Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

14DPO bylo hCG 73, 16DPO 371. Není to moc?

miranell
10. zář 2015

Ahoj, nikde jsem pořádně odpověď nenašla, tak třeba mi poradíte 🙂
14 dpo jsem byla na krevním testu a HCG 73, 16 dpo jsem byla test zopakovat a HCG 371. Není to trochu moc? 😀 Všude se dočítám, že za dva až tři dny by se měla výše zdvojnásobit, ale tohle je 400 % 😲 😅

pecora
10. zář 2015

Treba jsou tam dve 😀

miranell
autor
10. zář 2015

@pecora To mě právě taky napadlo, ale u nás v rodině nejsou, u manžela taky ne... krom toho je to přirozenou cestou, tak jsem z toho jelen

bajana
11. zář 2015

Aj tak môžu byť dve....navyše ja som pocula, že hcg sa každý deň zdvojnásobuje, takže 73x2x2 a to už nie je až taká odchýlka....tes sa a nestresuj, už sa na hcg vykašli...ja som to nikdy nezisťovala a ako mi je dobre 😉

megy
11. zář 2015

já bych to viděla na dvojčátka 🙂 gratuluji

gejbrijel
11. zář 2015

Mě říkala sestra v ordinaci, ze to pak leti nahoru i po tisících, ja myslím ze ok...

miranell
autor
11. zář 2015

@bajana já se tím nestresuju, spíš mi to přišlo zajímavé, protože jse m se ptala kamarádek co jsou nebo byly těhotné a všechny měly za 48 hodin nárůst kolem 100- 180 procent, kdežto u mě za stejnou dobu je to nárůst 370 procent. Vcelku je mi jedno jestli tam jsou dva, nebo jeden bojovník, spíš jsem se chtěla zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost. 🙂 Jsem od přírody zvědavá holka 😀 😀 😀 😀

miranell
autor
11. zář 2015

@megy Tak já dám pak vědět ju? 😉

miranell
autor
11. zář 2015

@gejbrijel Tak jen ať to nahoru letí, to je jedinně dobře 🙂

gejbrijel
12. zář 2015

@miranell to určitě🙂 mě to tento týden letělo taky, ale bohužel dolů... Tobě samozřejmě gratuluji!

miranell
autor
12. zář 2015

@gejbrijel tak to mě opravdu mrzí, vím jaké to je ☹

anuliina
12. zář 2015

Mela jsem to podobne.Navic jsem mela hcg vyssi,nez odpovida v danem tydnu.Taky me vsichni strasili dvojčatky. Ale bylo tam jen jedno - holcicka.Bohuzel to vysoke hcg mi potom vyslo i pri screeningu a diky tomu vysoka pravdepodobnost na DS.Bohudik vse bylo nakonec v poradku a mame krasnou a zdravou holcicku. 😉

miranell
autor
14. zář 2015

@anuliina Ahoj tak to jsem moc rada ze to dopadlo v poradku, ja se to asi dozvim ve čtvrtek to jdu na prvni utz tak uvidime co se v brisku deje. Každopadne moc dekuju za tvou reakci 😉

anuliina
14. zář 2015

@miranell tak to drzim palecky a jsem docela zvedava jak to cele dopadne.Jestli tam opravdu budou ty dvojcatka nebo ne. 😉 Dej vedet.Drzim palecky aby tehotenstvi probehlo v poradku.

miranell
autor
15. zář 2015

@anuliina Děkuju, dám určitě vědět, včera mi dělali test na HCG a je 1835 tak nevím, po čtyřech dnech to tak nějak odpovídá, necháme se překvapit na ultrazvuku 🙂 Budu vděčná za jednoho tvorečka 🙂

lejla29
15. zář 2015

@miranell Když jsem čekala dvojčata, tak jsem měla 15.den po ovulaci Hcg 800 jednotek, takže to vidím spíš na jedno. Teď jsem měla u druhého dítka 14. den po ovulaci Hcg 250 a čekám jedno. Obecně se říká, že více a rychleji roste Hcg u holčiček (ale ví bůh, co je na tom pravdy). 🙂

miranell
autor
15. zář 2015

@lejla29 asi to spíše bude jedno, mě zarazil jen ten nárůst na začátku, že to byl hroznej fofr, ten další odběr pak už odpovídal. Jestli je to holčička, tak ať je hlavně šikovná a snaží se takhle hezky dál 😉

lejla29
16. zář 2015

@miranell No ono ten 16.den co ti dělali odběry tak nějak odpovídá průměru. Ten 14. den je ta hodnota malá, asi se zahnízďovalo a pak se rychle vzpamatovalo a dohnalo to. Já vím, že když se u nás v caru dělali testy 14.den po oplodnění, tak sestřička říkala, že prosperující těhu by mělo mít hodnotu okolo 150 a 16 den od opu musí mít určitě nad 200 (jinak se testy Hcg musí ob dva dny opakovat). Ale takhle hodně na začátku těhu Hcg rychle stoupá, takže bych to vůbec neřešila. Jednou jsem měla 14.den Hcg 38 a doktorka mi volala, ať to nevzdávám, že za dva dny může být ta hodnota třeba už v normálu, že takové případy, kdy se embryo vzpamatovalo viděla hodně. Bohužel u mě to nakonec kleslo, takže nic. Buď ráda, že stoupá a že už je to v normálu. Hezké těhu! 😀

miranell
autor
16. zář 2015

@lejla29 no, já jsem právě byla překvapená z toho rychlého nárůstu. Když jsem se snažila najít nějaké informace, tak mi vyšlo, že je to nadprůměrný nárůst, podle toho grafu níže. Nejsem si totiž úplně jistá, jestli jsem byla 13 dpo, nebo 14. Pokud 14 tak platí ten graf co je dole, pokud 13 tak ten vzestup by byl ještě hodně nad průměrem. Vím, že to asi nemá cenu tak úplně sledovat, ale mám za sebou několik neúspěšných umělých oplodnění, z toho jedno končilo zamlklým těhu. Tohle těhotenství je počato přirozenou cestou a je to vůbec mé první těhotenství, které začalo "normálně". Proto jsem z toho tak trošku jelen 😀 Je mi 33 a je to pro mě dar z nebes, takže pokud to znamená, že je tam jeden drobeček, který se sakra snaží o své místečko na tomhle světě, tak jsem nejštastnější ženská na světě.

maudn
16. zář 2015

Má se zdvojnásobit až ztrojnasobit

miranell
autor
16. zář 2015

@lejla29 ještě na vysvětlenou, proč si nejsem jistá s tím kolik jsem DPO. Měla jsem ovulační testy pozitivní 25.8, což by znamenalo, že ovulace byla ten následující den, nebo za dva. Ale já počítám ovu od toho 25tého, protože jsem měla největší bolesti v podbřišku k večeru. Proto počítám už od toho 25.8.
Pokud by to bylo jen o den později, tak už to vypadá takhle, proto jsem měla to podezření na dvojčata. Ale jak říkám, je mi to jedno, jedno nebo dvě, hlavně ať to dopadne dobře 😉

maudn
16. zář 2015

@miranell tvoje vajíčko se mohlo uhnizdit rychleji, tak by to hcg mohlo stoupat i dřív, mimochodem jestli budeš všechno kolem tehu tak řešit, tak se brzo zblázniš:_) ale nebyla jsem lepší

miranell
autor
16. zář 2015

@maudn Ahoj, no to já právě vím, že se to má zdvojnásobit každých 48-72 hodin, jenže když jsem pokládala otázku tak se mi to zdvojnásobilo každých 20 hodin.... 😀

miranell
autor
16. zář 2015

@maudn neboj nezblázním, jenom mě to zajímá, už několikrát jsem psala, že ať to bude tak nebo tak nebo tak, tak je mi to jedno, byla to spíš otázka zvědavosti, zda má někdo podobnou zkušenost 🙂 Kromě toho jsem analyticky založenej člověk a ráda si zjišťuju, i když je mi samozřejmě jasné, že příroda si dělá své a ne vše se dá zařadit do tabulek. To už jsem si ověřila, když mi dr. v centru řekl, že na základě testů, mám velmi malou zásobu vajíček, absolvovala jsem ten stejný test za třičtvrtě roku a z podprůměrných hodnot jsem se dostala na hodnoty, které odpovídaly tomu, jako bych omládla o deset let (dle doktora nemožné) 😀 😀

maudn
16. zář 2015

@miranell to co se doctes na internetu je vše přibližné, takže i to jak se znásobi a kolikrát je čistě přibližný údaj,

miranell
autor
16. zář 2015

@maudn jasný, je to jak jsem psala, že s příroda dělá své, a je jasné, že musí být nějaké "průměrné" hodnoty, nebo obvyklé... uvidíme no 🙂

miranell
autor
16. zář 2015

@maudn jinak gratuluji k těhu 🙂

lejla29
16. zář 2015

@miranell úplně tě chápu, já mám za sebou 6 IVF a dva nativy, z druhého IVF mám holčičku a teď jsem těhu. Taky jsem všechno moc řešila. Nejdůležitější je, že Hcg roste a ta hodnota 16.den úplně odpovídá krásnému zdravému těhu. Zbytek neřeš. Já měla ten 14. den po OPU hodnotu 250 a čekám jedno. Jinak jak jsem psala, když jsem čekala dvojčata, tak jsem měla 14.den 400 a 16.den 800 (měla jsem hyperstimulák a byla jsem hlídaná). Ty máš hodnotu krásnou a roste, takže to určitě vyjde!!! 😀
PS: U biochemického těhu jsem měla 14.den hodnotu 38 a 16. den 20. A u mimoděložního Hcg roste strašně pomalu. Takže nestresuj a hezké těhu!!!!

miranell
autor
16. zář 2015

@lejla29 jsem v klidu neboj, po tom třetím odběru to roste tak akorát. Já měla právě při tom jednom IVF 14 po ET hodnotu 1070 a to tam byla dvě, ale postupně mi odešla obě....

lejla29
16. zář 2015

@miranell Aha, to je škoda, mě se to stalo také že odešla obě. Ono je někdy lepší mít jedno, dvojčata jsou až moc riziková. Tak ať ti všechno dobře dopadne a ať máš příští týden srdíčko! 🙂

miranell
autor
16. zář 2015

@lejla29 Díky jsi moc hodná, dám určitě vědět 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli