Proč chcete v těhotenství vědět, jestli čekáte chlapečka/holčičku?

puhelin
2. únor 2019

Cekame druhe miminko a ani v prvnim tehotenstvi jsme pohlavi znat nechteli. Tesili jsme se na to, az vykoukne a my to zjistime opravdu "najisto". Okoli nas nechapalo 🙂 Pritom jsem alespon nenakupovala zbytecnosti, obleceni jsem nakupovala vesmes neuralnich barev (vcetne kocarku) a to i potom, co se nam narodila dcerka, takze ho muzeme pouzit i kdyby priste byl chlapecek.
Tak me zajima, proc jste chteli uz v tehotenstvi znat pohlavi miminka. Ptam se proto, ze me nenapadl zadny duvod, proc to vedet. Zato ale spousta duvodu proc to nevedet predem 🙂

cital
Autor odpověď smazal
Zobraz
klea81
12. čer 2019

@puhelin tak my neměli důvod nic tajit 😉

amenophus
12. čer 2019

To je zajímavé, nás zase nenapadl žádný důvod proč to účelově nevědět. Jako kdyby se kvůli tomu muselo dělat nějaké další vyšetření tak se na to vyprdnem, ale když to prostě je vidět na tom ultrazvuku který je potřeba dělat z jiných důvodů, tak tím líp, každá informace dobrá. Pokud by na ultrazvuku bylo vidět i jakou bude mít v dospělosti barvu očí a vlasů tak si to nechám říct taky, nevidím důvod proč si to nechat účelově zatajovat. Znalost pohlaví se nám hodila při výběru jména. Nákup věcí to nijak neovlivnilo, růžovou s manželem bytostně nesnášíme, takže jsme i pro holčičku nakupovali neutrální barvy nebo modrou. (A hlavně jsme spoustu věcí dostali nebo koupili z druhé ruky a tam už tuplem barvy nevybírá.) Ale nevím k čemu by nám pomohlo to nevědět. Jako překvapení by to zas takové nebylo, když je to jen 50:50. A chudáci doktoři si akorát musí dávat pozor aby se neprokecli...

klea81
12. čer 2019

@amenophus souhlas, také jsem vůbec neřešila barvy, ani oblečení, ani kočárku, vybrala jsem si barvy co se mně líbí, což růžová stejně není 😉

olsett
12. čer 2019

mě přijde, že si k miminku uděláš lepší vztah a můžeš líp připravit sourozence - narodí se sestřička/bráška, vybereš jméno a pak o ní/něm mluvíš konkrétně, je to už konkrétní človíček na kterého čekáte, já bych nemohla nevedět

astyna88
12. čer 2019

Tak ja to treba poznala sama na velkem uzv,tam jsem si hned vsimla koulicek a bylo to jasne. To prehledne fakt malokdo 😀 hlavne,kdyz je to obrovskem platnu a doktorka jednotlive casti zvetsuje a zaostruje...ja jsm vzdy chtela syny, mam je a radost bych mela i z holek,jen proste vic tihnu k tem klukum...a klidne jim koupim obleceni v holcici zone, protoze je mnohdy svetlejsich barev (asi jsou holky mensi cunatka), vetsi skala odstinu a typu obleceni. Syn ma klidne cervene tricko nebo fialovou mikinu. Vzdyt holky maji take modre dziny.

Ja jsem si prozila nevedomky hypnoporod u druheho syna, bolelo to jak cert,ale clovek k te bolesti pristupuje pak jinak. A nikde jsem nebyla na kurzu, jen jsem se poradne uvolnila a poslechla instinkty.

vafle
12. čer 2019

ja to treba vedet nechtela ani u jednoho ze svych tri deti ale vzdy jsem si od zacatku tehotenstvi myslela ze cekam holku nebo kluka a vzdycky jsem se trefila, jinak teda u jednoho tehotenstvi zjistoval a vedel pohlavi partner protoze prababicka touzila po holcicce ((ma jednoho syna (tchana) ten ma dva syny, cekali i dceru ale ta jim umrela jeste v porodnici) ) takze si moc prala aby jeji prvni vnouce byla holcicka a protoze by se porodu nemusela dozit nechal ji to muz zjistit, nakonec umrelw kdyz dcera mela 7 mesicu.

trpaslicek19
12. čer 2019

Vždycky jsem si strašně přála holčičku a asi bych hodně obrecela kdybych až na porodním sále zjistila že je to druhý kluk. Jak se znám nakupovala bych věci nejen v neutrálních barvách, vybrala to nejkrásnější jméno a v domnění že je to princezna ji tak celé těhotenství říkala. Takhle jsem měla čas smířit se s tím že budeme mít chlapečka. Vymalovali jsme pokojík do chlapecké barvy, oblečení a doplňky do pokojiku také přizpůsobujeme klukovi. Navíc od malička nemám ráda překvapení a neočekávané změny

mariti
12. čer 2019

@trpaslicek19 mâme 3 deti,.u prvního (byl to kluk) jsmě si to nechali říct, u dalších dvou ne a bylo to úžasné. To překvapení, když se narodila holčička. Nepopsatelna radost. A třetí taky holčička. Nikdy jsem to neměla tak ze " musím" mít holku nebo kluka, byť u druhého jsem si holku přála. Na otázku co čekáte? " jsem odpovídala "asi miminko,nebo co myslíte? " a spis mi to přišlo srandovni. Jinak vím že si nekteré holky prozily po Utz Velké zklamani , tak mi přijde lepší se to dozvědět az když to miminko mam v ruce. Jinak je to asi věkem nebo zkušenostmi nebo nevim, ale prostě - zaplatpambu za každé miminko které je zdrave a cert vem pohlaví. Byt rozumim prani po dceri.

laka_lacenda
12. čer 2019

1) Protože jsem prostě zvědavá.
2) Protože mám ráda růžovou a klukovi bych ji těžko navlikla.
3) Protože nemám partnera Čecha a je daleko složitější vybrat jméno.
4) Protože chci o dítěti mluvit jako o něm nebo o ní, ne o tom.
5) Protože nevidím žádnej smysl v tom to nevědět, když se to dá zjistit snadno v rámci normálního vyšetření.

trpaslicek19
12. čer 2019

@mariti s tím že to je kluk jsem se smířila. Každý to. Má v sobě nastavené jinak. Já toužím po dceři a vím že ji nikdy mít nebudu. Ale jsem ráda že čekám miminko a že je zdravé za to jsem neskutečně vděčná, po 8 letech kdy mi lékaři tvrdili že další dítě mít nemůžu je to celé zázrak. Ale... Když vidím sestry dceru jak je to úžasná princezna tak prostě závidím ale jsem ráda že mám aspoň ji a že spolu máme krásný vztah. Je to sobecké ale vynahrazuji si to na ní, v žádném případě ale na úkor mých dětí

vironeka
16. čer 2019

Protože jsem odmalička chtěla holčičku. A narvaná těhotenskýma hormonama jsem potřebovala vědět, že se můžu vrhnout do víru volánků, kytiček, princezen, kočiček, kraječek...
Jo, je to asi povrchní a "hlavně že je to zdravý" ale co nadělám... 🙂

taduladendula
8. srp 2019

Já to chtěla vědět hlavně kvůli výběru jmena a z nedockavosti

3mama
9. srp 2019

Zajímalo mě to ,prostě jsem zvědavá a mám ráda věci v barvě 😀 takže když jsme čekali holčičky měla jsem 90% věci ruzovych. Teď čekáme chlapecká a mám vše modré a zelené ,od postýlky,přes kočárek až po všechny oblečky , mám i bodycka např s nakreslenou kravatou a tak 😀říkali jsme že si u třetího necháme překvapení,ale umřela bych zvědavosti do porodu a hlavně bych nevěděla co nakupovat. A taky po dvou slecnach jsme si toho kluka fakt hodně přáli. ☺️

zuzanamasiar
10. srp 2019

Byla jsem s přítelem 3 roky .Přítel mě po měsíci těhotenství opustil, celé těhotenství jsem sama a trpěla jsem šílenými depresemi a skoro celé těhotenství jsem probrečela .Když jsem mohla vědět, jestli čekám holčičku nebo chlapečka, neváhala jsem a ptala se.Řekli mi, že čekám holčičku, což vím, že přítel vždy chtěl mít dceru.Teď nás sice nechce ani jednu, ale já aspoň vím, čí maminka budu a těším se na ní neskutečně, je to totiž moje jediná radost.

dk123
10. srp 2019

Lidi jsou nedočkaví.. 🙂 My si to nenechali říct ani jednou a jsem za to nesmírně vděčná, že to manžela napadlo, nechat to jako překvapení. U obou dětí jsem si myslela, že budou kluci a nakonec máme dvě holčičky, takže velké překvapení a samozřejmě nesmírná radost u obou porodů <3

minniemickey
11. srp 2019

Také bych se ráda nechala překvapit. Ale jsem od malička strašně zvědavá a tak to vědět chceme. Už jen proto abychom věděli jak to oslovovat. Další věci je ze ne každý má možnost kupovat nové a ani toho nejsem zastánce kupovat vše nové když můžu využít z druhé ruky. Kolikrát je to jak nové a pomůže to nějaké mamině že pořídí něco jiného. A na různých inzercich sada oblečků je dělená na kluky a holky. Nevím zda jsem vůbec měla štěstí najít nějakou neutrální sadu.
Ale rozhodně chápu i opačný názor. I když ze zkušenosti u kamarádky která si to nenechala říct měla úplně jiné těhotenství než první a upnula se na holku a nakonec to byl druhý kluk a srovnávala se s tím ještě po propuštění z porodnice tak si to radši říct nechám. Pokud to bude vidět. Pokud ne tak je na mě mimčo kruté ale co se dá dělat v pubertě to bude horší 😂🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru