41+1. Mohly by to už být kontrakce?

annacb
25. črc 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat nebo poradit. Jsem poprvé těhotná, termín jsem měla 17.7. Takže týden plus 1 den přenáším. Dnes od rána mám bolesti po 10 minutách vždycky je to jako nic pak se to začne rozjíždět, pak to bolí fakt dost tak 40 vteřin a zas to pomalu ustane a tahle pořád dokola myslíte, že už by to mohly být kontrakce ? Já už jsem se všeho a všech tak zmatená, že nevím Děkuji

kocila
25. črc 2020

@annacb ano,myslim,ze se ti porod rozjizdi👍

kyselalimetka
25. črc 2020

@annacb Myslím, že ano 🙂 Já jsem měla tuhle aplikaci, hlídá frekvenci, kdy už je to vážné. Plus bych pracovala s tím, co vám řekli na předporodním kurzu, nebo zavolala do porodnice, kdy mám vyrazit.

mia255
25. črc 2020

Pokud je to pravidelné tak se prood rozjíždí🙂 také doporučuji aplikaci a klikat si začátky a konce kontrakcí.... a ještě zkus horkou sprchu, pokud pravidelné bolesti nepřejdou, pravděpodobně rodíš. Držím palce 🙂

mia255
25. črc 2020

A pokud to už bolí pravidelně hodně, začala bych se pomalu chystat do porodnice

annacb
autor
25. črc 2020

@mia255 Děkuji.😊 Myslím, že se to dá ještě vydržet porodnici mám 2 minuty autem, tak jsem v klidu. Já mám už celkem dlouho poslíčky a ty vždycky přešly, buď sprchou nebo jsem je zaspala, tak chci počkat ještě. 😊
@kyselalimetka Děkuji, appku zkusím, do porodnice volat nemusím prostě, mám přijet. Na kurzy jsem bohužel nechodila, kvůli koroně.
@kocila Děkuji 🙂
V pondělí mám nastoupit do porodnice na vyvolávání, jsem Emmu včera večer přemlouvala, tak třeba už to bude k něčemu. 🙏 Bolí to čím dál víc ale já mám z toho radost 😊 (ono mě to asi brzy přejde pokud to není planý poplach ) 🤨

klokanka31
25. črc 2020

@annacb Hlavně tady neposlouchej rady ať jedeš do porodnice až budeš mít kontrakce pravidelné a po 5 minutách. Já ještě chvíli předtím, než se malá narodila, měla kontrakce nepravidelné-po pěti, pak po 15,po 7... Kdybych čekala na pravidelné, tak bych porodila doma. A nedávno tady byla holka co měla to samé-naštěstí neposlechla "dobré" rady, jela do porodnice, a taky prý víceméně na poslední chvíli.

sylvusska
25. črc 2020

Takto jsem poznala porod, podle toho, ze se nejaka bolest, ac nepatrna treba, objevi a po urcite dobe zmizi a zas objevi. Drzim palecky, at to mas brzy za sebou.

sylvusska
25. črc 2020

Urcite se rid pocitove, jak to vnimas co do bolesti, do porodnice az to bude doma nesnesitelne. Taky bych tam nejezdila driv, kord pokud bydlite takovy kousek. Doma ti bude lip. Ja jela u 2.porodu pri kontrakcim co 2minuty a jeste jsem v arealu byla u auta, ten cerstvy vzduch mi delal dobre. Stejne pak do porodu jeste 40minut.

klokanka31
25. črc 2020

@sylvusska Každý to může mít ale jinak, někdo nemá pravidelné kontrakce, a ani nemusí mít nesnesitelný bolesti... Já je teda neměla příšerný, čekala jsem to mnohem horší... Já vlastně ani nepoznala že vážně už rodím ☺

annacb
autor
25. črc 2020

@sylvusska Já chci co nejdýl to půjde, prostě nesnáším nemocnice a doma je to vážně lepší, jsem z nemocnic hrozně nervózní vždycky ... takže doma bude dokud to půjde, v nemocnici o mě všechno už vědí, a opravdu to mám 2 minuty 😊. Je to jen čím dál víc nepříjemné ale dá se to ještě počkám 😊. Za rady ale moc Děkuji 🙏❣️

leymea
25. črc 2020

Verim, ze se rozjizdi porod 😉

kocila
25. črc 2020

@annacb ja jsem si takhle prozila 2dny a treti den se syn narodil 41tt+2,o fous jsem unikla vyvolavani

annacb
autor
25. črc 2020

@kocila
@leymea Dala jsem i sprchu a pořád 10-8minut intervaly akorát bolest ta už začíná být fakt silnější a silnější.. už musím přestat cokoliv dělat a dýchat ale stále zvládám... ještě počkám hodinku, dvě pak zavolám nebo vyrazíme. Tak už snad, už je to nekonečný 🙏😊

leymea
25. črc 2020

@annacb verim, ze ano 😊 mne nastesti u obou porodu unikla trosku plodovka takze jsem tohle nemusela resit, ale u druheho porodu mi po pul hodine od toho uniku zacali bolesti, ze jsem poznala,ze uz je to porod. Akorat v porodnici mi rekli, ze jeste nerodim, ze nalez stejny jako rano a kontrakce nepravidelne. Tak pozor na to, protoze cca za dalsi hodku a pul jsem mela maleho u sebe 🙂 tim chci rict, ze ne vzdy musi byt kontrakce pravidelne 🙂 preji krasny a rychly porod bez komplikaci 🍀🍀

gruyerre
25. črc 2020

@annacb jen abys to stihla. Klidně můžeš mit až do konce kontrakce po 8 minutách. Držím palce.

annacb
autor
25. črc 2020

@leymea děkuji 😊

annacb
autor
25. črc 2020

@gruyerre Je to pro mě těžké odhadnout ale když se to zatím dá zvládnout, já včera byla na kontrole a nic, vím, že to po pár hodinách může být jinak ... asi vážně dávám na svůj pocit 🙂

klokanka31
25. črc 2020

@annacb Zvládnout se to dá až do konce... Já se divila že už je malá venku, čekala jsem o hodně větší peklo.

misicka1988
25. črc 2020

@klokanka31 Asi jak kdo.. Pro mě to bylo pokaždý teda naprostý peklo 😳 Ale kamarádka taky měla porody skoro bezbolestné 😃 Já chtěla vždy v těch nejhorších bolestech umřít 🥺

misicka1988
25. črc 2020

@annacb Držím moc palce, ať jde vše hladce 😊👍🍀

annacb
autor
25. črc 2020

@misicka1988 strašte mě prosím 🙏. Každá to máme jinak a já to zvládnout také nějak musím 🥺

misicka1988
25. črc 2020

@annacb Ne, neboj. To spíš jen já jsem to měla takhle blbý. Okolo mě kamarádky měly z porodu jen pěkný zážitek, vše v pohodě. Přeji ať máš miminko už brzo v náruči 😊🍀🌹

klokanka31
25. črc 2020

@misicka1988 To já naštěstí ne. Já měla teda víceméně jen bolesti v kříži, takže se to dalo. A byla sranda, když mi museli dát vyvolávačku, abych měla kontrakce jednu za druhou. Mě porodní asistentka varovala, že možná budu mít větší bolesti, ale že už o bůhvíjak moc to horší být nemůže. Moje mamka mi vyprávěla že vyvolávačka je opravdu strašná, že si myslela že u toho umře, takže jsem čekala bůhví co, a ono nic, bolesti stejný, já vysmátá, a PA nechápala ☺

mia255
25. črc 2020

@misicka1988
@klokanka31 holky, nestrašte tady zakladatelku, ať nejede do nemocnice vyplašená a ať si porod užije v pohodě🙂
@annacb zvládneš to s přehledem neboj a ty hruzostrašné komentáře a historky vůbec nečti, dokud budeš v pohodě, vše půjde jak má a za chvíli budeš mít miminko v náručí ❤

leymea
25. črc 2020

@annacb mozna uz mas miminko u sebe 😊 ale kdyby ne tak Te chci uklidnit,ze ja mela oba porody krasny a sla bych klidne zase rodit 😉 zadny strach😊

verunkablack
25. črc 2020

Tiše závidím, tp jsem měla také 17.7. poslíčky defacto nemám... Včera večer mi odešla zátka a pořád nic. Na pondělek mám domluvený příjem do porodnice na vyvolání... 😢

mia255
25. črc 2020

@verunkablack taky držím palce ať se malé umoudří a jde samo... a pokud ne, tak vyvolání není žádná trága 🙂

luciesvag
25. črc 2020

Mě u druhého porodu skoro nic nebylo. Lehla jsem si a prdla mi voda. Okamžitě mi nabehly kontrakce jako prase... a byla jsem ráda, že jsem neporodila v sanitce

annacb
autor
25. črc 2020

@verunkablack Tak jsme na tom stejně, jsem stále doma kontrakce po 7 minutách jde to pomalu 🙂 cítím se docela dobře. Když přijde ta kontrakce která trvá tak minutu, už musím hodně dýchat a mám svůj svět moc nevnímám, mám chuť se do něčeho zakousnout 😅. Ale jinak to jde tich 7 minut vždycky. Nikam se nebudu hrnout ... čekám až budou po 5 včera jsem byla na kontrole a všechno bylo OK tlak moc, ozvy Emmy ... také mám v pondělí nástup tak uvidíme jestli v noci vyrazíme... Třeba Emma čeká na můj svátek. 😅😶

pajulisek
25. črc 2020

@annacb držím palce ať už vás princezna dlouho netrápí ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru