Nízké sebevědomí v těhotenství

baraakevinek
7. únor 2017

Ahoj holky, potřebuju se jenom alespoň vypsat. Jsem ve 31.tt a poslední dobou se cítím strašně nechtěná a prostě ošklivá.Kdyz se zeptám přítele jestli se mu ještě líbím tak mě jenom odbije ani skoro neodpoví. Vidím, že se víc dívá po jiných a mě to strašně vadí jsem víc podezřívavá a cítím se hrozně. Dřív jsem věděla že se mu líbím a že mě miluje ale tet se ke mě chová odmítavě a moc se mnou ani nemluví. Co mám dělat abych se necítila tak zle? Vím že to není katastrofa ale je pro mě důležité abych se mu líbila mám 21 let a nechci se cítit takhle nechtěná .

alen_ka
7. únor 2017

@baraakevinek nedovedu si představit 21letou holku, která vypadá v těhotenství ošklivě, obzvlášť, když se spousta chlapů nad těhotnýma rozplývá, takže nechápu odmítavý postoj přítele, ale v dnešní době je spousta pěkného těhotenského oblečení, díky kterým vypadají i těhule sexy, třeba různé těhotenské šaty (včetně těch zimních), pokud nereaguje přítel, snaž se zalíbit aspoň jiným chlapům, třeba ho to nakopne 🙂

ajinka0991
7. únor 2017

Neboj se, určíte to není takové, jak to cítíš a tvůj partner by zasluhoval, protoze zrovna ted by ti měl dát 100% péči a pozornost. Běž nakupovat, kup si něco hezkého a rozmazluj se, zasloužíš si to!🙂

baraakevinek
autor
7. únor 2017

@alen_ka moc jsem ani nepribrala ale prostě si všímám že se rozplývá nad každou ženskou a vidím že už ho prostě nepřitahuju je to strašný pocit a zalíbit jiným chlapům? To by spíš nakopl on mě😀 zkusím třeba změnit šatník nic jiného mě nenapadá🙂

guinea
7. únor 2017

@baraakevinek Kolik je přítelovi let? Jinak je celkem běžné, že v době těhotenství žena muže nepřitahuje, ale jen jelito má potřebu to ženě vysvětlovat a nenechá si to pro sebe 😠

baraakevinek
autor
7. únor 2017

@guinea má 22 a já si jen všímám že ho zajímá každá jen ne já vím že už se mu prostě nelibim někdy už to chci mít kvůli tomuhle za sebou

uzivatelkalucie
7. únor 2017

Já teď čekám druhé mimi. A jednou už jsem ten pocit zažila a hrozím se opáčka - teď jsem tlustá, páč jsem těhotná a z toho depky nemám. Ale až porodím a stále budu tlustá... 🙄 Dva měsíce po porodu jsem byla v butiku a zkoušela si oblečení a prodavačka na mě nadšeně, že čekám miminko .... to jsem měla depku ☹

lv
7. únor 2017

Možná ho štve to vyptávání, ujišťování se.. nos se jako dřív, když ses mu líbila. U tebe to můžou být hormony, že se necítíš přitažlivá.

no_title
7. únor 2017

já si tím mám taky problém. Nevím jak u zakladatelky, ale u mě to bude asi hodně těma hormonama. Manželovi se líbím pořád, je nadšený, že mám konečně nějaká prsa, ale... no je to blbé takhle říct, ale vždycky mě obletovalo hodně mužů... Kamarádi atd., vždycky mi říkali, jak mi to sluší, ale teď co jsem těhotná mě div ani nepozdraví. Vím, že můžu být ráda, že se líbím manželovi, ale stejně mi to v té hlavě vrtá, připadám si neatraktivní. Díky nevolnostem jsem zelená jak sedma, obličej obsypaný jak puberťák, zvládnu nosit jen pohodlné volné oblečení a obvod pasu stejně velký jak obvod hrudníku (předtím jsem měla dost úzký pas). Navíc ještě není úplně vidět, že jsem těhotná, spíš to vypadá jako kdybych byla lehce tlustá, to mi taky moc nepřidá 🙂

terorka
7. únor 2017

Souhlasím s lv, ja si taky nepřipadá teď vůbec sexy a přitažlivá, podepisuje se to například na moji chuti na sex. Vidím, ze manžel na me též kouká jinak, z toho sexuálního hlediska. Řekne mi třeba, ze mi to sluší, když si dám praci a líčením atd, ale tehule ho neberou a tudíž ani já teď tolik ne. On to sice neřekne, ale ja to vím 🙂 nicméně vím, že se to zase srovná, nebo teda aspoň věřím a myslím, ze bys měla uvažovat stejně. Zbytečně se trapis sama a možná je to víc v tvé hlavě než v té jeho. Prostě se neptej, samozřejmě se nezanedbavej, ale hlavně i kvůli sobě, měla by to být samozřejmost. Těhotenství nerovná se "nemusím si mýt vlasy, holit se, malovat atd" pokud to standardně děláte 🙂

guinea
8. únor 2017

@baraakevinek Tak to je tvůj přítel ještě mlaďoch a holt se neovládá. Teď je nejdůležitější miminko, zkus se na to vykašlat a zaměřit se na sebe a na mimi.

lenkaluk
8. únor 2017

Zajimave tema.... Manzela jsem sice v tehotenstvi pritahovala, ale ja sama jsem se uz nemohla dockat porodu. Abych zase byla bez bricha a nebyla jak koule, ktera nemuze spat na brise, temer si nezavaze tkanicky, vsechno ji je tesne, nikam poradne nedojde, atd. Mam nyni skoro 4M po porodu a jsem rada, ze se vracim do sveho tela...jedine, co se mi na tehotenstvi libilo, byly pohyby miminka, ty jsou jedinecne. VSEM doporucuji nezanevrit na hezke obleceni. Pokud to snesete, spis obtahujici nez volne. Ve volnem je clovek casto jeste vetsi koule. A vyladit doplnky, kabelku, apod. Vsak tehotenstvi jednou skonci😉 Obcas premyslim nad tretim ditetem. A rikam si, ze mi nevadi pece o male miminko, ani porod, ale ze uz se mi nechce byt tehotna... tak budou asi jen dve😀, i tak jsme stastni.

kachnivp
8. únor 2017

Já mám spíš opačný problém 🙂 Já jsem se neuhlídala už před otěhotněním a mám tím pádem už na začátku o takových 7 kg víc než jsem běžně mívala. Nemůžu si na to zvyknout a hlavně nevím co na takovou postavu obléct a jsem z toho nešťastná. Ale přítel je jak omámený. Zálibně na mě kouká, pořád mě ochmatkává a hodně mi říká jak se mu líbí jak se kulatím - až mě přivádí do rozpaků. Je to samozřejmě moc prima. Ale každý muž je jiný bohužel.

@baraakevinek třeba ho moc podezříváš a on možná jen neví co si se všemi těmi změnami počít. Jste oba dost mladí a on může být jen nervózní...každopádně po porodu budeš zase kočka a určitě i sebevědomí se ti zvedne. Nezoufej 😉

salot
8. únor 2017

Asi je to věkem, manžel by měl pochopit, co doma má. Třeba to pochopí po porodu...

baraakevinek
autor
9. únor 2017

Je to naše druhé Mimi a u syna jsem nepribrala vůbec tet mám 11 kg nahoře a asi na to není zvyklý... Nevím čím to je ale vadí mi jak se tet chová ke mě a že se mu líbí každá kromě mě a to vidím... Třeba jsem tet víc citlivá ale tohodle by si všimla každá dřív se nad každou ženskou tolik nerozplival

blahoska
10. únor 2017
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Holky nebojte, to určitě po porodu shodíte. Každá jsme určitě v těhotenství zažily chvilky, kdy jsme si připadaly jak velryby, tlusté a ošklivé. Ale těhotenství je krásné období, tak se tím netrapte a užívejte si to co to jde. Ale zase chápu, že bez chápavého partnera je to těžší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru