Těhotenství - přibírání. Jak jste do zvládly vy?

luci_21
2. pro 2022

Ahoj holky,
ani nevím, jestli sem tohle téma patří a popřípadě se omlouvám…
Jen bych se potřebovala nejspíš asi vypsat ze svých pocitů.
Začala bych asi tím, že jsem těhotná, jsem zatím tedy v prvním trimestru. Samozřejmě jsem šťastná a vděčná.
Jen mám občas takové stavy…
Jedná se o narážky na váhu, je pravda, že se trochu už zakulacuji a je to prostě tak. Samozřejmě to k těhotenství patří.
Ale jde o to, že dříve jsem si prošla poruchou příjmu potravy - anorexií. Bylo to pravdu těžké a zdlouhavé období. Ale překonala jsem to a tělu se snažila vše vrátit.
Akorát mě to teď dokáže hodně rozhodit.
A to hlavně od rodiny - spíše mamky, která si ty poznámky neodpustí… typu - tobě už pořádně roste prd*l… a to si v práci jako nevšimli, jak tloustneš apod… 😔
Je mi jasné, že to je teprve začátek. Ale trošku mě to trápí…
Naopak přítel v tom žádný problém nevidí, prý je to sexy a pochvaluje prsa. 😄 Tak to mě trošku uklidňuje.
Jde o tu hlavu… si to tolik nebrat, jen je to teď zkrátka těžší než jsem si myslela. Snažím se jíst pokud možno vyváženě, ale to víte, občas ty chutě a hlad… navíc pokud nejím, je mi zle.
Děkuji za čas. Potřebovala jsem se asi ‘vypovídat’.
Jak jste to zvládaly vy? 😊

nita1984
7. pro 2022

Nic si z toho nedělej. Ja zas u obou děti poslouchala, ze nemám žádný břicho, jestli ty děti nosím v batohu a podobne. Sousedka si všimla, ze máme dítě, až když jsem přišla s malým na ruce (rodila jsem v půlce září, takže žádné břicho schované v zimní bunde).
Lidi si vždycky najdou, co komentovat.

luci_21
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
dianemash
7. pro 2022

@luci_21 asi jsi chtěla reagovat na někoho jiného?

luci_21
autor
7. pro 2022

@dianemash ano, pardón 😊

kolibrik123
30. pro 2022

Našla jsem tuhle diskusi a chtěla bych přispět se svoji troškou… tuším, že jsem byla na konci 4. měsíce, šla jsem se švagrovou na koncert. Sraz ve fastfoodu. Seděla jsem s mužem za stolem, vedle sebe tašku. Švagrová dorazila a na celou restauraci za mě ukázala a zakřičela “Hele ona má břicho!”. Nemyslela to špatně. Ale já ten koncert probrečela a dalších 14 dní jsem měla noční můry, jak stojím nahá venku a všichni si na mě ukazuji, že mám břicho. Ještě bych dodala, že tou dobou jsem měla o kilo míň než před. Navíc i kdybych byla v 9. měsíci, tak pod stůl fakt vidět nemohla. Prostě i lidi, rodina, to nemyslí špatně, je to pro ně prostě proces srovnávání se s novou situací. Já třeba za švagrovou tenkrát došla a požádala jsem ji, aby mi pořad nesahala na břicho, že mi je to opravdu nepříjemné. A trochu si myslím, že manžel jí domluvil i s těmi poznámkami. Pořád je má, ale už prostě vím, že jiná nebude a že je to o mně a nastavení v mojí hlavě. Ona je zlatej člověk, jen si občas nevidí do pusy. A je n mě, jestli si o budu brát, budu z toho nešťastná a budu po večerech brečet nebo to pustím jedním uchem tam a druhým ven. Je to těžký. Já jsem vztahovačná a těhotenství tomu opravdu ještě přidalo. Ale byť to mrzí a beru si to osobně, tak někde vzadu v hlavě pořád držím ten kousek zdravého rozumu, co se umí racionálně podívat do zrcadla a říct si: “sluší ti to, vypadáš dobře.” Nebo taky “tohle už je moc”. A chlap je mi obrovskou oporou, pořad mě chválí, líbí se mu prsa, břicho, pořad slyším, jak mi to sluší, nic mi neodepře ♥️ jo a jinak jsem 27tt a v hlavě se to o hodně zlepšilo ve chvíli, kdy začalo být břicho nezaměnitelně těhotenské a přestalo vypadat jako bych nebyla týden na záchodě 😅 takže držím moc palce, gratuluji a udrž si vzadu v hlavě svoje “normální netěhotné já”, které i přes všechny nálady a pohnutky umí oddělit život a poznámky ostatních od toho svého. ♥️

rotkapchen
1. led 2023

Jedním uchem tam, druhým ven. Užívej si zájmu přítele o tvé nové proporce, těšte se na miminko a ostatní neřeš. Mámě bych klidně rekla na rovinu, že Tě tyhle řeči zranují.
Však je úplný zázrak, na čem teď tvé tělo maká. Tak mu odpusť, že si k tomu ukládá zásoby 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru