Neustálá únava, nevolnost a neschopnost cokoliv udělat v 8tt

konipasek008
22. čer 2017

Ahoj, pravděpodobně hledám radu, možná se jen potřebuju vykecat... Jsem v 8tt, už od 5tt skoro pořád jen spím, když nespím, tak je mi mdlo, na zvracení, točí se mi hlava a chce se mi spát. (Asi moc nepomáhají ani ta vedra, no.) S tím vším bych se ještě nějak vyrovnala.
Jenomže poslední dobou se vůbec nedokážu na nic soustředit, nic pořádného udělat. Pořád jen přemýšlím nad miminkem, aby bylo všechno v pořádku, a co můžu já udělat, aby bylo vše v pořádku. Chtěla bych třeba cvičit - jenomže z jakéhokoliv pohybu je mi děsně zle.
Taky se musím věnovat práci (jsem OSVČ, takže nějaká neschopenka - haha.) Mám naštěstí práci, která je děsně baby-friendly, jenomže já nejsem vůbec schopná se na ni soustředit a jen si sednu k počítači, usínám, nebo se mi udělá zle...
Jak se tohle do háje dá vydržet 9 měsíců? Už teď mi domáctnost přerůstá přes hlavu, nádobí prádlo, úklid. Manžel je nešťastný, protože je mi pořád zle, že se mnou večer nic moc není a protože se o mně bojí, ačkoliv mu doktroka vysvětlila, že je to vše docela normální a v pořádku.
No, a já si připadám úplně k ničemu. Neschopná a nemožná - a jak zvládnu péči o děťátko, když teď ani nejsem sto umít nádobí nebo dodělat práci pro klienta?
Máte některá podobnou zkušennost? A co vám pomohlo se přes to dostat? Já chápu, že se třeba té únavy prostě na nějakou dobu nezbavím, ale štve mně, jak mi to leze na mozek. Budu vděčná za jakýkoliv komemtář... a omlouvám se, že je to celé psaní tak dlouhé....

viridie
22. čer 2017

Ahoj ! Těhotenství je prostě jinej stav, no..🙂 Respektive existují šťastné ženy, které se devět měsícu plaví na lotosovém květu euforie a těhotenství je pro ně životní zážitek ,ale pak jsme také my-pro které to jen nutné stadium opruzu ke kýženému štěstí. První trimestr je opravdu hormonální nápor-čili různé nálady, nevolnosti, tělo začíná pracovat jako továrna na bejby a není to někdy easy. Doporučuju na sebe nebýt tak přísná, snažit se odpočívat a brát to den po dni. S manželem si promluv, i pro něj je to nová situace, byť mnohem více abstraktnější než pro Tebe (myšleno-dokud není mimino venku,nechápu co se děje) Bude lépe, vydřž ! Já jsem teď 37tt a v třetím trimestru je to také srandy kopec. Jo a až se miminko narodí- požene Tě kupředu mateřské naprogramování a ano-bude to hukot,ale rozhodně to zvládneš. 🙂 Držím Ti palce.

rybamrazena
22. čer 2017

@konipasek008 Před 2 lety, touto dobou, naprosto stejná situace. Trvalo to do 4. měsíce, pak už ok 😉 Pomohly mi suchary + spánek, když to nešlo, tak zázvorové lízátka. To bude dobré 🙂

vogelk
22. čer 2017

Ahoj! Mela sem to uplne stejne, od 6tt do 15tt jsem jen spala nebo zvracela. Bylo mi zle kazdy den, neustale. Nyni uz je mi 2tydny relativne dobre a muzu, v ramci moznosti, normalne fungovat. Akorat ta unava je neskutecna.
Jinak na nevolnosti mi hodne pomohl birell.
Drzim palce at te to co nejdriv prejde 🙂.

terykk
22. čer 2017

Ahoj, ja teda nezvracela ale nechutenství a únava byla pořád na tom začátku... taky jsem nebyla schopna se postarat ani o to nádobí naštěstí to zvládl přitel a vse chápal 😉 chodila jsem taky do prace a pak jsem proste spala až jsem se z toho vyspala 🙂

verusky
22. čer 2017

@konipasek008 neboj, s miminkem vsechno zvladnes, nejpozdeji porodem se tento stav zmeni 🙂 druhy trimestr byva radostny, je to klidne obdobi, kdy uz neni tak spatne a neni to fyzicky narocne jak pred porodem. me se vztahy tehotenstvim hodne zhorsily, chlap nachapal a prece jen devet mesicu v kazdodennim souziti je dlouha doba... chtela jsem ctyri deti, mam je a to tehotenske martirium jsem holt musela nejak prezit. s prvni ditetem jsem zvracela az do osmeho mesice, s ostatnimi spis jen zacatky, s poslednim neskutecna unava, ale neskutecna... taky jsem necvicila, mela jsem u prvni hrozici potrat a od te chvile okamzite fyzicke chraneni... mnohdy jsem nejedla zdrave (zajimave, ze jsem zvracela zeleninu, takze treba prvni jsem vynosila jen na rohlikach s maslem, ja zvracela i celozrnne pecivo...), spatne jsem spala, ze me svedivalo cele telo. takze moc Ti drzim palce, at umis prijmout, ze telo holt jede po svem a drzim palce, at ma chlap pochopeni!

karlajasmine
22. čer 2017

@konipasek008 Je to uplne normalni, prvni trimestr a pak konec tretiho je nejhorsi.. ve druhem trimestru budes s nejvetsi pravdepodobnosti v pohode.

Me v 1.trimestru nejvic pomohlo se dostat rano na vzduch (chodila jsem do prace, tak jsem stejne nemela na vyber), vystoupila jsem z autobusu driv a chodila do prace pesky. Tak se treba rano bez projit, nez cokoliv zacnes delat. A at se s peci o domacnost vic zapoji manzel, az se narodi dite, tak mu stejne nic jineho nezbyde 🙂

verinikki
22. čer 2017

Ahoj, tak předně soucítím. Je mi už dva týdny dobře, ale trvalo to čtyři měsíce. Mám navíc malou 2,5 roku a nějak jsme to prostě překlepali - v domácnosti bordel, obědy jsem nakonec objednávala, malou jsem se snažila zabavovat, jak se dalo - telka, knížky, chvile na dvorku. Nikam jsme nechodili, byla jsem hotová už jen z toho ji ven obléct nebo ohřát oběd☹ Únava, blití, nespavost.
Pomohlo mi prostě zkoušet - zkus pracovat z postele, přinuť se a běž večer na procházku nebo sednout na balkon/lavičku - hlavně ven, před spaním si pusť relaxační hudbu, pracuj s pocitem hladu a s jídlem (já musela mít neustále plné břicho nejlépe masových nebo sýrových hutných věcí, pak jsem vychytala to, nejdříve se pořádně napít a po chvili se najíst, neustále jsem říhala, takže na závěr pití s bublinkama).
Tak držím palce.

pavlina212
22. čer 2017

Chtěla bych tě podpořit. Měla jsem to stejně. Neuvěřitelná únava (do té doby jsem nechápala, že člověk může usnout vestoje) a celodení kocovina bez zvracení trvala do 13tt a pak vše přešlo. Zkus poslechnout svoje tělo, nebojuj s tím, dopřej mu odpočinek a věř, že to na konci prvního trimestru přejde.

konipasek008
autor
22. čer 2017

Holky moc vám všem děkuju! Neuvěřitelně pomáhá jen to vědomí, že v tom člověk není sám... Ale je to stejně děs, a to jsem za to těhotenství neuvěřitelně vděčná. 🙂

pamal
22. čer 2017

@konipasek008 Má zkušenost je taková, že když mi bylo pořád zle a neuměla jsem si představit,že jednou budu normálně jíst, tak vše bylo v pořádku. Těhotenství, ve kterých mně bylo celkem dobře, nedopadly dobře. Takže já si pak už jenom přála ať je mi zle od rána do večera 🙂

alboo
22. čer 2017

@konipasek008
Bylo mi silene zle do půlky. Pak uz to bylo lepší. Doporucuji nechat udelat testy ( krev) na stitnou zlazu. V těhotenství je možna nove vznikla a prechodna hypofunkce a tu běžnou tehu unavu zvysuje. Ja ji mela a po nasazeni leku nastalo rapidni zlepseni. Bohuzel na tohle lekari jeste stale zapominaji

mku
23. čer 2017

@konipasek008 tohle presne znam... mela jsem to od 8.do 18.tt, dvakrat jsem skoncila na kapackach... ted uz nezvracim, ale zase jsou jiny problemy a opet se vratila unava a totalni neschopnost v tom vedru fungovat... proste jiny stav... ale ti malicky za to stoji 🙂

karlajasmine
23. čer 2017

Jo, s tou stitnou zlazou to je dobry napad, ja trpim bezne na hypofunkci a pri kazdem tehotenstvi mi museli zatim davku hodne zvysit.

sobist
23. čer 2017

Ahoj, mě první tři měsíce a kus nepomáhalo nic. Zvládala jsem sice chodit do práce, ale zle mi bylo neustále ve dne v noci, spala jsem, no konec. Nepomáhalo mi nic, ani lízátka, ani čaj, prostě nic, natož třeba pohyb. Natahovalo mě z toho, jak lidi voní, ať už voňavkou nebo aviváží, pak mi smrdělo i vlastní voňavé prádlo.. :D Pak to prostě přešlo a přišly jiné věci - bolest tohohle, tamtoto, krvácení z nosu, jako zas nic hezkého a příjemného, ale mnohem lepší, než když je člověku pořád zle. Teď jsem na konci druhého trim. a protože jsem nikdy nebyla titěrka, pořád pracuju, tak zas přišlo otékání nohou, večer si sama občas nesvlíknu ani ponožky, protože se prostě neumím ohnout.. a jsem opět unavená, takže spím odpoledne tři čtyři hodiny, do půlnoci jsem vzhůru a pak zase usnu. Každý to má jinak, někdo to zvládá líp, někdo hůř, neboj, jednou to přejde. Hlavně nepropadej do nějakých depresí nebo tak - prostě se tvé tělo mění, přizpůsobuje, tak to - podle mě - nemůže být jen tak.

Jinak zkoušela jsem kdejaké rady z různých fór, jsou toho tuny, ale ty první měsíce to bylo marné, snad budeš mít víc štěstí - a nebo to prostě prospíš, on se svět nezboří. ;)

babanci
23. čer 2017

Byla jsem těhotná 3 x a pokaždé to pro mě bylo období temna. Strašné nevolnosti, bolesti zad a kyčlí, únava. Já, která jsem jinak jak létavice, jsem se ploužila jako smrad. Horko těžko jsem zvládala domácnost, spíš těžko. Některé moje kamarádky jen kvetly, já vypadala jako lazar, flekatá, oteklá. Zvracela jsem, i když jsem viděla reklamu na kávu. Všechno a všichni mi smrděli. To období jsem nesnášela, jinak to ale zřejmě nejde. 🙂Všechno ale jednou skončí. Když je to bolest zubů, je to fajn, když je to láska, je to blbé. 🙂 Vydrž a snaž se víc odpočívat.

marvid
23. čer 2017

Zkus víc myslet na to, jaké tě potkalo štěstí, že čekáš miminko 🙂 Že jsi úžasná, že v tobě roste nový život... Já jsem teď v 11tt a už 5 týdnů mi je nonstop zle ☹ Ale vím, že to přejde, je to jen dočasný stav 🙂 Radu, jak to zvládnout, nemám, mně nepomáhá nic, k tomu mám dcerku a 2x týdně trávím 8 hodin v práci... stále mám pocit, že se musím každou vteřinou pozvracet až do konečků prstů na nohách, ale naštěstí nezvracím, ani s dcerkou jsem nezvracela... když jsem byla těhotná loni na podzim, bylo mi docela dobře, občas se mi navalilo, ale fungovala jsem bez problémů - miminko se ale bohužel přestalo vyvíjet - takže já jsem vlastně ráda, že ty nevolnosti mám 🙂 Neboj, fakt bude líp, drž se, stojí to za to 🙂

crejzy
23. čer 2017

@konipasek008 taky jsem to měla. Nonstop zle, zvracení každý den, únava, že jsem nebyla schopná si ani umýt vlasy. Koukala jsem se na to podobně jako ty (i manžela mi bylo líto, že jsem uplně k ničemu apod.) ale přešlo to. Přejít to prostě musí, jen vydržet. Držím palce ať je to co nejdřív za tebou a už si budeš těhotenství jen užívat 🙂

verusky
23. čer 2017

@mku holky a jak ten Vas stav zvladaji Vasi chlapi?? ja, jak nemuzu, tak jsem spis nastvana. anebo treba chlap v praci, tak me u deti nikdo nezastane, takze jedu napresmoc a pak samozrejme nemam silu ani na usmev. jak je to u Vas? manzele se povznasi? prijimaji, jak to je?

mku
23. čer 2017

@verusky jj u nas to tak je.. a pomaha co muze...

greese
23. čer 2017

ahoj mela sem peklo do 15tt od te doby uz ,, jen ,, omdlevam....

greese
23. čer 2017

@verusky je milionovej stara se o meho syna nosi mi vse pod nos..prijdu si jak princezna..mrzi ho ze tak trpim a nemuze se na to divat..litujeme s podporuje..

luj89
23. čer 2017

Ahoj, pro me byly nejhorsi 3 tydny (myslim asi 7 - 10tt), kdy jsem musela byt na neschopence. Opravdu to jinak neslo... Cely den jsem jen lezela a snazila se ty stavy zaspat. Myslim, ze slovo nevolnost je dost slaby oznaceni pro to, co nektere tehule zazivaji. Me teda nepomohlo nic, zvracela jsem i po cole nebo lizatkach proti nevolnostem. Za den jsem se donutila snist tak pulku bananu + pulku rohliku a vypit tak pul litru tekutin. Ale vim, ze na tom jsou zensky i hur. No a pak jeste dalsich par tydnu uz mi bylo spatne min, ke konci prvniho trimu uz jen treba dopoledne a od cca 14tt to preslo. I kdyz teda vydychany vzduch v kanclu nebo v obchode mi taky nedelal dobre. V dobe tech ,,nevolnosti,, me rozcilovalo, jak to nekteri lidi zlehcovali... No, me teda do smichu nebylo, navic ten strach, jestli z tech par soust se muze mimco vyvijet spravne. Prislo mi vtipny, jak se na lidi s kocovinou vsichni divaji se soucitem a na tehule se jen usmivaji jak je to vlastne super, ze denne zvracej 😀. Kazdopadne ted na konci tehotenstvi, muzu prvni trim zhodnotit jako ten nejhorsi. Spousta lidi rika, ze i ten konec je narocny, ale me to teda v porpvnani se zacatkem prijde jako slabej odvar. Ale kazdy mame jiny prubeh 🙂.

marie100
23. čer 2017

Ahoj, naprosto vím, jak se cítíš. Je to vážně, jak už tu několikrát padlo,, jiný stav" - pod tímto jednoduchý vyjádřením se u mě skrývá strach ( čekám po velkých problémech svoje první a s největší pravděpodobností poslední dítko), únava, deprese, hematom, každodenní píchání si injekcí, těhotenská cukrovka, pálení žáhy atd.atd.atd...manžel se sice snaží, ale myslím, že od chlapa se v této situaci nějaké extra empatické chování ani čekat nedá (hrozně mě na začátku vytáčel i blbostma 🙂...), je to jako s tím pořekadlem ,,sytý hladovému nevěří 🙂" pro ně končí tato fáze tím, že to mimčo udělají. I když pak to chce také značnou dávku odvahy vydržet s těhotnou ženskou 🙂. Je to boj, ale uteče to a to mimčo za to stojí, tááákže klídek a trpělivost 🙂.

milanweronika
11. črc 2017

Dobrý den, mám dotaz vím že nenavazují téma o kterém právě je diskuze..... Prosím o radu už pár dní mám neustálý pocit hladu což u mě je velmi zvláštní pač jsem taková že člověk mě doslova nutí jíst. Je mi špatně (nevolnost) z jídla a do toho musím jíst nedá se to vydržet prostě musim něco zakousnout. Před půl rokem jsem vysadila antikoncepci.... Myslíte že to může být těhotenství?? Prosím vás kdo me zkušenosti s tímto prosím o radu🙂

verinikki
12. črc 2017

@milanweronika
No asi si spíše udělej test, tady každá rada drahá🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru