• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Antibiotika v těhotenství, jsou nebezpečná?

4. října 2013 
Ahoj holky,

jsem v 27+2 tt. a gynekoložka mi našla zánět v pochvě. Prý jde o bakterii, která se musí léčit antibiotiky. Já mám ale obavy, aby to miminku nějak neublížilo, nechci ho už v bříšku cpát chemikáliemi. Na každém příbalovém letáku od antibiotik se píše, že nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy. Není to pro tak malé děťátko nebezpečné?

Děkuji.
1. říj 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ano antibiotika nejsou pro miminko dobrá, ale to není ani ta infekce. A je tedy na gynekoložce, aby zvážila rizika. A pokud se pro antibiotika rozhodla, jistě věděla proč a dala ta, která jsou pro těhotnou ženu a její miminko nejméně nebezpečná.
1. říj 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@tumovamisa88 neboj, jsou antibiotika vhodná i pro těhotné a jsou bezpečné pro mimi. Navíc infekce může být dost nebezpečná, může způsobit předčasný porod.
1. říj 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, víc bych se asi bála zánětu než antibiotik..... Mám za sebou již dvoje pro těžký zánět průdušek a to po vysvětlení, že pro dítě je to ta lehčí varianta, než aby tělo bojovalo s nemocí a zároveň se zátěží jakou miminko pro tělo je :wink:
1. říj 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju holky. No, je to naše první dítě a jsem upřímně hrozný plašan. :slight_smile: Tak doufám, že bude všechno brzy v pořádku a zvládneme to. Hlavně jsem ráda, že sem můžu napsat, protože mi tu vždycky dobře poradí a uklidní. :slight_smile: Děkuju.
2. říj 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tumovamisa88 Ahojky, doktorka by ti určite nedala antibiotika, která by mohla ublížit mimču.A neléčený zánet muže v tele uškodit vice.Já taky brala v tehu antibiotika, taky jsem mela strach, ale vše v poho, malej rostl jako z vody a ted už je z neho 5letý šikovný kluk.-)
2. říj 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evulinkab Tak antibiotika beru už tři dny a všechno zatím dobrý. Mrňousek se má k světu a řádí pořád stejně, tak hlavně aby se ten zánět vyléčil a už se nevrátil. :slight_smile: Děkuju za uklidnění. :slight_smile:
4. říj 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek