Máte v těhotenství taky pocit, že jste víc podrážděné?

ajuska245
11. led 2013

Maminky, máte ted v těhotenství taky ten pocit, že jste víc podrážděné? Já jsem ted podrážděná, nic mě nebaví. Nejradši jsem doma. Taková jsem nebývala, naopak, byla jsem společenská pro každou blbost, akci i v prvním těhu jsem byla jiná. Ted když mi někdo něco řekne, tak ho dokážu sjed na 3 doby. nevím co to se mnou je. taková náladová, pořád podrážděná. Je na to něco, a krřičím i na ty co nechci a za nic nemužou. Jestli to jsou horony? Díky 🙂

bielamacka
26. kvě 2014

@25ka tak ono není úplně dobré to dusit v sobě.... ovlivňuje to i toho malého a to si nemysli, že ne.... děti umějí celkem dobře vyčíst pocity rodičů..... navíc ten doktor je vázán přísahou a nesmí nikomu říct, že k němu chodíš a proč. Použít to proti někomu u soudu, to by tomu doktorovi taky krásně mohli odebrat diplom, to se nesmí. A děti končí u matek na 99,9% - to bys musela být nějaká feťačka nebo alkoholička s prokazatelnými důkazy. Neboj se toho. Žádný soud nesvěří dítě chlapovi, co utekl s milenkou - ty jsi normální zdravá ženská, která žije pokojným životem - nebyly by žádné protiargumenty. Možná bys měla jít někam blíž k té rodině. Já bych ve tvé situaci utíkala za mámou okamžitě. Kamarádky jsou v tomhle naprd - dovedou jen nadávat na toho chlapa, ale konstruktivně a smysluplně pomoci umí málokdo. Bohužel se stává, že se lidi takhle drsně rozejdou - a není ostuda chtít po někom pomoc. Jsi na to sama a není dobře být sama. Víš jak je to v letadlech - dostaneš instrukce, že kyslíkovou masku musíš nasadit napřed sobě a potom dítěti - protože k čemu by byla dítěti mrtvá máma? Musíš dát napřed do pořádku sebe - aby ses mohla plně starat o něj 😉

hanulkapal
17. čer 2014

Jee tohle je téma pro mě.. Já jsem sama o sobě dost vznětlivý člověk, ale teď je se mnou občas k nevydržení - očekávám, že ostatní ví, jak se mají chovat, aby mě nevytočili a nebo že dřív, než se mě na něco zeptají, radši vytáhnou křišťálovou kouli 😀 Super jsou taky změny nálad, jednou něco chci, pak to zase nechci, pak nechápu proč to nechci. Jak se s tím vypořádáváte? Já to nějak neumím v sobě udusit 😒

suzief
17. čer 2014

Asi to budou hormony ale člověk by se měl i tak krotit, mě to teda netrápí a když už cítím, že mám nájezdy na tyhle stavy, tak se snažím vydejchat a uklidnit, než se začít hádat.

janulininecka
8. črc 2014

Ahoj, já jsem zbytečně nervózní. Jsem ve 12 tt. Rozčílí mě každá hloupost, vyjíždím na děti, na partnera, jsem s tím protivná sama sobě :( Ale i když nechci něco říct, vyletí to ze mě dřív než bych chtěla :( Kdy tyhle stavy přejdou???

mydvaapes1
8. črc 2014

@ajuska245 Já to mám naprosto, ale naprosto stejně jako ty 🙂....bývám podrážděná hlavně na partnera, který teď neví, která bije, když chci být nejraději doma a nic nedělat. Oproti předchozím měsícům je to 100 a 1, věřím, že je to návalem hormonů a stejně jak přišly tak také odejdou 🙂....partnera jsem přesvědčila, že je to pro mne v této fázi prostě nejlepší varianta. Snažím se, když už tak, na něj víc usmívat a povolit mu věci, díky kterým bude spokojenější i když se mi třeba nepozdávají...🙂

mrsnikola
22. črc 2014

Tak milé dámy, moje návaly vzteku se stalky již legendární a to jsem teprve ve čtvrtém měsíci :D přítel má se mnou svatou trpělivost, rodiče se mi i tak snaži volat denně, ale zvolila jsem formu: Mrtvý brouk, jinak bych je fakt škaredě sejmula.... No a třeba co se týče při řízení vozidla, tak už dvakrát jsem vytáhla málem chlapa z auta, a od té doby mi přítel raději z auta vytáhl kovou trubku, co jsem vozila po shlédnutí videí z Ruska (člověk nikdy neví :D )
Nic méně, užívej si to, má to i své výhody. Třeba v tomto období mi uznávají každou reklamaci :D a při řešení konfliktů se zákazníkem vysíračem v práci stačí pohled a je jasno 😎 a zatím se to setkalo s odezvou, vždy jsem byla v právu...

Ale přítel a nejbližší to mají se mnou těžký, buď spím nebo jsem v pohodě, ale to se během minuty otočí...chce to trpělivost, hormony jsou úděsná věc.....držím palce, ať to všichni zvládnete

0508
30. črc 2014

Jsem unavená, i když spím 8 hodin každý den. Na manžela vyjedu kvůli každé prkotině, jsem schopná se s ním pohádat skoro do krve, protože Já mám přece pravdu a nikdo jiný. Tchýni nesnáším o 100000% víc, než předtím, i když mi nic zvláštního nedělá. Jen chce, abysme se tam zastavili, ale na můj vkus ji vidím až moc často. Od příštího týdne mám dovolenou, budu u našich, kteří budou na dovolené - hlídat dům a starat se o moje miláčky (2 psy) a oni si na pátek naplánují narozeninovou akci (já a švagrová jsme 2 dny od sebe), protože jindy nemají čas a myslí si, že čas mám, i když naši dojedou až v sobotu. Já nechci nic jinýho, než mít svůj klid a dělat si vše tak jak já chci a neohlížet se na jiný. Je to tak těžký?

mi_ki
9. únor 2015

Ahoj, navazuji na tuto diskuzi. Pokud máte někdo to samé v tuto chvíli, napište. Já jsem ve stavu, kdy to co mne dříve štvalo, mne teď šíleně vytáčí. Celý víkend se jen hádám. Pak pláču. Nevím co mam dělat. Hádky fakt nesnáším! Je tu někdo se stejným problémem?

guinea
9. únor 2015

@mi_ki Ahoj, pocity mám tak nějak pořád stejné, ale narozdíl od doby, kdy jsem nebyla těhotná, se moc neovládám. Když mně něco přijde líto, tak brečím klidně několik hodin (jindy bych to hodila za hlavu), když mně něco naštve, tak vyjedu (dřív bych to řešila v klidu a rozumně). Taky je zvláštní, že se teď za záchvat pláče nebo hysterický výstup nestydím 😀 Okolí má naštěstí (zatím) pochopení...

mi_ki
9. únor 2015

A ty máš už mimi? Nebo jsi poprvé těhotná? Mne přijde že mne nikdo nechápe. Do práce nechodím. Jsem teprve ve 12 týdnu. Jestli to takhle půjde dál, tak nevím. Jsem sama sobě protivná, ale nechci ustupovat. Prostě mi přijde že se vykreslila moje povaha! I když takhle drsná jsem nikdy nebyla. Přítel mi řekl, že bych měla jít taky někdy ven. Asi fakt z pobytu doma začínám být na hlavu ..... a ze všeho pak pláču ....

nikousek1
9. únor 2015

Tak to jsi mě uklidnila, že nejsem sama. Zrovna včera jsem měla ze sebe strašnou depku, že jsem večer bulela jak želva, až jsem z toho nemohla dýchat. Přítel jen nevěřícně koukal, proč brečím. Je mi ho někdy až líto za to, že to musí se mnou tak trpět ty mé výkyvy nálad. Navíc po něm pořád řvu, pořád se s ním hádám za kraviny a vůbec všechno... Chudák. Doufám teda, že se to vrátí do normálu :(

guinea
9. únor 2015

@mi_ki Jsem poprvé těhotná. Ale když teď vzpomínám na začátky, tak jsem mívala záchvaty paniky a "deprese", jak to všechno budu zvládat...

dtt_87
9. únor 2015

Holky, ještěže za to můžou hormony 😀 Ne nadarmo jsem někde četla, že jako těhotná se dokážu až 4x rychleji naštvat 😀 Nedávno mě tak, ale tak dokázala vytočit i fakt, že manžel seděl vedle mě a přežvykoval AŽ MOC NAHLAS jabko 😀 Měla jsem chuť sjet ho na 3 doby, ale pak jsem se jen otočila zpátky k PC a řekla si, že normálně bych takhle nereagovala, takže jsem jen obrátila oči v sloup. Samozřejmě na druhý den jsem mu to řekla a smál se mi 😀

mi_ki
9. únor 2015

@guinea A kdy Tě to cca přešlo? Já už bych chtěla byt v pohodě hned ...

mi_ki
9. únor 2015

@dtt_87 Tak super, že se tomu dokážete zasmát. My se hádali celý víkend. O to více je mi z toho smutno ☹ Přijeď mi, že mne přítel nechápe a že je neústupný. Nevím jak mu mám vysvětlit, že za to asi ani nemůžu, že jsem ted taková. Musím s nim promluvit. Neumím se hádat. Nikdy si neprosadím své. Ale na to není žádný recept, já vím. .....

dtt_87
9. únor 2015

@mi_ki to je mi líto ☹ záleží i na tvém příteli, jestli to pochopí nebo ne - ale určitě bude lépe a pak se tomu jen zasmějete 🙂

petabb
9. únor 2015

Já normálně do diskuzí nepřispívám, ale tady si nemůžu pomoct 😀 Taky mě hned všechno vytočí, v noci se mi špatně spí a vadí mi i to, jak chudák manžel oddechuje 😀 Nesnášim, když mi někdo cizí sahá na břicho nebo ho jakýmkoliv způsobem komentuje. Nesnášim otázky typu: "v kolikátým měsíci jsi?" nebo "tak už víte, co to bude?" Jako by to nebylo uplně jedno i když si uvědomuju, že to jsou běžný a logický otázky a nevim , proč mi to tak vadí. Na tchýni jsem přímo vysazená (a obávam se, že bude ještě hůř...) Zrovna včera mi "radila", že bych měla jít na to vyšetření, kde se zjišťujou různý vady (myslela screening) a jestli o tom vůbec vim. Jako co jí na to říct?... 😀 Kdyby bylo na mě, tak jsem u doktora každej tejden 🙂
Nejradši bych byla až do jara zalezlá v posteli a s nikym nemluvila 😀 Na těhotenství jsem se strašně těšila, ale to jsem ještě netušila, co mě čeká v tomhle ohledu. Řekla bych, že je to způsobený i tim permanentním "stresem" ze strachu o mimčo. Dobrou náladu mívam obyčejně hned po kontrole a po pár dnech se zase začnou střídat nálady...

mi_ki
9. únor 2015

@petabb Ahoj, ani ja nikam nikdy nepíši. Spíš jen čtu diskuze. Ale tohle jsem musela. Mám to úplně stejně jako ty. Strasně moc jsme mimi chtěli. Jen mi nikdo neřekl, že tyhle stavy mohou nastat. No upřímně, pobavila jsi mne svým příběhem, proto že to mám jak přes kopírák. Přesně mne štvou všichni co se stále ptají pořád do kola a nejvíc všichni ti, co mi udílí rady. To bych fakt kousala 🙂 Ještě že nemusím do práce. Jsem na neschopence, proto že pracuji v chemickém průmyslu. Dohady s řevnivými kolegy a kolegyněmi, co Chodí do práce pokecat a ne pracovat, bych nezvládla. A asi by mne soudili za nepříčetnost 🙂 Musím se trochu smát sama sobě 🙂 Ted zrovna hledám články, kde je o vzteku v těhotenství něco napsáno a posílám příteli, který se mnou nemluví ! Nevíte o nějakém dobrem? Našla jsem jen tohle: http://ona.idnes.cz/deset-veci-ktere-vas-na-teh...

petabb
9. únor 2015

@mi_ki Ono to bude všude asi hodně podobný 😀 Já jsem teď třetí týden doma kvůli těm chřipkám, ale už přemejšlim, jak to udělat a zůstat doma na PN, protože představa, že teď teprv začnou všichni v práci zjišťovat, že jsem asi fakt těhotná (jsem v 16tt a už je to docela vidět), mě opravdu děsí - z těch věčnejch otázek rostu už teď 😀 😀 A to nemluvim o tom, jak mě v práci vytáčí blbosti, který některý lidi řeší a úúúplně zbytečně. No jako nemůžu říct, že by to pro mě bylo úplně tim nejkrásnějším obdobím 😀

mi_ki
9. únor 2015

@petabb Neschopenku Ti napíše každý slušný doktor. Stači říct, že Ti není dobře a určitě s tebou nebude smlouvat. Mne to doktoři skoro nutili. Peníze se zvládnou a mateřskou to neovlivní. Takhle to mám tedy já... přeji pohodu a klid všem ..... m.

macina123
9. únor 2015

@petabb tyjo tak úplně ti rozumím. Jsem tedy úplně na začátku, ale už pár dní na sobě přesně tohle pozoruju. Jsem podrážděná, až neurvalá. Začal mi vadit otec, tchýni nemůžu vyvstát a zatím se návštěvě tam úspěšně vyhýbám. Děsí mě představa, až to kolem mě budou lidi vědět a začnou se ptát na takový ty kraviny, co k tomu patří. Do toho mě nic nebaví a jsem unavená a nejradši bych úplně přestala chodit do práce a někam se zdekovala 🙂

ludazo
13. únor 2015

Ahojko. 🙂 No ačkoliv pozdě, ale ozvu se. Jooo ne nadarmo se tomu říká jiný stav 🙂 sedmohlavá saň je oproti mně svatoušek a přítel chudák asi v duchu plánuje sebevraždu 🙂 nejhorší je, že ty mé přestřely a jedovatost a nechuť k ničemu si posléze uvědomím a pak je mi do pláče, protože to většinou opravdu nelze vzít zpět ☹

blatokacka
23. dub 2015

@kluziste Tak to my mluvíš z duše:D Mám pocit ,že můj tatínek od miminka, si to asi myslí,jen mi řekne ať jsem ticho,někdy se rozčílím pro hloupost ale někdy né..jsem jak na houpačce ,nevěřila jsem ,ale asi to budou ty hormony,někdy se fakt nesnáším...jinak jsem celkem pozitivně naladěná:D:D Podrážděná jsem ,to jo , ale vadí mi,to co dřív, jen teď nějak silněji to dávám najevo,na což nikdo není zvyklej...tak snad to přejde a zas to budu já:DJsem teprv ve 14týdnu jak dlouho to bude trvat ta podrážděnost? Myslíte, že by to mohlo bejt i tím že jsem přestala kouřit před početím cca týden a teď mám absťák?Cígo bych dala, hlavně po hádce ,ale maličké je pro mě vysněné tak né,jinak mi to i strašně smrdí:D

koordinatorka_odboje
20. črc 2015

manžel zakašle a já mám chuť mu dát pěstí, jak mě ten zvuk podráždí 😀 stačí vám to? Ještěže máme v garáži ten boxovací pytel, když tak využiju ten

janesafari
20. črc 2015

Není to pocit-je to fakt...Když sem čekala druhé dítko-byla sem uplně šílená...Můj říkal,že se hrozně těší až porodím a hodím se do normálu...Byla sem na zabití !!!Sama sem měla kolikrát chut si vyliskat...Vždy sem byla dost nervák,ale druhé těhu ze mě udělalo bombu,která velmi často explodovala !!!
Nooo-a zůstalo mě to ještě i doted víceméně...Včera sem měla zase výbuch a sama sem si říkala,že není možné,abych byla zas tak šílená....
Byl to jen jeden s příznaků-ráno sem testovala a našla sem //... Tak snad to třetí těhu všichni ve zdraví přežijem 😀

vlkova
20. črc 2015

Tak do tété diskuze se ráda zapojím... 😀 Nějak nedokážu pochopit, co se to děje, ale taky jsem hádavější, míň trpělivá a hádáme se docela dost často, což mě mrzí, protože ani si neumím vybavit, čím ta hádka začala co jí spustilo...

avantgarda
4. lis 2015

Mám to podobně. V prvním těhotenství to bylo v pohodě, byla jsem také víc odpočatá a tak jsem měla lepší náladu, nebyla jsem tak podrážděná. Teď při druhém těhotenství jsem protivná už jen proto, že se nemůžu pořádně hýbat, se synem si nemůžu hrát, tak jak bych si představovala (nemůžu se k němu pořádně ohnout, zvednout ho apod.) a když pak po mě ještě někdo něco chce, tak jsou dny, kdy prostě úplně bezdůvodně vyletím a jsem protivná. A večer jsem pak naštvaná sama na sebe, že jsem zbytečně během dne protivná na ty, kteří za to nemohou.

anduloza
2. led 2016

@koordinatorka_odboje tak to mam zcela stejne pocity...😀

klaraslavickova
18. bře 2016

no ja ted tehotenství začínam a sem sama sobe nesnesitelná mam pocit že brzo nekoho zabiju protože me každej stve všim nejradej bych si zalezla nekam do rohu a delala že neexistujuu první dcery jsem taková nebyla

mr_falko
18. bře 2016

@klaraslavickova napodobne🤐🤐🤐 bych si fakt obcas jednu vlepila. Muž je naštěstí chapavej a tolerantní 😍😍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru