Roční dvojčata a miminko na cestě. Dá se to zvládnout?

sioned
21. čer 2023

Ahoj,
mám doma roční dvojky a do toho mám dojem, že jsem ve třetím měsíci těhotenství (ještě musím k lékařce, ale vím kdy se to mohlo stát...). Další děti jsme neplánovaly a rozhodne ne, takhle rychle po sobě. Musím s dětmi chodit čtyři patra do schodů a taham je tedy v ruce. Už zkoušejí první krůčky, ale vůbec si neumím představit, že ještě k nim budu nosit další miminko. Už takhle se musím hodně motivovat abysme šli ven i bez manžela... Myslíte, že je to zvládnutelné? Máme super lokalitu na bydlení a levný nájem. Cokoliv jiného buď vyjde o několik tisíc měsíčně dráž, nebo bysme se tam nevešli. Případně obojí :( Navíc teda mám hrůzu z toho, z čeho budeme žít. Utrácíme za děti hromadu peněz a to vše máme z druhé ruky a částečně latkuju.... dvojčata na začátku měla jen za lékárnu vydaje 3000 měsíčně, tak doufám, že to není běžné ...:(

zalando
23. čer 2023

@veruuu_kubesovic tady zas někdo děsně chytřej. Co??

emillyhk
23. čer 2023

No, bude to záhul, hlavně ze začátku do těch schodů. Ale zvládla jsi dvojčata, další mimčo zvládneš taky. 😉🍀 Jak už psaly holky, zbytek RP na dvojčata vyčerpáš jednorázově po narození dalšího mimča, pokud jsi měla MD, tak budeš znovu čerpat i tu. Všechno máš po starších dětech, maximálně dokoupíš pleny a v případě nutnosti i UM. Takže finančně byste to měli zvládnout. Co bych ale začala řešit, pokud máte auto, tak jestli se vejdou tři sedačky.
A rýpalek se nevšímej, kamarádka zjistila, že je těhotná taky dost pozdě, až když ji muž donutil udělat si test. Taky ještě kojila, MS nepravidelná (spíš ne, než jo), byla jenom víc unavená a protivná, ale měla roční dítě, tak to přisuzovala tomu. U nich teda s druhým počítali, jen ona si nějak nevšimla, že už se zadařilo. 😄

montelvina
23. čer 2023

@sioned no vůbec vám nezávidím je to těžké rozhodování ovšem já bych byla srab na potrat ale tohle si nejspíš musíte probrat sama v sobě a s manželem ale určitě by jste to zvládla ,držím vám palce až se rozhodnete jakkoliv

shirilka
23. čer 2023

@sioned To zvládnete 😍 Bude to náročné ale půjde to. Horší situace by byla obráceně si myslím (jeden starší a miminka dvojčata). Ale dvojčata se v době kdy budete mít miminko už spolu +- zabaví, chůzi ze schodů taky zvládnout s vámi za ruku, miminko v nosítku. Kočárek pro tři bych silně zvažovala, ať aspoň někdy máte šanci vyjít ven sama. Věci máte jistě po dětech, jediné co řešit asi to auto, jestli se tam vejdete.

babetak
24. čer 2023

@sioned Určitě je to zvládnutelné😉 Mám dvě děti po 15m, další dvě po 18m a neplánovaně třetí po 20m ( takže poslední 3 děti se narodily během 4 let). Byl to mazec, manžel je celý den v práci a ani pak doma nepomáhal s dětmi, ani domácností. Když jsem zjistila, že čekám 5, opravdu jsem se bála, jak vše zvládnu, ale zpětně musím uznat, že to proběhlo celkem v pohodě, dnes už má "trojka", jak jim říkám 7; 5,5 a 4 roky a jsou to super parťáci, neměnila bych 😉♥️☘️ Hlavu vzhůru, vše zvládnete, ohledně schodů bych se poradila a pořídila šátek/ nosítko pro děti 😉 Ať se daří 😉☘️♥️

jerrabina
29. čer 2023

S hodně dětmi krátce od sebe sice asi moc neporadím, snad jen ještě těhotná co nejvíc starší učit samostatnosti (v tomhle věku je to když něco rozlije, ví kde je papírový kapesník, utre to a kapesník vyhodí, případně vyhazovat/dávat do špíny plenky, a nosit převlečene věci do prádla. To roční dítě v pohodě zvládne, dcera to zvladala i bez připomínání - to teď v 5 letech je horší než tehdy 😂) Ale když dcera byla miminko, bydleli jsme v prvním patře bez výtahu a když mi mamka donesla asi po 3 měsících tašku na dítě, byla jsem nejstastnejsi ženská na světě. Předtím jsem to vůbec neznala, viděla jsem v tašce nosit jen psy, ale děti ne. Vozila jsem tu tasku v kočárku a pak jen (leckdy spící) dítě přenesla domů a třeba někdy i s taškou položila do postýlky. Takže kdyby náhodou z nějakého důvodu nevyšlo nositko, jde to řešit i takhle. Starší děti se můžou držet i třeba bundy.
A nevím jestli tak malé, ale starší děti se sourozence jakoby vyrostou. A určitě je do péče o miminko zapojujte (i kdyby jen tím, že maminka povídá starším co s miminkem zrovna dělá a proč), oni se tím trochu zabaví a nebudou vymýšlet lumparny a ještě se něčemu přiučí a budou trávit čas s mámou, o který by kvůli miminku jinak přišli 🙂

swan42
30. čer 2023

@sioned hele nedivim se blbejm komentarum, protoze ta zprave je fakt mimonsky napsana. Nejdriv si udelam test, pak jdu doktorovi a pak by nebylo nutny psat "mam dojem ze jsem ve 3.mesici"
Mimochodem jak to dopadlo? Jsi-nejsi?

Nicmene...tvoje otazka znela, jestli se to da zvladnout. Zase divne polozeny 🙈 kdyby ti tu nekdo napsal, ze se to neda zvladnout, tak bys libovolny pocet deti dala do babyboxu? 😅 Ve 3.mesici uz je na potrat skoro i pozde 🤷‍♀️ (podle toho jak to pocitas)
Takze jestli myslim, ze je to zvladnutelne? Ano, musi byt...

hanka_12345
30. čer 2023

@swan42 spis 5 lidi napise jo a 5 lidi ne a ses tam kdes byla😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru