Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sama na děti. Nechat si mimi?

MiminkoJsem těhotnáPotrat
kristynapokorna
23. dub 2020

Ahoj maminky chci se zeptat čekám druhé mimi nejspíš budu sama na obě děti .. chci se zeptat na názor jak by ste to udělali vy šly by ste na potrat nebo si mimi nechali? Děkuji za odpovědi

lenickakl
23. dub 2020

záleží na dalších okolnostech, ale já druhý dítě nechci, takže kdyby se náhodou stalo, šla bych na potrat.. ale tak já se chráním před početím snad dostatečně, ale na to už je u tebe trochu pozdě asi :D

kristynapokorna
autor
23. dub 2020

@lenickakl my chtěli nejdřív miminko ale prostě nějak se vše pokazilo no.. :( ale sem i nemocná takže se bojím že pak nebudu moct mít mimi další

lenickakl
23. dub 2020

@kristynapokorna jako pokud ho chceš, bylo by pro mě zásadní, jestli ho chce i otec dítěte, byť byste byli od sebe.. no a pak samozřejmě jestli budu schopna sama se postarat o dvě děti a uživit je..

vendelinka08
23. dub 2020

@kristynapokorna pokud se něco pokazilo, ty jsi těhotná a miminko jste chtěli, tak se asi snažte to napravit a pokud to nepůjde, tak pak teprve něco řeš .Buď dítě chcete nebo ne. Tady ta otázka je celkem do pranice. Nic ve zlem, ale ve vteřině se nepokazí nic a miminko se nedělá také vteřinu. Nejlepší to bude řešit s manželem nebo přítelem a ne tady na diskuzi. Pokud jsi nemocná, tak je to také na zvážení. Jak moc jsi nemocná, protože pokud zůstaneš sama, musíš být pro děti zdravá.

jjasmina
23. dub 2020

Já to mám stejnbě jako
@lenickakl , navíc já bych na dvě děti sama bejt nechtěla, takže u mě by byla volba jasná. Ale určitě ti spousta lidí napíše, že si dítě nechali a nelitovali, rozhodnutí bude stejně na tobě...Někdy, když tu čtu ty přívběhy vás všech, kdy je partner opustil nebo vztah skončil, někdy se podívám na mýho a říkám si at máme to štěstí a naše holčička vyrusta s námi oběma, jenže člověk opravdu nikdy neví co se může posrat no..

areh
23. dub 2020

@kristynapokorna u nás byl rozvod hodně na spadnutí. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná, mimčo bylo plánované. Ale mezi tím se vztah hodně pokazil. Manžel se snaží, ale je to těžký. Kdyby nebylo na cestě mimčo, nejsme spolu...
Měla jsem jít do práce, starší syn do školky...
S manželem to zkoušíme, ale kdo ví, jak dlouho to bude trvat. Každopádně, záleží jak jsi nemocná a jestli druhý mimčo chceš (předpokládám, že ano, když je plánované). Je to těžké rozhodování, ale myslím, že by sis potrat plánovaného dítěte nikdy neodpustila (aspoň já ne).
Jinak určitě bys zvládla obě děti i sama,když by na to přišlo. 🙂

martt
23. dub 2020

@kristynapokorna Pokud bych se dostala do takové situace. Nejdříve pokud bych ještě toho partnera měla ráda pokusila bych se vztah zachránit. Pokud by to nešlo, tak prioritní by pro mne bylo, jestli mám kde s dětmi bydlet a jestli to utahnu finančně.

marta_kovar
23. dub 2020

Nikdo nevíme jak jsi na tom finančně, důvody rozpadu vztahu.. Ale za mě když už by jsem čekala toho malého tvorečka, nevzdala by jsem se ho a prostě hold by jsem zabojovala. Ale nikdo nemá právo tě soudit. Je to tvoje volba a každá z nás má na to jiný pohled.🙂

shaun40
23. dub 2020

Určite nechala.Taky jsem sama se dvěma dětmi. A jde to.A znám osobně maminku je sama se čtyřmi dětmi. Tak dvě jsou pohoda.

pavlusak
23. dub 2020

@kristynapokorna ja urcite ne, byla jsem spoustu let na jedno dite sama a bylo to nejhorsi obdobi meho zivota, bez penez, bez absolutne volneho casu, vsechno musis absolvovat sama, pokud je dite nemocne, pobyt v nemocnici, o moznosti seznameni se s novym partnerem ani nemluvim... ale je fakt ze nektere hrdinky si troufaji i na 3 nebo 4 deti byt samy, ale ja teda NE

lenickakl
23. dub 2020

@pavlusak ale tak tam je taky rozhodující celkem, jak se k tomu staví otec dítěte.. my i když jsme od sebe, tak na nic uplně sama nejsem.. s chlapem normálně vycházím, malýho si bere, jezdí za ním ke mně jednou týdně, když má víkend on a třikrát týdně, když mám víkend já.. ale já měla a mám stejně jasno v tom, že už druhý nechci nikdy s nikým a vlastně novýho chlapa do baráku taky nechci :D

pavlinar
23. dub 2020

Asi bych nedokazala jit na potrat, kdyz uz bych 1 dite mela. Videla bych v nem to 1. Dite...jeste kdyz bylo planovane a dalsi dite mozna uz nebude kvuli zdravi.. samozrejme zalezi ma situaci, bydleni, co na to chlap.. jestli by propadne pomohla rodina, kamaradi..

janablizka
23. dub 2020

Pokud vše zvládáš jak po zdravotní sránce tak finančně na potrat bych nešla.

krtcice
23. dub 2020

Já bych potrat nedokázala za žádných okolností, takže za mě je to jasné, zvlášť když bylo mimi plánované. Nicméně my to tu za tebe (a budoucího otce) nevyřešíme, s rozhodnutím ať takovým nebo makovým budete žít vy...

bonavoxa
23. dub 2020

Na potrat bych nikdy nešla.

veruuu_kubesovic
23. dub 2020

já bych na potrat prostě nedokázala jít, miminko zvládneš vychovat i sama, mám kámošku co to zvládá se 2 dětmi sama, ale snažila bych se spravit vztah s partnerem pokud by to šlo...

zelenaesmolda
23. dub 2020

@kristynapokorna Ja bych do toho nesla
Jsi sama a jeste nemocna.Mysli na sve dite v prvni rade.Co kdyz se ti neco stane?

vendelinka08
24. dub 2020

Jako to, že to zvládnou jiné, neznamená, že to zvládne tazatelka. Nepíše, jak moc je nemocná. Nikdo její život nežijeme, stejně si to musí udělat po svém a její rozhodnutí je pouze její rozhodnutí.

kristynapokorna
autor
24. dub 2020

Určitě mi pomůže rodina neříkám že ne.. zvládla sem syna sama takže zvládnu i druhý a tatínek snad bude pomáhat .. sice nechce radši by byl kdybych to dala pryč ale to já asi nedokážu ..

shaun40
24. dub 2020

@kristynapokorna Prosím te nebudeš první ani poslední. Jako samoživitelka si budeš muset více organizovat finance .Nekupovat zbytečnosti (na to jsme my ženy expertky😂) Já z platu delnice plus alimenty normálne vyžijí. Kluci mají i více věcí než jejich kamarádi z úplných rodin kde tatínek nosi pravidelne peníze paní hospodské.😊

zelenaesmolda
24. dub 2020

@kristynapokorna tak jestli te posila na potrat tak bych na jeho pomoc teda nespolehala

chances
27. dub 2020

Ahoj, som sklamana mnozstvom suchych a chladnych odpovedi. Cakas babatko!! Ved to je nadherna sprava. Chcela by som ta povzbudit, aby si si ho nechala. My zeny vieme byt neskutocne statocne; kto to vie byt silnejsi nez matka pre svoje dieta?! Kde, ked nie u matky, ma byt babatko v bezpeci, a kto, ked nie matka, ma byt jeho prvym ochrancom? Navyse pises, ze si syna zvladla sama, ze aj rodina pomoze... Velmi ti drzim palce a zo srdca ti prajem vsetko dobre.

1eso1
27. dub 2020

@kristynapokorna ahoj. Byla jsem v podobné situaci. Čekala jsem druhé když jsem se rozhodla být s dětmi sama. Nelituju. Láska k dětem je to nejvíc, co mám. Na potrat bych jít nedokázala. Neumím si představit, že bych to druhé dítě neměla.

inkheart
28. dub 2020

Je to těžká situace, ale asi bych stejně ani v této situaci na potrat jít nedokázala. To si ale musí každá vyřešit v sobě sama. Jít na potrat by rozhodně znamenalo jednodušší život co se logistiky a financí týče, ale zároveň možné výčitky. Nejít znamená nutnost pořádně makat a být na to (nejspíš) sama, ale zároveň mít dvě krásné děti 🙂 Jde o to, co ti přijde jako (o trochu) menší zlo.

kristynapokorna
autor
2. kvě 2020

@chances děkuji moc.. miminko si nechám .. sem teď 11+1

chances
2. kvě 2020

@kristynapokorna Vdaka, ze si sa ozvala, velmi sa tesim z tejto spravy! A nesmierne ti drzim palce. Prajem ti krasne tehotenstvo a vela radosti z oboch deticiek.

kristynapokorna
autor
2. kvě 2020

@chances děkuji moc.. vaše zpráva mě povzbudila a teď vim že to zvládnu.. můžu zprávu prosím?

shaun40
2. kvě 2020

@kristynapokorna Gratuluji mám radost.☺

1eso1
2. kvě 2020

@kristynapokorna taky gratuluju k rozhodnutí. Nebudeš litovat 🙂 Já nakonec zůstala s dětma opravdu sama. Vychovávám je sama... Ale kdo ví. Třeba se časem někdo najde. Ale vždycky u mě budou na prvním místě. Nikdy jsem nelitovala, že je mám.

kristynapokorna
autor
2. kvě 2020

Děkuji moc všem

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru