

Ted vy, damy!

urtica
3. črc 2019

V těhotenství i raném mateřství jsem mívala četné živé sny o tom, že nás opustil muž - většinou kvůli jiné ženě. Normálně mám tento druh strachu minimálně, nejsem příliš žárlivá (inklinuju spíš k opačnému extrému, tj. přehnané důvěřivosti), ale během očekávání se mi to v obou případech otočilo...

michaelapfeiferova
3. črc 2019

Chodim curat. Tak jak nekdo tvrdi ze těhotné jsou ucurane, tak muj pripad je ze co 15 minut musim na malou. Takze extrem. U prostřední dcery jsem to mela cele tehotenstvi a kdyz se meho manzela optate, na co si jako první vzpomene z meho těhotenství tak na 1000% rekne curani. Nemohli jsme jet ani po dalnici 😀
3 těhotenství.

malytlustyhroch
3. črc 2019

Rozrzita, ale priserne. Napr. vcera jsem mezi vchodovymi dvermi a kuchyni nekde ztratila rohliky. Synovi obcas zalepim druhy oko, nez ma nosit zalepeny. Nedavno jsem zapomnela vyndat polovinu mycky a spustila cistici cyklus. Ani se nesnazim jezdit autem, to bych byla opravdu ohrozeni pro vsechny. V prvnim tehotenstvi to bylo o zivot, protoze jsem zapominala vypinat plotynky, ale po porodu se to vratilo do normalu, ted je to precejen trochu lepsi nez v prvnim.

verunkanatalka
3. črc 2019

Já byla v obou těhotenství plačtivá, nedůtklivá a nasírací.. Jinak v běžném životě jsem fakt v pohodě

lery92
3. črc 2019

I já jsem úzkostlivá, lítostivá a vždy jsem se považovala za stabilní silnou osobnost .Nyní jsem se vrátila snad na úroveň své ranné puberty .Pochybuji o sobě , o lidech kolem sebe , lezu na nervy sobě i svému okolí .Nikdy jsem nebyla konfliktní , ale sr.t na hlavu jsem si též nikdy nenechala , nyní se omlouvám i psovi za to , že je mi blbě a že s ním nemůžu na procházku ...dnes jsem zaparkovala na místě , které mělo reserve , fakt jsem si toho nevšimla .Přišel okamžitě policajt a říká mi , to je místo pro pána Nováka , nevypadáte jako pan Novák , v tu ránu netěhotná bych mu řekla sorry a preparkovala bych , jako těhotná jsem se rozbrečela , nastartovala (zapomněla zavřít dveře od auta ) a místo zpátečky zařadila jedničku .Samozřejmě policajt chtěl vidět řidičák , protože jsem malem srazila tu značku s reservačkou .To mě rozbrecelo tak že jsem začala hledat peněženku v celým autě včetně kufru ( a to sem ji celou dobu držela v ruce ) , policajt říká , mladá paní tak pojďte , dejchnete si .No to sem už myslela , že zkolabuju, ani na potřetí se mi nepodařilo to udejchnout ...nakonec teda jo .Chudák chlap koukal jak kdybych spadla z Marsu , už sem fakt čekala jen že mi dá líznout papírek .To už sem nevydržela , vystoupila z auta , dala mu klíčky do ruky a řekla sem mu , že jsem těhotná a už na tu jeho buzeraci nemám sílu .V tu ránu se začal smát ( pašák , já bych si dala facku ) , vrátil mi klíčky a řekl mi : ,,Jeďte .Hlavně se uklidnete , já to chápu , manželka je těhotná potřetí " 😀😀😀

verunkanatalka
3. črc 2019

@lery92 zlatíčko, tak teď si mě opravdu rozesmála!!! Děkuji za zvednutí nálady

cibetkaa
3. črc 2019

Ve finále obou těhotenství jsem měla strach, že si manžel bude nevěrný. Reálně jsem k tomu neměla žádný důvod, ale já si prostě připadala hrozně nepřitažlivá. V prvním těhotenství jsem přibrala 16 kilo, ve druhém 20, což je při výšce necelých 160 cm strašně znát. Byla jsem taková chodící koule 😀 V obou těhotenstvích jsem se bála, že už se nevrátím na svou původní váhu. Naštěstí se to ani jednou nepotvrdilo.

Kromě toho jsem byla hodně přecitlivělá. A dokázala mě vytočit každá maličkost, která nebyla tak, jak má být (z mého pohledu, samozřejmě). Muselo to se mnou tehdy být hodně těžké. Několik týdnů po druhém porodu jsem zažila zvláštní a krásný pocit - že už jsem to zase já. Že po několika měsících těhotenství a následné hormonální horské dráze v šestinedělí konečně už zase uvažuju tak nějak normálně 😀

sudylichozrout
3. črc 2019

@isabelafuentes ve sbernem dvore me rozbrecelo, kdyz muj muz seslapoval papirovou krabici od neceho a zaroven jeden stroj lisoval nabytek v kontejneru. Oboji se delo naraz a na me to bylo moc emoci najednou 😃 Bylo mi tech veci tak lito a ta rozslapla krabice to dorazila 😃 Byla jsem asi mesic pred porodem prvni dcerky 🙂
A obe tehotenstvi jsem poznala na zacatku tak, he jsem byla ukrutne vztekla. Vytocily me vzdy uplne blbiny, kamarad rikal, ze jsem "srala atomove hriby" 🙂

pavca1982
3. črc 2019

Já bych řekla, že v těhotenství jsem byla 4x vždy naprosto debilní 😃😃😃

sudylichozrout
3. črc 2019

@pavca1982 😀 To ja jsem ted, co mam ty dve pidata. Vis jak zensky popojizdej s kocarkem v jedne ruce sem a tam, kdyz chteji uklidnit ci uspat ditko? Tak ja takhle docela casto uspavam nakupni vozik, misto diteti jsem strcila dudlik do pusy sve mame a manzelovi uz jsem jednou (nastesti jen jednou) rekla "jses sikulkaaaaa" 😀

pavca1982
3. črc 2019

@sudylichozrout Ten dudlík mě dostal teda😃 Já nákupní košík houpu běžně.🙄👍😆

sudylichozrout
3. črc 2019

@pavca1982 mama se chechtala jeste asi tyden 😀 Proste jsem pretazena 😀

vitezove
3. črc 2019

Já jsem byla těhotná jen na chvilku, ale postupně jsem se naučila poznat jeden konkrétní příznak, který jsem jindy neměla. Jinak jsem měla takové klasické PMS 😀 bolest prsou, břicha, únava, nevolnost... To mám občas i před ms 😀. Ale co jsem měla fakt jen v těhotenství bylo, že jsem okamžitě přestala mít chuť na sex. Opravdu, ještě jsem nevěděla, že jsem v tom a chuť byla ta tam. Takže podle toho jsem to pak poznala i podruhé. Ale bylo to fakt jen krátce, takže těžko říct, jak by to bylo dál.

koulenka
4. črc 2019

Já byla vysoce emoční, např jsme se s manžou dívali na film o žralocích na zpusob čelistí, když ten žralok sežral pána, který nestihl utéct z lodi a dal dopis pro svou ženu jinému aby ho předal, manžel se začal smát jak ho hezky ten žralok rozpulil a ja hotovej vodopád že už neuvidí svou ženu 😁😁 manžel na mě vyjevene zustal koukat🤣🤣🤣

bayt
4. črc 2019

@isabelafuentes Kromě únavy apod. jsem určitě byla mnohem labilnější :D Pamatuju se, že měl nějak pozdě dorazit objednaný kočárek, prakticky po mém porodu, a já to obrečela :D

azanka
4. črc 2019

Strašlivě zapomínám. Zapnutá plotýnka, nákupy bez peněženky. Včera jsem šla pro chleba, přišla s nákupem za 600 a bez chleba. Co si nenapíšu, to nevím. Lístečky zapomínám. A pak až na výjimky strašně nerada komunikuju s lidma. Po porodu brečím bez důvodu a nechci se převlíkat z pyžama. Prostě skvělý období u mě 😂.

martiniquest
4. črc 2019

U me tehotenstvi znamena zrychleni osobniho rozvoje a sebepoznavani. Vsechno je rychlejsi a jde vic do hloubky. Prichazi mi do zivota veci, u kterych jsem si myslela, ze je mam vyresene, abych se presvedcila, jestli to tak opravdu je.

malinkaelinka
4. črc 2019

Ze začátku těhotenství jsem byla taková celkově víc emočnější, já jsem normálně spíš studenej čumák, ale ten první trimestr se u mě objevily i takové vlastnosti jako empatie - bylo to v předvánočním čase a já jsem v návalu emocí neustále posílala nějaké DMSky, kupovala kalendáře, obrázky, tašky - od postižených, atd, atd... no už mě to přešlo, od nějakého 15 tt jsem to zase já :D

hankaviki
4. črc 2019

Před porodem jsem začala chodit na kontroly do porodnice a nevěděla jsem, jak to tam chodí. Poslali mne do kabinky se připravit a čekala jsem, bylo mi to tam už dlouhý, vedro a stísněný prostor, tak jsem zaklepala na dveře do ordinace a že vejdu. Hned sestra začala na mě hulákat ať tam zůstanu, že mi přece ještě nerozsvítila nápis Vstoupit. Jsem si ho do té doby vůbec nevšimla. Už do mě potom nic nebylo. Pořád se mě pak ptali proč jsem smutná, jestli mám nějaké zdravotní potíže. Obrečela jsem to až cestou k autu. Takže taky přecitlivělost a plačtivost.

kesurka
11. říj 2019

@isabelafuentes jsem prehnane mila na sve i cizí deti. Mam pocit ze se mnou komunikuji duše a netrpím na sve obvykle depky..rozbreci me kdejaka kravina..a voní mi benzin

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru