3D ultrazvuk, stojí za to?

partyzanka91
20. zář 2015

ahoj,
přemýšlím, ale pouze přemýšlím, že bych si tentokrát nechala udělat i 3D ultrazvuk, pro lepší podívanou a zážitek. Na druhou stranu je mi ale docela líto těch peněz, levné to není (tak 2 500) a za ty peníze už můžou bejt krásné věci do výbavičky. Rozhodla sem se tedy, že se zeptám vás maminek a na základě vašich zkušeností se rozhodnu jak dál. Pokud jste byli na 3D UZ jaký jste z něj měli pocit? Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek? Nebo je to téměř stejné jako klasické velké ultrazvuky? (chodím na ně k Apolináři a tam je to špičkové, přítmí, velká televize před vámi, vše krásně vidíte, vedle sedátko pro partnera, či kamarádku). Pokud už do toho ty peníze dám ráda bych aby to stálo opravdu za to. Díky budu se těšit na vaše zkušenosti

lrg
21. zář 2015

Nestojí to za to, za ty peníze ani omylem. Přesto jsem na něm byla v obou těhotenstvích 😀

adik2
21. zář 2015

Ahoj, já byla u prvního těhotenství, u druhého už ne. Strašně jsem se na to těšila, ale malej se schovával, byl zabořený hlavičkou v placentě, nijak se nepohyboval (a to jsem dělala dřepy a chodila po schodech), kdyby nezačal jakoby počítat prstíčkama, tak se nedělo ale vůbec nic 🙂 Jakoby, že bych si trhala vlasy, že jsem tam šla, tak to ne, ale jak říkám u druhého těhu jsem si to odpustila. Ale zase třeba budeš mít štěstí a mimčo bude hezky vidět. Když jsem viděla fotky ostatních holek, tak jsem se právě namlsala, jak jsou děti krásně vidět, ale teda bohužel u nás nic 😝

palomitacheca
21. zář 2015

@partyzanka91 byli jsme na 3D/4D utz ve vsech tehotenstvich, protoze jsme chteli videt nase miminko jinak nez na klasickem utz a prali jsme si video na pamatku. Nam to za ty penize stalo, i kdyz dcera a 2.syn nebyli idealne otoceni. Bohuzel ti predem nikdo nezaruci, ze miminko bude spolupracovat a bude v dobre pozici. U 1.syna jsme byli v Olomouci a cenu uz si nepamatuju, u dcery a 2.syna jsme byli v Krci a platila jsem asi 1400Kc za CD s nekolika kratkymi 4D videi a spoustou 3D obrazku ulozenych z tech videi. Kdybych jeste nekdy byla znovu tehotna, pujdu na tenhle utz zase 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=OoNCz2SLCiw
ewelinkaaa
21. zář 2015

My do toho nešli. Některým dětem ten ultrazvuk nedělá dobře a jsou celou dobu odvrácení nebo si strkají pacičky před obličej. Nám stačil normální ultrazvuk, i tak malý Kulihrášek nechtěl moc ukázat obličej kvůli nosní kůstce a teď ve třetím trimestru kvůli obvodu hlavičky. Doktoři mi kvůli tomu bouchali hlavicí od ultrazvuku do břicha. Já na jeho místě bych se na takové zacházení otočila prdelkou ven. 😀
Pro mě je to zase hezké nechat se trošku i překvapit. Nemůžu se už dočkat až malého uvidím... 😵

partyzanka91
autor
21. zář 2015

TAk díky za názory, spíš teda si nepůjdem, Ušetřené peníze bych chtěla investovat do pár kusů oblečeníček dle barvy (teď už si necháme říct dopředu pohlaví) ať má mimi taky něco svého slušivého a nejen poděděné a také ais pořídíme jinej hlubokej kočárek. Jezdíme často MHDa tahat tam věčně ten náš teréňák nebyl sranda. Teď navíc bude k tomu třeba hlídat ještě malou treperencu 😀 tak a´t alespoň v tomle ohledu se to usnadní

gnusnow19
21. zář 2015

Teda za mě ano, byl to super zážitek a zůstalo nám na památku video.

slunina
21. zář 2015

Nevím kde jste vzala cenu, před dvěma lety jsem sehnala přes slevový portál za 600, letos jsme byli v Podolí za 900. Je to originální a cenná památka na těhotenství, holčička má první fotku v albu právě z 3D/4D. Chlapečkovi to uděláme zrovna tak. Je i hezké porovnat 3D obou dětí, každé je jiné a líbí se mi "náhled" toho, jak bude mrňousek vypadat, až se narodí.

kajsav
21. zář 2015

Mě teda ta cena také překvapila, většinou jsem viděla cenu za samotný ultrazvuk 500 a pak záleží, jestli chce člověk DVD s fotkama za cca 300 nebo s videem za 500.

slunina
21. zář 2015

@kajsav My to v prvním případě měli včetně videa a vlastní flash disk a tři fotky, v druhém s videem na DVD. Chtěli vlastní, ale to naše se jim nelíbilo, tak nám darovali.

partyzanka91
autor
21. zář 2015

jé tak jestli je ta cena do tisícovky tak to jdu určitě. Ale myslím že při prvním těhu jsem četla nějakej rozvrh vyšetření během těhu a byl tam i 3D ultrazvuk nehrazené vyšetření a tam právě byla cena přes 2000. Ale jako za 900 do toho teda jdu to mě zas tak nevytrhne a zážitek na celej život.

slunina
21. zář 2015

@partyzanka91 U nás je informace stará max. měsíc a šlo o Podolí. 900 s videem

partyzanka91
autor
22. zář 2015

@slunina: tak já jsem dneska do toho Podolí volala a opravdu to tak je. 900 korun a k tomu i fotky s videem. Ptala jsem se rovnou kdy se mám objednat, tak stačí 2 týdny předem (UZ dělají od 14. do 17. tt takže když si zavolám po velkém UZ tak ideální).
Jinak fakt strašně ochotní na telefonu, s tím jsem se už dlouho nesetkala. Paní na ústředně byla moc milá hned mě přepojila a dala čísilko na které mám volat, kdyby mě to zrovna nebrali. Též i paní na UZ byla velmi vstřícná, vše mi vysvětlila. Poslední dobou když sem někam volala byl každej spíš nervozní nebo nevrlej tak mě to příjemně překvapilo

zuzanastr
30. zář 2015

Ahoj holky, chystám se 3D fotku do Brna na Veveří, nevíte, kolik se pouze za fotečku platí?
Děkuju

svatenka11
30. zář 2015

Já u prvního těhu nebyla,před 6ti lety,tedkom u druhého ano,hezké na podívání to bylo,ale barevnou fotečku nemáme i když jsme ju i s partnerem moc chtěli,malá si pořád skovávala obličejík a dr,říkal,že tam nebude nic vidět,že škoda peněz,tak jsem si nechali udělat krásnou obyčejnou černobílou a jsem i tak spokojená,byla zdarma,za barevnou chtěli 250kč,za video nevím,o tom jsem ani neuvažovala. 🙂 a bylo to teda v Prostějově

lucie009
19. říj 2015

Holky asi blba otazka... ale myslite ze kdyz si dam kavu pred 4d utz, aby se mimco rozpohybovalo jestli to nejak pomuze?? Chtela bych hlavne zjistit pohlavi...

zuzanastr
19. říj 2015

Slyšela jsem, že pokud by se mimi nechtělo otočit, nabídne Ti paní doktorka, ať si zajdeš na kafe nebo Colu. Pokud kafe normálně v těhotenství nepiješ, počkala bych, až co řekne Dr.

sarasi
26. říj 2015

Ja jsem strasne moc chtela na to jit, ale v Praze to delaji za 500 + jestli chces fotku a DVD tak dohromady te to vyjde na 1200. Ale pak jsem to 4D nasla na slevovem portalu za polovicni cenu, tak tam jsem uz nevahala 😀
https://www.slever.cz/slevy/4d-ultrazvuk-v-teho...

mayyas
26. říj 2015

Taky jsem byla letos v Podolí (za těch 900,-), dokonce 2x 😀, bylo to super a máme krásnou památku.

kajsav
27. říj 2015

@sarasi Tak to mě vůbec nenapadlo, že se to objevuje i na slevových portálech, díky za tip! 😉 Cena je to pěkná a už máš ultrazvuk za sebou? Jaká byla zkušenost s ordinací GynHelp? 😉

estrellita
27. říj 2015

@sarasi
@kajsav ja tam taky byla pres slevovy portal🙂 doktor moc fajn,mily, dal mi i vypalene cd,protoze flaska mi nefungovala,premeril malou i normalne,zkoukl pohlavi 🙂 takze za me dobra zkusenost

sarasi
27. říj 2015

Ano uz mam ultrazvuk za sebou 🙂 Pan doktor je velmi prijemny, ochotny a hlavne trpelivy 😀 protoze malej nechtel ukazat oblicej a furt tam mel ruciciky, ale pan doktor to nevzdal a pockali jsme chvilku a pak uz jsme oblicej zachytili 🙂 Jedine ta sestricka je takova neprijemna, ale s tou se nemusis vubec bavit 🙂

kajsav
27. říj 2015

@estrellita
@sarasi Díky za info, je to vážně za pěknou cenu, asi se na to hned vrhnu! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru