41+1. Mohly by to už být kontrakce?

annacb
25. črc 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat nebo poradit. Jsem poprvé těhotná, termín jsem měla 17.7. Takže týden plus 1 den přenáším. Dnes od rána mám bolesti po 10 minutách vždycky je to jako nic pak se to začne rozjíždět, pak to bolí fakt dost tak 40 vteřin a zas to pomalu ustane a tahle pořád dokola myslíte, že už by to mohly být kontrakce ? Já už jsem se všeho a všech tak zmatená, že nevím Děkuji

annacb
autor
25. črc 2020

@pajulisek
@luciesvag
@mia255
@leymea a myslíte že je možné aby to trvalo takhle 12 hodin ? 🤷🏻‍♀️ Jakože nejdřív 10 min pár hodin pak 7 minut bolesti teda už opravdu velké ... už to asi vzdávám a pojedu 😊

natysnovec
25. črc 2020

@annacb 🍀🍀🍀🍀🍀

misicka1988
25. črc 2020

@annacb Se synem jsem to tak měla, trvalo to poměrně dlouho než jsem usoudila že pojedu do porodnice. Mnoho štěstí 😊🍀

marti89
25. črc 2020

Na kontrakce bych nespoléhala, já měla prasklou vodu, měla jsem jedno nepřijemný zabolení, když jsem se otočila na posteli, po 20 minutách se mi stáhlo břicho a nutilo tlačit, po vyšetření na 7 cm a hned na kozu a rodit, za 20 minut od té kontrakce už byl venku.

Chtělo by to vyšetření, jestli už nejsi otevřená, třeba už budeš téměř připravená. Držím palce, ať jde vše hladce 🍀

kristyn.g
25. črc 2020

@annacb já měla kontrakce po pěti až šesti minutách 2dny ... Takže je to možné. Malý se narodil 3. Den ráno

kocila
26. črc 2020

@annacb ja takhle s kontracemi rodila 2dny (Doma + 1x navsteva porodnice zavrena jeste dole),druha Navsteva porodnice 3-4cm),holt nekdo ma porod dlouhy,pokud jsi nejsijista,tak se nech zkontrolovat v porodnici-mne tam dali pri prvni navsteve cipky na bolest i domu,takze jsem dalsich 24hodin byla doma

sylvusska
26. črc 2020

@annacb tak jak pak jsi na tom?

annacb
autor
26. črc 2020

@sylvusska No v půl 4 ráno když už jsem byla fakt zoufalá a začala se oblékat tak nic ... po x hodinách najednou nic ... usnula jsem únavou ... ráno se probudila a zase ale už ne pravidelně... Raději jsem volala, sestřička mi teda mile oznámila, že to jsou poslícči..😶. Takže zítra nástup a řeknu Vám, že mám neskutečný strach protože jestli tohle byli poslíčci Ke konci už jsem to vážně nezvládala) Tak si nějak nedovedu představit ten zítřek 🥺🤦🏻‍♀️

saruler
26. črc 2020

@annacb ja jen chci rict, ze pokud zvladas u bolesti psat, tak to jeste nejsou bolesti k porodu. Ne, ze bych chtela strasit, nebo delat chytrou, ale proste pri tech pravych porodnich bolestech se opravdu neda soustredit na nic jiheho nez na tu bolest. Ale na druhou stranu, predstavovala jsem si porod horsi, neni to nic, co by zdrava zenska nezvladla, drzim palce!

annacb
autor
26. črc 2020

@saruler No ono jako ja to mám tak, že nic pak tak minutu nemůžou vůbec nic už ani snad lezet a pak to zas odezní a par minut je klid a znova ... už jsem začala trosku krvácet ale bylo mi řečeno, že pokud to není nic hrozného, že se asi vážně začínám pomalu otvírat.. řeknu Vám, že jak to zažívám poprvé, tak jsem z toho celá zmatená 😶🙏

sylvusska
26. črc 2020

@annacb segra taky mela takovyhle poslicky cely tyden po pred porodem, ze ji to fakt bolelo a mela je vyzivne. Toho vyvolani se neboj. To zvladnes. Ty porodni bolesti budou jeste jine, tam to poznas, ze bude bolet hodne spodek, nejen bricho, jak se budes otevirat. Tyto kontrakce jsou nezamenitelne a je potreba se uvolnit a plne se soustredit. Ty te budou paralizovat, ze nebudes schopna niceho 🙂 ale das to 🙂

mia255
26. črc 2020

@annacb vyvolání se neboj. Vůbec nemá cenu si takhle dopředu představovat jak to bude bolet. Bude ale věř mi, že to dáš🙂 dej se do klidu, užij si poslední den 2v1 udělej si relax, dobře se najez, pusť si nějakou oddechovku a tes se! Zítra už budeš mít prdolku u sebe ❤️

annacb
autor
26. črc 2020

@sylvusska
@mia255 Doufám, že to nebude trvat třeba 3 dny ten porod, vím že asi určitě ne, že mi daji tabletu a šup, šup ale snad to pak půjde trochu rychleji 😊🙏

mia255
26. črc 2020

@annacb pokud máš takhle silné posly tak určitě ne🙂 můj první vyvolávaný trval ani ne 5 hodin a to jsem byla na 1 cm při příjmu 🙂

sylvusska
26. črc 2020

@annacb muj vyvolavany porod trval 2h 🙂 bylo to rychly 🙂

saruler
26. črc 2020

@annacb ja to chapu, ja byla nejista i u druhyho porodu. U prvniho se to bohuzel tahne, je to otrava. Ale aspon jak postupuje pomalu, tak se clovek na tu zvysujici se bolest aspon postupne pripravi.

annacb
autor
26. črc 2020

@saruler
@sylvusska
@mia255
Jste moc hodné holky. Zítra na nás myslete ❣️😊
Snad to bude rychlé,nic jiného si nepřeju.
Ale zvládnout to budu muset tak jako tak 😊🙏

saruler
26. črc 2020

@annacb drzim palce. Zvladnes to, ja vlastns sla k porodu jenom s myslenkou, ze to zvladnu, ze preci nejsem zadny maslo, coz mi pomohlo nejvic.
Kamaradka, ktera je primo porodnik, rikala, ze to je vlastne to nejdulezitejsi. Kdyz si zenska vezme do hlavy, ze neporodi, ze to bude bolet a ze to nezvladne, tak to vetsinou fakt nezvladne a skonci to cisarem. Psychika je v tomhle hrozne mocna. Ty znis spravne odhodlane, takze to nepochybne zvladnes!

mia255
27. črc 2020

@annacb určitě zvádneš🙂 mysli pozitivně, žádné strachy a půjde to jak po másle ❤

annacb
autor
27. črc 2020

Tak já nakonec do porodnice vyrazila v 5 ráno už jsem nezvládla bolest. Ty noci jsou nějak horší přes den to jde. 🤷🏻‍♀️ Jsem otevřená na 2 prsty ... konfekce 7-5 minut ... zatím mi nic nedávali věří, že to půjde samo ještě dneska .. Když ne večer mi dají tabletu a prý už zítra by měla být Emma semnou 😊

tehulinka91
27. črc 2020

@annacb no vidíš už to za chvíli bude. Poprvé se bojí všichni, ale všechny jsme to zvládli a ty to zvládneš taky. Držíme palečky ať máš co nejdříve Enmicku v náručí 🍀💋❤️

annacb
autor
27. črc 2020

Tak holky, jsem nějaká přešlá. Jdu do porodnice s tím, že jsem 41+2 tt s tím, že přenáším nic se neděje takže tableta... Ráno přijdu a doktorka mi řekne, kontrakce na monitoru jsou, interval 8-7min,otevřená jste na 2 prsty hezký nález ....Večer další vyšetření a už dáme tu tabletku. Jdu na vyšetření po 12 hodinách , prý hezký monitor opět otevřená na 2 prsty volně.... tak další vyšetření ráno .... Co to má jako být? Nějak extra se podle mě nic děje a další vyšetření ráno ? 😶 To tu budu takhle do Vánoc ne?

saruler
27. črc 2020

@annacb bud rada, ze tomu nechavaji jeste volny prubeh, ze telu davaji cas, aby to zvladli samo prirozene! Ale rozumim ti, je to umorny cekani. Zkus co nejvic odpocivat, at mas silu na porod

annacb
autor
27. črc 2020

@saruler takže je stejně možný, že mi tu tabletu daji ... pořád jsem krásně připravena a pak nic, já tohle prodlužování věcí ráda nemám ....

saruler
27. črc 2020

@annacb nojo, ale taky je mozny, ze to pujde samo! 🙂 ale chapu, taky pro me byl ten konec strasne narocnej, nejsem uplne trpelivej typ a rada mam veci pod kontrolou.

kocila
28. črc 2020

@annacb tak jak ti porod pokracuje?,nebo uz je hotovo?

klokanka31
28. črc 2020

@saruler Tak to nemusí být pravda, já u porodu taky psala sms...

klokanka31
28. črc 2020

@sylvusska Nemusí bolet spodek ani břicho... Já do konce porodu měla jen bolesti v kříži, a rozhodně ne takové, že by mě paralizovali...

saruler
29. črc 2020

@klokanka31 jako i u tech nejvetsich bolesti co uz nuti ke tlaceni? 🤔

marti89
29. črc 2020

@saruler Já porodila do 20 minut po první kontrakci, co jsem poznala jako kontrakci a do té doby jsem se cítila naprosto v pohodě. Dost záleží na osobním pocitu vnímání bolesti, každý ten práh má někde jinde..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru