• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

2. prosince 2016 
@vrk Ono se to dělá striktně u diabetiků 1. typu a 2. typu. Asi se to tak nějak potom vžilo i pro GDM. Chápu, že to tak bylo, když se mělo za to, že GDM má třeba jen 2-5% těhotných. Když je to nyní 20% těhotných, tak je to ovlivněné i tím, že se GDM podaří podchytit v době, kdy opravdu stačí dieta a není z toho žádný problém. Dřív se často na cukrovku přišlo pozdě a tam se pak výskyt komplikací zvedal.
16. bře v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@werumka tak přenášet asi ne, zase nechci mystifikovat. Ale neco rikala, ze si tim vyvolávánim nemame delat hlavu a vic k tomu nerikali
16. bře v 17:17  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka a jak pise vrk, taky rikala neco, ze se to dělalo driv. Ale moc nevim no:(
16. bře v 17:18  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhra Jojo, to by právě odpovídalo tomu, že dřív se to zachytilo pozdě. Ale co vím, tak před termínem už se opravdu vyvolává jen v případě diabetu 1. typu nebo diabetu 2. typu na inzulínu od začátku těhotenství.
16. bře v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
to právě říkám já, že mě nechají max do termínu...ještě sem se o tom s dr nebavila, ale i podle toho, co tu píšete to tak vidím...
16. bře v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak teda mi to nedalo a ještě sem koukla na ten dlouhodobý cukr a těch 59 sem měla 15.12. po týdnu a půl diety a bez inzulinu a 40 bylo 10.2. takže za měsíc bez inzulinu a 2 s inzulinem, ale začátku, takže hodnoty šílené...takže mám ze sebe vážně radost! je super, že je i něco, co zjistí, že se člověk snaží! dneska fakt pozitivní den!
16. bře v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@werumka jj ja myslim diabeticky s tehu cukrovkou. U tech normalnich nevim a mas asi pravdu. To mi prijde i logicke
16. bře v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrk Právě, myslim, že v dnešní době brzký detekce GDM jsou rizika úplně minimální. Pokud žena dodržuje dietu jak má a nemá velký výkyvy v glykémiích, tak se snad ani nemá co stát.
16. bře v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pe_ma Jj, to je dobry, kdyz ma to snažení nějaký vysledek:slight_smile: gratuluju!
16. bře ve 20:09  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@werumka no snad, s tim selhávanim placenty jste me vyděsily:( i kdyz vim, ze se to pise.... Ja mam dnešní závěr gdm kompenzovány dietou, volat při opakovaném výkyvů, odbery zase za mesic..
16. bře ve 20:11  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuhra Neboj, tohle se Tě fakt netýká :wink: vždyť jsi kompenzovana :slight_smile:
16. bře ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka hihi, pokud to nebude lítat:slight_smile: no jsem rada no, ale vis jak, tady nelze usnout na vavřínu:slight_smile:
16. bře ve 21:48  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhra Tak to ne, to máš pravdu, navic Murphyho zákony fungují spolehlivě. Dneska jsem se zrovna plácala po ramenou, jak mi to posledni dobou hezky šlape a večer jsem skončila s hyper a ketoacidozou, protože mu začala protékat kanyla :grinning: :grinning: kurnik! :grinning:
16. bře ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka jajaj, tomu nerozumim:slight_smile:
16. bře ve 21:54  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhra No prostě ta kanylka - což je taková malinka hadička - začala protékat, takže ten inzulin, ktery s ni natekl dovnitř, zase tim vpichem kolem protékal ven. Takže nedostatek inzulinu, glykémie nahoře a do toho ketony. Ale já to mam dobré, vyměním vpich, dodám inzulin a za hoďku dvě je to dobrý.
16. bře ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhra Ale zkazilo mi to mojí sebechvalnou náladu :grinning:
16. bře ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka to se stane:slight_smile: dokonale nejsme:slight_smile:
16. bře ve 22:00  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuhra Hlásím jen, co mi povídala moje gyndr. Termín mám stanovený na 29.4., a tj. asi 40+0 a že pokud do té doby neporodím, tak kvůli GDM by mi to vyvolávali, prostě se striktně nenechávají těhu s GDM přenášet. Moje gyndr. se řídí doporučením české gyn. asociace (či jak se to jmenuje) s platností od 2014 či 2015 (teď nevím), jak opatrovat a těhotné s GDM a tam je to právě pěkně popsané (gyndr. mi to vytiskla). Akorát teď říkala něco o tom, že je mimi trošku větší, takže mi třeba bude upravovat TP, ale třeba jen o týden nebo pár dní (aspoň si myslím). A taky jsem měla dojem, že týden + nic není :unamused:
17. bře v 00:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@dayella termin se uz upravovat nema. Urcite ne podle velikosti mimca ve 34tt;). Max do 14tt dle prvniho screeningu.
17. bře v 01:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak první den doma na mateřské a do ranního cukru vkládány velké naděje. Hmmm, asi stres z toho, že nejdu do práce a na glukometru hodnota 6,1. Se na to ale už...
17. bře v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vrk Já to myslela tak, že mi posune preventivně ten kritický poslední den, kdy pokud ne přirozeně, nastoupím na vyvolání. No jak to myslela doopravdy se dovím až po kontrole, do té doby můžu jen spekulovat. Jen mi pořád nejde do hlavy, co je špatného na vyvolání? Já, když jsem poslouchala kolegyňku, jak přenášela 14 dni a dcera jí plavala v úplně černé plodové vodě, šla ven akutním císařem a měla 4,5 kg, tak v tom případě na přenášení nevidím nic úžasného a světoborného. Ten pobyt v břichu mimi už nic nedá, akorát se zvětšuje.
17. bře v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@dayella jo takhle. Ja myslela treba, ze ti to posune o 14dni... prenaseni asi nic extra, taky doufam, ze nas neceka. Ja jen myslim, ze neni potreba mimco vyhanet nejak driv pokud je vse ok. Ale nejsem lekar. Jak jsem psala, ja na vyvolani nemuzu jit, tak mozna i proto ten negativni postoj a doufam, ze to nikoho u me nenapadne malou popohanet, musela bych na cisare a to se mi zrovna 2x nechce...
17. bře v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
chjo!!! mám dojem, že ukočírovaná cukrovka znamená pro mě peklo :( už 3. den mě honí mlsná! bože, já bych si něco dala!!! aaaaaa!!!
17. bře v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
jinak s tím vyvoláním...já sem se o tom ještě s dr nebavila, tak vůbec nevím, ale nechtěla bych...zatím co sem četla a slyšela, tak ty vyvolávané porody jsou strašně těžké, jak to tělo na to není připravený...já hodlám tak za 9 týdnů miminko začít přemlouvat a uplácet, at jde ven :slight_smile:
17. bře v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Aaaa, tak zase lacna 5,4!!! Na druhou stranu jsem usnula někdy ve tri rano, tak jsem se bala, ze to bude horsi....
17. bře ve 13:19  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@missym to jsou děsně boje s tou lacnou.... Porad si rikam,co jsem ten den delala blbe, pak na to nemuzu přijít a ta rádoby nahodilost me fakt nicí.... Včera jsme to probírali, zase jen sazeli na druhou večeři, ale tu mívám.... Dokonce jsem kilo shodila a snažím se hýbat. A stejne to ulitava. Musíme vydrzet se snažit, no!!!!
17. bře ve 13:22  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja bych rekla, ze tady vyhlasime pravidlo, ze kdyz tu nejaky den budou mit vsechny těhotné blbou lacnou, tak ten den skrtnem a nebude se počítat :grinning: :grinning:
17. bře ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@werumka hlasim se do klubu:slight_smile:
17. bře ve 13:25  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka no počkej, většinou se to některé povede! já měla dneska 4,8...jen teda večer 2hod po večeři 3,8, to mě trochu vylekalo :D
17. bře ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka Tak to beru :grinning:
17. bře ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek