1. screening v Krajské nemocnici Liberec

snezenka123
7. kvě 2018

Ahojky, bl někdo z vás v této nemocnici na . screeningu?
Za pár dní mě to čeká, jdu poprvé. Jen mi řekli, že mi vezmou v ten den i krev. Do kdy asi tak budou výsledky?
A řekli tam už někomu i pohlavi?
Dá se vyšetření nahrát na flešku?
A kolik stojí foto? moc děkuji🙂

deli_lah
7. kvě 2018

Vysledky netusim kdy nejdrive maji, moje predali gynekolozce a k te jsem sla 10 dni po a uz byly 🙂 pohlavi mi nerekli, nahrani me nejak nenapadlo tak snad se ozve j nekdo dalsi. Jinak fotky jsem neplatila, dostala jsem 2 🙂

snezenka123
autor
9. kvě 2018

@deli_lah děkuji moc

lobella
9. kvě 2018

Take by me to zajimalo, i kdyz tedy spise 2.velky utz, ted jsem byla v Praze gennetu, vysetreni trvalo cca 4 minuty a platili jsme 150 za foto, pristuo fajn, doktorka take, ale byli jsme tam doporuceni kvuli srdecni vrozene vade v rodinde a srdce koukla, hm ok, zadne velke zkoumani, trosku jsem mela pocit, ze nas odflakli, kdyz tu holky pisou ze tam byli pul hodiny, 20 minut a my byli do 10 minut i se zpravou venku.... Chci zkusit podruhe prave Liberec....

snezenka123
autor
9. kvě 2018

@lobella zítra podám zprávičku, jak jsem dopadla tam

lobella
9. kvě 2018

@snezenka123 to bys byla hodna... Tesila jsem se jak budeme dlouho prcka videt, hezky pomalu a vse, srdicko nam pustili na 5 vterin a sli jsme, hezkeale vydrzela bych se divat jednou tak dlouho...

snezenka123
autor
9. kvě 2018

@lobella já nikdy na tomhle vyšetření nebyla, ač mám už tři děti...tak jsem taky zvědavá, no hlavně, aby byl prcek ok❤beru s sebou i chlapa, tak jsem zvědavá, co bude na to říkat, je to jeho první mimčo👶

lobella
9. kvě 2018

@snezenka123 tak ja cekam prvni, chlap tam byl taky, byl zvedavy a libilo se mi to, akorat rikam, bylo to kratke, jako na klasicke prohlidce u sve dr., chlapovi se to libilo a takova sranda, kdyz jsme jeli dom, tak mu rikam, ze prcek ma nejaky protahly nosik, ze vypadal spis jak pejsek a on se jen usmal a... Ja jsem ti to nechtel rikat... Pak jsem koukala, ze v teto fazi vyvoje tak vypadaji asi vsichni😀

re_barbora
9. kvě 2018

@snezenka123 byla jsem dneska.. cely to trvalo asi 20 minut, nejdriv utz a pak odber, vysledky budou asi do 14. dnu u moji doktorky. Pohlavi mi nerekla, prej je to ted jeste brzo a za fotku jsem nic neplatila. A s tou fleskou nevim, ale rekla bych ze by to jit mohlo.

snezenka123
autor
9. kvě 2018

@re_barbora děkuju moc, a dle utz vše dopadlo dobře? kolik prcek už měřil? koukala jsem, že jsme stejně skoro na den,ale moje miminko je zatím dle mého dr. o 5 dní mladší, jenže nemá moc kvalitní utz, tak jsem zvědavá, co mi zítra řeknou, zatím mám dle MS termín 17.11:slight_smile:
A fotečku jsi dostala? a platila jsi něco za ni?

re_barbora
9. kvě 2018

Jojo vsechno vypada dobre, mimco je velky 66,1 mm 🙂 ja mela podle ms termin taky 17.11. ale dneska mi to zmenila na 15. Tak dej pak vedet jak jsi dopadla 😊 fotku jsem dostala zadarmo, platila jsem jen za to vysetreni 1350,- a radim ti vezmi si to presne, my tam pak litali po nemocnici a shaneli kdo nam rozmeni protoze nemela na vraceni 😁

snezenka123
autor
9. kvě 2018

@re_barbora jj určitě dám vědět🙂 škoda, že tady tu kev neberou už před utz, aby byli výsledky hned po vyšetření, a budeme muset čekat, skoro všude jinde to dělají naopak😕
a děkuju za radu, budu to mít přesně😉

lobella
11. kvě 2018

@snezenka123 ahoj, tak jak jste dopadli na utz? Co prcek, vse v poradku?

snezenka123
autor
11. kvě 2018

@lobella ahojky,vše ok, prcek 6,7 cm, naprosto ok, ještě budu čekat na výsledky než je pošlou k mému dr, do 14 dní. termín mám 16,11

lobella
13. kvě 2018

@snezenka123 tak to je skvele, gratuluji🙂a jak to probihalo, jak dlouho trval utz a co dr? prijemni? fotky davaji 2 zdarma jakeho formatu? V pondeli se budu objednavat na 2.velky utz, tak poptavam info🙂

snezenka123
autor
13. kvě 2018

@lobella no bylo to řekla bych docela krátké, když srovnám klasické utz v nemocncici ve 12tt s dětmi, tak to trvalo cca celkem stejně. Pustila na chvilku srdíčko. Koukla na nosní kůstku, na projasnění. na žaludek a srdíčko, mozeček. Udělala tři fotky, za ty jsme nic neplatili,klasické černobílé, jako u běžného dr na gyndě. Dělala utz asi porodní asistentka, nebo sestra. Oslovila jsem ji doktorka a řekla mi, že není doktorka🙂 jinak příjemná byla🙂

snezenka123
autor
15. kvě 2018

@re_barbora ahoj, kdy jdeš na kontrolu na gyndu? já až 31.5 takže budu volat na výsledky dřív, než půjdu na ko.
Ty jsi byla den přede mnou, kdy budeš volat? vydržíš čekat těch 14 dní? nebo budeš zkoušet volat dřív? 🙂

re_barbora
15. kvě 2018

@snezenka123 ahojky 🙂 ja jdu az 4.6. takze taky budu volat driv, ale tech 14 dni to vydrzim 🙂

janalub
22. kvě 2018

Já byla 9.5. Dělala mi ultrazvuk doktorka, ptala jsem se na pohlaví a prý to vypadá spíš na holčičku, ale bylo to ještě moc brzy, byla jsem 12+0. Tam mi řekla, že ultrazvuk dopadl dobře a výsledky krve jsem měla 18.5. u gyndařky a taky dobrý....10.7. jdu na 2. screening a to už mi to snad řeknou pohlaví s větší jistotou

snezenka123
autor
22. kvě 2018

@janalub Já byla 10.5 a pro výsledky jsem volala o týdnu na gzndz a už tam byli🙂
Jinak mě PA řekla, že to vypadá spíš na holčičku, /12+6/ aq dnes na utz /14+4/ primář říkal, že na 80% holka❤

janalub
23. kvě 2018

@snezenka123 já zatím na utz zatím nebyla, jdu až toho 10.7. 😞

snezenka123
autor
24. kvě 2018

@janalub aha, to jdeš na druhý screening. Já jdu tam na druhý scren 12.7

janalub
28. kvě 2018

@snezenka123 ano, na druhý screening jdu 10.7. mezi screeningy žádný utz mít nebudu, jen poradnu. Příští týden už budou poslouchat srdíčko

snezenka123
autor
28. kvě 2018

@janalub já jdu 11.7, spletla jsem si datum🙂já byla teď na utz na pohotovosti, kvůli špinění a navíc můj dr.má utz v ordinaci, tak vždycky kouká i při poradně🙂 jsem za takový luxus docela ráda, u dětí jsem to nezažila🙂tam jsem měla jen ty v nemocnici v 12tt,20tt a 30 a 36tt

majdacz
5. únor 2019

Ahoj holky. Mám zadanku do Liberce na screening. Byl tam někdo v poslední době ? Jsem v 8tt. Kdy tam mám volat ? Jsem z Ml.Bol. Budu tam muset jet dvakrát ? Nebo to udělají vše najednou ? A jak jste byli spokojený ?

janalub
5. únor 2019

@majdacz já tedy spokojená byla. Volat se má myslim kolem poledne, zeptají se vás který jste týden a podle toho vás objednají. Udělali mi podrobný ultrazvuk a pak vzali krev. Do 14 dnů byli celkové výsledky u mojí gyndařky. Dali mi tam rovnou i termín na 2 creening.

lieselmeminger
31. srp 2019

Tak trochu "aktuálně"... Byla jsem tam na jaře letošního roku a za mě absolutní nespokojenost.
Volala jsem hned ten den, kdy mi lékař dal žádanku a objednali mě na první část. To jsem dorazila, zaplatila poplatek (doporučuji mít to přesně), odebrali mi krev, změřili tlak, určili stáří plodu podle ultrazvuku a dostala jsem dvě fotky. Na druhou část jsem chtěla vzít manžela (ptala jsem na to na té první a bylo mi řečeno, že to není problém). Bohužel jsem chytla asi špatného doktora, protože jsem dorazila na ultrazvuk, po poměrně dlouhém čekání v čekárně jsem se dostala dovnitř a začala pro mě asi prozatím nejhorší půlhodina těhotenství.
Behem utz sestra diktovala doktorovi výsledky krve. U jedné z hodnot začaly probírat, že je hodnota velmi nízká (nebylo mi sděleno o jakou hodnotu se jedná ani jak moc nízká je). Doktor se stále rozčiloval s něčím na ultrazvuku a pořád opakoval, že to nemůže najít. Postupně si do ordinace přivolal další dvě doktorky. V tu chvíli, kdy jsem tam ležela a nade mnou se tři doktoři hádali ohledně ultrazvuku a do toho přišla další a začala něco o rakovině, jsem myslela že se definitivně zbláznim...
Kdybych v tu chvíli věděla, že to, co nemohl na ultrazvuku najít, nebyla nosní kůstka (jak jsem si v hrůze myslela), ale způsob, jak nastavit ultrazvuk aby zjistil průtok pupečníkem nebo že rakovina, o níž se tam bavili se týkala jiného pacienta, ležícího v nemocnici, nebyla bych tolik ve stresu.
Těšila jsem se, až mi ukáží kde má miminko hlavu, páteř, nohy a tak dále, ale to se nekonalo. Bylo mi oznámeno, že mám zvýšené riziko růstové retardace, že o nic nejde a dali mi další termín na screening v druhém trimestru. Odcházela jsem vyklepana a zbytek dne jsem brečela, ne proto, že by mě výsledek vyděsil, ale proto, že jsem z té půl hodiny u nich byla tak ve stresu, že jsem to ze sebe potřebovala dostat.
Na další screening jsem si u gynekologa vyžádala žádanku do nemocnice v Jablonci. Do Liberce by mě už nikdy nikdo nedostal.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru