Neustálý strach v 6. - 7. tt. Měly jste to také tak?

lidija1234
4. bře 2021

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat zda jste se taky neustále strachovaly a pozorovaly na začátku těhotenství? Měla bych být cca 6-7tt, doktorka mě na kontrolu pozvala až příští týden aby prý bylo něco vidět. Zpoždění mám cca 15 dní a vyšlo mě 5 krásně pozitivních těhotenských tesů. Každopádně jsem teď začala troku hnědě špinit a píchá mě v pod bříšku. Nevím zda je to na začátku normální? Nevím jestli nemám zavolat doktorce aby mě vzala na vyšetření dřív kvůli tomu špinění ale zas mám strach, že je moc brzo a že tam nic neuvidí a z toho taky pak budu mít nervy do další kontroly. Volaly by jste doktorce nebo by jste ten týden počkaly?....hodily se do klidu a přestaly číst na internetu jak někdo šel k doktorovy v 7tt a nic z toho nebylo atd...a přestat se ještě víc díky internetu strachovat :D

klokanka31
4. bře 2021

@lidija1234 Já když špinila na začátku těhotenství, tak to bylo mimoděložní 😞 radši bych být tebou doktorku navštívila.

lidija1234
autor
4. bře 2021

@klokanka31 já jsem právě četla, že když špiním jenom hnědě tak je to v pohodě že problém to je kdyby to byla krev. Ale jsem z toho taková právě nesvá a mám z toho strach.

klokanka31
4. bře 2021

@lidija1234 To v pohodě být nemusí. Já špinila hnědě, bolesti dokonce žádný...

ema90
4. bře 2021

Ono je to na tom zacatku bohuzel bud a nebo.
Pokud je tehotenstvi prosperujici, tak spineni nebo nejaky zakrvaceni zvladne.
Pokud prosperujici neni, tak vam ani doktor nepomuze.

klokanka31
4. bře 2021

@ema90 No když by to bylo mimoděložní tak to chce doktora když u toho jde o život ne?

siima12
4. bře 2021

@lidija1234 Já být tebou tak volám, měla jsem mimoděložní a špinila jsem nahnědlou krev. Není to sranda musela jsem hned na operaci protože jsem už krvácela do břicha. Teď jsem znovu těhotná 12+5 a je to kde má být 😊

lidija1234
autor
4. bře 2021

No, tak jsem volala a mám si zavolat po obědě a domluvit se přímo s doktorkou tak uvidím co mi řekne. Tak budu doufat , že bude vše v pořádku🙏

handulkak
4. bře 2021

@lidija1234 já spinila u dvou těhotenství. Vždy jsem měla kontrolu normálně. Ale dali mi utrogestan

lidija1234
autor
4. bře 2021

@handulkak děkuji za info, první pozitivní odpověď :D 🙏

ema90
4. bře 2021

@klokanka31 Ja se bavim o zachrane plodu, ne pacientky.

luci_ela
4. bře 2021

Já špinila v prvním těhotenství, byl to hematom a bohužel v 8tt odešel a vzal i plod. V druhém těhotenství jsem nešpinila a mám krásnou dcerku 3,5 roku. A teď třetí těhotenství jsem začala špinit v 5tt téměř po zjištění těhotenství a špinila, občas lehce zakrvácela zhruba do 11tt. Po tu dobu jsem brala utrogestan a ascorutin. Noo a dnes odpoledne mě propouští z porodnice s krásným a zdravým chlapečkem

lachtanice86
4. bře 2021

Ja spinila, nikam sem nevolala, počkala jsem až na termín kontroly. Vše ok

lidija1234
autor
4. bře 2021

@luci_ela jé tak to je krásné, no já půjdu k doktorce abych měla aspon jistotu jestli to není mimoděložní 🙏 nešpiním nějak moc, špinila jsem lehce dva dny po sobě tak 4 dny nic a dneska zase trošku. Je to moje první tak jsem ze všeho horně ve stresu. Hlavně jsem to musela říct v práci aby mě neposílaly do chemické výroby abych byla jenom v kanceláři a ti to samozřejmě řekli úplně všem v práci a o to víc mě to stresuje, že kdyby to nedopadlo dobře tak to budou vědět úplně všichni v práci🙈 ale věřím, že tím svým stresem tomu moc nepřidávám

mamikry
4. bře 2021

@lidija1234 Ja jsem spinila posledni dve tehotenstvi, u druheho dokonce probehla ms. Ted jsem spinila cely sesty tyden, miminko to zvladlo. Ale mazala jsem hned druhy den na kontrolu, aby vyloucili mimodelozni. Byla jsem 5+2 a bylo videt jen dutinku, ale v deloze. Byt vami zavolam do ordinace a domluvim se. Mne sestra rekla, ze je lepsi to zkontrolovat.

jjasmina
4. bře 2021

Ono ti asi jasnou odpověď nikdo vlastně nedá, já měla za sebou několik těhotenství a když jsem začala spinit bylo tp v kelu, kamarádka i krvacela a donosila. Poslední těhotenství jsem nespinila vůbec a vše v pohodě, donosila, porodila v termínu a ze zkušeností u mě teda, přestala jsem věřit i na sílící testy. Odpověď ti dá jedině lékař, já bych na kontrolu šla , srdíčko jsem měla v 6+1

lidija1234
autor
4. bře 2021

holky, podle kalkulačky těhotenské bych měla být 7. týden, 6+4 to už by mohlo být něco vidět na ultrazvuku ne ? někdo má už v 6tt srdíčko no a mě právě sestra nechtěla objednat dřív až toho 12.3 aby bylo prý vůbec něco vidět

klokanka31
4. bře 2021

@lidija1234 Já v 7.tt měla vždy krásné srdíčko

handulkak
4. bře 2021

@lidija1234 člověk musí ale vždy počítat i s druhou variantou. :/

Ale třeba já u druhé teď opravdu masivně krvacela v 5+6 - to už bylo i srdíčko, ale bylo už oplostele, takže nikdo nevedel, jak to dopadne. V nemocnici mi moc nepomohla, spis víc vystresovala, ale miminko to i tak zvladlo. Ale spinila jsem ještě dlouho asi do 16tt

poldice
4. bře 2021

@lidija1234 Ja jsem take 6+4 a objednali me az na 7+3.
Drzim palce at je vse v poradku 😉

lidija1234
autor
4. bře 2021

@poldice Moc děkuji🙏, tobě gratuluji a taky držím palce 🙂

miskatus
4. bře 2021

@lidija1234 hnědě je to úplně v pořádku a normální dle mého... a co ti pomůže se nebát je to ze přestaneš číst cizi příběhy a věřit sama sobě a miminku. Strach trochu je vždycky, ale internetem se násobí. K MUDr klidně zajdi, pro uklidnění a pak už nic nečti♥️

lidija1234
autor
4. bře 2021

@miskatus más pravdu, mluvila jsem přímo s doktorkou a řekla mi ať přijdu toho 12.3 že je teď fakt brzy a pokud lehce špiním tak že na začátku je to normální. Jen ať nezvedám nic těžkého a v případě že bych začala krvácet tak mám dojít dřív 🙂

katule1990
4. bře 2021

@lidija1234 Ahoj, taky jsem špinila, počkala jsem do další kontroly a vše bylo ok. Na kontrole jsem byla 6+4tt a bylo už vidět srdíčko 🙂.

miskatus
4. bře 2021

@lidija1234 hlavně klid, strach nikomu nepomůže. Já jsem po dvou potretech loni a teď jsem v 10tydnu, také se bojím a pozoruji ale jak řekla moje gynekolozka- je to vše nebo nic... a teď jsi těhotná, uzivej si to. Pokud by nedejboze přišlo něco špatného, pak to měj v hlavě ale ne dřív♥️

lenickakl
4. bře 2021

vypni internet a počkej si do kontroly

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru