Opravdu jsou teď víc potraty?

supermatka
29. dub 2021

Dnes jsem zažila peklo, svagrova 20tt dnes plod mrtvý a nuceny porod. 😢
Naše gynekolozka tvrdí že jsme si vybrali špatnou dobu že teď jsou samé potraty že ona jich nikdy tolik neměla. Já mám zatím jen pozitivní test ale už se děsím toho jejího strašení. Raději hledám jinou doktorku. Jen bych ráda věděla jestli měla aspoň trochu pravdu.

petulkadodo
29. dub 2021

@supermatka Já jsem si našla ty statistiky a v loňském roce počet potratů naopak klesl.

jelenice_zavodnice
29. dub 2021

@petulkadodo To je Praha, tam je narvano porad. To se vymyka jakemukoliv celorepublikovemu prumeru.

supermatka
autor
30. dub 2021

Holky tak potřebuji od vás názor. Bojím se že u mě to nedopadne. Na dr. Max testech byli slabé čárky včera jsem koupila mamatest. Vrchní včera odpoledne spodní teď ráno před prací. Čárka nesili. U ostatních těhu silila. Ms měla být cca 27. Jsem cca 15dpo ovulace byla zřejmě 15. Nebo 16.4

supermatka
autor
30. dub 2021

@nagojka ještě cítím uvidím zda nebudu zvracet, to při této práci by byla komplikace sama víš o čem mluvím 🤭. Děkuji moc ❤️. Stejně bohužel si myslím že to u mě nedopadne. Všem sílí čárky jak blázen a mě nic

pampeliska1313
30. dub 2021

@supermatka mně teda docela silná příjde, sama jsem neměla nějak extra barevný (stejně jako kontrolní) a zatím jsem ve 30tt. Někde holky píšou, že síla čárky nevypovídá o kvalitě těhotenství. Pokud takhle není úplně od prvního testu, tak bych to víc neřešila..🙂

nagojka
30. dub 2021

@supermatka netestuj kazdy den ale ob den hcg ti v tele roste vyrazne ob den...🙂carky jsou to krasny mysli pozitivne a neplas na to je jeste brzo...🙂ano to vim,me nastesti nebylo vubec nic jen sem nemela chut k jidlu..urcite pachy mi teda vadili ale dalo se to zvladnout🙂ale delat nejake zavery u tebe je jeste brzo...uvidis co to potom taky povi mudrc...

supermatka
autor
30. dub 2021

@pampeliska1313 no testuji třetí den a zatím pořád stejně mamatest byl Teda poprvé včera odpoledne a dnes ráno. Před tím dr. Max. Moc děkuji ❤️

supermatka
autor
30. dub 2021

@nagojka když já testuji už od úterý večera 😂. Čekala jsem už dálnice a ne že 3dny nebude silit i když mamatest je jiné kafe 😂

cherie24
30. dub 2021

@supermatka hlavně bych se snažila trošku hodit do klidu, to je teď nejdůležitější pro tebe i mimi. Jako moje doktorka taky neví, kdy je lepší před těhotnou mlčet, ale je pečlivá a kvalitních doktorů je teď bohužel málo a všichni, co za něco stojí, mají narváno. Na chvíli jsem kvůli stěhování od ní odešla a nakonec jsem se k ní ještě ráda vrátila, i když teda za to co mi kolikrát řekla nebo co vypustí z huby její sestřička to je docela na přes držku 😒

andelka
30. dub 2021

Myslím,že ničeho není víc. Potraty byly jsou a budou. Už mi je 38, takže už končím ten reprodukční věk, a kolem sebe, ve skutečnosti i virtuálně mám hodně žen, a když to tak vezmu,tak za těch 15 let co se kolem mě rodí prošla neúspěšným těhotenstvím snad každá druhá třetí. Většinou tedy v 1 trimestru a jen jednou. Ale já třeba prošla dvěma pohodovými těhotenstvími, a černý Petr na mě vyšel až potom. Zamlkle v 19 tt. Kamarádka zas musela ukončit ve 21 tt kvůli vážným vývojovým vadám.
Švagrové držím palce 🍀, ať to překoná co nejlíp, ať je zdravotně v pořádku a ať už se to neopakuje. Chce to hlavně čas a empatii. Mně se přesně rok po potratu narodil zdravý kluk, po úplně super těhotenství.

mhpraha
30. dub 2021

potratila jsem dvakrát loni a ted jsem naopak ve 32. týdnu. doufám, že všechno bude dobré.. takže já naopak výzkumy nepotvrzuji.. a dezinfekci používám často..

ruzova_pastelka
30. dub 2021

@bassetlady Ale to s těmi chemoterapeutiky je jiný výzkum. Tohle je bohužel naprosto konkrétní závěr ohledně dezinfekce.
Pokud si "oblemcáš" ruce, tak ta dezinfekce nezmizí, část se vypaří, zbytek zůstane na kůži. A nástroje se dezinfikují samozřejmě v rukavicích, jinak by celá ta procedura byla poněkud zbytečná.

jelenice_zavodnice
30. dub 2021

Ach jo holky, už vím odkud se českým webem šíří ta informace o potratech...

https://aeronet.cz/news/soukroma-skola-na-flori...

ruzova_pastelka
30. dub 2021

@jelenice_zavodnice Jo, to je zlo. Vtipné je, že když rozklikneš zdroje, co ten článek uvádí, tak tam je přímo uvedeno, že se jedná o vyvrácený hoax. Ale jejich cílovku to obávám se, nerozhodí.

jelenice_zavodnice
30. dub 2021

@ruzova_pastelka Víš, překvapilo mne to, protože jsem volala se sestřenicí, covid občas probíráme, protože ona má těžce nemocnou dceru a na slovenském modrém koni se to probírá také shodou okolností. A říkám si, to je ale náhoda, na českém koni je to také, odkud to ty ženské mají.

ruzova_pastelka
30. dub 2021

@jelenice_zavodnice Klidně tam ta spojnice možná je, nejlepší způsob, jak lidi přesvědčit o čemkoliv, je pořád dokola to opakovat 😓

jelenice_zavodnice
30. dub 2021

@ruzova_pastelka Bohužel je to tak.

supermatka
autor
30. dub 2021

To je síla holky, a pak se potácí že stresu

tasimia
30. dub 2021

@supermatka hele já bych spíše řekla, že teď je více těhotných. Nevím jak kolem tebe, ale u mě to je 13 kamarádek 🙂..♥️ a to nemluvím o dalších co porodily 🙂. Podle mě je spíše doba, kdy všichni byli doma, takže 😂. Vykašly se na to co říká doktorka 🙂.

supermatka
autor
30. dub 2021

@tasimia na tom něco bude 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru