Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

34blondie
19. únor 2011

@makreluska .....jsem dosti veselá kopa a ted se upřímně směju 😀 já sice všechn o vím,ale taky vím,že už se nevyspím a to já miluju....a už pozoruji ty paranoidní strachy o novou malinkou bytost....aby neumřela ještě v břiše....aby neměla syndrom náhlého úmrtí potom,aby jí nebyla u nás v baráku zima(aktualně dnes ráno venku -42) a pořád něco....to jsem před tím v mládí u kluků neměla ani náhodou..........první v mých 19. letech ani neprošel mou výchovou a občas mi přistál v rukou když zrovna babička nebo máma měli napilno,ale to bylo jen ojediněle,půjčovala jsem si své vlastní dítě jako hračku,alespon jsem mohla chodit do práce a mohla pomalu duševně dospívat.........druhý ve 24 letech už byl mým miminkem a vše okolo něj jsem zvládla levou zadní..........a ted po 13. letech......jsem duševně úplně někde jinde......sice co se týče péče to samo vím,ale protože jsem celý život zdrav.sestra,tak toho vím až moc a všechno mi nabíhá...takže paranoia 😝 .....taky už se těším až se to stabilizuje......ale jedno ti můžu říct ověřeně.....život má smysl jen pokud tam jsou děti a ty malé vrací zpátky světlo ,smích a slunce do baráku.....možná si to ještě nezažila,ale zkus se dívat na své dítě,když mu pustíš třeba krtečka.....dívat se na jeho grimasy....krteček se na obrazovce směje a ono taky,bojí se a ono taky,fnuká a ono taky.....to je úžasně dojemné.......nebo oči dítětě pod vánočním stromkem....neznám nic hezčího....právě to vám dá jako rodině smysl a posune vás to jako partnery úplně někam jinam.............to zvládneš neboj 😉 .....intuice matky je nejpřesnější.....

makreluska
19. únor 2011

@34blondie Taky mám strach,aby neumřela v břiše a ze syndromu náhleho úmrtí.Ta zima mi starosti nedělá(prosím tě,kolik bude u vás v červnu???),pak si mimi trochu zvykne,ne? A já jsem obrácená-spát v noci miluju a taky vím,že se nevyspím,ale předem mě deptá věk 1 -2 roky,to bude náročný.Sice jsem měla v 16-ti bráchu a měla ho na krku,ale pořád jsem ho mohla odložit mamince,pokud mi to dovolila🙂))
Hele,ale už máme naplánovanou v létě 2012 dovolenou s mimi !
Možná se některá maminka urazí,ale já mám vysledováno,že psi jsou na výchovu jako děti a štěnata mají stejné potřeby jako jiní pidi stvoření(akorát sakra rychlý vývin) a že se psy mám zkušeností plno,tak snad to aplikuju na dítě.Ted je to trochu s nadsázkou 😀
Sakra,ale ty už víš aspon,jak kojit !!! 😀

ludva
19. únor 2011

@34blondie máš opět pravdu 🙂 Taky jsem měla pomalu pocit, že už mě děti nepotřebují a dneska tady běhá malličký klouček a vykřikuje mamí, táto a vesele poskakuje 😀 Zrovna tenhle týden u nás dávají jako Večerníčka Krtečka 😉 . No, úžasný zážitek, celá rodina sedíme před telkou a malej křičí jééé a jůůůů a všichni se smějí 😀 😀 Narozením Matýska se celá rodinka ještě víc dala dohromady, je to moc fajn 🙂 Chtěla bych zastavit čas, ale bohužel to nejde 😔 Klidně bych měla dalšího prcka, ale už byto byla na nás moc, bohužel.... Tak mě napadá, kolik dětí má v průměru kanadská rodina?

aidule
22. únor 2011

Hezké odpoledne všem maminkám i čekatelkám! Chtěla bych všem mooooooooooooooc poděkovat za osobní info o amniocentéze i se spoustou podpory. Dnes jsem mluvila ještě s jedním gynekologem a asi se pro ten odběr nakonec rozhodneme, tak doufám, že vše dopadne na výbornou (samotný zákrok i výsledky mimi). Tak ještě jednou velké DĚKUJI a všem přeji zdravoučká miminka!!! 🙂 😉

makreluska
22. únor 2011

@aidule Ačkoliv jsem se zákroku bála(jsem hysterická ohledně jehel),tak to proběhlo ok a jsem hrozně ráda,za tu jistotu,že mám mimi na testované onemocnění zdravé.Nemohla bych dítě nosit a nevědět,zda je zdravé či nikoliv,nechtěla bych dítě s DS nebo něčím jiným.A pořád je lepší i smutná pravda a jistota,než zažít nervy do porodu a pak špatné zprávy....

hormoni
22. únor 2011

Ahoj holky,

i i já se k vám přidávám se svým problémem... Byla jsem na prvotrimestrálním screeningu, kde mi vyšlo riziko T21 a priori dle věku 1:1250, což bylo podle dr uplně v pohodě, ale pak mi dělal ultrazvuk a tam mi naměřil NT (šíjové projasnění) 3,4mm, což už je rizikové...Navíc tam do poznámky dopsal, že to imponuje jako hygroma coli, a to mi ani nevysvětlil co je! Doporučil mi genetickou konzultaci v Gennetu v Praze a případně i amnio. Problém je, že jsem objednaná až na 9.3. a to čekání mě děsně ubíjí...Mám hroznej strach, aby bylo miminko v pořádku... ☹

baca
22. únor 2011

Zdravím po dlouhé době. Už mám po porodu a náš chlapeček je zdravý. V prvním trimestru jsme měla screening 1:2500. Takže ok. Triply vyšly 1:230 na DS. UTz v pořádku, amnio jsme odmítli. To jen pro shrnutí. 🙂

pampeliska1
25. únor 2011

@hormoni no tak jestli můžu něčím přispět, tak si myslím, že u tebe jsou oddělovány dvě hodnoty, což je špatně - správně by se měly všechny hodnoty (krev, NT) vložit do pc programu, který "vyplivne" konečné riziko, které je buď pozitivní nebo negativní.. Nelze oddělovat NT a výsledky krve, což mám pocit, že v tvém případě je.. Je škoda, že dr. tak maminky stresují, i když na jednu stranu se jím v dnešní době žalob procokoliv nedivím...

hormoni
25. únor 2011

@pampeliska1 taky jsem si říkala, že mi to je divný, ale je to doktor, tak to beru tak, že ví, co dělá...myslím, že ta hodnota 1:1250 je právě ta, co mu vyplivnul PC po zadání všech údajů, ale ruku do ohně bych za to nedala...No, za 14 dní už budu moudřejší...To budu po návštěvě v Gennetu 😒

pampeliska1
25. únor 2011

@hormoni no pokud vím, tak se do pc hodí i ta hodnota NT a konečný výsledek je z tohoto všeho.. Bohužel pořád hodně lékařů tyto hodnoty odděluje (ať už vyšší NT, vyšší fbHCG atd..) - pak ale to testování postrádá smysl, když se nehodnotí všechny výsledky zároveň.. Jestli chceš, můžeš si zkusit napsat do poradny na wéwéwé prozeny cz - nahoře "poradny" - "těhotenská poradna" - odpovídá tam (docela rychle) osvícený dr. Koucký, tak se můžeš zepat na jeho názor.. Ale věřím, že dopadnete ddobře 😉

hormoni
25. únor 2011

@pampeliska1 moc děkuju za tip...teď jsem tam pročítala některé dotazy a odpovědi...jen se mi zatím nepodařilo přihlásit, ale budu to zkoušet dál 😉 Pan dr. se takhle jeví docela schopně 😀 Taky doufám, že to dopadne dobře! Jinou variantu si nepřipouštím...i když mám obrovský strach... 😒

pampeliska1
25. únor 2011

@hormoni nemáš za co! 😉 Tam se přihlašuje, pokud si dobře pamatuju, normálně pod mailovým jménem, které máš na Seznamu 😉

hormoni
25. únor 2011

@pampeliska1 vím, ale je tam nějaký error...nefunguje to! zkusím to třeba zítra... 😉

hanci99
25. únor 2011

@34blondie pres tuhle tvoji teorii o tom, ze falesne vysledky maji u 80 % holky, cekam kluka 🙂) je to trochu prekvapko, ale asi si zvyknu 😀

hanci99
25. únor 2011

@hormoni drzim palce, ale z osobni zkusenosti vim, ze teze "je to doktor, vi co dela" je blbost. Od urcite doby se snazim k vyrokum od doktoru pristupovat tak jako k jakekoli jine sluzbe ci zbozi, proste si vsechno overuju z vice zdroju.

34blondie
25. únor 2011

@hanci99 .....80% je přeci jen 80%......to je přeci ještě moře kluků 😀 .....ale to je báječná zpráva!!!...budeš mít páreček a tím i životní zkušenosti s oběma dětskými druhy 😉 ......já mám zatím jem bohaté zkušenosti s těmi mužskými........andílci,dokážou být tak úžasní,když něco chtějí...dokáží ze života vytěžit maximum už od dětství...většinou nemáme srdce jim to odmítnout........ale nic moc ruku k dílu nechtějí dát 🙄 ...to jim tak nějak zůstane 😅 .....ale už od malička pocituji,že se mnou ani jeden z nich není na stejné vlně,přijdou se pomazlit,když chtějí....jako malincí vyzvidají takové ty obecné věci PROČ...tohle a támhleto......ale po většinu dne žijí ve svém vlastním světě s hračkami,později počítači a kamarády....kam maminka moc nepatří......ale jen co je ve dveřích tatínek!!!...to jsou jiskřičky v očích!!!...to hned rozvíjí nekonečnou debatu o teoriích,kterým maminky opravdu nemůžou rozumět....to se s věkem přesune na teorie o ženských,autech,sportu,zbraních a hospodě 😕 ale živý zaujatý hovor mezi tatínkem a synkem zůstává celý život......zatímco maminka dělá jen pakárnu,že je taky potřeba nakoupit a uklidit a vidí od všech mužských okolo jen oči v sloup 😝 .........ale ted budu mít konečně holčičku a snad si se mnou na starý kolena bude i někdo povídat u kafe a sdílet ta krásná ženská tajemství.....nevěřila jsem,že se ještě někdy dočkám 😵

makreluska
25. únor 2011

@34blondie 😀 😉 😎 😀

34blondie
25. únor 2011

@makreluska ....taky se těšíš,vid 😉 ...já jako blázen...včera jsem neodolala a koupila jí pár hadříků od calvina kleina a jiných značek zvučných jmen 😕 .....to tady na druhý straně světa miluju,že tady ty značkový hadříky stojí tak jako u nás obyčejný věcičky,nebo spíš ještě mnohem mín........nejradši bych jí do toho oblíkala už zítra!!! 😉

makreluska
25. únor 2011

Ta známá z Kanady mi pošle věci na mimi,tak taky něco bude! Už nakupuju🙂)) Nejraději bych koupila všechno,hlavně pidi hadříky,ale to neunosíme,tak to mě vždy trochu zklame a musím se krotit.
Ale ještě neříkám hop,ještě není mimi na světě 😒

hanci99
26. únor 2011

@34blondie 😀 ja uz se zase docela fakt tesim, ze nebudou zadny diskuse o oblikani. Me to ted dost rozciluje, kord, kdyz ja sama nejsem moc oblikaci typ, tak to dost dobre nechapu 🙂) nas mladej teda bude muset aspon to nejmensi stadium prezit v obleckach po maly, ale protoze jsem i na ni nakupovala strizlive, neni toho tolik ruzovyho. to az ted, kdyz ji jsou 3 a zacla chodit do skolky, to jsou poradny scenky 😠 a taky nejsem nakupovaci typ, a nastesti mame "dedici" kamaradku v usa, takze nakupuju jen vyjimecne, coz je UZASNY !!! tak se mejte a teste se na ruzove, pruhovane, krataskove a jine obdobi svych dcerusek 🙂

34blondie
26. únor 2011

@hanci99 😀 😀 ...chceš vyděsit???? 😀 😀 ....můj nejstarší synek byl modelem od malička...už v necelých 2 letech si těžkým řevem dokázal vymoct co bude mít na sobě a co ne......tak třeba můj tatínek mu chtěl koupit něco na sebe,řekla jsem mu že by potřeboval džínky......klukovi bylo myslím 18 měsíců nebo tak podobně a v krámu se mi líbily džínky s laclem,což jsem považovala za pohodlné a praktické pro malinké dítě,navíc měli velikého myckey mouse přes celou nohavici což se dětem líbilo.......hmmm...Filípek byl jiný......už na ruce koukal na pult co všechno tam paní prodavačka položila a když jsem mu chtěla zkusit ty z laclem.....řev!!!!...ty nééé!!!!řval pořád dokola a když jsem se ho ptala které,tak ukazoval na normální malé do pasu s moderně ošoupanýma nohavicema ...samo přímo Levisky.....vřískal tak,že s ním nešlo hnout a ty Levisky jsme mu nemohli vzít z ručičky.....a ty pak štastně oblíkal každý den.....od toho dne jsem mu nemohla koupit nic co by si sám nevybral a že vážně dodnes nechápu,kde vzal tu intuici,že si třeba vybral sám botičky Nike aniž by věděl vůbec co to znamená ve 2 letech......on má prostě tu modu v krvi asi od narození...........už si vyděšená 😲 😀 😀 .....ale možná ti to projde,druhý synek by na sobě měl klidně pytel od brambor a je mu to jedno 😉

hanci99
26. únor 2011

@34blondie fiiiiha 😒 tak to jsi me zaskocila. Budu doufat, ze u nas nastane ta druha varianta 😀

makreluska
27. únor 2011

@34blondie 😀 😀 😀

hormoni
28. únor 2011

@hanci99 moc děkuju! I tohle moc dobře znám 🙂, takže chápu... 😉

hormoni
7. bře 2011

Tak už se to blíží...Ve středu se rozhodne... 😅

makreluska
8. bře 2011

@hormoni Držím palce!

hormoni
15. bře 2011

Tak jsem se dostala na chvíli k PC...A je to tady...Předběžný výsledek je negativní!!!!! JUPÍÍÍÍÍÍÍ.... a je to holčička!Za týden a kousek budou výsledky komplet, ale věřím, že to taky bude OK 🙂 Mám strašnou radost!!!!!

vilibalda
15. bře 2011

@hormoni Moc gratuluju 😉

makreluska
16. bře 2011

@hormoni Tak gratuluju)))

hormoni
17. bře 2011

@vilibalda, @makreluska holky, moooc vám děkuju! Je to strašná úleva... Teď už jenom počkat na ty kompletní výsledky a hurá na nákupy 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru