Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

saraha1
20. bře 2015

@barbarkaaa Dobre z ovsa natural..je to mirne sladky, ale hrstka do jogurtu staci a vazi to skoro nic 🙂.

erlif
20. bře 2015

@saraha1 tak jsem na to slavne Dobre z ovsa dneska koukala u nas v samosce, no asi se radeji bez toho obejdu, vypada to na me moc zdrave a co ja pak s celym pytlikem 😀 nejak uz to do konce oklepu...

jinak jsem dneska obihala zeleniny, ze si koupim ty jahody a udelam si radost... kdyz mam ty narozky.. kopec slehacky se stevii a jahodama.. no jahody nikde nemaji, sakra 😀 tak jsem si koupila na strudl a udelam si strudl se slehackou 🙂 na dlouhodoby cukr me pichli dneska, a dalsi odber uz asi nebude... 🙂

vrk
20. bře 2015

@saraha1 ja kupuji od teto znacky tu dobrou vlakninu skoricovou a taky jsem si dnes hrstku dala ke svace. Mnam

vrk
20. bře 2015

@erlif jahody maji v bille

vrk
20. bře 2015

Holky my dnes byli na prohlidce porodnice a jsem nadsena. Boxy ok a ty miminecka tam krasny, no neskutecny. A jak jsou malinky

erlif
20. bře 2015

@vrk sakra holky, vy jite fakt nejak strasne zdrave 🙂)))) vim, ale ja nejsem schopna nikam dojit, asi zazivam poprve tvrdnuti briska.... vzdycky jen chvilku, chytnou me k tomu trosku zada... tak jsem rada, ze jsem rada 🙂

vrk
20. bře 2015

@erlif tak ja se snazim jist zdrave, chutna mi to, ale cas od casu taky ujedu treba na smazaku nebo rizku...no a kor ted. To jim fakt jak na diete. Taky za posledni 3tydny zadny vahovy prirustek a to jsem predtim mela co tyden pul kilca cca

erlif
20. bře 2015

@vrk ja jsem od konce ledna kdy mi to zjistili do ted shodila dve kila a jedno nabrala.. a to jedno nekdy mam a nekdy ne.. takze jsem na +4-5kg od zacatku tehotenstvi a to jsem nemela zadne nevolnosti.. ale tou dietou se to u me proste zaseklo a to zdrave rozhodne nejim ani ted... 😀 jen mam vic zeleniny, jogurtu a mleka 🙂

vrk
20. bře 2015

@erlif tyy jo super, tak to ja mam +9 od zacatku a rada na nich i zustanu 🙂

saraha1
20. bře 2015

tak to ja mam plus minus 9-10 nahore, ale to je tim, ze jsem uz uz skoro dva mesice doma a jim docela, ze jo. Ale kdyz to vezmu, tak jak jsem rikala od pulky prosince mam nahore tak 3 kg, coz je vlastne spis jen mimino a plodova voda, takze bych mohla z porodnice prijit tak nejak jen s par kilama.
Ale je zajimavy, ze mi to vazne skace. Jeden den o kilo min nez druhej. Noa teda trpim zacopu pomalu ale jiste posledni tyden dva a t o me vytaci, protoze za celej zivot jsem to nepoznala.

saraha1
20. bře 2015

jo a jdem ted s manzelem na veceri, tajkze dieta bye bye 😀.

cerveliska
20. bře 2015

Hlásím po tříměsíční dietě a píchání inzulinu 4 x denně že se nám narodila dcera. V Podolí se snaží odrodit těhulky s GDM do termínu. Já souhlasila s vyvoláním 3 dny před termínem, páč se tam dole nic nedělo. Vyvolávaní bylo šílený, ale porod sám o sobě v pohodě (až na trochu větší zranění). Setry při vyvolávaní i porodu několikrát chtěli abych si změřila glykemii, a protože jsem měla píchnutý dlouhodobý noční inzulin, a přes den jsem několikrát zvracela, nejdřív mě naládovali oslazeným čajem a u porodu jsem dostala infuzi s glukózou. Malá byla po narození hodinu u mě, pak šla na oddělení kvůli měření glykemie (po 1 hodině, 4, 8 a 24). Souhlasila jsem když mi dětská lékařka hned po porodu navrhla, že jako prevenci vůči hypoglykemii by ji chtěli nakrmit mateřským mlékem z jejich banky. Malá měla všechny glykemie v pořádku, porodní váha byla 3550 g.

Pro všechny holky - výhoda těhu cukrovkářskej diety - 7 dnů po porodu původní váha 🙂

Držím všem pěsti!

pro @werumka a všechny holky.

barbarkaaa
20. bře 2015

@saraha1 díky mrknu zada je někdé uvidím. Já teda jím tak přiměřeně, kvůli chlapovi musím vařit klasiku, ale zdravý veci mě chutnaj. Jsem si dnes přečesnekovala salát kruci 😀
@cerveliska Gratulace veliká

@erlif mě ted taky tvrdne poprvé,ale fest, u předchozích dvou nikdy, a ted fest teda ,a le až od doby, kdy se magnézko už vysazuje, takže smolík

barbarkaaa
20. bře 2015

jo jinak mám mínus 4kg od začátku těhu. Kombinace nevolností a donucení k pravidelné stravě . A mám příííšernou chut na klrupicovou kaši :D

saraha1
20. bře 2015

@barbarkaaa tak si ji dej!!!!!!! jen neslad.. nebo dej horky kakao, maslo a trosicku oslad.

barbarkaaa
21. bře 2015

@saraha1 hele já ji nesladila ani před cukrovkou, mě stači ta sladkost toho mlíka v tom, jen si nedokážu spočítat z kolika a bojím se kapek těch svejch lítacích hodnot

saraha1
21. bře 2015

tak ja bych radeji zacla u ty krupicny kase jen jako malou svacinkou, abyc videla, co ti to udela..... takze 1/4l mlika a 25g krupice. Pripadne jestli mas radeji hustou, tak dej krupice 30g. Tezko rict, jestli ti sedne. @barbarkaaa

jinak holky, ja vam musim rict, co jsem dneska na lacno namerila....4,9(muj rekord a hlavne nikdy jsem nemela pod 5,1). A ted jsou dva mozny duvody. Bud snizujici se hormony a nebo moje prasacky vecerni jezeni (k veceri v restauraci tri malicky topinky s masem a velka misa zelnyho salatu, domu sem prisla hladova jak vlk, protoze jsem vcera nejak zapomnela se nasvacit poradne, tak jsem dojedla basmati ryzi s provensalskou omackou od obeda a na to jeste Milu - oboji lehce po pulnoci). Manzel teda nade mnou krouti hlavou, ale kdyz si to telo zada 😀.

saraha1
21. bře 2015

tady je dneska uplny mrtvo! 😀

barbarkaaa
21. bře 2015

@saraha1 já byla hřešit 😀 teda nechtěla jsem, ale domutili mě 😀
oslava u tety 65
k obedu o naberačku polívky víc, ač jsme řikala, jednu. Ke španěláku o knedlík víc. Pak jsem neodola tiamisu ke kafi teda. Málo sladký, ale spíš ta mléčná složka a cukrářský piškoty, ale já to nedokázala nechat na tom tácku. Pak jsem uzobávala trubičky z listovýho těsta plněný nivovou a šunkovou pěnou, druhá teta dělá úúplně geniální. Pak domů s nutností se stavit pro chleba , no v Bille měli jahody za půlku 15kč půl kila užasně zralý, no uděla jsem kilčo s jogurtem , všichní boule za ušima, a je půl 10 a já ještě nemám hlad. A v tednic měsíček tiramisu a ty úúžasný slaný trubičky bééék 😀 ani na tu kaši už dnes nenám chuť :D ale na výslužku mám co dělat 😀

vrk
21. bře 2015

@cerveliska juu, moc gratuluji! ! A proc jsi dcerku nemohla nakojit ty? Muzu se jeste zeptat k te vaze kolik jsi mela celkem nahore?🙂 preji hodne zdravi a hodnou dcerusku

vrk
21. bře 2015

@saraha1
@barbarkaaa no my jsme dnes na vylete v Praze kvuli veletrhu bydleni. Snazim se jist pravidelne, ale tak jako doma to nejde :( navic obed i veca restauracni...na obed rizek, stouchane br a coleslaw a k veci tortila s pomazankou z nivy rukolou, rajcaty, okurkem a sunkounod kosti a salatem...no a 2h po glykemie 8!!! Po dalsi pulhodce 7,2...des bes :( a to jsem myslela jak jim zdrave. Zitra se musim uz krotit a normalka se uz tesim dom na tvaroh s jahodama a kakaem na svacu a hodnoty okolo 6...ach jo

barbarkaaa
21. bře 2015

@vrk hele já pořád nemám hlad, ted jdu na večeři, spočítala jsem si to tiramisu, pášč bych fakt klasika večeři nesnědla a fakt krom těch piškotů skoro zádnej cukr, a já to tu mám ještě málo. Tak ho prubnu , jdu se s ním naložit do vany

vrk
21. bře 2015

@barbarkaaa jen si dej i za me

barbarkaaa
21. bře 2015

@vrk a je fuč 😀 a zitra zas poctivě 😀

cerveliska
22. bře 2015

@vrk Já ještě na sále neměla mléko, vlastně docela trvalo kým mi nabehli prsa. Měla jsem trochu větší ztrátu krve, takže jsem první den po porodu byla mimo.
Nahoře jsem měla 9 kilo.

vrk
22. bře 2015

@cerveliska aha taak a tak urcite lepsi mlicko nez glukozu co nekde davaji. A mimco jsi teda u sebe nemela celou dobu ale az po tom mereni po 24h?

cerveliska
22. bře 2015

@vrk Nosili mi ji každé 3 hodiny na přisátí, a neměla jsem ho proto u sebe že jsem ztratila dost krve a nebyla jsem schopná bez asistence ani do sprchy, takže jsem se o ni nemohla postarat.

erlif
22. bře 2015

@saraha1 ja jsem byla u rodicu... 🙂 tata udelal vybornou cinu z jater, mela sem pocit, ze prasknu 🙂 mamka mi pak nabizela Misu ale odolala jsem 🙂 fakt mam bobky z tech zitrejsich vysledku dlouhodobeho cukru a pritom doufam, ze fakt jako zbytecne 🙂 prave dopekam v troube sunkofleky se smetanou a vajickem, jsou to prvni testoviny od doby, kdy mi zjistili tehu cukrovku, takze se zmerim... no cervenou repu si k tomu asi nedam no 😀 minimalne je jiste, ze si pochutnam 🙂

@barbarkaaa mmmmmm tiramisu 🙂 dneska mam 34dni do porodu ja se taaaaak tesim na.... miminko samozrejme 😀

saraha1
22. bře 2015

@cerveliska uplen jsem zaoimnela pogratulovat. krasna vaha, doufam, ze u nas ebude o moc vetsi taky 🙂. Jsem zevdava, jestli me neco reknou o pripadnym vyvolavani. Ja jsem dnes 21 dni do TP.
A mlezivo jsi mela pred porodem, ja teda kdyz zmacknu, tak jo malicko, ale prsa mam porad stejny jako pred tehu, ne-li mensi se mi snad zda 😀.

Uzivejte si s miminkem!

@barbarkaaa to jsi mela dobroty u utety, no mamka slavi za tyden, to asi taky budou orgie pro me 😀.
A vcera jsem byla u sestrenice, nejdriv prijela k nam nas vyfotit a pak me pozvala k sobe, protoze bydli v novym byte. Tak mela pro me buchtu a bagety se syrem sunkou, zeleninou, takze jsem taky porusila - nejhorsi na tom je, ze clovek tezko dodrzi rozestup casovej mezi jidlama, kdyz je nekde na nevsteve / oslave.
Tiramisu je super! Ja ho delala pred asi mesicem. Pouzila jsem teda dia piskoty a slezno stevii, nebylo to tak dobry, ale stejne jsem si pochutnala. Ja mam posledni tyden nejaky vetsi chute na mlecny vyrobky, jestli to ma treba nejakou spojitost s blizicicm se porodem a potrebou na vyrobu mlika?! 😀.

@erlif a ja mela misu..teda Lidlovskyho smiska jahodovy uz 2x v tomhle tydnu. A dneska jsem mela od mamky omacku s knedlikem, houskovej kendlik asi podruhy nebo potreti od zjisteni cukrovky. No dala jsem si trochu vic. A mam buchtu v lednici od ni. Nevim, jestli znate, my tomu rikame zrava buchta. Nalije se piskotovy testo, pres to se nalije tak nejak cik cak pudink a po upeceni potre zakysanou smetanou. A posype kakaem nebo skorici.

Tak hezkej den.

erlif
22. bře 2015

@saraha1 neverim svym ocim, asi je nekde neco spatne 😀 ja mam hodinu po jidle 6,3 😀 noooo k svacince budou jahody se zakysankou a slehajdou 🙂 tak tu neznam... zni fakt dobre 🙂 vse co mam rada 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru