Jsem těhotná a vůbec se netěším

sim007
15. zář 2014

Asi je to normalni, ale trapi me to.....
Vzdycky jsem si miminko moc prala...tesila jsem se jak budu nakupovat výbavičku atd....no ale jak jsem zjistila ze jsem tehotna tak jsem se uplne otocila...neni mi dobre, mam zaludek na vode cely den a spatne spim coz me stve.....vubec nic o miminkach nevim....vubec nevim co mame vsechno koupit a hlavne se mi to nechce nekde hledat a premyslet nad tim....asi se bojim te velke zmeny.....no a bojim se aby hlavne bylo vsechno vporadku a miminko bylo zdrave.....
Holky reknete ze jste to taky tak mely a pak to preslo..

bethys
20. říj 2014

Jo, je to tak - to přejde. A ano, je to normální, že i když si miminko žena přeje, tak po zjištění těhotenství nemá vůbec radost. 😅 Dá se říci, že vlastně oplakává všechno, čeho si myslí, že se musí vzdát, že končí. Tomu se říká krize změny. Také jsem to prožívala. Rada co s tím? Rozhodně o tom nemluvit s nikým, kdo tomu nerozumí. A ono to časem přejde, netřeba se nutit do úsměvu. A nebojte, spousta věcí vůbec končit nemusí. Některé se sice na čas odloží, ale život je dlouhý, partner a příbuzní dítko občas také pohlídají, spousta věcí se dá dělat i s dítětem. Vydržte! Až přejdou nevolnosti a únava, budete (zas) plná síly.

hannah84
20. říj 2014

@tarra27 moc děkuji za podporu, hodně mi to pomohlo, pobulela jsem si a je to pravda, že mám strach z toho co bude, z budoucnosti. Mít dva psíky a dítě, to je pro mě jako bych měla už 3 děti,no, bude to záhul.
@ta_kacka též moc děkuji. Počkám a uvidím, co bude ...

Podpora a hlídání bude u mě složitá - mamina 300 km daleko, tatík nevím, jestli bude pravý hlídací typ, jedině babička a ta by se rozkrájela, jenže má špatné srdce, ale ta jediná mi bude moci pomoci, rodiče od přítele ještě moc dobře neznám/teda skoro vůbec/ - nechám to osudu a uvidím. A když mě bude sráti chlap, bude vyměněn 🙂

Moc děkuji holky <3

tarra27
20. říj 2014

@hannah84 nemáš zač....ono je to normální....neboj, jedno dítě je v pohode, i když by nespalo v noci, tak bude spát přes den....a ty s ním 🙂 ono to pak není tak zlé jak se ted zdá....a tenhle strach a všechno k tomu patří.... 😉 a nekdy krize bude, ale je to všude, neboj.... 🙂

anggely
22. říj 2014

Já jsem měla na začátku těhotenství stejné pocity.. Miminko jsme ještě neplánovali, tak to pro mě byl šok. Manžel byl od začátku hrozně nadšený a mě mrzelo, že to s ním nesdílím.. Nedokázala jsem si představit, že se budu muset starat o mimčo, že mi skončí zábava, na kterou jsem byla zvyklá a hlavně, že budu muset odejít na pár let z práce.. Vůbec jsem si na miminko netěšila a hlavou se mi honily myšlenky jak jsem strašná, že k němu nic necítím a nemám moc zájem načítat různě informace jak o něj pečovat, co budu vše potřebovat... Ale teď ve 33tt je všechno jinak. Moc se na něj těším a počítám týdny, kdy tu bude s námi. Každý jeho pohyb, který cítím mi dělá radost.. Nepatřím sice k těm maminkám, který by na něj mluvily a zpívaly mu jak se všude říká, ale i tak vím, že ten náš prcek ví, že ho miluju... Takže ty pocity určitě přejdou, jen k tomu každá potřebuje čas.. Přeju hodně štěstí 🙂

mamkazvysociny
7. lis 2014

tak to ste všechny dobrý.My plánovali do budoucna a on vyšel první pokus.A první týdny mi přišlo že to manžel prožívá víc než já a cejtila sem se krapet špatně.Teď ke konci se všichni strašně těší(první vnouče v rodině) a já trnu strachy z porodu,jestli se o něj zvládnu postarat,jestli budu mít mlíko apod.....
Nekvíc mě dostává když se někdo rozplívá u každého kousku oblečení,a mě to spíš připadá že se chovají jako blázni.....

sim007
autor
7. lis 2014

@mamkazvysociny to jsme na tom stejne 🙂

mamkazvysociny
8. lis 2014

tak to jsem ráda že nejsem sama.Já se samozřejmě těším a sem na něj zvědavá ale asi se neumím rozplývat nad každým dudlikem a plínečkou 🙂
A nejvíc mě štvalo jak se mě každej od 5.měsíce ptal jestli cítím pohyby a jak to prožívám a jestli na něj mluvím a jestli mu třeba pouštím nějakou hudbu a tak..... 🙂
Ale zase naopak mě mrzela babička když mi řekla že vybírala brambory až do porodu a já že nezvládnu běhat 12hodin po restauraci s pupkem.........

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru