V těhotenství mi vadí, když manžel pije alkohol

reilu
4. led 2017

Nikde jsem tohle téma nenalezla v téhle konkrétní podobě. Od té do doby,co jsem těhotná ( tak samozřejmě nepiju), nesnesu,když můj muž pije. Mame za sebou "krásné" období vánoc a Silvestra, různé party,oslavy, návštěvy atd. a už jsem z toho uplne vycerpana. Jsem vzdycky vzteky bez sebe,ze můj muž se v klidu napaji vším možným a já uplne bezmocně muzu jen cucat matonku a odridit cestu domů. Jsem opravdu zla a sobecká? Nikomu se nestalo,ze ho stvalo,ze si nemůže dát nic dobrého? Mám právo po manželovi chtit,aby se omezil? Nebo je to vážně jen muj problém? Jsem z toho uplne zmatena a moc mě zajímá váš názor.

leki
4. led 2017

Ja myslim, ze je normalni,co citis. Ja byka tez nastvana. Jako kamaradi a tak mi nevadilo, ze pijou, ale muj chlao. On tedanejdriv tvrdil, ze bude drzet "pust" semnou a vydrzelo mu to mesic,tak me to docela nastvalo. Ne ze bychbyla nejakej alkoholik, ale dvojku vina jsem si rada dala docela casto, navic ty Vanoce, to mame tradici horke medoviny s mamkou, bechera s babickou, sampus na stedry den.. Uplne chapu, ze to bylo pro tebe tezky, ja to vnimala stejne. Kazdopadne jsem mu to ani nezakazovala. Vzdy, kdyz uz jsem byla dost nastvana, jsem si rekla, zda bych byla radsi chlap a mohla pit, parit atd nebo radsi nic, ale citit mrnousa, jak se hybe v brise a tak.. To me vzdy nakonec uklidnilo 😉

chimneysweeper1
4. led 2017

Ja sice chut na alkohol nemam, ale hodne mi vadi, kdyz jsou kolem lidi opili a partner zvlast. Pije automaticky vsude a vzdy ridim ja, ted ma navic alibi, ze jsem tehotna. Nejsi sobecka, ze po nem chces, aby to omezil, ja ho tedy o nic takoveho nezadam, ale nejradeji bych to udelala. Nevim, proc by mel vyuzit kazdou prilezitost k piti, kdyz ja muzu max. caj a dzus. Nechci, aby na dite pak dychal pivni vypary, koneckoncu i mne pach alkoholu ted hodne vadi.

yerry
4. led 2017

@reilu me to taky občas štvalo. Jelikož tim ze jsem byla tehle se automaticky počítalo s tim ze řídit proste budu ja. Jinak se střídáme ale když Já "nemuzu pit" tak je to proste jasně kdo to odřídí.
.. a nejvíc mne naštvalo když měl muj manžel z práce Christmas party. Do termínu mi zbýval ještě přesně měsíc ale Já jsem prostě věděla ze to bude driv. Nic méně na Te party se fakt zřídil. Vůbec ho nenapadlo ze by se mohlo stát že začnu rodit. No ten večer se naštěstí nic nestalo ale rodila je už za 10 dni a to si teprv uvědomil jak riskoval..
Mě to třeba štve i ted jako kojící pit nemůžu a když jsme na návštěvě tak automaticky jsem řidič. ..
Naštěstí má muj muž pochopeni a nepije moc. Da si většinou jen decentně....

leymea
4. led 2017

Ja na alkohol nemam ani pomysleni 🙂 a je mi jedno, ze v mem okoli nekdo pije a ja ne. 🙂 a manzela neresim, on je abstinent 🙂 ale za to kurak a ja ted zacala odvykat a taky mi nevadi, ze kouri a ja ne 🙂

astyna
5. led 2017

Já nevím, já to tak nebrala. Rozhodně jsem jim ani nezáviděla, ale já nebyla alpa ani jako netěhotná, takže asi tak.

tinaprofi
5. led 2017

Ty rana bez kocoviny jsou prece k nezaplaceni ne? 🙂))) ja miluju mejdany s prateli, rada se bavim a holt se telo aspon vycisti, kdyz s miminem abstinujete 🙂 vzdyt to trva chvili...u chlapa jsem rada, ze vypadne na pivo aspon mam klid 😀 a rizeni me bavi...clovek musi myslet pozitivne 🙂

semisovamys
5. led 2017

Myslím že za jeden vecer dvojka bílého striku hodně rizla s vodou či spritem zkrátka aby tam.bylo to víno jen cítit neublíží. Alespoň já jsem si to v těhotenství občas dala a me děti jsou naprosto zdravé. To ti zajist,í že manžel nebude moct pít a bude řídit domu z nějaké akce on. Víno je zdravé na cévy. Takže asi tak 😉
Ale jinak jsem.ne zakazovala, je důležité si to uvědomit, nezávidět , neprudit.. 😉

lucinka58
5. led 2017

Já nikdy nezáviděla, ani jsem to neřešila. Prostě jsem těhotná a k tomu to patří 🙂 Jak u prvního těhotenství, tak i teď u druhého manžel pije a já automaticky řídím - ale to fakt taky neřeším 🙂 Prostě nevím v jaké jsi fázi těhotenství, ale připrav se tak ještě na nejmíň rok po porodu, že se určitě pořádně nenapiješ pokud budeš kojit 🙂 Ale teď pozitivnější zpráva - určitě si i v těhu můžeš dát jednou za čas 2 deci vínka. Já si sem tam v prvním těhotenství dala a taky sem tam skleničku sektu (manžel pak dojel zbytek flašky) 🙂 Teď teda nemám na alkohol ani pomyšlení a už jen představa alkoholu mi nedělá dobře 🙂 Hele - a věř mi - chlapi by takhle dlouho bez alkoholu nevydrželi a nějak omezovat a prudit toho druhého mě přijde jako úplná zbytečnost... Maximálně si tak zaděláte na zbytečný hádky. U něj není důvod si skleničku nedat, tak proč by nemohl.... Pokud se teda neožírá každý den 😀

lucinka58
5. led 2017

Jooo a chtěla jsem ještě říct, že určitě se každý umíme bavit i bez alkoholu. Já teda skleničku k dobré náladě rozhodně nepotřebuju 🙂

lajla
5. led 2017

@leki ne vubec mi nevadi kdyz nemuzu pit...a vubec mi nevadi kdyz se napije manzel.on stejne moc nepije...jen sem tam...posledni dva roky jsem dokonce rada ze si jednou za cas zajde s kamosi na pivko...jinak furt v praci..nikdy se neopil.a moc nechapu jak se muzou dospeli zrali muzi opijet...bleee...ten smrad kdyz kolem nejakeho projdu.nezavidim nikomu

hammerina
5. led 2017

Před otehotnenim jsme se s manželem moc radi bavili, často chodili na akce s prateli, na vecere a nebo jen tak na dobře vino. Takze jsem byla zvykla si každý tyden vychutnat par sklenicek kvalitního vina. Ted mi nejvic chybi ten ritual, kdy jsme si u vinka povidali, byla prijemna atmosféra a my si sdelili všechno na co nebylo během dne cas. Ted v tehotenstvi si sem tam dam deci vina, ale není to moc ono☹ V podstate mi ted ani moc nechutna a ritual s deckou taky neudelate😀ale manzelovi nezakazuju jit se vyvenčit ven, jen at jde. Ja mam aspoň chvilku pro sebe a on at si to ještě ted uzije, pak bude muset hodne pomáhat🙂

ma_cherie
5. led 2017

Mě alkohol nechybí taky, jediné na co jsem měla chuť byl sekt na Vánoce a to jsem si koupila nealko bohemku a byla jsem spokojená.

U manžela mi to nevadí, on nepije a když už, tak si dá jedno pivo svátečně k obědu (tak jednou za 2-3 týdny) nebo skleničku whiskey ale to je ještě méně často.

Co mi ale vadí hodně, že i přesto, že jsem těhotná mi pořád jedna osoba ten chlast nutí. Dělala to i před těhu - no tak ať si nutí. Když naleje, chlast zůstane nedotčen na stole.

pet359
5. led 2017

@ma_cherie tak tohle se mi už stalo taky a nepochopím to...poděkuji a striktně odmítnu a stejně si jede to svoje...ani to není něco, co bych měla ráda a nepila bych to ani kdybych mohla...

ma_cherie
5. led 2017

@pet359 Tohle vnucování jsem neměla ráda ani před těhotenstvím, ale teď jsem na to vysazená ještě o něco víc.. 😠 Taky ty lidi nechápu... 🙄 Nabídnout a vnucovat jsou dvě odlišné věci..

pet359
5. led 2017

@ma_cherie moje řeč 🙂

kaja2016
5. led 2017

@reilu Me gyn rikala ze jedna sklenka kvalitniho vina nebo male pivo denne v tehotenstvi nevadi. Ja jsem teda v tehotenstvi ze zacatku si davala maly pivo - byly strasny vedra a pomahalo mi to i nevolnosti a ke konci zase decku vina k veceri, pomahalo me to ke spani.

kacenka115
5. led 2017

Panák dobré whisky nebo slivovičky mi teď při oslavách taky chyběl, ale nedá se říct, že bych byla naštvaná na manžela, který si dát mohl (naštvaná bych byla, kdyby se opil, ale to bych byla i netěhotná). Teď v druhém trimu si bez obav sklenku vína dám, kamarádka si zase v těhu dávala malé pivo, takže záleží co piješ. Panáky by se neměly, ale trocha vína či piva nemůže uškodit, určitě není nutné to nějak hrotit. 😉

kaculliv
5. led 2017

Mě je líto, když si partner dá víno večer a já nemohu, ale když jsme s přáteli tak mu dopřeji a mám radost, že si dá a baví se... Teď si nedá ani doma kvůli mě.. Jak se malé narodí, dlouho se takhle neuvolní a neopije se a pod. Tak mu to neber 🙂 První měsíc těh. jsem měla chuť na víno a teď mě nenapadne si ani cucnout, to si raději dopřeji nějaký hermelín :D

magdanaty
5. led 2017

Taky by mi to asi trochu vadilo...určitě bych po něm nechtěla, aby nepil vůbec, ale trochu by se ze solidarity vůči tobě mohl...u nás to máme podobně s kouřením a to mě teda vytáčí pěkně. On vykouří cca půl krabičky denně, já před těhu si zapálila příležitostně na chuť, v těhu jsem hned přestala a ani s tím nepokračuji po porodu...on nejdřív sliboval, jak to omezí už během těhu, pak že skončí až se malá narodí...jsou jí dva měsíce a pořád kouří, denně mu říkám, jak mi to vadí a kouří stejně. Dokonce i když jdeme s kočárkem, není schopný si tu cigaretu odpustit, což mě mrzí nejvíc...a to jsem vážně věřila tomu, že přestane. A nejlepší na tom je, že kdybych si zapálila já (což teda už nebudu, protože nemám důvod), tak by byl oheň na střeše🙂

fallingstars
5. led 2017

Mně to teda vůbec nevadí, a ano, přijde mi to trochu přecitlivělé po něm chtít, aby nepil taky. Se solidaritou to podle mě nemá moc co dělat, spíš s takovým (pro mě někdy až hystericky emancipovaným, to ale není na Tebe, jen obecně) přístupem "je to dítě nás obou, tak Ty musíš držet basu".
Já mám tedy na víno chuť, chybí mi to posedět s ním nebo kamarádkami u lahvinek (záměrně nepíšu lahvinky 😀), sklenku si občas dám, ale není to ono. Ovšem to neznamená, že to budu chtít i po něm. Je to holt tak nastavené, já teď nemůžu pít, tak řídím, na Silvestra u nás byli známí a i sem je vezla ve dvě v noci domů, aby si mohli dát oba, pil i přítel. Vadilo by mi, kdyby se někde, kde budu i já, zlískal tak, že bych ho musela nějak tahat do auta nebo podobně, protože to už nedám, ale to naštěstí nehrozí. Když jde sám, tak ať se třeba zruší do bezvědomí (zatím), hlavně, ať ve zdraví dorazí, blbý ráno bude mít on 😀 Však já si to vynahradím, až budu moci, a on bude hlídat 😉

misule55
5. led 2017

Mě to taky občas zamrzelo, jenže to k tomu opravdu patří, já si teda i v těhu občas dobré víno dala - hodně naředěné vodou a úplně to stačilo. Ale, uteče to jak voda a teď, když jsou malému skoro dva roky si občas zajdu s kamarádkama a přitel hlídá...nenuť ho k ničemu, on za to nemůže 🙂

prcekverunka
5. led 2017

@reilu Asi záleží, jestli Ti vadí, že si dá 2 sklenky vína nebo 2 pivka...A nebo ,,chlastá jak doga.´´
První možnost mi připadá normální a druhá by mi vadila. Mmch těhotenství není nemoc, není důvod, proč byste si nemohla dát decku vína (občas samozřejmě).

leymea
5. led 2017

@magdanaty u nas jsme kazdej vykourili krabicku cigaret za den. Ja ted prestala a nikdy by me nenapadlo chtit po manzelovi at to omezi. On nema duvod a me to nevadi. At si kouri 🙂 dulezity je, ze ja nekourim 🙂

trolik
7. led 2017

@leymea ty bláho!Ty seš fakt dobrá když to takhle bereš.To nemáš absťák když ho vidíš jak si pokuřuje nebo když mu pak dáš pusu a cítíš?Já v těhu a kojení taky přestala ale byly dny kdy mi to fakt chybělo a manžel přestal se mnou právě já bych určitě nevydržela kdyby on chodil na cígo a já to pak z něj cítila.Vím že bych to dělala pro dítě a to fakt moc ráda ale vadí mi to jak si ženská automaticky spoustu věcí odpustí ale chlap ne!Ale to miminko mají přece spolu ne?Přijde mi to stejné jako bych držela dietu a chlap se přede mnou cpal jen tak čokoládou...Já bych mu teda něco takového neudělala.

manys
7. led 2017

Ahoj 🙂 já to měla tak, že jsem nezáviděla, i když jsem byla zvyklá před těhu chodit s kamarády. Občas jsem si to malé pivko nebo skleničku vína dala výjimečně, když jsem měla chuť.
Obecně v těhotenství mi začali vadit opilý lidé, netuším proč to tak bylo, ale dělalo mi zle když na mě někdo mluvil a já viděla že má popito, i když třeba jen trochu. (jako servírce mi kvůli tomu i práce začala vadit a to mě bavila) Před těhotenstvím jsem to tak moc nevnímala, ale že bych to zakazovala nebo se snažila někoho omezovat, tak to ne 🙂
Ohledně kouření my spíše vadilo, že slíbil, že přestane se mnou a vydržel měsíc a začal znovu. Takže mi spíše vadilo, že něco slíbil a nedodržel, ale taky jsem to nějak neřešila 🙂

leymea
7. led 2017

@trolik hh, nevadi mi to. Dokonce chodim s nim na balkon 😀 Ani smrad mi zatim nevadi. Jsem na sebe strasne pysna. Krabicka za den a ted ani jedna cigareta 🙂 a kourila jsem skoro 10 let 🙂

freddyq
30. led 2017
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

Musíš dávat bacha. Moje známá nevěděla, že je těhotná a do té doby, než to zjistila, pila jak duha. :/ nastesti se mimnko narodilo zdravé. Bože!
Asi nikdo z vás nepije krabičáky, ale kvalitní víno, jakože sklenka či dvě, nebezpecne nejsou jednou za čas. Říkala mi to známá, která dělá v akademii věd. Protože v nekvalitních alkoholech jsou prý i jiné alkoholy než ethanol a ty jsou nebezpečné pro člověka normálně (proto prý máme hroznou kocovinu). U nás kupujeme jen vína z vinodocu http://www.vinodoc.cz/
při kojeni jsem si dala jen jednou a to hned po kojeni, aby se s tim telo vyporadalo.
Ale treba kouřit bych nekouřila. :/

astyna
30. led 2017

Hrozná kocovina je z barviv, kterými se alkohol dobarvuje. Proto prý nejhorší kocky jsou z ochucených vodek a nejmírnější z whiskey. Taky toho nevypiješ tolik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru