Manžela v těhotenství nepřitahuju - jak se zachovat?

nevimcostim
31. led 2015

Ahoj holky, snad mi poradíte. S manželem jsem čtyři roky, vždycky jsme měli skvělý sex. Vlastně tak náš vztah i začal, byli jsme oba single a já jsem si od "sblížení" s ním neslibovala nic víc, než ten sex. Nakonec se věci vyvinuly úplně jinak, oba jsme se hned zamilovali, začali spolu žít, vzali se a já jsem plánovaně otěhotněla. Teď jsem skoro v půlce těhotenství, které je naprosto bezproblémové. Od začátku těhotenství mně pronásledoval šílený hlad, vůbec to nešlo zastavit, a tak jsem dost přibrala (možná deset patnáct kilo). Manžel se na dítě těší, opakuje mi, jak jsem pořád krásná, a chová se ke mně pěkně. Ale v posteli ho prostě vůbec nepřitahuju, i když se snaží ☹ Nechce to přiznat, asi ani sám sobě, ale prostě je to hrůza, jak mu to nejde (orální sex je OK, ten si on užívá, ale soulož se mnou nedává). To mně samozřejmě strašně deprimuje. Já mu to nezazlívám ani nevyčítám, holt si našel štíhlou holku a teď jsem hrouda sádla s břichem, ale nevím, co s tím. Uspokojovat jen jeho a jiný druh sexu vzdát, než se dám po porodu do kupy? Ale bojím se, že když si "od něj odvyknu", tak už se to zpátky nevrátí. Měly jste některá z vás podobný problém a úspěšně jste ho vyřešily?

lucyluc24
17. únor 2015

@tarra27 Máš recht 🙂 tak mluví zkušená a chytrá žena, kterou bezesporu jsi 🙂
Ono je všechno tak nový... kde v jaké literatuře se slibuje kdo ví co a člověk na tom lpí a pak kouká a nechápe...

tarra27
17. únor 2015

@lucyluc24 je to opravdu normální vývoj...přirozený a všude...na druhou stranu, umíš si představit, kdyby po tobě manžel chtěl sex denně?? by jsi byla hotová a stresovala by ses, zda když s ním sex nebudeš mít, zda ho nebude hledat nekde dál.....
Bude to zase dobré, mimochodem, vypadáš báječně na fotce....fakt Ti to sluší...a do června to uteče, unor je za pulkou, ani se nenadeješ a bude tady kveten....a najednou porod a šup hup doma s miminkem....ani nebudeš vědět jak.
manželovi to nevyčítej, nemysli si, že jeho nenapadá, aby miminku neublížil.....má vás rád....
Uvař mu něco dobrého, nic neřeš, usměj se na něho, nechtěj po něm sex...a uvidíš, on se sklidní .-)
a díky za srdíčko....moc 😉

lucyluc24
17. únor 2015

@tarra27 Jé, děkuji 🙂 no, už aby to bylo. Na malou se oba těšíme. Ale kdo by se netěšil na prcka... a za srdíčko není zač. Docela mi to dneska dost pomohlo 🙂 člověk nesmí vidět všechno hned černě, je to fakt...

tarra27
17. únor 2015

@lucyluc24 holka, to tě čeká ještě až se i narodí...chlap bude v práci, unavený, přijde domu, ty na něho natěšená :D ale je to normální....tohle vše je život. Není to nic špatně....hlavně my ženy jak jsme doma, máme čas přemýšlet :D proto já říkám, žádné zásadní rozhodnutí, když jsme doma nebo na mateřské....častokrát věci vidíme jinak když chodíme do práce...nezastavíme se a na nějaké řešení a rozebírání situace v sobě nemáme čas 🙂

hellenkaa
9. říj 2015

Třeba manžel se mnou nechtěl spát ke konci, ne že bych ho nepřitahovala, ale prý mu to připadalo divný...:D

sereza
9. říj 2015

můj muž chce pořád......já se musim přemlouvat a divně si zatim nepřipadám 😉

im4fun
9. říj 2015

V prvnim tehotenstvi jsme s manzelem sex provozovali, ale bohuzel o dite jsme ve 13tt prisli.
Ted se manzel nesnazi, protoze za 1.je mi permanentne zle a zvracim a jsem rada ze prijdu z prace, vyzvracim se a jdu spat; a 2. se muz boji, ze by to opet dopadlo spatne. Takze uplne bych v tom nevidela nechut, ale i strach o oba

bartovka83
9. říj 2015

Osobni zkusenost nemam, v obouch tehotenstvich jsme s manzelem sexovali jak jsme byli zvykli, samozrejme s ohledem na brisko, ale na fregvenci a chuti se nic nezmenilo. Ale treba nas kamarad mi rikal, ze kdyz je jeho zena tehu, tak proste nemuze. Neni to otom, ze by ho nepritahovala, kvuli tomu, ze pribrala, ale jde spis o to miminko v brisku. Nekteri chlapy se proste boji, ze partnerce nebo dokonce miminku ublizi. Ja bych to zbytecne nerozmazavala, aby to partnerovi nebylo jeste vic neprijemne a snazila bych se najit cestu k zachovani alespon nejakych intimnosti. Nic bych mu nerikala, spis bych ho nenapadne vedla k tomu, co vam je prijemne a doprala mu to, co je prijemne jemu. Ale rozhodne by to nemelo byt jednostranne, jakoze vy se mu budete venovat a on se vas ani nedotkne. Take bych si ve vasem pripade dala pozor na porod. Nekteri chlapy neunesou, ze videli svou zenu rodit a pokud je u vas problem uz v tehu, tak bych jeho pritomnost u porodu zvazila a promluvila si s nim, s ceho mate obavy azda tam opravdu chce byt.

michalka_n
9. říj 2015

já sem tedas zatím 25tt ale přijde mi že mladyho sexualní apetit je pořád stejný 😀 a to už mám pupek 😀 spíš já na to moc chut nemam 🙂

cattus
9. říj 2015

U nas je to hodne omezene tim ze oba chodime do prace prevazne vecerni a nocni smeny. A to jsme pak radi ze dojeme domu a lehneme. Hlavne ja jsem po praci vzdycky uplne mrtva. Takze sexik je tak 2-3xdo tydne. Partner je nezny a opatrny. A spolezlcne hledame nove polohy protoze to co jsme jeste pred mesicem zvladali a uzivali si tak mi to ted zacina vadit a prekazet. Nastesti mame oba velkou famtazii takze je to naprosto super.
Vcera vecer jsem si sla vzit ciste pyzamo a naha jsem se prosla kolem zrcadla. Koukam na sebe a rikam si ze jsem jak tank. Uplne sklesla jsem prisla za nim do kuchyne. A uz se ptal co se deje ze jsem nejaka smutna. Rekla jsem mu ze si pripadam jak tank. Odlozil varecku objal me a poseptal mi ze to teda v tom pripade je nejvyssi cas naladovat. Uzasna nezna rychlovka v kuchyni ktera nam obema zvedla naladu.
Urcite se o tom vsem nebojte s partnerem mluvit. Vsechno ma sve reseni.

lucka662006
9. říj 2015

@nevimcostim ahoj, my měli něco podobného. Bylo to tím, že manžel se podvědomě bál, aby neublížil miminku, nebo měl prostě takový pocit, že miminko nás přitom sleduje🙂 Po nějaké době po porodu se to naprosto spravilo🙂

xtina_13
12. únor 2016

My máme s mužem otevřený vztah a tím, že jsme si schopni promluvit úplně o všem, se nám tyto potíže vyhnuly. Myslím, že i u tvého muže to bude mít na svědomí stejný brouk v hlavě, jaký se zpočátku umístil v hlavě mému muži. Jednoduše má strach, aby neublížil tobě nebo malému. Je potřeba si sednout, utvrdit ho v tom, že těhotenství probíhá bez potíží a sex vám neublíží. Naopak mu může jen prospět, vezmeme-li v úvahu, že je-li maminka šťastná, je šťastné i dítě 🙂

sereza
12. únor 2016

tak my to máme opačně, čím víc jsem kulatější a plnější, tím víc mě muž chce......jenže já nechci.....taky prekérka 😀

koordinatorka_odboje
12. únor 2016

@nevimcostim nedělala bych ukvapené závěry, že to je tím, že jsi přibrala.
Navíc čím větší očekávání od manžela, tím menší... prokrvení? 😀 Bych to nehrotila, musí každý sex skončit jeho orgasmem?

barumat
12. únor 2016

Tak u nás teda zaplať pánbůh vše normál. Sex stejně často jako předtím, a na můj dotaz, jestli se mu s tím břichem teď nelíbím míň, že některým chlapům to vadí a žena je nepřitahuje, mi vtipálek odpověděl, že v pohodě, že jsem se mu nelíbila ani předtím, takže žádná změna 😀 Jsem na začátku 7 měsíce (28. týden), břicho mám celkem velký, ale je fakt, že krom něho a prsou jsem nikde moc nepřibrala. Každopádně doufám, že nám ten sexuální apetit vydrží až do konce, úplně stačí pak to šestinedělí... 😀

Ještě dodávám, že jsem hned zezačátku vysvětlila, že dítěti se nic stát nemůže, že z toho má maximálně supr pocity díky vyplaveným endorfinům a stahům dělohy, kdy má mimino vlastně pocit, že ho to příjemně smáčkne. Takže se pak vlastně krásně zklidní, no jako v zavinovačce. Jedinej dotaz pak už měl, jestli se může udělat do mě nebo radši ven, jinak to vzal jako úplně normální věc 🙂 Jsem ráda, protože já mám chuť na sex pořád stejnou, možná ještě větší než dřív, tak by mě dost štvalo, kdyby nechtěl 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru