Co jste pociťovaly před porodem?

michaela1891
15. pro 2016

Maminky dneska mame termin porodu. Jsem presne 40+0. Miminku se nechce zatim a v pondeli jsme obednany na vysetreni uz do porodnice. Co jste pocitovaly pred porodem. Nejake zmeny, ktere normalne behem tehu nebyly a uz jste tusily, ze se to opravdu blizi? Casto mi tvrdne bricho, ms bolesti, bolestive pichani v cipku pri pohybech a jako na zacatku zase casto hlad.

lv
15. pro 2016

Já to tušila dle různých znaků 3týdny 🙂 takže nějaké extra znamení se nekonalo.

andrejka_je
15. pro 2016

Miso, mne mimino bylo v takovym klidovym rezimu...uplny ticho pred bouri. Na monitoru jsem lezela snad hodinu a pul, nez ho - vsim moznym - sestricky probraly k nejaky aktivite🙂
A taky...psychika je mocna carodejka, ja byla den pred porodem hospitalizovana kvuli preeklampsii, pustili me ve ctyri odpoledne a v sedm jsem byla zpet s rozjetym porodem..proste jak uz jsem byla v ty porodnici, tak se to telo nejak asi samo nastartovalo 😀

jaja01k
15. pro 2016

U prvního jsem neměla vůbec žádné příznaky, že se něco blíží. U druhého jsem strávila půl dne v porodnici po vyšetřeních a pak jsem myslela, že ani nedojdu od auta domů, strašně mě bolel celý spodek a miminko mě hrozně tlačilo, úplně jinak než jsem do té doby byla zvyklá. Zbytek dne jsem jen proležela a v noci mi začaly kontrakce. Až zpětně jsem si uvědomila, že ten můj "nemožný" stav byla předzvěst blížícího se porodu 🙂

astyna
15. pro 2016

No malinké vnitřní tušení bylo, tak jsem si to ráno umyla vlasy, oholila se a při foukání vlasů mi praskla plodová voda 😀

lucinka58
15. pro 2016

No já jsem si říkala u porodu syna, že už by mohl přijít na svět 2 dny před porodem. Ráno jsem si udělala čaj, sedla si ke knížce a najednou mě píchlo v břichu a vyvalila se ze mě lavina vody 😀 Ale nakonec malej přišel na svět až po 13 hodinách vyvolávanýho porodu akutním císařským řezem.....

petabn
17. pro 2016

já jsem se hodně pozorovala, ale žádné příznaky, že se to blíží jsem nepociťovala. Přenášela jsem, zkoušela jsem ho popohnat babkými radami (sex, procházky, atd.) a na kontrole se to vůbec neprojevilo, byla jsem pořád stejně zavřená, tak mě objednali na vyvolávání. Popohání jsem tedy vzdala, když to nemělo vůbec žádný vliv. A ejhle, najednou ve 2 v noci se milostpán uráčil a vzbudili mě kontrakce po 5 minutách 😀

muhehehe
17. pro 2016

Vůbec nic 🙂 Až kontrakce... A to už se jelo naostro 🙂

barchen
6. únor 2017

Taky vůbec nic 🙂. Přenášela jsem, tak jsem doma gruntovala, tahala nákupy, chodila na procházky a nic. A pak týden přenášení začala bolest do křížové oblasti v noci, hned po 5 minutách ale já hrdina to rozháněla v horké vaně a když to po 2 hodinách nepřestávalo, tak se letělo do porodnice. A za 3 hodiny bylo miminko na světě.

mr_falko
6. únor 2017

nic co by se vymykalo tomu, co ma nasledovat po poziti ricinovyho lektvaru 😀

luj89
8. čer 2017

Ahoj, rada bych se zeptala, jestli ma nektera z vas podobnou zkusenost... (Nechci zakladat nove tema). Jsem v 37tt, rano mi bylo dost nevolno, sotva jsem snedla snidani, pak prohlidka u Dr. (pry uz se pomalu neco chysta, CS 2) no a od te doby jsem jak prastena 😀. Zvladnu jen lezet, boli me celej spodek, trochu jsem i krvacela (to pripisuju kontrole cipku). Je to bezne nebo se uz muze neco dit?

petabn
9. čer 2017

@luj89 me bylo v lete co jsem mela rodit obcas na omdleni, ale pripisovala jsem to i horku. Pak jsem jeste dlouho prenasela.

newmom17
9. čer 2017

Vůbec nic zvláštního a kdyby mi mamka neřekla, ať jedu, tak bych snad porodila doma 😀

svija
9. čer 2017

Den předtím, než se spustily kontrakce, jsem u obou dětí pozorovala extrémní únavu. Asi se mi tím snažilo tělo naznačit, že mám šetřit síly na porod 🙂.

luj89
9. čer 2017

@svija super, tak to ja ji mela vcera 😀. Tak uvidime. Nejhorsi je, ze kazdy clovek je jiny a nikdo vam dopredu nerekne, jestli ten vas priznak je opravdu predzvest porodu... Ale zase v dnesni dobe jsme tak zvykli, ze si vsechno naplanujeme, vse dopredu zjistime atd., Ze je to vlastne pro nas v necem dobre ze nevime kdy porod nastane 🙂.

g_m
9. čer 2017

@michaela1891 V pátek večer šílené pohyby, kvůli kterým jsme jeli do nemocnice, ale naštěstí v pohodě. Sobotu celou jsem byla totálně unavená a nebyla schopná nic udělat, jen jsem se flákala na gauči a večer přišly kontrakce a v neděli se malá narodila. Takže za mě pohyby a únava, kámošky měly většinou průjem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru