Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

maru9
2. bře 2016

@vrk první ji u někoho ochutnej, jestli neznáš - já ji nesnesu, má na mě strašně hořký ocas... já raději neslazené než se stévií :(

vrk
2. bře 2016

@soleilll no obavam se, ze budu taky pichat na noc. Mne posledni dobou ukazuje i 6,5...:( ale co. Svet se nezbori.
@werumka myslus, ze to nemuzu mit i z toho, ze vecerim az okolo 22-23h?

vrk
2. bře 2016

@maru9 ja mela kdysi sypkou, ale nekde se ztratila🙂. Taky to nemam rada je na me moc chemicka, ale malilinko obcas mi bodlo🙂

pe_ma
2. bře 2016

@werumka me dr zakazal i tu stevii :( i to candys...rekl, ze radeji jednou tydne lzicku cukru...
@maru9 ja picham max 18, ale treba tchyne ma 60 na jednu davku :(

werumka
2. bře 2016

@vrk A co večeříš? A v kolik měříš ráno?

vrk
3. bře 2016

@werumka jak kdy. Nekdy chleba sunka maslo, jindy ovoce, syr zelenina dnes kasi s ovocem. Merim dnes pred 8 jindy okolo 9-10

luckyzuzu
3. bře 2016

@vrk Ja jsem zkusila na noc jist cca ve 22:30 cca 20-30g vita rohlíku z lidlu a na to platek syra a 2dcl mleka. Rano vstavam cca v 7:30 a hodnoty mi klesly tak na 4, 9-5,3 z 5, 5-5, 6...

werumka
3. bře 2016

@vrk Doba lačnění je ok, spíš by mohla být problematická ta doba, kdy snídáš. To už je celkem pozdě. Bylo by dobrý to stihnout do osmi ráno. Kolik jsi měla dneska, když ses měřila dřív?

vrk
3. bře 2016

@werumka dneska jsem merila az 9:30 a bylo 6,7...ale test mi delali taky az pozde okolo 8:40...:( des teda. No uvidim jaka bude lacna z krve potom pristi patek

vrk
3. bře 2016

@luckyzuzu tak zkusim taky. Dnes vstaval syn v 5, tak jsme jeste do 9 usnuli potom. No holt to uz nejde jak bych chtela uplne 🙂

werumka
3. bře 2016

@vrk Když cukrovku nemáš, tak ta hodnota limit nikdy nepřeskočí - i kdybys vstávala třeba v poledne - protože všechno v těle funguje jak má. Když nefunguje, je potřeba mu trochu pomoct 🙂 Uvidíš, jaký budeš mít srovnání s laborkou. Určitě bych ale zkusila změřit glykémii dřív, jak to bude vypadat.

pe_ma
3. bře 2016

@vrk já třeba kvůli snídani ted vstávám nejpozději 8:15 a dost u toho trpím, ptž sem spáč a myslela sem si, že aspon do porodu si budu užívat vstávání v 10...no a až sem 3 měsíce nespala dýl...

pe_ma
3. bře 2016

jinak teda dneska po snídani klasika - 9,2 nevím, co to bylo minule za výjimku, snídám pořád to stejné...

soleilll
3. bře 2016

@werumka Podobně jsem měla i na OGTT z laborky bez diety - nejdřív 6,0 a po týdnu 5,4. Jsem ráda, že aspoň přes den je to OK.
@maru9 Nojo, oba naši mají II. typ, jsem docela tlustá a navíc v 1. těhotenství jsem měla taky 5,2 , ale to byly ještě jiný tabulky, tak jsem s tím víceméně počítala. 🙂
@vrk Pokud je to jen na těch pár týdnů, o nic nejde. Píchat si jsem zvyklá z IVF, tohle je legrace. I když předpokládám, že se dávky budou zvyšovat, jak se bude blížit porod. Navíc do Bohunic budu od teď chodit i do rizikové poradny na gyndu, takže pod jednou střechou. 🙂

zuhra
3. bře 2016

@pe_ma ja dneska absolvovala tu edukaci - asi to vis.... Na lacnou - hlídat, co mam k druhé večeři, snídaně max 9 hodin po, ne mléčné

werumka
3. bře 2016

@soleilll Ono vždycky chvíli trvá, než si to sedne a dieta se vyladí... inzulín asi půjde ještě nahoru, ale to je drobnost. A OGTT Ti teda vlastně asi nakonec nedělali, ne?

soleilll
3. bře 2016

@werumka Jj, počítám s tím. Důležitý je, aby výsledky po šestinedělí byly v normě a nezůstalo mi to. 🙂 Přesně, jak píšeš - OGTT byl pokaždé jen odběr krve na lačno a po zjištění hladiny mě poslali domů. Takže tak, jak to má proběhnout.

werumka
3. bře 2016

@soleilll Co si pamatuju, tak holkám, kterým to zůstalo, ty glykémie lítaly delší dobu a víc. Samozřejmě věk byl jedna věc, ale byl tam třeba i větší rozestup mezi dětmi. Tj. jedno starší a pak po dlouhé době po 35. roce další. Ale kontrolu po porodu to určitě chtít bude i tak.

vrk
3. bře 2016

@soleilll a ke komu budes chodit tam? Ja chodim na obilnak do rizikovky. A to kvuli te cukrovce? Ja mivam rano 6,5-6,7...tak to vidim taky na inzulin. Ja chodim k mudr. As. Gerychove. Driv byvala pry taky v bohunicich, ted uz ne

vrk
3. bře 2016

@soleilll to se mas, ze ses aspon vyhla tomu sajrajtu. Me to pit nutila a zadne dva lacne odbery se nekonaly...blbci.

soleilll
3. bře 2016

@werumka Ano, kontrola prý bude po šestinedělí a když bude výsledek dobrý, pak 1x každý rok. Vzhledem k rodinné anamnéze je pro mě hlavní, aby to pominulo.
@vrk Víš, mně ten roztok vůbec nevadil (tedy v prvním těh.). Absolutně jsem s ním neměla problém. 😎 Spíš mi vadilo kvůli odběrům dvakrát tak dlouho hladovět - to mi pak bylo blbě.
Do rizikovky budu chodit do Bohunic, páč Obilňák mi není prostředím sympatickej. Jsem objednaná za 3 týdny k nějaké Ťápalové, rovnou na 3. screening. Na webu má teda různý reference, tak jsem zvědavá, ale Gerychová je strašně vytížená, tak jsem se k ní za každou cenu necpala. A nemám to jen kvůli diabetu - další věc je těhotenství po IVF, věk, tvrdnutí břicha od 20. týdne,... Mám to pestrý. 🙂

vrk
3. bře 2016

@soleilll no jako mne taky nevadil roztok, ale co na to asi mala pri cukrovce s takovou nalozi cukru ze? Mela jsem lacnou 5,5 a stejne jsem pila. Ja se kni necpala vubec. Dala mi kni primo zadanku moje doktorka...neznala jsem ji vubec az pak cetla reference. A ted jsi jaky tyden? Ze tam jdes az ted. Ja tam chodim uz cca od 9.2., ale objednaci lhuta byla vic jak mesic no a vzdy se tam celkem dlouho ceka, ale je fajn a citim se byt v dobrych rukach. Mne je po pravde jedno kde chodim, dulezity je ke komu ;). A obilnak mam rada je prehledny a jsem tam hned. V bohunicich se ztracim. A na dia chodis k Markove?

zuhra
3. bře 2016

Tak mam hodnoty po svacine 7,3(kupovana malá obložena housja a 45 minut pohyb), po obědě 6,2, po večeři se šťávou slabou 5,5. Uvidime rano no

pe_ma
3. bře 2016

@soleilll taky chodím do rizikovky do bohunic 🙂
@zuhra jako max 9hodin po druhé večeři snídaně? to mi nikdo neříkal a hl tohle bych teda nedala...

jinak teda dneska v háji i oběd :( 10,3, ale bude to tím, že sem jedla od snídaně až po nějakých 5,5 hodinách, ptž sem se strašně zasekla u doktorů :/

zuhra
3. bře 2016

@pe_ma Jj, dnes jsem byla na edukaci a tam nam to rikali - mezi druhou večeři a snídani max 9 hodin .... Ja jsem zitra na lacnou zvedava

pe_ma
3. bře 2016

@zuhra no je vidět, jak všude říkají něco jiného :D no tak to já bych byla zombii :D hodinu před spaní druhá večeře, pak 7! hodin spánku, a hodinu po probuzení snídaně...no já bych byla mrtvá po 3 dnech...já potřebuju spát aspon 10hodin! a do porodu si je hodlám užívat :D

zuhra
3. bře 2016

@pe_ma taky mam otehotneny rezim - usinam ve dvě:(

zuhra
3. bře 2016

Prehozeny rezim

pe_ma
3. bře 2016

@zuhra tak to já naštěstí spím...chodíme po desáté a v 8 vstávám, ale spala bych víc, někdy chodím po obědě...

zuhra
3. bře 2016

@pe_ma ja jsem taky normálně spac, poslední tyden těžce nechapu - tak 6 hodin denne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru