Amniální pruh, máte/měl jste ho někdo?

asaka
27. srp 2012

máte/měl jste někdo? Mám šílený strach, dnes mi byl zjištěn na UZ ve 13tt.. další kontrola až za měsíc :( tak moc se o miminko bojím ☹

asaka
autor
27. srp 2012

nikdo? sakra, ono je to asi fakt vzacny :(((

bellaver
27. srp 2012

@asaka ahoj,našla jsem už podobnou diskuzi, možná se tam toho dozvíš více 😉 držím palce 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/amniovy-...

asaka
autor
27. srp 2012

@bellaver diky, je uz ale dost stara :(

reruna
28. srp 2012

@asaka co ti řekla dr? já jsem také ten pruh měla, ale zjistili mi ho až na utz ve 20 tt a dr. mě uklidnila, že nejrizikovější období je v I. trimestru, což už ty máš také za sebou a nejdůležitější je, aby miminko nemělo v tom pruhu "zavzaté" končetiny či jejich části a pokud by tomu tak bylo, tak by ti to určitě řekli, dr. určitě kontrolovala ručičky i nožičky i prstíky. Neboj se nic, ten animální pruh nejspíš časem praskne, jak se bude děloha napínat, na dalších utz u mě už pak nic nezjistili, riziko nějakých komplikací ve II. a III trimestru je minimální

asaka
autor
28. srp 2012

@reruna no snad jo, zatim je to ok, kdyby ho zjistili az ve 20tt byla bych klidnejsi.. cetla jsme ze riziko je prave do toho 20tt, pak uz je minimalni..tak bych rada preckala jeste tech 7-8tt pak se teprv trochu uklidnim..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru