• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Opakující se kandidóza v těhotenství, co se dá dělat?

1. září 2013 
Ahoj holky,máte s tím některá zkušenost- jsem těhotná a už od prvního měsíce mě trápí candidozy pochvy. Na gyndě mně vždycky napíše nějaké tablety na zavádění,ty mně zaberou vždy když je užívám a týden po ukončení léčby se to zase vrátí a ták to trvá už 5 měsíců. Na gyndě mi řekla,že už s tím nic víc nemůže udělat a já nevím co s tím. Hlavně mě trápí,že to určitě bude trvat až do porodu,ale všude se píše,že to u porodu může způsobit poškození zraku miminka,nevíte jak to je a co by se pro léčbu v těhotenství dalo ještě dělat? Hlavně,může to opravdu způsobit poškození zraku dítěte nebo to dítěti u porodu nějak ublížit??????
28. srp 2013 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
někde jsem četla, že ti akorát u porodu dají nějaké kapačky, aby se mimi nenakazilo.....
28. srp 2013 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickoden A dala mastičku ,případně léky i manželovi? Důležité je přeléčit i chlapa (ideálně lékama, může to být v ústech atd.) :wink: A sebe taky nejen zavádět, ale i mazat "okolo" zvnějšku. :wink:
28. srp 2013 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickoden a jak se to projevuje? Máš nějaké problémy nebo to doktorka zjistí kultivací? Já jsem byla v druhém těhotenství hodně hlídaná (první těhu - předčasný porod). Doktorka mi dělala 2x měsíčně kultivaci a vždy tam něco bylo (ale přitom mě nic nebylo - žádný výtok, svědění...nic). Takže jsem vždy odcházela s čípkama apod., hrozná otrava, ještě k tomu to bylo v létě :frowning2: Neléčený zánět může způsobit předčasný porod, takže bych byla ráda, že ti doktorka předepisuje léčbu. Ale nic víc s tím opravdu neudělá. Já jsem to taky musela vydržet. Brala jsem i ATB, které jsem si zaváděla i dokonce potom polykala. Není to sice nic dobrého normálně, natož v těhotenství. Ale zase lepší, než rodit dříve. Já jsem rodila císařem kvůli KP.
28. srp 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě doporučili alespoň 3x týdně udělat si výplach Rosalginem, ono se ty mykozy v těhotenství často vrací,je jiná hormonální hladina. Dostna to trpím, tohle pomohlo.
29. srp 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A udělala kultivaci, nebo ti předepisuje léky jen na základě běžného vyšetření ?
29. srp 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickoden taky jsem na to trpěla a opravdu může kandidoza miminku při porodu ublížit. Rada - přeléčit i partnera :wink:
29. srp 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anushka111 na kandidozu není třeba kultivace, tu pozná gynekolog okem :sweat_smile: zánět by byl něco jiného, tam je kultivace nutná pro správnou léčbu
29. srp 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kitinka76 No já jsem tohle právě měla v těhotenství a z kandidózy to přešlo v zánět. Doktorka prý dělala kultivaci jen "preventivně". Říkala že si myslí, že to bude jen ta zmiňovaná kandidóza a ono nakonec ne. Je fakt že nejsem zdravotník, a třeba jsem měla jen špatnou doktorku, ale pokud se to vleče zvlášť v těhotenství, tak si myslím že by bylo fajn to udělat.
29. srp 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,děkuji za vaše reakce, no doktorka mi žádný stěr nedělala,pořád dává jen léky podle oka. no potíže mám děsné svědění až pálení a hrudkovitý bílý výtok. po některých lécích se ty hrudky trochu vytratí,ale vždy aspoň úplně malinko zůstanou. Manžel se natírá canestenem. No vlastně jsem candidozou trpěla už před otěhotněním a v období,kdy jsem otěhotněla jsem od toho měla asi dva týdny klid,ale protože jsem otěhotněla za pomoci clostribegitu a Utrogestanu, tak jsem pak musela začít užívat utrogestan poševně a to se mi to po něm zase tak děsně rozjelo a to se to nesmělo tři měsíce ničím léčit a to už se pak nedalo vydržet,pak už i ten hrudkovitý bílý výtok změnil barvu na zelenou a začel zapáchat,no hrůzy!!!!! Takže bych se nedivila,kdyby se to tímhle vším dostalo do nějaké rezistence proti léčbě a bůhví co tam mám,když to na žádnou léčbu nereaguje. Ach jo, mám hlavně strach o mimčo,ať mu to nějak neublíží,protože to určitě u porodu budu mít furt-už nevím co mám dělat!!!!!
29. srp 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co tu nezaznělo - určitě úprava stravy, žádné sladkosti, omezit přílohy, pečivo (sacharidy - to je to, čím se kvasinky živí, asi bych v těhotenství neriskovala razantnější omezení sachariduů, jela bych podle diety při těhotenské cukrovce, to je bezpečné, ba dokonce prospěšné), brát probiotika
29. srp 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem s tím mívala problém, ale ne tak často. Jak jsem byla těhotná, tak jsem jednou kandidózu měla. Vyléčila se čípky a mastičkou a pak mi kamarádka poradila mast vitagyn c, už si to přesně nepamatuji, ale na prevenci se zavádí myslím jedenkrát týdně. Můžou to i těhotné, pak už jsem měla pokoj- doteď. A taky určitě úprava stravy, jak píše katyxq, pokud máš tak velké potíže. Ten utrogestan jsi musela zavádět? Při takových potížích je určitě lepší polykat.
29. srp 2013 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud máš takto silné projevy a doktorka ti ani stěr neudělá tak bych asi zvážila i návštěvu jiné doktorky. I když podle toho jak to popisuješ tak to na kandidozu vypadá. Mě doporučil doktor ještě lactobacily, kvasinky mohou být i ve střevech a rozhodně ti neuškodí.
30. srp 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickoden zelený výtok?? tak to fakt už nebude žádná legrace... :confounded: požádej doktora o kultivaci, případně zvaž změnu lekaře :unamused:
31. srp 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Utrogestan jsem brala ústně a pak MuDr. řekla,že je lepší ho zavádět,tak jsem raději poslechla a tak jsem dopadla a to hned po prvních třech zavedení :frowning2: no zkusím říct MuDr. o kultivaci a uvidím,co mně řekne. jdu tam teď ve středu. Zkusím nějaký ty laktobacily a asi tu dietu bez cukrů. Děkuji holky!!!
1. zář 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek