"Rizikové" těhotenství

elveren
21. led 2017

Ahoj,

jsem učitelka ve škole, momentálně ve 25tt a také na neschopence kvůli nemoci, kterou na mě zřejmě prskly děti ve škole. Docela uvažuju o neschopence jako rizikové těhotenství. Z kašle mě bolí břicho, rýmy se zbavit prostě nemůžu, tu už mám dva měsíce,... Nechci ohrozit malého. Na mateřskou nastupuju na konci února, ale teď vážně uvažuju o tom, že dětem předám vysvědčení a ahoj a šáteček...
Řešil někdo stejný problém? Zaměstnavatel je v pohodě, pokud to nezvládnu, tak to nezvládnu, náhrada za mne už je připravená.

petruuushkaaa
21. led 2017

@elveren jen bez, jsem zdravotni sestra a jsem na neschopence od zacatku tehotenstvi 😉 sice je to nekdy pakarna, hlavne omezeni vychazkama, ale nemim si predstavit chodit do prace, kdyz mi neni casto dobre, natoz jeste mit chripku jako ty :/ a jeste co se tyce penez, cim dyl marodis, tim si na tom lip.. sice to neni az takovej zazrak, ale za to byt doma je to super.. 😊

elveren
autor
21. led 2017

@petruuushkaaa No právě... nemocná jsem byla v prosinci a teď vlastně po měsíci znova... Mě to v práci baví, i když už je to občas problém - třeba tělocvik, že :D Dětem teď ukazuju akrobacii opravdu veeeeelice těžko :D
A jak je to s vycházkama? Jsou nějak v kuse? Třeba čtyři hodiny odpoledne nebo rozdělené na dopo a odpo?

netopejr
21. led 2017

@elveren Zalezi, jak se domluvíš s doktorem.

alcar
21. led 2017

@elveren ja bych taky sla. Vychazky jsou v pohode, 6 hod denne, napise ti je klidne vkuse. Taky jsem u prvniho tehotenstvi mela PN od zacatku a bylo to nejhezci obdobi, uzivala jsem si ty pripravy atd., odpocinula jsem si. Ted s malou uz takovou pohodku nemam, chybi mi to a jelikoz cekam dvojcata, tak bych ten klid jako v prvnim tehu opravdu potrebovala. Pokud uz maji za tebe vyresenou nahradu, tak bez, odpocivej a uzivej klidu, dokud to jde. Pak uz tu moznost mit nebudes. 😉

petruuushkaaa
21. led 2017

@elveren naprosto te chapu, na neschopenku mas narok, doktor ti tam uz neco jako duvod vymysli 😊
Vychazky mas max. 6hod na den, muzes si je rozvrhnout jak chces, ja je mam od 13-19, protoze rano vetsinou jdu treba v 10 k doktoru a za tim dojizdim, takze nez se vratim domu tak je 13, takze to mam na celej den 😄

absintka19
21. led 2017

@elveren na rizikovem tehu je max 6 hodin vychazek v rozmeni 7-19:00 a muzes si to i rozdelit. Domluv se s lekarem.

elveren
autor
21. led 2017

Díky všem 🙂

netopejr
21. led 2017

@elveren Priptav so, jak bys to chtěla. Nejde se zepzaji, jinde pisou dle sve úvahy. Pak je dobrý se zdvorile ozvat a požádat, aby to napsal, jak Ti to vyhovuje.

carmilla
21. led 2017

Ahoj, jsem take ucitelka, i kdyz zatim nejsem tehotna, ale pokud se necitite, na neschopenku jdete...Kdyz jsem zacala ucit, byla jsem v jednom kuse nachcipana, imunita dostavala poradne zabrat...

adel47_
21. led 2017

Já jsem učitelka v MŠ... U mne je toto téma velmi aktuální.... Jsem ve 12 tt a teď na neschopence. Motam se stále ve virozach.... V pátek se dozvím, jestli mohu jít do práce a nebo zůstanu doma....

elveren
autor
21. led 2017

@adel47_ Já právě byla celou dobu v pohodě. Ve třídě hodně větráme a vzduch byl tedy o hodně lepší než v ostatních třídách, ale teď v zimě je to horší :( Šest dětí z 22 nemocných, ostatní prskají... Že by si někdo myl ruce? Vůbec...

carmilla
21. led 2017

@elveren No právě...Obávám se, že zvlášť první stupeň musí být v tomhle mazec...Nám teď taky "popadalo" hodně kolegů - hlavně provostupňáků. Je to i tím, že děti bohužel často chodí do školy i nemocné s horečkou a nudlí u nosu...

elveren
autor
21. led 2017

@carmilla Je to děs no... :(

adel47_
21. led 2017

Já právě nevím zda do práce jít....a nebo zůstat doma....

elveren
autor
21. led 2017

@adel47_ Asi záleží na tom, jak máte ve školce zodpovědné rodiče a zdravé děti. Je taky fakt, že třeba školku bych asi moc neriskovala, tam přece jen lítají i neštovice, spála atd. o mnoho častěji než ve škole.

adel47_
21. led 2017

Máme školku se zdravotní péči, tudíž do školky chodí i více nemocné děti.... Bohužel....

elveren
autor
21. led 2017

@adel47_ Tak to bych zůstala doma určitě.

adel47_
21. led 2017

Děkuji za názor.... Také si myslím, že to tak dopadne...

astyna
21. led 2017

Mě by byla škoda těch peněz, o které příjdeš. Ale za to pohodlí a jistotu doma to asi stojí 🙂 Já mám teda v každém těhotenství nonstop rýmu 😀

megynka13
21. led 2017

Já se spíš zeptám, jak to děláte? Normálně doktorovi na gyndě řeknete "chtěla bych být doma na rizikovém"? Já jsem původně nechtěla, jelikož zaprvé je to ztráta peněz, kterých moc není a za druhé mi bylo dobře, teď už jsem ale 2x po sobě na neschopence (angína, teď chřipka), břicho mě teď dost bolí (asi se roztahuje, což je v pořádku, ale je to dost nepříjemné), navíc chodím an rehabilitace (trpím na migrény) a tak si na to musím brát v práci dovolenou ... tak už mi to taky upřímně leze dost na nervy, protože jsem pořád unavená. Na druhou stranu se bojím jen tak přijít a říct, že chci být doma, za prvé se bojím, že by se mi vysmáli a doma mě stejně nenechali a za druhé bych si asi přišla jak simulant, když mi vlastně nic není ... až na ty virózy tedy ... je to hrozné.

plksv
21. led 2017

Pokud máš už v únoru nastupovat na mateřskou , klidně bych to už zabavila. Jinak jsem zastánce práce v těhotenství , pokud člověku nic závažného není. Zvlášt ve školství mi to přijde v pohodě - vlastní zkušenost 🙂.

adel47_
21. led 2017

Mě gynekolog zakázal v chřipkovém období chodit do takového kolektivu děti, pokud bych šla, tak na vlastní riziko s tím, že mu to podepíší... Zatím to mám do pátku. Já měla představu, že budu chodit také do práce... Doma se mi být nechce, ale alespoň mám dobré pojištění a pojišťovna, pokud budu doma, mi bude vyplácet peníze.

alcar
21. led 2017

@megynka13 tak ono asi i zalezi, kde clovek pracuje. Ja treba delala na vysoce infekcni JIPce, kde si holky skoro vsechny berou hned nemocenskou, kdyz zjisti, ze jsou tehotne. Mohli by me preradit na jine misto v ramci nemocnice, ale jak jsem rekla, u nas se to bezne nedelalo. Prisla jsem na gyndu, ze delam tam a tam a on mi to bez problemu napsal. Ty penize mi az tak nevadily, vzhledem k tomu, ze jsem projezdila i dost benzinu do prace a mela jsem to bez stresu, ze bych nekde neco chytla. Za ten klid mi to stalo. Asi neco jineho je, kdyz dela zena ucetni v kancelari nebo nekde v prodejne obuvi. Mam kamaradku, ktera delala vedouci prodejny s diamantama, mela svuj kamrlik, relativne klidny job a chodila do prace v pohode jeste tyden pred porodem.

megynka13
21. led 2017

Tak já konkrétně dělám ve fabrice. V takové menší, dělá se tam ale s lepidlem, i když ne přímo, je to po hale dost cítit, což mi dost vadí, bolí mě z toho hodně hlava, navíc se bojím, jestli to nevadí ... Jinak zaměstnavatel je právě podle zákona povinen dát vám práci vhodnou, pokud ji nemá, pak vás nechat za 100% doma. Ale upřímně, tohle jsem ještě neslyšela, že by se někomu "poštěstilo". Mě dali na dobrou práci, celý den sedím a fyzicky se tak moc nenadřu, jenže 8 hodin denně sedět také není zrovna ideální ... je to těžké, no, ona každá práce má asi něco. Nechci si připadat jako simulant. Při prvním těhu jsem chodila normálně do práce až do konce, dělala jsem v obchodě, ale tak bylo mi o 10 let méně :D

rousse
21. led 2017

Já jsem učitelka na ZŠ a když jsem otěhotněla v listopadu, tak mi dr. rovnou říkala, že v lednu na chřipkovou epidemii mi napíše neschopenku.....nakonec to nedopadlo a druhé těhu jsem nastupovala na neschopenku ve 4. měsíci - z organizačních důvodů mě o to poprosilo vedení (malá škola, náhradu za mě nehledali, můj úvazek měli nachystaný pro ostatní kolegyně s kráceným úvazkem, tak aby v pololetí nemusela zástupkyně dělat nové úvazky a nové rozvrhy). Původně jsem z toho nadšená nebyla, ale nakonec to bylo fajn - našila jsem, napletla, uháčkovala jsem věcí, těhotenské cvičení jsem si užila.

alcar
21. led 2017

@megynka13 no prave on by mi zamestnavatel nejakou jinou praci nasel, ale rekneme si uprimne, byla by to asi kancelarska prace, kterou bych se musela nejdrive naucit (je to pro me spanelska vesnice) a tomu, kdo by na me musel dohlizet, bych tim akorat otravovala zivot a me by to stresovalo. Navic jsem otehotnela po dvou letech, po laparoskopii a hormonalni lecbe, takze fakt jsem neresila, jestli si hraju na simulanta nebo ne. Je to proste individualni, nekdo do toho rizika jde, nekdo prozije tehotenstvi radsi v klidu. Pokud ta moznost je, tak proc ne. Ne kazdy ma tehotenstvi absolutne bez problemu, takze verim, ze chodit do prace, kdyz je cloveku permanentne blbe nebo ho boli bricho, ma migreny a bolesti zad, neustalou rymu atd. je pekny opruz.

netopejr
21. led 2017

@megynka13 Ja takový případ znám, jednoduché to nebylo, ale peníze a vycházky jsou rozdil. Krom toho,bez tech bojovnic se to zamestnavatele nenauci.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
megynka13
21. led 2017

@ttm Tak to je jasné, hlavně, aby bylo mimčo v pořádku 🙂 my se o druhé snažili 2 a půl roku, o to víc z toho mám strach, no ... No na další utz jdu za měsíc, tak to zkusím kdyžtak nějak nadhodit 🙂

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru