Porod. Dá se poznat, že mi praskne voda?

jaroslava350
24. led 2023

Ahoj můžu se zeptat jestli se dá poznat že mi praskne voda pořád cítím jak se Málej hlavičkou narazí dolu a mám moc velké výtoky jestli ste to taky tak měly dekuji

veru181
24. led 2023

Já slyšela lupnutí a v ten moment se mi zhoršily kontrakce (zkrátily a zintenzivnily). Pak mi v podstatě pořád ve vlnách tekla po nohách, ale myslím, že může odtékat i postupně a v menší míře.

helen_h
24. led 2023

@jaroslava350 Když mi praskla voda, byl to u mě při větším pohybu pocit, jak když ti někdo chrstne do kalhotek pul hrnku vody. Když dítě nasedá níže, tak právě to hlavičkou někdy ž ucpe, tak nemusí být odtékaní se stejnou intenzitou, ale pak taková jednotlivá "hrcnutí". Takže nemám srovnání, jestli někomu odtéká tak malinko, že to lze zaměnit s výtokem.

petulkadodo
24. led 2023

@jaroslava350 Mně začala odtékat po troškách bez kontrakcí, ale poznala jsem to. Vždy, když jsem třeba chvilku seděla a pak se zvedla, tak ze mě vytekly tak 2 lžičky vody. Nebyla to potopa, ale víc než jen nějaký výtok. Když se to během hodiny několikrát opakovalo, došlo mi, že to je asi ono a jeli jsme do porodnice. Je dobré si vzít porodnickou vložku, v porodnici otestují roztokem, že je to opravdu plodovka.

kmarie81
24. led 2023

Vem si vložku nebo ty mokry kalhotky a zajed do porodnice, oni udelaji test jestli je to plodovka nebo jen moč. A jestli je to moč tak si z toho nic nedelej to se na konci tehu stava kazdy druhy skoro az prvni. Drzim palce

jjasmina
24. led 2023

@jaroslava350 nepoznala jsem, že se to blíží, najednou durch mokré jalhoty jako pochcana 🤣🤣

amy112233
24. led 2023

@jaroslava350 já měla šílený výtoky den před porodem - hlenová zátka. Nad ránem jsem uslyšela lupnutí a pak jak kdybych se počůrala 😁 neboj poznáš to 🙂

ajja87
24. led 2023

Me teda praskla voda az v porodnici, hodinu před porodem, ale jako lupnuti bych to nenazvala, ale spíš takovou jinou divnou kontrakci... Od deviti vecera jsem mela kontrakce po deseti minutach a rano o pul sedme jsem citila prostě takovou jednu divnou kontrakci a z balonu jsem ss preunula na podlozku na zem a najednou jsem cejtila jak vytekla voda

daasqua
24. led 2023

U první jsem po několika hodinách kontrakci během jedné ucítila velké lupnuti a rázem všude mikro. U syna jsem v poho ležela, nic mi nebylo, najednou taky silné lupnuti, 2 vteřiny klid a pak potopa 😀 Takze ja to měla takhle výrazné, známé to ale odcházelo postupně celý den.

dashyyy
25. led 2023

@kmarie81 já jsem takhle jela s vložkou, nebylo to malé množství a vždycky jednorázově a nebyla to ani plodovka ani moč, ale chystaly se porodní cesty a prostě jen předporodní výtok..
k dotazu, mně rupla až doslova před tlačením a bylo to fakt lupnutí až na ozvěnu ale nešla jen voda ale všechno možný z porodních cest, byl to docela masakr 🙈

kmarie81
27. led 2023

@dashyyy jasne ale je dulezity ze vyloucili plodovku - kvuli infekci

janik90
27. led 2023

Já rodila předčasně....praskla mi plodová voda. Zvedla jsem se že židle a nejednou ze mě proudem tekla voda a bylo jasno, vložka ani nebyla potřeba... Dny před tím jsem taky cítila tlak hlavičky na spodek, ale byla jsem na běžné KO den před tím u Dr. a ještě ten den v 11:00 v porodnici ohledně registrace a měření a vše bylo ok. V 20:00 mi doma praskla voda, takže nevím zdali se to dá nebo nedá předem poznat.🙈🤷

nicedaisy
27. led 2023

U prvního těhotenství to bylo lupnutí při kontrakci,se skříženýma nohama jsem došla do sprchy a tam jsem vypustila snad bazén a dobrý jelo se dál 😂. U druhého těhotenství jsem ležela na gauči, žádné kontrakce, žádné lupnutí a najednou dvě cvrnknutí do kalhotek 😂. Říkám si to snad ne, já už i učůrávám tvl🙈. Šla jsem čůrat a nic. Lehnu a opět. Když už to bylo po třetí,tak mi svitlo že asi plodovka. Tak volám manželovi a než dorazil z práce,tak už jsem dobalovala tašku a mezi nohama ručník 😂🙈. Voda odtékala postupně minimálně půl dne. Takže pokaždé úplně něco jiného. A to jsem samozřejmě očekávala to lupnutí a smršť vody. Takže jsem si říkala že jako druhorodicka vím,co bude
😀 prdlajs. Ještě jsme přijeli do porodnice a já jim říkám "mě ASI praskla voda" 🤭 První byla holčička druhý kluk 🙂

veru181
27. led 2023

@nicedaisy Za měsíc mám termín druhého porodu a první jsem měla stejně jako ty, tak to jsem teda zvědavá, co bude teď 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru