Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neustálé „brkání“. Čím to je?

Příznaky těhotenstvíNadýmání v těhotenstvíTěhotenství6. týden těhotenstvíPálení žáhy
kyselalimetka
2. pro 2019

Ahoj, někdy od šestého týdne hodněkrát za den „brkám“. Není to otravné, beru to prostě jako příznak. 🙂 Ale jsem zvědavá a zajímalo by mě, jestli jde o obvyklou věc, podobně jako většinu těhotných např. začne časem pálit žáha? A pokud ano, čím je to způsobené, nevíte? Díky. 🙂

nanyh
2. pro 2019

@kyselalimetka Omlouvám se, ale nechápu pojem BRKÁNÍ.🤷🏼‍♀️

martiniquest
2. pro 2019

@kyselalimetka mam termin za tri tydny a brkam furt. Je to strasne obtezujici a doposud jsem nenasla, co s tim. Uz to neni denne, ale i tak hodne casto a pokazde po jinem jidle. Pevne doufam, ze to po pordu odezni 😩

martiniquest
2. pro 2019

@nanyh Tak nereaguj, kdyz nerozumis otazce 😂

hanka_333
2. pro 2019

No u nas se teda brkanim mysli zakopavani 🙂)

mourovatakocka
2. pro 2019

@martiniquest Nj, holt jsme dvě, co tenhle termín neznáme, ale chtěly jsme pomoct. Za sebe se ti hluboce omlouvám, že jsem se tě dotkla.

mourovatakocka
2. pro 2019

Na netu jsem našla, že to může znamenat říhání, tak nevím.

eithelwing
2. pro 2019

Mě pomohlo změnit jídelníček. Úplně jsem přestala pít kávu a pomalu vysledovala, které potraviny mě trápí.
V posledním trimestru jsem jídelníček neřešila, tam už tlačilo miminko a žáha pálila fest. Spala jsem v polosedu a jakmile bříško kleslo, tak se to zlepšilo. Porodem vše zmizelo. 😊

nanyh
2. pro 2019

@martiniquest A ty po kom hned štěkáš? Uklidni si hormon.

anniej
2. pro 2019

@martiniquest To je teď v módě, osočovat se po někom, kdo se dopředu omluví, že tomu nerozumí? Někdo nerozumí pojmi brkání, někdo zas slušnosti ☺️

martiniquest
2. pro 2019
martiniquest
2. pro 2019

@anniej Kdyz necemu nerozumim, dovzdelam se nebo soupam nohama v koute, kocicko 😘

mourovatakocka
2. pro 2019

@martiniquest Ještě že ty rozumíš všemu na světě, aspoň víme, na koho se obrátit. Nás tohle slovo na bohemistice neučili, ale zato jsem se někde naučila po lidech zbytečně neštěkat, když něčemu nerozumí. V tom by ses asi měla dovzdělat zase ty.

anniej
2. pro 2019

@martiniquest 🤣🤣🤣🤣🤣 tak ty jsi jinde 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

nanyh
2. pro 2019

@martiniquest Jdi se vyspat a doufám, že zítra bude z tebe o krok lepší člověk a ne kus 🐮🐂

anniej
2. pro 2019

@mourovatakocka
@nanyh
To je zrovna podle mě typ ženský, co se narodila a už věděla víc než wikipedie 😂😂😂 Ta nikdy do školy nechodila a nepotřebovala se vzdělávat, věděla od přírody vše 😂 Takže holky!!! Jdeme do kouta a šoupat nohama, šup! 🤗

losice
2. pro 2019

@martiniquest dekuju, par tydnu uz premyslim, jestli si nemam zrusit konto zde na konikovi z duvodu, ze z mnoha uzivatelek ta zast a nepratelskost jen kape, a tys mi pomohla to rozhodnout🙄 zamysli se nad sebou.

nanyh
2. pro 2019

@losice Ale notak. Taková ženská tě nemůže rozhodit 🍀

moni_12
2. pro 2019

@kyselalimetka je to určitě od žáhy. Ani vás nemusí pálit, ale to brkani/rihani je znak toho. Ideálně nejíst nadymave, sladké, palive, kávu... Zkusit a uvidíte, co bude dělat neplechu.

makronka222
2. pro 2019

Jezis, jeste by meli udelat modryho kone pro tyhle exemplare z Moravy. Divny patvary a jeste se pustej do holky, co se jen zepta na vyznam slova. K zbliti.

mourovatakocka
2. pro 2019

@makronka222 Hele s Moravou brzdi, taky jsem exemplář původem z těchto končin 😁

hojda
2. pro 2019

Tak se mi zdá, že to brkání/říhání/krkání má nějaké další vedlejší účinky.....

amazonkajanik
2. pro 2019

@anniej Chuck Norris má v Čechách dceru? 😂

amazonkajanik
2. pro 2019

@losice taky uz jsem uvažovala, že zrusim účet. A hlavně už chápu ten nárůst anonymních dotazů

amazonkajanik
2. pro 2019

Jsem pro to, napsat dotaz znova a v hantecu 😉😂

kacenka1111
3. pro 2019

@amazonkajanik co je hantec😨

amazonkajanik
3. pro 2019

@kacenka1111 jejda...to je brněnské nářečí
" tož aj dovalili škopek a hodili sicnu " 😂
https://hantec-pgnext.estranky.cz/clanky/slovni...

kyselalimetka
autor
3. pro 2019

Hezký den všem milým i protivným 🙂 Brkání je mírnější verze říhání (když není na plné kolo, ale udržíte ho „vevnitř“).

Díky za tipy, zkusím vysledovat, jaké potraviny to dělají.

anniej
3. pro 2019

@kyselalimetka tak to ja teda brkam více po těžším jídle (pečivo, zapečené noky s hordou sýra i sýrové omáčky, burger atp.) nebo když toho snim více 🤔

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru