• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hrozí riziko toxoplazmózy, i když je kočka jen doma?

15. července 2016 
Hoj,ja mam kocku v panelaku a zachod radsi cisti pritel takze se nebojim
1. črc 2016 v 11:46  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my mame taky kocku v byte. V prubehu tehotenstvi jsem zachod cistila ja a vpohode..
1. črc 2016 ve 12:07  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já kočku nikdy doma neměla, a ted mi byly při 2 těhu zjištěny protilátky proti toxoplazmoze, takže jsem ji prodělala...takže myslím, že je jedno, jestli kočka je doma nebo ne, chytnout ji můžeš tak i tak a nebo vůbec :slight_smile:
11. črc 2016 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímavá prezentace o toxoplasmě od největšího odborníka u nás. Není to bakterie ani virus, je to prvok. https://slideslive.com/38889291/jak-parazit-toxoplasma-ridi-nase-osudy
15. črc 2016 v 16:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toxoplasmozu prenas kocky z 3 stareho trusu. Zda je kocka doma nebo venku je jedno-kocka se nakazi pozrenim syroveho masa..... takze pokud ji nekdy majitele dali syrove maso nepremrazene -je moznost,ze toxoplasmozu prodelala,ale zas ji muze prenaset pouze chvlku...
jinak toxoplasmoze maji obvykle kotata-dospele kocky malokdy.....

mela jsem kocky od jakziva-spala jsem s nima v posteli-a nikdy jsem toxoplasmozu neprodelala-mam ve vsech tehotenstvich delane testy na moji zadost....

stejne tak, jako by ses tedy mela vyhybat kockam-tak by ses mela vyhybat malym detem-mohou tez prenaset ruzne nemoci nebezpecne v tehotenstvi a to treba my,ktere mame vice deti, fakt nejde:slight_smile:
15. črc 2016 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dalsi moznost je,ze jsi toxo nekdy jiz prodelala,tudz uz ti nebezpeci nehorzi.....
nektery gynekolog dela toxo testy automaticky v tehotenstvi, nekdo ne
15. črc 2016 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek