• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prasklá děloha. Neprošla si tím některá z vás?

18. července 2016 
Ahoj holky, potřebuji poradit. Moje švagrová je ve 4. měsíci těhotenství (je to druhé těhotenství, při prvním rodila císařem a má doma 2,5letého chlapečka) včera ji odvezli do nemocnice s tím, že má prasklou dělohu v místě jizvy (prý to v tomhle ranném stádiu těhotenství ještě neviděli). Zatím jí řekli jen to, že si ji tam nechají a bude muset do konce těhotenství ležet v nemocnici s tím, že výsledek je stejně nejistý. Nebo jí miminko vezmou. Řekli jí, že ale i tak další dítě v úvahu nepřichází.
Neprošla jste si tím některá z vás?? Chtěla bych vědět, jestli jste některá z vás tento problém překonala a máte zdravé miminko...nebo kdyby alespoň švagrová měla šanci znovu otěhotnět.
24. led 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petku0204 Ahoj, zkušenosti nemám, ale obávám se, že další těhu už fakt nebude možné. Budu držet palečky, aby to ustála ona i miminko v pořádku.
24. led 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no ja zkušenost nemám ale může se to občas stát, jizva chtěla asi ještě čas. Jen mě teda udivuje že už tak brzy :frowning2: Přejem ať se to podaří a jsou oba v pořádku, nechci brát iluze, ale obbavám se, že další mimi už nebude :frowning2:
25. led 2012 ve 04:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já s tímto problémeme tedy osobní zkušenost nemám, bohudíky! ani pracovní...vím, že se to můžem stát, ale většinou až později, třeba před termínem porodu. Měla to tak kolegyně v práci, otěhotněla rok po prvním císaři. A druhého jí už dělali za minutu 12, s rupturou dělohy. Ale bylo to termínově, tak mimi i maminky byli v pořádku. A další dítě už stejně neplánovala. Dříve se doporučovalo další těhotenství po císaři za 2roky. Ale poslední dobou se z toho ustupuje, že se může i dříve. Tak toto je tedy odsrašující případ a přitom dva roky odstupu byly u vaší švagrové dodrženy. Upřímně mě to mrzí :frowning2: nejspíš bude mít švagrová nějaké problémy s hojením tkání obecně. Podle mě další těhu by asi fakt nebyl dobrý nápad. Jde o to, že by z roztržené dělohy mohla vykrvácet a jde vlastně už o dva životy! Ale neházejte flintu do žita! třeba toto těhotenství donosí, sice zůstane ležet ve špitále, ale dopadne to dobře. Znám spousty smutných příběhů s dobrým koncem :slight_smile:
25. led 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, dovoluji si reagovat. Myslím, že s prasklou dělohou by jí nenechali ani minutu déle a šla by okamžitě na ukončení těhotenství! Přeci prasklá děloha nemůže v sobě udržet živý plod a ještě o chvíli déle a je to život ohrožující. Ve 4 měsíci se mi to zdá hooodně brzo, to by musela mít hooodně slabou jizvu a to by dr při kontrole viděl, jizva jde vidět i bez těhu ultrazvukem, takže to celé, co jsi napsala se nejedná prasklé dělohy, ale jiného problému!
4. únor 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajímalo by mě, jak to celé dopadlo když je to po před 4.lety. potýkám se bohužel také s defektem na děloze. díky
18. črc 2016 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek