Hyperemesis gravidarum - těžké nevolnosti v těhu

fykyska
21. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych zde vytvořila diskuzi na téma "hyperemesis gravidarum,, tzn. forma těžkých nevolností v těhu.. Prosím, budu ráda když se zde zapojí PŘEDEVŠÍM maminky, které si tímto prošly takže infuze, hospitalizace, následný režim jak v těhu tak ve stravě apod. Abychom tuto diskuzi rozvedli spíše v duchu osobní zkušenosti přímo s konkrétní diagnozou, protože ty maminky které znají vědí že není zvracení jako zvracení . Ráda bych se informovala a ráda bych touto diskuzí pomohla maminkám které tato diagnóza postihla..
😉 🙂

Díky všem

katerinakosnarova
7. zář 2017

Ahoj taky jsem si tím prošla... 4x hospitalizace, infuze, hubnutí... byl To boj zvracela jsem až do osmého měsíce:/ bohužel nic moc nepomáhalo... občas zabralo cucat led nebo ledové kostky z coca coly. Přestal na mě í fungovat torecan tak mi byl infuzne podáván ondonsetron který jsem dostala í v tabletkach domů. Teď měsíc nezvracim už ppuze ráno nevolnosti a časté pálení žahy. Těším se na porod kdy konečně ta "kocovina " skončí . Stejne jsem to měla inu první dcery před 10ti lety 😒

perpetuap1
12. zář 2017

Ahoj holky, jsem momentálně 9+6 a od 7 TT zvracim a zvracim. Do toho mám kruté bolesti hlavy, migrénu, která mi teda dává dost zabrat. A to téměř před tehu neznám, co je to bolest hlavy :(. Jsem nešťastná z toho přežívání, někdy počítám i hodiny, snažím se hodně spát. Do doby než začaly nevolnosti, tak jsem jezdila na kole, na bruslích, spoustu energie v sobě a strašně se těšila na miminko. Pak to přišlo a mám takovou špatnou energii v sobě, jsem upoutána k posteli, často i jíst jídlo mě bolí, buď mě bolí krk nebo žaludek a pak se snažím ležet ve stabilizované poloze, abych to jídlo udržela co nejdéle. Někdy se povedou minuty, jindy třeba i 2 hodiny, ale pak zvracim třeba 6x po sobě a jen šťávy , je to fakt boj. Nevím, jestli miminku nechybí výživa a tekutiny, bojím se o něj i částečně o sebe. A už si strašně přeju, aby to skončilo. Je to mé 2.tehu po 13 letech. Poprvé mi bylo špatně a párkrát jsem i zvracela, ale dalo se jakžtakž fungovat.

zmrzlinka
12. zář 2017

@perpetuap1 taky jsem si tím prosla.... vydrž....neboj zvladnes to.....pokud mas strach o sebe a o miminko zajdi za gynekologem i s ranní moči a uvidíš.... může Te pak poslat na kapacky pokud budes dehydrovaná.
Ja u prvního vyblila 12 kg a skoro tri měsíce jsem pořádně nejedla....syn je zdravý 👍

perpetuap1
14. zář 2017

Ahoj. Nakonec mě včera hospitalizovali a dojí mě kapackami a pomáhá to. 🙂 Ty jo, 12 kg, to je mazec, to jsi nebyla v nemocnici?

katerinakosnarova
14. zář 2017

@perpetuap1 ahoj , neboj miminko si vezme všechno z tebe ... Já jsem u obou měla téměř stejny průběh od cca 6tt zvracení neudržela jsem nic a zvracela co půl hodiny u prvni zhubla 13 kg teď u druhé 12kg ale už jsem to všechno dohnala 😂 mám teď 4 dny do termínu malá je v pořádku í po těch všech kopačkách a tabletkach co do mě v prvních 4 měsících nacpali ... je to hnusná diagnóza kdo si tím neprošel ten to nepochopí ... je to boj držím pěsti ať to máš co nejdřív za sebou a je ti dobře 😉

perpetuap1
14. zář 2017

@katerinakosnerova Díky za podporu. Takže u obou 4 měsíce nevolnosti a pak lepší?

katerinakosnarova
14. zář 2017

@perpetuap1 no bohužel ne u první jsem zvracela téměř do konce ale pak už jenom po ránu teď u druhé jsem přestala z ničeho nic zvracet 12.7 (tp 18.9) od té doby se stalo asi 10x že jsem ráno říhla a včera třeba ve 3 ráno mě to probudilo a utíkala jsem na záchod ...dneska je mi zase naopak moc dobře 🙂 ten poslední trimestr je takový na houpačce ale jenom dopoledne odpoledne už nezvracím 🙂 co máš za infuze ?

sinicka
14. zář 2017

@perpetuap1
Chuďato. Taky jsem teď na kapačkách. Mam ty same myšlenky co ty. Jen jestli je miminko v pořádku. Ja bliju už 2 měsíce :/ nechápu jak to někdo nohl vydržet treba az do porodu. Drž se!!!
Kdybych vyhrála ve sportce tak vsechno investuju na výzkum léků proti tomuto svinstvu.. vážně nic neexistuje na zvracení?? Máte někdo zkušenost s CBD kapkama v těhu??

perpetuap1
14. zář 2017

@katerinakosnarova no ty jo, takhle az do porodu, to musí být strašně těžké :(. Obdivuju Tě, že jsi šla do dalšího mimi po tom všem. Tak teď už tě čekají jen radosti 🙂, sem tam starosti, ale ty krásné ;)

perpetuap1
14. zář 2017

@sinicka .. taky na kapackach? Jak dlouho ještě budeš? Mě by zítra měli pustit, když se nic nepo.... Koukám, že jsi už 14.tt a pořád nic na ústupu? CBD kapky neznám, co by to mělo být a jak by to mělo fungovat? 🙂

katerinakosnarova
14. zář 2017

@perpetuap1 na začátku jsem to vzdávala, ale uteklo to jako voda 🙂 budem mít rozdíl mezi holkama 10 let tak mi to dost trvalo se odhodlat :D

perpetuap1
14. zář 2017

Tak to se nedivím, také budu mít mezi dětmi 12 let věkový rozdíl 🙂

katerinakosnarova
14. zář 2017

@perpetuap1 jaké infuze vám podávají ? 🙂

sinicka
14. zář 2017

@perpetuap1
Furt nic. Nevolnosti jenom do třetího měsíce jsou mýtus! 🙄 😀 .. CBD je výtažek z marihuany, ale nemá psychotropní účinky. Používají to lidi po chemo, aby pořád nezvraceli a aby se najedli.. Chtěla jsem to zkusit, ale mám strach (kdyz to napíšu blbě), že lidi po chemo už se chytají všeho.. ☹

perpetuap1
14. zář 2017

@katerinakosnarova podávají mi roztoky minerálů a látky proti zvracení, dále glukózu. 😉

perpetuap1
14. zář 2017

@sinicka .. tak toho bych se asi docela zrovna v těhotenství bála 😲😀

sinicka
14. zář 2017

@perpetuap1 ja jsem to právě našla ve chvílích zoufalství.. riskovat nic nebudu.. 😕 ale jestli to může pomoct 😲 bylo by to super

perpetuap1
15. zář 2017

@sinicka OK, dej vědět každopádně, jestli sis troufla. PS: opatrnosti není nikdy dost 🙂

stanulena
18. zář 2017

Tak dámy už som v 27tyzdni Vďaka deganu sa mi podarilo udržať ako tak vracanie na uzde ale je mi každý deň veľmi zle nedokážem vykonávať žiadnu činnosť :( psychicky som na samom dne už nevládzem už neexistuje pre mňa možnosť ako sa utesit viem že mi bude zle až do konca ako to zvládnuť ako to vydržať ? !

sinicka
18. zář 2017

@stanulena
Ah jo, beruško :(.. mně osobně pomáhá zvracení potlačit sprcha. Dokud se sprchuji tak nezvracim. Není to sice nic moc, ale aspoň pul hodinky neco udržím. Mysli pozitivně. Už jsi tak daleko. Jsi silnější než většina, když jsi to dotahla az sem.. nic nedelej. Odpocivej a pokus se nabirat síly. Pokud se to opravdu nedá vydržet, zajed na pohotovost na kapačky.. jsem na nich teď zavisla. Mam ruky samou modrinu ale bez nich uz by bylo po všem.. držím palce :/ a mysli na to, ze miminko bude za chvíli na světě a pak uz se konecne najis a napijes pořádně..

perpetuap1
19. zář 2017

@stanulena jsi mimořádně silná žena. Už musíš mít i krásné bříško. Snad tě potěší, když ti napíšu, že kamarádka zvracela do 30.tydne a pak jako když utne. Kdy jsi začala zvracet, jaký týden těhotenství? Jak psala @sinicka, došla jsi opravdu hodně daleko. Vím, že je to těžké, ale představ si to malé miminko, jak ho chováš v náručí 🙂

innocence
25. zář 2017

Ahoj holky, tak se k vám přidávám :(. Už měsíc trpím jako pes, denně několikrát zvracím, není ani chvilka, kdy by mi bylo o fous líp. Teda jo - v noci, když spím. Jinak celý dny proležím, dneska horko těžko jsem udržela sklenici vody a pár meruněk z kompotu. Jinak šlo všechno ven. Byla jsem u dr a zítra mám nástup do nemocnice na kapacky. Vůbec se mi tam nechce, ale mám takový vnitřní pocit, že to už není dobrý. Takže půjdu. Takhle jsem si těhotenství fakt nepředstavovala :( nejhorší je, že mám pocit, jako by mi to přítel ani neveril, jak kdyby si myslel, že přeháním. To mi taky nepřidává a je mi to líto.

zmrzlinka
25. zář 2017

@innocence neboj to zvládneš a je dobře že jdeš na kapacky a ten pocit že Ti to nevěří znam.... drž se...bude lip 👍

sinicka
26. zář 2017

@innocence
Ahoj. Muj přítel mi taky nevěřil a deptal me at se vzchopim, ze je to jen úžech a ze to prejde.. vubec se tim nenech rozhodit. Jen ty víš jake to je. Chlapi brečí z rymy a my pretrpime tohle 🙂 . Vsak pockej az dostane treba chripku a bude K.O. V nemocnici te daji do kupy. Nebudes tam nejspíš dyl nez tyden.. jakmile se budes moct najist a napit dej si vsechno na co dostanes chuť, protože tohle pravděpodobne jeste neni konec 😢
Vim, ze to jde tezko ale zkus se obrnit psychicky.. Mne nejvic na celém hyperemesis pomohlo urovnat si veci v hlave. Nesmis se nicim stresovat . Zustan v klidu a mysli na miminko :(..
Vévodkyně Kate už to ma potřetí :/ a myslim si ze je to taky hlavně psychickym natlakem.. kdykoliv napiš a bojuj!! 🙂 myslim na tebe!

perpetuap1
26. zář 2017

@innocence úplně ti rozumím, já už takhle zvracim 6 týden a na kapackach jsem strávila 3 dny, trochu to pomohlo, nakoplo, ale pak se to zas vrátilo zpět :(. Taky si připadám jak neschopná, mám pocit, že kdo si to nezažil, nepochopí ... Moc Ti přeji, ať ti kapacky pomůžou. Jaký jsi týden těhotenství?

innocence
26. zář 2017

Holky, moc vám všem děkuji za podporu. Už jsem na pokoji, čekám, az mi přijdou dát kapacku. Hlad mám jak blázen, v noci jsem už vyzvracela i ten kompot.

@sinicka
Nechápu ty chlapy, fakt ne. Nenapadlo by mě někomu říkat, že se ve skutečnosti cítí jinak nez říká. Přesně tak, vzchop se, není to nemoc, nepoddavej se tomu. Super rady nad zlato. Jakmile se budu moct najíst a napít, tak budu nejšťastnější. Ale právě se bojim, že se to zase vrátí, až nebudu mít kapacky. Ty máš koukám termín v březnu, já jen o měsíc dýl, duben 🙂. A myslim, že to bude nejdelší čekání v mým dosavadním životě. A tyou ještě na kapacky průběžně chodíš?
No Kate je úkaz 😀 nedovedu si to představit, já už teď mam jasno, že jednou a dost.

@perpetuap1
Úplně ti rozumím :(. No a když se to vrátilo, půjdeš znova?
Heled jako já jsem dřív měla doma naklizeno, pořád jsem něco dělala, ted jsem ráda, že umyju koupelnu, zachod, setru podlahu a večer umyju nádobí. A to všechno samozrejmě s odstupama. I proto si přijdu k ničemu. Doma nemůžu nic, do práce nemůžu, pořád ležím jak lazar. Hrozně mě to depta, představovala jsem si to úplně jinak 🤐 . No, aspoň mimi, že je v pořádku.
Jinak jsem dneska 10+5. A ty?

Omlouvám se za připadné překlepy a autocorrect.

perpetuap1
26. zář 2017

@innocence
Ty jo, to jsi dobrá, že vytres,to bych nedala..já tak to nádobí, prádlo, částečně home office a to je tak všechno. Do nemocnice už nechci, to bych musela hubnout další kila. Pro mě je lepší trpět doma a být s rodinou. Taky mě to depta, protože jak píšeš, před těhotenstvím jsem byla mega aktivní. Je to mazec..připadám si spíš nemocná než těhotná :(. Já jsem dneska 10+6. Tak to jsme na tom stejně.. já doufám, že platí těch 12 týdnů a pak bude dobře 🙂, jinak se asi zblázním 😀

innocence
26. zář 2017

@perpetuap1
No sice horko těžko, ale jo, aby přítel neměl kecy. Pak samozrejmě končím s hlavou v míse. A co aviváž? Já už přidávám místo aviváže na změkčení jen ocet, protože pokud mi něco fakt páchne, tak právě aviváž :D.
No, to mi právě dnes přítel rekl, že to ještě nikde nikdy nezažil a že to je spíš teda nemoc než těhotenství. A ano, taky mi to tak přijde. Já se těšila, jak si budu pěkně papat dobroty a ono prd.
Mně bylo řečeno 14 týdnů a pak že by to mělo trochu ustoupit. Já nechci trochu, chci úplně :D 😖 Tak jsem zvědavá, komu se uleví dřív, když to máme tak hezky stejně.

perpetuap1
26. zář 2017

@innocence
Já aviváž nedávám teď žádnou a používám prášek pro mimina, tak to se dá 🙂
Mě přítel povzbuzuje, ale je to těžké i pro něj, protože se musí postarat o nákupy, částečně o syna, převzal víceméně úklid domácnosti. Připadám si, že bydlím spíš na chlapecké ubytovně, ale jak je mi blbě, neřeším to tolik, al těším se, až to tu zase bude nablýskané. Fakt 14 týdnů?? Fuj, to je pořád dlouhá doba jen na úlevu. :( A šla jsi na ty kapačky??

innocence
26. zář 2017

@perpetuap1
Hele tak to je zase fajn, že se takhle snaží 🙂. No jasně, až to bude líp, dáš to zase do pucu 🙂 on člověk leccos překousne, když není zbytí.
Jojo, šla, už mi to tady cca dvě hodiny kape. Ale ten hlad!!! Oběd nic a večeře snad možná. A to mám s sebou 3 sušenky a jablko, ale nechci to pokoušet, když řekli ne 😖
To jsi měla nevolnosti takovéhle i při předchozím těhotenství?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru