41+1. Mohly by to už být kontrakce?

annacb
25. črc 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat nebo poradit. Jsem poprvé těhotná, termín jsem měla 17.7. Takže týden plus 1 den přenáším. Dnes od rána mám bolesti po 10 minutách vždycky je to jako nic pak se to začne rozjíždět, pak to bolí fakt dost tak 40 vteřin a zas to pomalu ustane a tahle pořád dokola myslíte, že už by to mohly být kontrakce ? Já už jsem se všeho a všech tak zmatená, že nevím Děkuji

jironymou1
29. črc 2020

@saruler Ja to mela stejne jako klokanka."Jen" bolest v krizi.Ale teda pekelna bolest.Kazdy ma prah bolesti jinak.Porod dle papiru od prvni kontrakce trval 57 minut.Tak nevim, jestli na to melo vliv, ze byl ten porod tak rychly.A to mi trvdili, kdyz me prijimali, ze budu rodit za minimalne 12h, ze nejsem vubec otevrena 😂 a to byl muj prvni porod.

saruler
29. črc 2020

@jironymou1 ja to nikomu neberu, ale je to rarita. Vetsina zen by urcite nezvladla pri tech nejvetsich bolestech psat sms, takze to jsem se snazila rict, ze zkratka ty nejsilnejsi porodni bolesti byvaji takove, ze nelze nic nez vnimat tu bolest.

tehulinka91
29. črc 2020

@saruler mě odjakživa říkali, že když mám silnou MS nebudu mít velké bolesti při porodu. Taková blbost, trpěla jsem hrozně při těch bolestech, křížové bolesti a navíc mě bolelo celý spodek jako by mi měll od pupku dolů upadnout. Ale zjistila jsem že mám práh bolesti opravdu nízko a strašně mě to vyčerpávalo. K mobilu jsem byla schopná se dostat až jsme s Adámkem byly na pokoji. 😊

saruler
29. črc 2020

@tehulinka91 ja myslim, ze to tak ma vetsina zen, ne? Preci se nezacneme trumfovat, ze jedna pri porodu uhackovala salu a druha upekla svatebni dort 🙈😅

tehulinka91
30. črc 2020

@saruler no já obdivuji ty co se zvládnou ještě samy odvést do porodnice 😃 však jasný, všechny máme bolesti, každá je jen cítíme v jinak 😊

klokanka31
30. črc 2020

@saruler Opravdu... Ale já teda neměla "největší" bolesti, ani pocit nucení k tlačení... Bolesti v zádech pořád stejné, vlastně od první až po poslední. A tlačila jsem když mi řekli ať začnu už tlačit...

klokanka31
30. črc 2020

@saruler Tak jsem asi divná 😄 já si na sále vždycky jen prodýchla kontrakce, a dál jsem s manželem řešila jak překvapit naše rodiče, protože nevěděli že rodím 😄 jsem přemýšlela v kolik mamka bude vstávat, abych jí včas odpověděla na pravidelnou ranní sms, aby nedostala podezření, že rodím. Pak jsem mu diktovala věci pro které má zajet domů... A mezitím jsem porodila, po dvou povinných hodinách na sále jsem se běžela osprchovat, šup do civilu, a frčelo se domů (měla jsem ambulantní porod). Bylo super vidět vyděšené rodiče když jsme se objevili u dveří s mimi ☺

jironymou1
31. črc 2020

@annacb a co zakladatelka?Jak je na tom?Uz mate mimi?

galatea_a
6. srp 2020

@annacb Jak jsi na tom? Je všechno v pořádku? ❤

annacb
autor
17. srp 2020

Ahoj, nějak jsem zapomněla odpovědět. Nástup jsem měla v pondělí v půl 10 na ten vyvolávaný porod. Jeli jsme ale už v 5 ráno, nedalo se to.... Hned vyšetření nález otevřená na 2cm ... a váhový odhad Emmánka 3500g. Nechali mě do úterý na pokoji jestli se to náhodou nerozjede samo ... V úterý ráno v 7 pořád stejné 2 cm .... 41+3 takže v půl 8 jsem šla na sál, příprava a začalo se vyvolávat ... Hrozil mi císař protože moje děloha neuměla malou vypudit... Nakonec ve 20:25 jsme to obě zvládly. Řeknu vám, byl to fakt POROD 😅🙏. Nebýt tam přítel, tak to nezvládnu. A děkuji Vám za podporu. PS: když jsme odcházeli z porodnice, prošla okolo mě těhotná paní asi šla na monitor a já začala brečet.. Přítel se ptá: Co se děje, říkám: Je mi té paní líto ona bude taky brzy rodit 😅🤦🏻‍♀️. Asi hormony.

annacb
autor
17. srp 2020

Emma Vás zdraví

tehulinka91
17. srp 2020

@annacb no sláva už jsme se báli jestli jste v pořádku 🥰 je nádherná 😍 gratulujeme a hodně zdravíčka maminko 💋🍀

pajulisek
17. srp 2020

@annacb moc gratuluji ❤️

galatea_a
17. srp 2020

@annacb Gratuluju! Je překrásná! ❤

jironymou1
17. srp 2020

@annacb jezis ta je krasna.A vahovy odhad 3500g a kolik ve vysledku mela?Stejne? Moc gratuluji

natysnovec
17. srp 2020

Krasna gratuluji😇😇

annacb
autor
17. srp 2020

@jironymou1 zapomněla jsem uvést měla 3370 takže vlastně skoro 😊. Myslela jsem, že kdyžtak tak dlouho přenáším bude to obřík. Ve 37+1 mi řekli váhu naposled a byla 3128g 🙂

annacb
autor
17. srp 2020

A moc děkuji 🥰😊

jironymou1
17. srp 2020

@annacb prave proto se ptam...ja jsem dnes 37+3 a odhad taky 3500...tak se prave desim 🙄😂😂

annacb
autor
17. srp 2020

@jironymou1 Ja se taky opravdu bála, ještě jak jsem přenášela, že bude mít hodně přes 4 kg a dobrý 😊
Byla jsem jako vy 37+1 a do porodu přibrala vlastně jen 200g 🙂

klokanka31
17. srp 2020

@annacb Moc gratuluji, je krásná 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru