• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte někdo zkušenosti s obsedantně kompulzivní poruchou?

21. ledna 2017 
@tendrezka mohla bys mi prosím více napsat do zprávy? děkuji moc
11. čer 2016 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oililygirl Mohla bych poprosit o kontakt na terapeuta - Brno - kdo má zkušenosti s vyléčením?
12. srp 2016 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take se pridam: je mozne, aby OCD trpelo sestilete dite??? Syn ted po nastupu do skoly ma myslenky o zbranich, ze muze nekoho zastrelit, treba me, jako maminku :frowning2: Trva to asi pet dni, vzdy, kdyz je se mnou je takovy posmutnely, je videt, ze se trapi. Poradite, co delat? Muzou to byt adaptacni potize? Dusledne to ignorovat nebo se poradit s psychologem? Nevim :frowning2:
23. říj 2016 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite to mozne je - neignorovala bych to, zkusila bych psychologa, tím spíš, že vidíš, že ho to trápí. Za to nic nedáš.
23. říj 2016 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smallrose může to být i nemusí. Kouká hodně na tv? třeba jen něco špatně zpracoval. Ještě bych počkala..pokud by to trvalo měsíc.. poradila bych se s psychologem.
24. říj 2016 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zasla za psycholozkou, rikala, ze je to typ uzkosti, ze mohl opravdu neco videt, slyset a ani nevi, jak se mu to do hlavicky dostalo. Ted se tim trapi a ma z toho strach. Doporucila byliny, zpusob komunikace o tom problemu a uvidi se. Kdyby do mesice nebylo zlepseni, mam prijit i s malym. Zatim jsem z toho vseho zdrcena i ja, ale verim, ze to bude dobre!!!!
25. říj 2016 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tendrezka
Mám syna, který trpí touto nemocí. Každý den, má vtíravou myšlenku, že se stane zlým člověkem. Strašně v tohoto záchvatu trpí. Prosí mě ať to skončí, že se strašně bojí. Rve mi to srdce, že mu nemohu pomoci. Je zde možná nějaká pomoc?
4. pro 2016 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kameliek Ano, ideálně psychoterapie, pokud by bylo nutné (což možná nebude), tak i v kombinaci s antidepresivy.
5. pro 2016 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nevím, zda je to přímo tato porucha - ale já prostě musím mít vše poskládané v šupleti na jídelní servis dle sebe. Např. mi dala tchýně malou lžičku do velkých lžiček, nemohla jsem to tak nechat. Hned jsem to předělala. Zkusila jsem to jednou hodit mimo - a chtěla jít nakoupit. V obchodě jsem se potila jak prase, rychle spěchala domů, abych mohla dát lžičku na své místo. Můj manžel lžičky přeházel a zamknul šuplíky. Vypáčila jsem je, nedokázala jsem nic udělat, když jsem viděla, že to není na svém místě.

Jako jsou horší dny ale i lepší, kdy to tak neřeším. Řekla bych, že se to hodně zlepšilo po porodu, kdy jsem na podobné věci neměla čas ani sílu je řešit.
5. pro 2016 v 11:01  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (31. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kameliek chudacek,jak je na tom?
14. pro 2016 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také by mne zajímalo ...
2. led ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smallrose Nevím, jestli to co popisuješ, je právě OCD. Každopádně dětí s OCD je opravdu mnoho. Mohou ji mít děti dokonce už v batolecím věku.
@astyna To bych řekla, že je OCD naprosto stoprocentně.
21. led ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek